» »

Online gambling in davek?!

Online gambling in davek?!

1
2
»

IceIceBaby ::

Edin razlog, da nekaterim uspeva je to, da strategija izbiranja iger ni stvar naključja, čeprav je izid igranja posamezne partije primarno stvar naključja. Še posebej pri vpeljanih igralcih.


Izbira igre je definitivno pomembna. Ampak ni edina. Pri pokru ni enega pravilnega načina, na katerega lahko odigraš določen hand. Način igranja se spreminja glede na ostale način igranja ostalih igralcev, tvojo pozicijo v igri, višino stav, števila igralcev v igri... Dejavnikov je ogromno.

Dober igralec bo z AA zmagal večkrat kot slab igralev. Oz. takrat, ko bo izgubil bo izgubil manj, takrat, ko bo zmagal pa bo pobral več denarja.

Ti predvidevaš, da je igra odvisna samo od kart, ki padejo, kar pa seveda ni res.

kako veš, da si res dober, napram temu, da si samo misliš, da si res dober. Kako veš, da si lahko sposodiš še 500EUR za igro (saj bom vse priigral nazaj), potem ko si že vse izgubil, napram temu, da priznaš, da pač nimaš sreče in pustiš stvar za nekaj časa pri miru. Pri igrah na srečo ne moreš biti nikoli prepričan kdo je boljši: ti ali nasprotnik. Tako pač je... sreča je opoteča in to.


Če si izposojaš denar za igranje pokra verjetno nisi preveč dober igralec. Vsak, ki resno igra poker ve, da igraš z denarjem, ki si ga lahko privoščiš izgubiti. Tako kot pri vsaki stvari, kjer vlagaš denar obstaja možnost za izgubo. Pri podjetništu, na borzi, pri nakupu preko ebaya... Riziko je prisoten povsod, ampak, če je možnost dobitka bistveno večja od možnosti izgube se splača vložit. Ker pa se zavedamo, da lahko vseeno izgubiš, ne vložiš vsega premoženja ampak le določen del denarja.

Kako veš, da si boljši od drugih, oz. da premaguješ igro? Enostavno...pogledaš tvoj rezultat po enem letu igranja, ko "sreča" nima več vpliva, oz. ko se varianca izenači.

GregiB ::

Pri šahu ni dosti drugače. Nasprotnik ima vedno več možnosti za potezo in ti nikoli ne veš za katero potezo se bo odločil.


Napačno razmišlanje... namreč, treba je vedeti, da je pri šahu začetna, izhodiščna pozicija vedno enaka, predvidljiva... Pri pokru pa gre za povsem poljubno porazdelitev kart... Bilo bi primerljivo, če bi začetne figure pri igralcih bile poljubno dodeljene, igralca pa bi na izid stavila po tem, ko bi videli svoje figure, nasprotnikovih pa še ne.... znanje pa bi bilo potrebno, da se partija z danimi figurami odigra... Npr... tudi, če bi imel namesto skakača na začetku topa (torej skupaj tri tope), še vedno ne bi upal za denar igrati proti Kasparovu, pa četudi bi on imel "klasično" garnituro...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

IceIceBaby ::

Pri šahu ni dosti drugače. Nasprotnik ima vedno več možnosti za potezo in ti nikoli ne veš za katero potezo se bo odločil. Svojo figuro prestaviš na podlagi predvidevanja. Enako kot pri pokru, le da je pri pokru več možnosti in jih je težje predvideti.

Kot že omenjeno pri šahu vidiš nasprotnikove figure.


Tudi pri pokru vidiš del nasprotnikovih kart in svoje karte. Iz načina igranja, pozicije in drugih dejavnikov lahko dokaj dobro predvidevaš katere karte nasprotnik skriva v roki. Podobno kot pri šahu, kjer lahko predvidevaš kakšna bo nasprotnikova naslednja poteza.

Kar se pa skokov tiče, me prav zanima če bo 500-ti v disciplini zmagal 50-ega


Tudi pri pokru se to ne bo zgodilo. Ampak govorim o rezultatu na dolgi rok. Še enkrat, nima smisla gledati na 1 hand ali 1 večer.

Če ostanemo pri šahu. En večer pri pokru pomeni toliko kot, če ti pri šahu nasprotnik vzame figuro. Trenutna "zmaga bitke" nima dosti vpliva na končni rezultat.

c3p0 ::

>> Daj mi dovolj časa in dovolj denarja, pa bom na ruleti obral in bankrotiral vse igralnice na tem planetu.

Res? Na kak način? Martingale? Žal obstaja najvišji in najnižji možen vložek. Igralnice so kakšnih 100 let pred to strategijo.

>> Pri pokru pa ti načrte prekriža prva igralnica, ki ima omejitev višine vložkov. Ko več nimaš denarja, da bi ostal na mizi, je igre zate konec. Seveda pa imaš lahko srečo in morda zadnji na mizi ostaneš ti, ali pa odstopiš, ko imaš še čas.

Si ti kdaj sploh igral poker? Ločiš med limit, no limit, pot limit? 100BB (200BB na deep stack mizah) omejitev vložka za mizo itd.
V čem je finta da bi ostal "zadnji za mizo?". Za mizami se igralci stalno izmenjujejo. Če grejo vsi dol, pač štartaš novo mizo. Večina izkušenih igra vedno vsaj 3 mize, smo pa jih igrali že po 15. Nekateri so zelo profitabilni tudi pri 40. Težko verjet, vem. Pa večinoma igrajo z OK igralci.

>> Seveda pa lahko načrtno izbiraš igre, kjer igrajo začetniki, potem pa tistih 1:1 verjetnosti prevrneš v svoje dobro, ker imaš strategijo, ki jo nasprotniki nimajo...

Temu se reče nižji limiti, so ponavadi polni slabih igralcev.

>> Ne spremeni pa to dejstva, da poker je igra na srečo, šah pa pač ni, tako kot tudi smučarski skoki niso.

Sonce vzhaja na vzhodu, ampak poante mojega stavka očitno nisi razumel. Podjetništvo je torej tudi igra na srečo in ga lahko damo med gambling zakonodajo?

BlueRunner ::

Res? Na kak način? Martingale? Žal obstaja najvišji in najnižji možen vložek. Igralnice so kakšnih 100 let pred to strategijo.

Elementarna verjetnost. Če imam dovolj časa in dovolj denarja, bom slej kot prej obral igralnico, pa če tudi bo maksimalen vložek omejen. Zaradi minimalnega potrebujem dovolj denarja, zaradi čakanja na ugodno zaporedje srečnih naključij pa pa dovolj časa.

Sicer pa sem želel samo povedati, da je pri igrah na srečo reči, da potrebuješ "dovolj časa in denarja" neumno, ker verjetnost zagotavlja, da boš z dovolj časa in denarja vedno zmagal. Težava je samo v temu, da nikoli nimaš dovolj velikih količin obojega.

Si ti kdaj sploh igral poker?

Sem. Samo parafraziral sem ti omejitve, ki si jih navedel za primer rulete, ker enake omejitve (v drugih odtenkih) veljajo tudi za poker in ostale igre na srečo, če nimajo kakšne posebne lastnosti (kot jo ima npr. ajnc).

Podjetništvo je torej tudi igra na srečo in ga lahko damo med gambling zakonodajo?

Je igra na srečo. Pa še marsikaj drugega je "igra" na srečo, pa ne zapade pod zakonodajo o igrah na srečo, ker ta ureja povsem specifične aspekte povsem specifičnega početja. Pri podjetništvu igralnica služi na drugačen način, interese igralcev pa se tudi varuje z drugačnimi mehanizmi (čeprav resnici na ljubo slabšimi od teh, ki obstajajo pri reguliranih igrah na srečo).

IceIceBaby ::

Elementarna verjetnost. Če imam dovolj časa in dovolj denarja, bom slej kot prej obral igralnico, pa če tudi bo maksimalen vložek omejen. Zaradi minimalnega potrebujem dovolj denarja, zaradi čakanja na ugodno zaporedje srečnih naključij pa pa dovolj časa.

Sicer pa sem želel samo povedati, da je pri igrah na srečo reči, da potrebuješ "dovolj časa in denarja" neumno, ker verjetnost zagotavlja, da boš z dovolj časa in denarja vedno zmagal. Težava je samo v temu, da nikoli nimaš dovolj velikih količin obojega.


Tole mi ni povsem jasno.

Hiša ima cca 5% edge pri ameriški ruleti. Po kakšni logiki boš torej obral igralnico?

c3p0 ::

>> Elementarna verjetnost. Če imam dovolj časa in dovolj denarja, bom slej kot prej obral igralnico, pa če tudi bo maksimalen vložek omejen. Zaradi minimalnega potrebujem dovolj denarja, zaradi čakanja na ugodno zaporedje srečnih naključij pa pa dovolj časa.

Več kot bi igral, več bi izgubljal, ker na dolgi rok nimaš šans. Edina možnost ti je stavit čimveč, na čim krajši rok in upat na najboljše.

>> Je igra na srečo. Pa še marsikaj drugega je "igra" na srečo, pa ne zapade pod zakonodajo o igrah na srečo

Ja, igra na srečo, kjer spet skill naredi svoje. Dober podjetnik bo vedno bogatejši, slab bo slej ali prej bankrotiral. Enako kot pri pokru. Zato ni primerjave z ruleto, tombolo, loto itd.

IceIceBaby ::

No, če je podjetništvo igra na srečo potem je tale definicija ZELO ohlapna. Potem je tudi prečkanje ceste igra na srečo. Ubistvu je po tej definiciji cel lajf igra na srečo, ker nikoli nimaš vseh informacij.

Meni se taka definicija zdi neumna. Za mene je igra na srečo igra, kjer odloča sreča, sposobnost pa nima nobenega vpliva. Pri ruleti je tako, ker neglede na sposobnost hiša zmaga. Enako je z loterijo.

c3p0 ::

Jasno, zato sem tudi primerjal s podjetništvom. Pri obojem je vedno prisoten rizik, na dolgi rok pa boljši zmagajo. Torej je ali tudi podjetništvo, vožnja z avtom, prečkanje ceste... igra na srečo, ali pa nič od tega.

49106 ::

Koliko pa ste zmagali na dolgi rok?

temameseca ::

Jasno, zato sem tudi primerjal s podjetništvom. Pri obojem je vedno prisoten rizik, na dolgi rok pa boljši zmagajo. Torej je ali tudi podjetništvo, vožnja z avtom, prečkanje ceste... igra na srečo, ali pa nič od tega.

Najprimernejšo primerjavo drugih dejavnosti z omenjenimi v zakonu bi bi napravi, če bi navedel npr trgovanje z vrednostnimi papirji. Tam je veliko variabilnih spremenljivk. Zatorej je najboljše, da se predlaga sprememba zakona; Dodatna 8. alineja 53. členu (ZIS), ki se glasi - trg z vrednostnimi papirji.

Hehe, its almost the same; If you want to hit big you need to risk big. :)

GregiB ::

OK, sem našel uraden odgovor na moje uvodno vprašanje...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Looooooka ::

A nima sam sodisce pravice take zadeve skup spravljat?

preem ::

Lahko si zamisliš zadevo tako:

recimo na flopu, imam jaz dve karti in nasprotnik dve. Na mizi so 3. Čisto matematično gledano, jaz imam xy % verjetnosti za zmago in nasportnik ima 100-xy% za zmago, je res ali ni?

Če igraš igre, ko imaš 50+% verjetnosti za zmago, si na dolgi rok zmagovalec. Ne glede na srečo, ne glede na to ali bo padel As ali ne, če igraš igre, kjer si favorit, boš na dolgi rok zmagovalec.

Simple as that.

edit: dobr, seveda je potem tukaj še taktika, bluff in podobno, ampak to je osnovni koncept ki dokazuje da pri pokru sreča ni faktor.
edi2: ok, pri turnirjih je malo drugače, ker je samo tolk in tolk hendov (končno število) in potrebuješ neki sreče, da zmagaš, vendar brez skilla tudi ne gre. pri cash gejmih pa sreča ni faktor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: preem ()

GregiB ::

preem je izjavil:

Če igraš igre, ko imaš 50+% verjetnosti za zmago, si na dolgi rok zmagovalec. Ne glede na srečo, ne glede na to ali bo padel As ali ne, če igraš igre, kjer si favorit, boš na dolgi rok zmagovalec.

Simple as that.


Nope... not really...
Namreč, predpostavljaš, da so "predispozicije" pri vsaki igri enake, pa niso. Kaj rado se zgodi, da npr. pri igrah, kjer imaš sicer 50%+ (po lastni, subjektivni oceni) verjetnosti dobitka, pa zgubiš, pot precej večji, kot takrat, ko zmagaš...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

preem ::

Ja ok, implied odds pa reverse implied odds so že advanced stvari. Se strinjam, ampak, če malo posplošimo, je v principu kar tako.

strictom ::

Phil Hellmuth z 11imi WSOP braceliti, Johnny Chan 2x zapored zmagal main event (NL Hold'em) in tretjič izpadel na finalni mizi. To je sreča?

Ne mešat live in online pokra. Ista igra in ne čist isti "skill set" za dolgoročni profit :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

tsh2 ::

preem je izjavil:

Lahko si zamisliš zadevo tako:

recimo na flopu, imam jaz dve karti in nasprotnik dve. Na mizi so 3. Čisto matematično gledano, jaz imam xy % verjetnosti za zmago in nasportnik ima 100-xy% za zmago, je res ali ni?

Če igraš igre, ko imaš 50+% verjetnosti za zmago, si na dolgi rok zmagovalec. Ne glede na srečo, ne glede na to ali bo padel As ali ne, če igraš igre, kjer si favorit, boš na dolgi rok zmagovalec.



seveda je tako. in dokler igraš proti novincem in proti ljudem, ki ne uporabljajo programa, ki ti natančno izračuna, v koliko procentih bi ti zmagal in v koliko procentih eden od nasprotnikov, boš na dolgi rok zmagovalec. ampak predstavljaj si, da igraš s samimi nasprotniki, ki vsi uporabljajo tak program ki ti izračuna verjetnost zmage. potem pa že nastopi predvidevanje nasprotnikovih kart in blefiranje.

GregiB je izjavil:


Nope... not really...
Namreč, predpostavljaš, da so "predispozicije" pri vsaki igri enake, pa niso. Kaj rado se zgodi, da npr. pri igrah, kjer imaš sicer 50%+ (po lastni, subjektivni oceni) verjetnosti dobitka, pa zgubiš, pot precej večji, kot takrat, ko zmagaš...


velikost pota je tudi važna. pri odločitvi ali igrati naprej moraš pretehtati te tri spremenljivke: velikost pota, velikost tvojega naslednjega vložka in procent za tvojo zmago. izračunaš, ali bi v 1000 ih takih igrah bil na dobičku ali na izgubi. naprimer pot je velik 100$, vložiti moraš 10$ ali pa moraš odstopiti, procent za tvojo zmago pa je 30%. v takem primeru moraš igrati naprej, ker bi v 100ih primerih zmagal 30krat, izgubil pa 70krat. torej bi dobil 30*100=3000$, izgubil pa 70*10=700$, torej povprečen dobiček na igro 23$.

mgermo ::

Programa ki ti računa verjetnost zmage seveda ni, ker ne poznaš nasprotnikovih kart.

tsh2 ::

ni ti treba poznati nasprotnikovih kart, ker se da izračunati verjetnost, ali ima eden od nasprotnikov boljše karte kot ti ali ne. predstavljaj si takole: če bi igral igro 1000 krat, tvoje karte vedno iste, nasprotnikove pa vedno naključne. če bi ti zmagal več kot 500krat imaš boljše karte kot nasprotniki, drugače pa slabše. če igraš z enim nasprotnikom boš imel boljše karte v približno 50%, če igraš z dvema v 33%, s tremi v 25% itd.

sicer sem začetnik v pokru, ampak v matematiki in programiranju pa ne. sem gledal nekaj program holdemmanager pa mi zgleda zakompliciran. mislim da bom kar svoj program napisal, kjer mi bo vse jasno. ali mi kdo zna odgovoriti, kako naštimam holdemmanager da mi pokaže procent verjetnosti za mojo zmago?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

mgermo ::

Procent zmage ti pokaže v primeru da so znane nasprotnikove karte.

Ne dvomim v tvoje sposobnosti programiranja in matematike in velja da so tvoje možnosti za zmago x in nasprotnikove 100-x, in da lahko rečeš da je tvoj hand nadpovprečno dober in zato večjo možnost zmage AMPAK to velja samo če se hand čekira do showdowna brez kakršnegakoli betanja. Ti imaš lahko boljši hand od mojega a kaj ti koristi ko bom jst nabijo z 7 high, ti imaš pa tretji par? In kaj ti koristi AA če ne boš znal vnovčit njegovo vrednost oziroma boš dobil min ko si ahead in izgubil max ko behind?

Tvoje bi veljalo če bi šli all in pf vsak hand in bi ti recimo porival in klical z vsakim handom, ki ima 55%+ za zmago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

Lonsarg ::

Če so znane nasprotnikove karte se nima noben % zmage kazat lol, če so znane nasprotnikove karte več ali zmagaš ali ne, torej je procent 0 ali 100.

Čisto fajn se da statistično glede na tvoje karte in karte na mizi videt, koliko % imaš za zmago. Sam večji problem je v pisanju inteligence programa, za betanje pri različnih %. Recimo prepoznati kdaj je nasprotnikov bet blef, kdaj pomeni, da ima nasprotnik slabe, itd., tega pa program ne zmore, in tu lahko profesionalni poker igralec premaga zdajšne stopnje AIjev.

Kobojo AI programi dosegli stopnjo kompleksnosti naših možganov bo zgodba druga, ampak to lahko traja še 500 let:)

mgermo ::

Kaže ti % za zmago po določenih ulicah glede na znane karte ie. če imaš boljši hand na flopu ali turnu še ne pomeni da boš imel tudi na riverju. Torej zadevo ti replaya po končanem handu z %.

Lahko greva mal igrat HU, ti pa zraven računi svojo možnost zmage :p

Lonsarg ::

Ja sej, jaz sem napisal točno to kar ti, da % zmage pri pokru ne pomagajo zadosti, zaradi stav, ker je še dosti drugega notri, kar pa ni lahko v program spisat, psihološke igre betanje itd:)

Ko pa poker dokaj dolgo igraš pa itak dobiš filing za statistiko, z katero kombinacijo imaš koliko % zmage in ne rabiš sploh računalnika za to, je pa to del pokra vsekakor, to % moraš vsaj približno vedeti na vsaki fazi betanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mgermo ::

Potem se pa strinjava...komentiral sem zaradi komentarja o programu ki ga baje veliko ljudi ima, ki računa neke famozne %.

frudi ::

Program, ki za izračun verjetnosti nasprotniku priredi kar 2 naključni karti, ni vreden počenega groša. Pravzaprav bi ti tak program verjetno večal izgubo, vsaj proti spodobnim igralcem. Poleg tega ti recimo tudi točen % za to, da imaš boljše karte od nasprotnika, ne pove, ali je pravilno staviti (kvečjemu, ali je pravilno klicati stavo).

Kar bi moral program upoštevati, je smiselna množica možnih kart, ki jih lahko ima nasprotnik, po možnosti s primernimi utežmi za posamezne kombinacije. Glede na akcije nasprotnika na vsakem krogu stav se nato uteži za posamezne kombinacije prilagodi (nekatere se povsem odpiše). Dober program ob tem upošteva tudi vse v preteklosti odigrane roke tega igralca in iz njih pridobljene statistike - koliko rok in kako agresivno igra v kateri poziciji, kako igra močne in kako še ne sestavljene roke, kako pogosto blefira, itd. Glede na tako utežene možne kombinacije nasprotnikovih kart ti nato izračuna optimalno potezo in razlog zanjo.
Takega programa pa za zdaj še ni. Poleg tega večina igralnic eksplicitno prepoveduje uporabo programov, ki delajo odločitve namesto igralca - sankcije: zaklep računa in zaplemba sredstev na njem.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MrBrdo ::

pa dejte že nehat s tem off-topic no
MrBrdo

frudi ::

O čem pa naj sploh še debatiramo? Originalno vprašanje smo razjasnili že pred meseci, od takrat naprej se pač debatira o različnih vidikih pokra...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

tsh2 ::

kaj pa bi se zgodilo, če bi igral samo takrat, ko imaš več kot 50% za zmago? nasprotnik bi po nekaj igrah videl, da igraš samo takrat, in bi takoj odstopil, in bi bil pot majhen? ne razumem, kako bi lahko pridelal izgubo, če bi igral samo s kartami, ki v povprečju zmagajo v več kot polovici primerov? če bi vsi igrali tako previdno potem predvidevam, da bi se igre odločale takrat, ko je igralec prisiljen staviti, ne glede na to, kakšne karte ima. takrat bi zmagal tisti, ki zna bolje blefirati oziroma tisti, ki zna blef bolje predvideti. to pa se da seveda bolje, če poznaš zgodovino nasprotnikovih potez v prejšnjih igrah. potem bi bila res samo še psihološka igra. v takih primerih je bolje biti čim manj predvidljiv (=naključen), da tvoj nasprotnik ne more predvideti tvojih akcij. ampak če bi spet vsi samo naključno igrali bi pa spet bila igra neodločena. torej neizogibno zmaga boljši blefer.

enostavna verzija te psihološke igre bi bila, da bi vsak igralec dobil eno številko od 1 do 100 in potem bi stavil isto kot pri pokru, da ima večjo kot nasprotnik. kdo bi tukaj zmagal na dolgi rok? najbolj nepredvidljiv blefer. če premislim, saj poker je ta enostavna igra: hand ki ga imaš ima določeno vrednost, številko med 1 in 100. potem pa staviš, da imaš višjo številko kot tvoj nasprotnik. potem so pa še tele podrobnosti dodane tej enostavni igri: ko se odkrivajo 3 karte na sredini opazuješ nasprotnikove poteze po vsaki odkriti karti, kar ti pomaga predvideti vrednost nasprotnikovga handa. edino to malo zakomplicira prvotno enostavno igro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

frudi ::

Kar se trudim pojasniti je, da za izračun optimalne poteze v dani situaciji ne moreš upoštevati le svojih in skupnih kart, nasprotniku pa prirediti dve naključni karti. Nujno je treba nasprotniku prirediti neko smiselno množico možnih kombinacij kart in skozi potek igre uteži teh kombinacij sproti prilagajati glede na nasprotnikove poteze.

Čisto enostaven primer, ki sem ga odigral danes: imam AA, višam pred flopom in me pokličeta dva igralca za menoj. Flop pride QJQ, tri različne barve. Proti dvema naključnima rokama sem sicer 76% favorit, pa se mi vseeno situacija ne dopade preveč. Stavim, en nasprotnik odpade, drug pokliče.
Na turnu pade 9, drug pik. Proti naključni roki sem sicer 81% favorit, ampak situacija je za moje ase sedaj še slabša. Stavim še enkrat, ker se mi zdi, da me še vedno kliče dovolj slabših rok; nameravam pa odstopiti, če nasprotnik raisa.
Na riverju pade še ena 9. Še vedno sem 79% favorit proti nasprotniku z dvema naključnima kartama, ampak a lahko še enkrat stavim? Za vrednost nikakor ne, ker me ne kliče s praktično nobenimi slabšimi kartami. Kot blef pa verjetno tudi ne, ker je vprašljivo, če odstopi s katerimi boljšimi kartami.

Nauk zgodbe - gledati samo %, da si boljši od nasprotnika z dvema naključnima kartama, je katastrofalno slabo. Sploh v no-limit igri, kjer cena napak z vsakim krogom stav eksponentno narašča.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

tsh2 ::

dva nasprotnika si imel vse skupaj? in kako se je izšla ta igra?
tega dela ne razumem dobro:
ampak a lahko še enkrat stavim? Za vrednost nikakor ne, ker me ne kliče s praktično nobenimi slabšimi kartami. Kot blef pa verjetno tudi ne, ker je vprašljivo, če odstopi s katerimi boljšimi kartami.

superman ::

živjo mene pa zanima, če je pri športnih stavah- bwin- kakšen davek na dobitek? naprimer če staviš 5000eur na eno tekmo ali je potem kakšen davek če dobiš? Hvala za odgovr in Lp vsem gamblrjem!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poker (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24227467 (4800) CoreySteel
»

Izgubili smo še v pokru (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5616756 (13126) leiito
»

gembling (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6710272 (6353) c3p0
»

Verjetnosti pri kartah (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
60442029 (23236) itak37
»

POKERfejs :)

Oddelek: Loža
347230 (5820) dela

Več podobnih tem