» »

Piaggio SI - Z izpitom ali brez?

Piaggio SI - Z izpitom ali brez?

GT-Turbo ::

Pozdravljeni!

Jeseni lansko leto sem si kupil moped Piaggio SI. Kupil sem si ga predvsem zaradi tega, ker baje za te motorje ne potrebuješ čelade in izpita. Prodajalec mi je vse to potrdil (motor je bil kupljen prek avto.net). Ker se čez zimo nisem peljal nič, je zdaj spomlad in čas, da vas vprašam, če mogoče veste... npr. če se peljem s mopedom in me dobi policija, kako mu naj dokažem, da je za motor potreben le kolesarki izpit. Čelado bom seveda imel na sebi, zaradi svoje varnosti, ampak me zanima, kje se na tem "proklemanem" motorju dokaže, da ne potrebuješ izpita?

Moped:
Piaggio SI
Primer slike:
Toshiba Satellite L550-117

;-) ::

klik

čelado rabiš. policaj že ve zakaj se gre.

5er--> ::

84. clen - Zašcitna celada
(3) Oseba, mlajša od 14 let, ki vozi kolo ali kolo s pomožnim motorjem, mora med vožnjo nositi na glavi pripeto
homologirano zašcitno kolesarsko ali motoristicno celado. Enako velja tudi za otroka, ki se na kolesu ali kolesu s
pomožnim motorjem vozi kot potnik.

MrBrdo ::

Saj za 25ccm (ne km/h!) pa to ne velja ane? Da bi čelado rabil... Vsaj mislim da je ne rabiš, ker naj bi bilo to enako kot kolo. (razen osebe mlajše od 14 let kot je zgoraj napisano)
MrBrdo

TekO ::

Izpita ne rabiš. Čelado pa rabiš do 14ega leta, tako kot pri kolesu. Ko si star več kot 14 ni obvezna, je pa za moje pojme priporočljiva. Torej je enako kot pri kolesu..tudi voziš se na enak način in po enakih površinah kot pri kolesu (kolesarske steze kjer so, oz. ob robu čestišča če jih ni..)
Edina stvar za katero bi ti lahko zatežili policaji so dokumenti da je piaggio tvoj, ki naj bi jih moral imeti s seboj.. poznam sicer 2 kolega, ki so jima glede tega pogledali čez prste..tako da, kako striktni so glede teh dokumentov je vprašanje..
Ideas are bulletproof.

GT-Turbo ::

Ja glede čelade, jo še vedno nosim, pa čeprav jih imam 17. /// Je pa res da dokumentov za tega pa nimam mi jih prodajalec ni dal, dal mi je smo en dokument, ki ga je potreboval, da je motor pripeljal iz Italije.
Toshiba Satellite L550-117

MrBrdo ::

A prav pri sebi bi moral imet? Men je drugače prodajalec dal neko "pogodbo", ki sicer ni dokaz ampak je rekel če bi vseeno težili da lahko njega pokličejo... Je pa isto iz italije "uvožen" :D
MrBrdo

GT-Turbo ::

Jst sem samo pod sedežem najdu tak paperčk,... neki v Italijanščini itd.
Toshiba Satellite L550-117


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moped (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8016575 (4334) woroh4
»

PIaggio ciao in ustreznost za vožnjo brez vozniškega dovoljenja

Oddelek: Na cesti
3920267 (9445) konspirator
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932740 (2842) St235
»

50 ccm

Oddelek: Loža
458817 (6470) Formula 1
»

Skuter???

Oddelek: Na cesti
73299 (3148) Vikking

Več podobnih tem