» »

Bančni račun v tujini

Bančni račun v tujini

turkx90 ::

Lep pozdrav vsem.

Zanima me, kaj se zgodi, če si posameznik odpre račun v italiji ali avstriji in si na njega nakazuje denar s paypala. Kaj potem oni posiljajo podatke s tvojega računa v slovenijo? Kako se zaračuna davek in podobne stvari?

McHusch ::

Tudi če odpreš račun v Sloveniji in si nanj nakazuješ denar s PayPala, se ne zaračunava davek, ker to ni prihodek ampak priliv! Kako ti utemeljiš prilive DURS-u, je pa druga stvar. Za majhna nakazila DURS niti ne trzne, zaplete se pri več tisoč evrih mesečno v rednih intervalih.

MTm2H37rqt7B ::

Vprasanje ostaja... a se informacije o transakcijah posredujejo DURSu da ta zacne brskat naprej?

MrBrdo ::

Ena varianta je tudi da z denarjem preko interneta kaj kupiš, tako ne bo šlo nič prek DURSa.

Drugače pa predpostavljam da gre za denar zaslužen z kakšnim pokrom ali kaj podobnega? Mislim da je že bila ena tema o tem, mal poglejte.
PS: Če se ne motim je bila pred nekaj časa neka EU direktiva, ki PayPalu nalaga da prijavijo zneske nad neko vsoto (mislim da nekaj čez 1000EUR), oz. preverijo ali nekaj. Ker vem da je kolega moral neke dodatne podatke pošiljat ko je enkrat dosegel ta limit, vmes pa denarja ni mogel dvignit.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

turkx90 ::

Ne ni denar s pokra, pomogam pri raznih spletnih straneh in podobne zadeve...in čez mesec se nabere nekaj tisoc e...

In nebi rad porabil vsega denarja za nakupe preko interneta...

MrBrdo ::

Vseeno ti priporočam da poiščeš tisto temo, kjer se je šlo za denar iz pokra, kakšen teden nazaj je bila. Problem je identičen.
MrBrdo

turkx90 ::

Če slučajno imaš kje shranjeno to temo, prosim objavi link, ker tu je res tolko vsega, da nevem kam bi pogledal.

Mene bol zanima, da če odpreš račun v italiji, da če oni pošiljajo tvoje podatke v slovenijo.( o denarju ki ga dobivaš na račun)

Pozna kdo kašne slo trgovine, preko katerih lahko kupuješ s paypalom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

turkx90 ::

Upam , da bo kdo kaj odpisal....uglavnem sem dobil idejo. Kaj če bi denar nakazal, na eno online igralnico...in ga čez par ur potegnu vn...

Vice ::

uglavnem sem dobil idejo. Kaj če bi denar nakazal, na eno online igralnico...in ga čez par ur potegnu vn...

In kaj boš s tem dosegel?
Drugače pa AT ne pošilja inf. DURS-u, te pa vseeno vprašajo po zdravju, če si npr. enkratno nakažeš 10KEUR ali financiraš kakšno celico :).

turkx90 ::

Vice je izjavil:

uglavnem sem dobil idejo. Kaj če bi denar nakazal, na eno online igralnico...in ga čez par ur potegnu vn...

In kaj boš s tem dosegel?
Drugače pa AT ne pošilja inf. DURS-u, te pa vseeno vprašajo po zdravju, če si npr. enkratno nakažeš 10KEUR ali financiraš kakšno celico :).


S tem bi dosegu, da če me uprašajo od kje imam denar, bi reku, da sem ga zaslužu na online pokru...

Kaj pomeni AT?

Pozna kdo kašne slovenske trgovine, kjer se da plačevat s paypalom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

bluefish ::

AGT

black ice ::

turkx90: .AT = Österreich

turkx90 ::

Aja, ok hvala. Drugače je to vse skupaj zelo čudno, ker eni pravijo, da morejo pošiljat odatke, drugi da ne...

Kaj pa za italijo?

Okapi ::

bi reku, da sem ga zaslužu na online pokru...
Davkariji je popolnoma vseeno, kako si ti denar zaslužil. Ne delajo razlike med pokrom in kopanjem jarkov.

O.

turkx90 ::

Torej, prijavis denar, kot da si ga dobil s pokra?

fosil ::

Davkariji je popolnoma vseeno, kako si ti denar zaslužil. Ne delajo razlike med pokrom in kopanjem jarkov.

To pa ne bo držal. Igre na srečo imajo čisto drugačne davke, kot delo.

Vidim pa da marsikdo ne loči med prilivom in zaslužkom, ter med DURS-om in Uradom za preprečevanje pranja denarja.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Okapi ::

Igre na srečo imajo čisto drugačne davke, kot delo.
Hmm, očitno res, kar pomeni, da gre za hudo luknjo v zakonodaji, ker lahko ves v tujini zaslužen denar davčno "opereš" v igralnici.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

turkx90 ::

no , sej o tem razmisljam, da bi denar pral na igralnicah..

Heisenberg ::

kaj kdo komu pošilja je zelo težko reči....meni je zelo zanimivo tole opozorilo na banki..jebe.m vam terorizem in izkoriscanje pravic ljudi ! dol z US of f****America

Opozorilo
Osebni ali drugi zaupni oziroma varovani podatki, ki so nam na razpolago ali nam jih boste sporočili v zvezi z opravljanjem storitev (npr. izvršitvijo plačilnega naloga) in ki med bankami za ta namen potujejo preko omrežja SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), bodo lahko na podlagi posebne zahteve posredovani domačim ali tujim (tudi v ZDA) državnim, upravno-administrativnim ali sodnim organom zaradi izvajanja ukrepov preprečevanja pranja denarja in ukrepov zoper financiranje terorističnih aktivnosti.

MrBrdo ::

turkx90: nekdo je oživil tisto temo zgleda: http://slo-tech.com/forum/t392834/49
MrBrdo

turkx90 ::

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis...

Po tem linku lahko sklepam, da ce jaz nakazem denar na online igralnico, in ga kasneje potegnem vn ni davka in mi ni potrebno prijavljat nic..

fosil ::

Hmm, očitno res, kar pomeni, da gre za hudo luknjo v zakonodaji, ker lahko ves v tujini zaslužen denar davčno "opereš" v igralnici

Denar v tujini se obravnava enako kot denar zaslužen doma. In ker domače plače ne moreš oprat v igralnici tudi tuje ne moreš.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenec do $1,3mio na online poker turnirju

Oddelek: Loža
287050 (1856) CoreySteel
»

America - Gambling - Slovenia - Transfer

Oddelek: Loža
305595 (4684) Senitel
»

Nove oblike spletne cenzure v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8937843 (26614) Zvezdica27
»

Moneybookers nakazila

Oddelek: Pomoč in nasveti
225014 (4556) igorigy
»

Igre na srečo in ne-na-srečo

Oddelek: Loža
193787 (2338) preem

Več podobnih tem