» »

Zasebna sporočila

Zasebna sporočila

Primoz ::

Trenutna ideja:

Zasebna sporočila so poseben oddelek foruma z lastnostjo, da se v njem prikazujejo samo teme, ki smo jih odprli mi (v tem oddelku) ali pa so bile na nas naslovljene. Ta oddelek vidijo SAMO prijavljeni uporabniki.

Na te teme je možno odgovarjanje (debata). Odgovarjajo lahko samo uporabniki, ki temo vidijo (so ali avtorji ali naslovniki). Odgovore vidijo vsi, ki vidijo temo.

V primeru dogovora (potrebno je soglasje pri temah z do 5 udeleženci oz. 2/3 večina pri temah z več udeležencih) lahko trenutni udeleženci k svoji debati povabijo še koga. V tem primeru se mu v oddelku zasebna sporočila prikaže celotna tema v katero je povabljen z vsemi dosedanjimi sporočili. Z enako večino (pri tem, da je potrebno soglasje vseh razen človeka, ki se ga izključi iz debate, v debatah z do 5 udeleženci) je možno iz debate uporabnika tudi izključiti. V tem primeru teme ne vidi več. Začetnega avtorja teme ni možno izključiti.

Uporabnik lahko v svojih osebnih nastavitvah nastavi, da ne želi videti tem, ki jih je začel kdorkoli iz njegovega osebnega ignore seznama. Uporabniku, ki v zasebnih sporočilih prepogosto krši pravila, se lahko prepreči pošiljanje le teh (prejema jih še vedno lahko).

Na vrhu vsake teme se prikaže seznam ljudi, ki to temo vidijo. Temo vidijo vsi sodelujoči in v primeru več kot 5 sodelujočih tudi administratorji (no warez here)... Za teme z več kot 5 sodelujočimi moderatorji udejanjamo pravila enako kot na forumu.

Pri temah z manj kot 5 sodelujočimi lahko kdorkoli od sodelujočih povabi moderatorja / administratorja. Tudi v tem primeru veljajo za to temo splošna pravila uporabe Slo-Techa.

Možno je nastaviti, da se v obvestilu v spremembi v temi na koncu doda celotno sporočilo (nastavitev). V desnem meniju, pod sekcijo še se kadi, se doda nova postavka zasebna sporočila, kjer vam sistem prikazuje število morebitnih zasebnih tem, ki jih imate pravico prebrati, a jih še niste.

Dodatek: dodajanje ljudi na seznam... vpišeš nick (al pa del nicka). V primeru, da je zadetek samo en se doda sam, v primeru da jih je več, dobiš scrollbox in izbereš.
Dodatek2: v primeru, da slučajno kje najdeš link do uporabnikovih osebnih podatkov (statistika itd...) lahko pošlješ sporočilo tudi od tam
Dodatek3: v lastnih osebnih nastavitvah (ali na podobni lokaciji) imaš lahko zasebni address book... iz katerega prav tako lahko pošiljaš.
Dodatek4: zasebna sporočila so vidna v temah zadnjih 24h / novih temah / karkoli, razen če si uporabnik to izklopi

Če imate kakšne pripombe.... jih napišite čim prej.
There can be no real freedom without the freedom to fail.
  • preklical razglas: Primoz ()

darh ::

like it...

samo dej mi povej, kako boš dodajal folk na seznam.. ker nekako je na ST 4000 folka... dropdown box bi bil tam nekje 100k velik :)

Kak popup bi bil kul... če imaš odgovor.. se ti nariše ALERT ki te na to opozoarja...
Excuses are useless! Results are priceless!

jRk0 ::

Kul ideja. so pa res problem ti naslovniki, ker jih je res rahlo dosti:)
da bi vpisal vsak svoje pa tudi ne gre, ne.
You fuck up once, you loose two teeth.

darh ::

klik na userja, tam nova podstran (npr privatna sporočila) in tam seznam lastnih tem in pol dodaš userja.. simple ;)
Excuses are useless! Results are priceless!

Primoz ::

Kaj je z naslovniki... pac v edit box vpises priblizek vzdevka pa je... saj ne boste nastevali celotnega foruma ane?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Gh0st ::

sej to majo že na ful forumih...

sicer pa xbite, mava podobno idejo...
klilkneš na ime userja pri njegovem postu in potem imaš ukaz, Pošlji zasebno sporočilo....
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Elemen_T ::

Gh0st: To itaq.

Jest bi zadevo izpeljal tako, da bi imel pri pošiljanju zasebnih sporočilih povezavo do strani (popup) kjer bi lahko v iskalnem polju iskal po imenu, nicknamu, emailu, karkoli. Tako bi se znebil marsikaterega problema.

TESKAn ::

Hm, če nekomu pišeš zasebno sporočilo, najbrž veš njegov nick?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Loki ::

V primeru dogovora (potrebno je soglasje pri temah z do 5 udeleženci oz. 2/3 večina pri temah z več udeležencih


kaksen dogovor in kako soglasje?

ideja je zelo v redu, sicer bolj zapletena kot navadna sporocilca, ampak zato toliko bolj funkcionalna.

i like it.

Primoz ::

Vsi bodo mel moznost (vsi sodelujoci) dajat povabila / odstranjevat udelezence. Ce jih bo doloceno stvar naredilo dovolj se bo pa uresničila.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

tha_man ::

Er... ok, kul, saj jaz bom itak samo vsaka dva mesca enkrat poslal komu ZS oz. ga od koga dobil ter odgovoril nanj :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

d0rK ::

Še eden za..Tko me bodo vse moje oboževalke končno dobile.>:D

Pepe ::

Mama ne kuhat kosila.
Tamara govejo župo skuhaj, ker mam mačka.
Suzi rad te mam.
Ati 23 jurjev rabim, nujno.
Šeki pokliči me.
Đuro roba ni čista.
Marjanca fafat se nauči.
LP

PS Jaz sem tudi pogrešal privatna sporočila.

smilyxx ::

Jst se strinjam za uvedbo teh sporočil. Upam, da jih boste pripravili čimprej.

Lp
Save water.
drink beer.

whatson ::

Jap,

jst bi jih tudi dal na vrh TODO liste.

A zgleda da se zadeva že kar nekaj cajta vleče.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: whatson ()

smilyxx ::

kdaj jih lahko pričakujemo?

Lp
Save water.
drink beer.

Sergio ::

Ker se približuje dan splavitve te nove funkcije, vas naprošam, da si še enkrat preberete zgornje restrikcije, da minimiziramo količino vprašanj po tem, ko bodo zasebna sporočila javna.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

r5r ::

ce se zasebna sporocila s pet ali vec uporabniki nadzorujejo niso vec zasebna :)

whatson ::

S strani administratorjev (tistih ki majo dostop do baze) se itak lahko VSA "zasebna" sporocila nadzorujejo... Verjetno jih potem, ko je več kot 5 userjev, nadzoruje še kak moderator.

Tak da ni panike za to.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Gandalfar ::

tocno to.. nad 5 userjev je tema moderirana po pravilih.. samo preventiva da ne bodo zrastli kaksni vzporedni, privatni warez pododdelki..

Primoz ::

Sporočil z manj kot 5 naslovniki.. TRENUTNO ne gleda nihče. Če se ne bo obneslo.. lahko ta policy vedno spremenimo.. in pač napišemo "beware". :)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Primoz ::

Oz.. ne samo ne gleda.. tudi vidimo ne.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Tr0n ::

Najprej srecno in predvsem zdravo novo leto vsem! :))

Ceprav se mi zdijo ta zasebna sporocila kewl ideja, me nekaj precej moti (oh no, not him again).

Ce mislite nadzirati in voditi podobno diktaturo kot na forumu, potem imate dve moznosti:

1. ime zasebna (poudarek na besedi zasebna) spremenite v nezasebna, javna, prosto dostopna, za vpogled,... :\
2. ... ce so javna = forum, torej zasebnih sporocil sploh ne potrebujete

Malce se vprasajte, koliko uporabnikov bo to storitev sploh uporabljalo, ce bodo vedeli, da jih nekdo, za katerega neko sporocilo ni namenjeno, lepo prebira.

Gandalfar ::

Tr0n: isto je kot z emaili.. tudi tvoj email brez problema lahko kaksen zdolgocasen sistemc bere pa filtrira... isto je z PM na vsem drugih forumih. Poleg tega ce bi natancno prebral se bodo PM sporocila moderirala za debate z vec 5 ali vec udeleznici. To pa ze pocasi niti ni prevec zasebno ane?

Sergio ::

Kot je bilo že rečeno, zasebnih sporočil z manj kot petimi naslovniki ne vidi NIHČE izven skupine naslovnikov, torej niti alien-w, Primoz, PaJo ter jaz, niti Gandalfar, Tomi, Perci. Dejansko nobeden.

Če pa v debati sodeluje 5 ali več ljudi, se mi pa zdi že smiselno, da se uvede moderacija nad potekom teme. Ane?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

tha_man ::

Se strinjam. Sicer utegne folk začeti na veliko izkoriščati zadevo za mutne poslove (kot bi imel svoj privatni nemoderiran forum ki ga čisto in popolnoma nihče ne nadzoruje in ga vsi poznajo ker laufa na enem najbolj znanih pageov v SLO --> >:D >:D ).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

Tr0n ::

"To pa ze pocasi niti ni prevec zasebno ane?"

Seveda ni zasebno. Ne tak, ne drugace :).

Se bodo pac kreirale skupine s stirimi uporabniki max. Sicer pa se da tako ali tako vse direktno z baze prebirat, tako da zasebnosti sigurno ne bo.

Gandalfar ::

Tr0n: kako ti scitis svojo zasebnost pri emaili, ki so prav tako napisani v eni bazi in jih lahko administrator prosto pregleduje. Ce nikakor, potem prosim - utihni.

Tr0n ::

PGP, baby :).

Gandalfar ::

Potem pa tudi pri privatnih sporocilih uporabljaj PGP ane.. kje je kle problem da mors pizdit?

Tr0n ::

Ne bi se rad ponavljal :).

R0K ::

Ful komplicirate...

Zakaj niste naredil tko k ma Sux. Oni majo to ful ok narjeno..sej whatever..men je vseeno, k tega itak ne bom uporabljal..sam..se mi zdi glupo, da ste za to šli čas zapravlajt.. |O

Elemen_T ::

Tudi sam imam forum in mi je prav malo vseeno o čem govorijo sleherni osebki.
Javno ni...Vidi tisti kdor hoče in to verjetno pričakuje.
Zunanje institucije mi nimajo kej praskat...

skratka ta "preventiva" po mojem mnenju ni upravičena.

Lahko potem oddelek imenujete "Group forum" ali grupni forum.

:\

Predator ::

ne vem kaj se bunite... sej piše zasebna sporočila, ne zasebni forumi; če vas ma o čem debatirat 5 ali več storite to na lastnih forumih ali pa v "public" delu da tudi ostali vidimo :\

Elemen_T ::

Tako.

Do dve sodelujoči osebi - sktriktno zasebno, brez kakršnekoli kontrole.

Vse kar je več, se šteje kot Group forum in je lahko moderiran.
Čeprav morda bi lahko mejo postavil na tri sodelujoče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V cem je fora da se ne da pobrisati zasebnih sporočil?

Oddelek: Slo-Tech
376351 (5162) black ice
»

Kateri forum?

Oddelek: Slo-Tech
181602 (1271) link_up
»

Eminem-Don't call me Marshall

Oddelek: Sedem umetnosti
91135 (607) DaWeed_MC
»

Kje dobit bakrena rebra?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222049 (1473) c3R4R

Več podobnih tem