» »

Kater Android tablet?

Kater Android tablet?

1
2
3

M-XXXX ::

Po drugi strani pa naj bi predvajal 1080p, Android 2.2 je že nameščen, A8 procesor, 512MB rama, ter 4GB spomina... Kar mikavno za tako ceno :)

PS: je kdo našel podatek o vrsti zaslona? Na TechTradu so mi rekli, da naj bi bil navaden (ne kapacitiven), pa bi vseeno preveril to informacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

trnvpeti ::

kot so ze napisali
800x600
1.2kg?!?!
ze 780g na ipadu je tezkih
ze samo to dvoje in lahko pozabis na ta tablet

kmetek ::

Tablični rač. MG8003 20,3cm 1GHz Android 2.2 SEABRIGHT

Tablični računalnik - Ebook bralnik 20.3cm(8"), model MG8003
Omogoča predvajanje PMP celozaslonsko 1080p youtube vsebine
Možnost namestitve veliko brezplačnih programom iz Android Marketa
Chipset: Freescale A8
Hitrost procesorja (MHz): 1 Ghz
Zaslon - velikost (cm): 20.3 (8")
Ločljivost zaslona (pixel): 800 x 600
Delovni spomin (MB): 512 DDR2
Disk (GB): 4 NAND flash MLC (možna nadgradnja do 32GB z micro SD spominsko kartico)
Brezžična povezava: 802.11a/g
Zvočna kartica: DA
Vgrajen mikrofon in zvočnik,
Priključki: 1x USB (povezava z računalnikom) ali Host s priloženim adapterjem
Baterija: 4000mAh (delovanje 4-6 ur)
Operacijski sistem: Android 2.2
Dimenzije: 21x16x13.9 cm, Teža 1.2 Kg OMFG???????????????????????????
Garancija računalnik (mes.): 12
Barva: Črno Srebrna

Paket vsebuje:
1x Tablični računalnik, 1x Napajalnik, 1x USB povezovalni kabel, 1x USB A ženski adapter (Host), 1x Navodila


DOBAVA: 1 KOS

M-XXXX ::

Našel favorita: http://www.viewsonic.com/gtablet/spec.h...

G tablet. 10", 2.2, Market hack je že na voljo... A9, vse kot mora bit! Je že kdo zadevo opazil v evropi?

trnvpeti ::

@m-xxxx tole zgleda ze bolje
edino podatka o trajanju baterije ni
in cena?

M-XXXX ::

Po testih menda baterija 10-12h, daleč najboljše od vsega ostalega. 399$, v evropi tega še nisem najdu...

iceman3 ::

M-XXXX je izjavil:

Našel favorita: http://www.viewsonic.com/gtablet/spec.h...

G tablet. 10", 2.2, Market hack je že na voljo... A9, vse kot mora bit! Je že kdo zadevo opazil v evropi?


Tole bi vzel takoj jutri če bi bila na voljo, ampak na žalost ni, a je še katera taka podobna tablica na voljo v Sloveniji, ki bi bila vredna nakupa, a kdo ve, drugače gremo pa iPad za prvo silo:D
The knowledge is the only true power!

M-XXXX ::

Kdo zainteresira za kakšen skupinski nakup iz tujine :)?

Ejsi_Disi ::

Hmmm, po hitrih reviewih se mi Archos 101 zdi boljši, kot G Tablet. Mogoče bi kdo od štručkotov kaj več povedal.
Rock n' roll ain't noise pollution!

M-XXXX ::

Ejsi_Disi je izjavil:

Hmmm, po hitrih reviewih se mi Archos 101 zdi boljši, kot G Tablet. Mogoče bi kdo od štručkotov kaj več povedal.

Zakaj se ti zdi boljši? Kolikor sem jaz gleda reviewe, se G tabletu očita ekran, hitrost ter uporabniški vmesnik. Glede ekrana se ne da nič naredit (pravzaprav je največji problem vidni kot, ne kaj drugega), hitrost se bo zboljšala z raznimi updajti, uporabniški vmesnik se bo izboljšal z raznimi updajti. Za vsakega malo naprednejšega uporabmnika pa to sploh ni problem, ker so vse zadeve na forumih praktično že poštimali (XDA forum).

Ejsi_Disi ::

Ammm, baterija traja približno isto. G tablet je težji, Adobe Flash mu ne dela, pri instalih se je nekaj zatikalo. Ne vem pa kakšna je kvaliteta izdelavo, kar jo Archosu zelo očitajo. Drugače pa pravim, da se nisem kaj poglabljal, sem bolj na hitro preletel.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Keyser Soze ::

iceman3 je izjavil:

Tole bi vzel takoj jutri če bi bila na voljo, ampak na žalost ni, a je še katera taka podobna tablica na voljo v Sloveniji, ki bi bila vredna nakupa, a kdo ve, drugače gremo pa iPad za prvo silo:D

Počaki malček. Kakšne tri mesece. Če misliš kupovat iPada.

Zna na trg prit veliko iPadov prve serije, zaradi pričakovanja dvojke.
OM, F, G!

M-XXXX ::

Jaz se pa čedalje bolj ogrevam za Folio 100. Zadeva zelo podobna G tabletu. Sicer je stock software vreden pol ku*** vendar je comunity kar dober: http://forum.xda-developers.com/showthr...

Ima kdo izkušnje?

igor0203 ::

M-XXXX ::

Jap saj pravim, da je stock programska oprema popolnoma za en drek. Zato sem dal link, do ROM-a, ki menda naredi Folio to kar bi že skos mogu bit.

PS: kako zadeva dela po updajtu na costum rom: !

Prav tako dela market, flash, igre,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

s1m0n ::

Počakat na Januar, bo na CES kar nekaj novih napravic!

iceman3 ::

M-XXXX je izjavil:

Kdo zainteresira za kakšen skupinski nakup iz tujine :)?


Jaz, glede na to da nimam zrihtanega paypal-a in podobnih kreditnih kartic.
The knowledge is the only true power!

Maxl ::

Začel sem malo spremljati te nove Androidne tablice in so mi najbolj padle v oči Archos zadeve. Delujejo mi zelo kvalitetno. Ima kdo Archos 5 ali Archos 7? Sem prav presenečen, kaj vse lahko spravijo v tako majhno zadevo :). V Sloveniji sem našel dva prodajalca Archosov in sicer nabigo.si in pa ultra-as. Se ga splača nabavit ali naj raje počakam na nove modele od Archosa? Pri obeh trgovinah naj bi nove modele dobili januarja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxl ()

trnvpeti ::

se hecas? 3.2" zaslon?

Maxl ::

Ups, typo je bil. V mislih sem imel Archos 5 in Archos 7 :). To bi imel doma in bi uporabljal občasno, da malo pogledam novice, vreme in pobrskam po spletu. Archos 32 ali pa 28 je absolutno premajhen, že sedaj ko imam iPod Touch je le ta primeren za glasbo in kakšno igrico.

igor0203 ::

Archos 7 nažalost ni vreden svojega denarja, precej nezanesljiv, ekran je neodziven, samo Android 1.6, Market hack deluje samo polovično, ni acelerometra, tako da si prisiljen tablet uporabljati samo v ležečem položaju, ni podpore multitoucha,...
Archos 5 se bolje odreže, vendar ga še zmeraj nekoliko omejuje SW in pa seveda, malenkost premajhen zaslon za vsakodnevno branje forumov itd. No, vsaj meni je premajhen.

Ultra-AS bo v januarju dobil novo generacijo Archos tabletov, Archos 70,Archos 101,..., ki imajo že podporo za Android 2.2, kapacitiven zaslon,..., tako da mislim, da se splača počakati.
Če boš tam kupoval, poišči Samota in mu povej da sem te jaz tja napotil(Igor) in bi moral dobiti kakšen dodaten popust. ;) In ne, nisem prodajalec oz. ne delam tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Maxl ::

Hvala za odgovor igor! Bom raje počakal do novih modelov, ker, kolikor sem videl, naj bi bili res vredni nakupa pa še mudi se mi ne.
Se stopil v kontakt z nabigo.si trgovino in so rekli, da se bo po novem letu dalo naprave preizkusiti pa še raje dam nekaj € več in imam dvoletno garancijo :).

igor0203 ::

Tudi pri Ultra-AS se jih da dobiti na test, oni so uvozniki. Samo Samota poišči in se z njim meni, zelo fajn in iskren možakar. ;)

iceman3 ::

Čudno da ni v Sloveniji malo več teh 10.1" internetnih tablic na izbiro oz. v prodaji.
The knowledge is the only true power!

lurker ::

Danes je sodelavec privlekel pokazat Archos 7 (Home? al neki takega). Večjega sranja še v življenju nisem videl. Ne bi ga kupil, tudi če bi ga prodajali po 5 EUR.

kuglvinkl ::

lurker je izjavil:

Danes je sodelavec privlekel pokazat Archos 7 (Home? al neki takega). Večjega sranja še v življenju nisem videl. Ne bi ga kupil, tudi če bi ga prodajali po 5 EUR.


OK, samo nas zanima izključno zakaj?! ...
Your focus determines your reallity

icecube ::

kuglvinkl je izjavil:


OK, samo nas zanima izključno zakaj?! ...


Sicer je že igor0203 navedel zgoraj, pa vendar:
na tabletku teče android 1.6, nima accelometra, niti multitoucha. Pinch to zoom ne pozna, vmesnik je nadvse počasen in okoren. Na otip deluje kot ceneni izdelek (pokrov baterije je iz tanke plastike, ki se ne prilega najbolje na samo ohišje - zato le ta "plapota")...

ZaLoMaT ::

Evo tudi engadget je opravil svoje delo pri testu:)
Archos 70 and 101 Internet Tablet review

urban99 ::

Če bi nekdo povsem enostavno rekel, da bo tabletu nudil nadaljno sw podporo, da se bo dalo naložit Android 3.0, itd, bi se lep kup folka odločilo za nakup. Tako pa v bistvu človek ne ve, če morda danes ne kupuje starega cegla :)

Jaz gledam Archos 101 in se zanj ne morem odločit ravno zaradi te dileme, zato bom malo počakal. Notion Ink Adam, ki bi ga imel takoj, je pa hudičevo misteriozna stvar.

s1m0n ::

Za Adama je potrebno počakat do CES bo verjetno po tem datumu v prodaji! Samo kje pa za kolko pa je vprašanje (vsaj v EU)

kuglvinkl ::

Zaenkrat je samo Apple dojel, da point predvsem v SW.
Your focus determines your reallity

karafeka ::

s1m0n je izjavil:

Za Adama je potrebno počakat do CES bo verjetno po tem datumu v prodaji! Samo kje pa za kolko pa je vprašanje (vsaj v EU)


Cena je znana že kar nekaj časa. Sicer so jo potem pred prednaročili spremenili (najcenejši model so pocenili (375$), nadražjega pa podražili, tako da je zdaj okrog 530$).

CEO od Notioninka sedaj redno objavlja kratke filme o delovanju gui-a in programov.
Mene bolj skrbi kako bo z dobavljivostjo, ker model s pixelqi je bil razprodan v nekaj urah v prednaročilih in se bojim, da ko bo uradno zunaj, boš čakal na njega pol leta.

Notionink je res nekaj posebnega, ker ne poznam nobene druge firme, ki bi pred izidom naprave, tako podrobno opisovala in prikazovala kaj zmore ter upoštevala mnenje uporabnikov. Recimo Motorola je pred kratkim izdala reklamni filmček o njeni tabli, pa oblikovno je sicer super, vsebinsko pa nič ne pove.

s1m0n ::

Vem da je cena že znana ampak nič ne pove o končni ceni v EU! In koliko vem kako se cene pretvarjajo bo v evropi osnoven model čez 400EUR

igor0203 ::

Vseeno ceneje od iPada ter Galaxy Tab-a. Upam, da tudi vsaj podobno zmogljiv.

iceman3 ::

Galaxy Tab je daleč premajhen za ceno za katero se prodaja, ne bi rekel če bi bil vsaj 10" model pa še to je predrago 750eur, kaj smo padli z Marsa al kaj.
The knowledge is the only true power!

Okapi ::

Zakaj premajhen? Ločljivost ima praktično enako kot iPad, in ločljivost je tisto, kar šteje, če nisi ravno slaboviden. Galaxy Tab pač gledaš od malo bolj blizu, in vidiš natanko to, kar lahko vidiš na iPadu.

O.

iceman3 ::

Vem samo jaz ne maram majhnih tablic, mam raje malo večje zaslone, iPad je ravno pravšnji, sam je drag, bom počakal na pad cen.
The knowledge is the only true power!

M-XXXX ::

http://www.pixmania.si/si/uk/7636295/ar...

Kot sem že enkrat rekel. TOP hardware, 10" zaslon, vse kar rabiš (razen mogoče odsotnost GPS-a ter prostora za kartico (novejša revizija, naj bi imela tudi to).

lurker ::

Galaxy Tab pač gledaš od malo bolj blizu, in vidiš natanko to, kar lahko vidiš na iPadu.


Pol si kupiš iPhone4. Ločljivost je enaka. Sam še mal bolj od blizu ga gledaš :-)

igor0203 ::

Ne vem no, jaz sem se v službi igral z Galaxy-jem. Preden sem ga sprobal, niti pomisliti nisem hotel na 7" tablet, ker sem mislil da bo premajhen.
No, ko sem ga preizkusil, sem spremenil mišljenje. Meni se je zdel ravno prav velik za normalno branje strani, e-knjig,... Niti prevelik, niti premajhen. Tako da, če imaš možnost, jih pred nakupom vsekakor preizkusi.

icecube ::

8" z 4:3 razmerjem stranic mislim da bi bil ravno pravšnji ;) ....argh res ga serjejo z temi "filmski" formati 16:9

JayKay ::

M-XXXX je izjavil:

http://www.pixmania.si/si/uk/7636295/ar...

Kot sem že enkrat rekel. TOP hardware, 10" zaslon, vse kar rabiš (razen mogoče odsotnost GPS-a ter prostora za kartico (novejša revizija, naj bi imela tudi to).


si mogoče to kdaj testiral? zadeva je praktično neuporabna. Lagira tak da te ubije,zaslon je nikakvi, browser laga (da sploh ne omenim flasha), ... škoda denarja.

lurker ::

Vsi, ki so te Toshibe videli, so Toshibi svetovali, da naj se raje ukvarja s pridelavo krompirja ali česa še bolj enostavnega. So pa vsi tudi pošteno povedali, da so jim kazali pre-production modele.

Menda so ja poštimali težave?!

M-XXXX ::

JayKay je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

http://www.pixmania.si/si/uk/7636295/ar...

Kot sem že enkrat rekel. TOP hardware, 10" zaslon, vse kar rabiš (razen mogoče odsotnost GPS-a ter prostora za kartico (novejša revizija, naj bi imela tudi to).


si mogoče to kdaj testiral? zadeva je praktično neuporabna. Lagira tak da te ubije,zaslon je nikakvi, browser laga (da sploh ne omenim flasha), ... škoda denarja.

Let it be.... XDA: http://forum.xda-developers.com/showthr...

Čakam da ga dobim (pred enim tednom sem ga naročil). In dobro se zavedam problemov in flashanje in modanje zame ni problem.

KoMit ::

Ali ima kdo iskušnje s tem iz Harvey Normana?
Tablični računalnik MID ZT180

Iščem nekaj za otroka, da bi gledal risanke na dolgih poteh v avtu ter na dopustu za pogledat kako malenkost na net. Uporaba nekajkrat na leto. Odločil sem se dati do 150 EUR... pa tudi 200 EUR ni tako veliko.

kuglvinkl ::

Kaj je s tem Notioninkom?
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

Tole sem tipkal pred novim letom. Imam ze nekaj casa Android telefon, ampak ko sem tole zagledal - WTF?! Ce bi zastonj dajal bi mogoce uzel enega.
Display je zelo bogi, hitrost porazna, uporabniski vmesnik...kaj je ze to?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_pobesneli_ ::

Pozdravljeni!
Že nekaj časa si ogledujem android tablice. Ogrel sem se za archos 101. Kar me pa še vedno muči je: kako je z aplikacija, namreč vidim dosti aplikacij za mobilne telefone, a se to potem da dodat tudi na tablice? A se te tablice da posodobit, ali je naloženo pač kar je. Ker vidim da android kar hitro pripravlja nove verzije.

Uporabniki archosa 101, kako ste zadovolji z napravo?
Gregor

s1m0n ::

kuglvinkl je izjavil:

Kaj je s tem Notioninkom?


Kaj bi blo z njim ?
Prvo ga morajo dobit tisti z prednaročili (baje do konca meseca ali pa začetek februarja)
Pol pa bomo vidli katera trgovina v EU bo ga imela :)

karafeka ::

Nekateri ga že imajo.

Niso ne vem kako navdušujoči komentarji. Še posebej glede pixelqi.



http://www.notionaddicts.com/forums/sho...

Aja, pa nekaterim, je že s prvim uradnim popravkov uspelo sesuti celo tableto. Navodila za odpravo so že objavljena (flash iz windows/linux preko usb) http://www.notioninkfan.com/2011/01/war....
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablični računalniki - so za kaj ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13962539 (29515) Opkow
»

Tablični računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
248501 (5321) Bluzer13

Android tablica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9016503 (11460) Mavrik
»

Tablični računalnik google android (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5612907 (9571) M-XXXX
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19253467 (45709) malix

Več podobnih tem