» »

Katera grafična za gamerja???

Katera grafična za gamerja???

«
1
2

zupanman ::

Živjo. Zanima me katera grafična bi bila najboljša za PC špile. Kar sem zadnje čase gledal je več ali manj samo še Gigabyte...(naorimer Gigabyte GeForce... Nevem kaj je fora tega Gigabyte ker to prvič vidim) Skratka. Malo sem gledal in vas sprašujem kaj pravite vi v tem. Namen imam dati 100€ največ (kak evro več ni panike):
http://www.mimovrste.com/artikel/263006...
http://www.mimovrste.com/artikel/263006...
http://www.mimovrste.com/artikel/263006...
Kaj podobnega... Samo pa tudi nevem ali bi pasala za zamenjavo kartice katero imam sedaj. (Nvidea GF 8500gt).
Zanima me tudi kaj je fora DDR3 in DDR5. Ali je boljše 512mb DDR5 ali 1GB DDR3?
Prosim če še vi poveste in predlagate kakšno kartico. Hvala že za vnaprej in LP!!

boogie_xlr ::

Kaj pa ATI clasa? npr HD 5770

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Mam bolšo rešitev kot forum za to:
http://www.tomshardware.com/reviews/bes...

Lepo za vsak znesek napisana najbolša grafična kartica za tak denar, ne moreš sfaliti, če greš po teh navodilih.

jan01 ::

Če poceni, raje hitrejšo&cenejšo hd5670 http://www.mimovrste.com/artikel/263006...
Drugače pa nobena ni kaj gamerska. Dobi si raje kako poceni rabljeno hd4870, hd4890, gtx260, (hd4850 4770)...
Oz novo kupi vsaj hd5750 1gb 119EUR http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph... oz še boljehd5770 1gb 142EUR http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Squeazer ::

Jaz imam ATI Radeon HD 4850 in je kr dobra. Nič se ne pregreva in jo lahko kr fajn naviješ. Problem je, da je danes ne dobiš za manj kot 150 EUR. Priporočam ti kaj od ati-ja, saj so njihove super, z geforci nimam izkušenj. Sicer pa koliko slišim je http://www.mimovrste.com/artikel/263006... kr dobra.

P.S. A mi lahko kdo odgovori: Spomnim se da je bila par let nazaj frka z GeForce 8800 ali nekaj podobnega. Kaj je bilo z tem? Neka super grafična tistih cajtov?

Lonsarg ::

Aha slovenija je tupa, pa se ne dobi kolikor sem gledal 9600 GT, ali kak 4850, edino 5750 se dobi, če lahko daš 120EUR za 1 GB verzijo bi se vsekakor splačalo. Drugače pa 512MB je zadosti za resolucije 1280*1024 in manj. Torej komot vzameš 5750 512MB, pa se dobi za 110EUR, to bo res najbolši price/performanse v tej cenovni kategoriji. Za kaj nije ti pa ne preostane drugega kot 240 512MB, sam je malenkost cenejša in kar veliko slabša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jan01 ::

Lonsarg ::

To pa kr uzet :) Sem preveril ene 4 druge trgovine pa niso imel 9600 GT. Torej to za 67 EUR, ali pa 5750 za 110EUR z nobeno ne boš falil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zupanman ::

Torej če vzamem to 9600GT mi bo delalo več ali manj novejših in prihajajočih špilov? =) In pa ali jo bom lahko zamenjal z to ki jo imam sedaj ali bodo kakšni problemi? Seveda pa tudi spletna trgovina, ali se lahko zanesem nanjo in naročim in zagotovo dobim grafično na dom?
Hvala za vso vašo pomoč! LP

Lonsarg ::

To če gre kartica notri je odvisno od napajalnika, vendar 9600GT ne porabi dosti in bo skoraj ziher delalo, so izjeme kakšni res švoh napajalniki. Torej kakšen imaš kaj procesor in napajalnik lahko poveš, pa na kateri resoluciji boš igral, če hočeš točnejši odgovor.

Na 9600 GT špili delal bojo, čeprav novejši ne na high nastavitvah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

st0jko ::

No.. 9600GT in 5750 nista ravno na enakem nivoju... Jasno če je možno vzameš veliko močnejšo 5750.
keks?

TOP ::

9600GT ni gajmerska grafa,če to misliš,to je pač navadna grafa,da bi špilal pri lepi sliki lahko samo sanjaš,kar se tiče uklapljanja raznih bonbončkov.Pri novejših igrah bodo zmeraj več težav,za normalno špilanje.Za ta denar definitivno probaj dobit 4870 ki poje vse te grafe za malo malico.Če te zanima mam jaz eno ZS.

zupanman ::

Za processor je mislim da amd athlon 64 4800+ (nisem prepričan čisto ker mi ni doma čez teden). Pa še to: Ali zamenjam kar sam ali nesem na servis in kaj je po namestitvi treba še vse za software narediti? Kaj preh iz prejšne grafične zbrisati in nato za novo naložiti ali kaj??

zupanman ::

Še to me zanima. Če imam računalnik 2GB RAM-a DDR2 ali ima lahko potem grafična DDR3?? Ima to kakšno skupno povezavo?

bluefish ::

Ni povezave, ker se gre za drug tip pomnilnika,... Torej da, lahko je DDR2 + (G)DDR3.

Lonsarg ::

Procesor maš pa enojedrni praviš, ni X2? ker če je tako, potem ti niti 5750 ne bo pomagala. Jaz sploh ne bi grafika nadgrajeval. Če pa je X2 model potem ti pa povem, da imam jaz 8800GT in isto X2 model, pa razen parih izjem(vedno več, ko so novi špili) vse dela na fuljo pri 1280*1024. 9600GT je pa nekaj slabša, medtem, ko je 5750 precej bolša(se jo res izplača, če imaš X2)

Ampak kot pravim, če maš res enojedrni procesor potem nič kupovat. Preveri tako, da pri Visti/Win7 v start, ter pri XPjih pod "Run" napišeš "dxdiag" ter enter in boš videl tam napisano, kater procesor imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zupanman ::

Je X2. Pomota pozabil napisati

Torej naj ne kupim 9600GT in raje kupim 5750 in mi bo delalo vse dokaj lepo in prav? Se da nalepti kakšen link ta 5750 iz kakšne poštene trgovine ker bi morda že jutri šel v nabavo če bo čas in denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zupanman ()

zupanman ::

Samo pri 5750 vidim da ima 128bitov. Ali ni bolje če ima kartica več bitov kot jih ima v tem primeru 9600gt?
Sem začetnik zato veliko sprašujem ker me tudi zanima da bi izvedel kaj novega =)

Lonsarg ::

Recimo mimovrste, ko si že sam iz tukaj linke limal:
http://www.mimovrste.com/artikel/263007...
Al pa tukaj je 1EUR ceneje, pol pa še kodo za popust poiščeš za 2%, ko je vedno na slo techu:
Kode za popust
pa še poštnino mislim, da majo zastonj nd 100EUR:)
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Ni problem izbira, maš polno:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bluefish ::

Odvisno je od tehnologije izdelave. Pri nižjih resolucijah je praktično vseeno.

zupanman ::

Torej končna stvar...: Če bom vzev tole ATI 5750 bom zagotovo zadovoljen in ne bom imel večjih problemov pri špilanju? =)
Kar se tiče zamenjave pa samo izbris starih driverjov trenutne grafične, odvzem in zamenjava grafične fizično in nalaganje novih driverjov za ATI?

Lonsarg ::

Ja z 5750 boš sigurno vse do konca špilal, medtem ko z 9600 GT bi marsikiro stvar zelo za silo.

Glede menjava pa ja, preden zamenjaš odstraniti pod Device Manager grafično kartico, če ne gre, oziroma boš pred menjavo pozabil, potem bo treba v varni zagon in tam to narediti(pritiskaš F8 med prižiganjem).
Pa upam da ima napajalnik 6-pin priključek, da se še dodatno v grafično vklopi, sicer v primeru 5750 je to samo recomanded ne ravno pogoj.

Potem ko boš notri pa lepo najnovejši driver z neta sneti in inštalirati kot vsak drug program, če imaš Visto/Win7, lahko celo prek Windows Updajta fašeš.

zupanman ::

SUPER :D Najlepša hvala za vso pomoč in svetovanje. Če bom še kaj potreboval se bom pa še oglasil :) LP!

Nwanko ::

5750 flashas z 5770 biosom pa je to to :P

TeraTM ::

Imam sapphire 5750 1 gb ddr5. Tiha, pri polni obremenitvi pride do 65C drugače je pod 40C okoli 36C. Glihkar inštaliru metro 2033, ima zaje%#o grafiko, dela na high (na ultra high jo že nese, premalo fps) na high pa ne pride pod 33 fps (kar je v redu) dirt 2 fajn dela, assasins creed 1. del, NFS shift , mirrors edge, worms 2D tudi :)), se pa kr pozna med DX9 DX10 in DX11 v sličicah v igrah. Jaz igram kr na DX9 ;(( res pa da igram to na 1280x1025 ekranu, imam tudi LG 1920x1080p full HD, pa use te igre tudi delajo tekoče, sam kakšna nastavitev pod graphic option je mal nižja... tk da s tto grafično ne morš falit. moj računalnik je mal bolši, tk da to tudi mal pripomore k bolšim fpsjem..

BALAST ::

Pri meni Sapphire 5750 1 gb ddr5 navita na vodnem hlajenju ob polni obremenitvi pride do 45°C in drugače je 31°C. Res odlična kartica, za svoj denar. Ko naviješ se primerja z 5770 ali pa celo 4890.

jimyboy ::

Rabljeno 8800GT za 50 EUR z garancijo je še najbolši nakup trenutno. Dela pa vse na 1920 na High, vklučno z COD6, BC2, Resident Evil 5, Mass Effect 2...Edino za Crysis je prešvoh v tej resoluciji kar je pa tudi 5770, 4850...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

g. Oden ::

jimyboy je izjavil:

Rabljeno 8800GT za 50 EUR z garancijo je še najbolši nakup trenutno. Dela pa vse na 1920 na High, vklučno z COD6, BC2, Resident Evil 5, Mass Effect 2...Edino za Crysis je prešvoh v tej resoluciji kar je pa tudi 5770, 4850...


Če ti tako lepo deluje, zakaj potem kupuješ novo?

jimyboy ::

8-OSaj ne kupujem jaz nove grafe, kje si to pobral ?

zupanman ::

Ali se 500mb rama zelo razlikuje? Kajti jaz sem narocil 5750 z 512mb kajti za 1gb nimam denarja. In kater DX uporabljati?

deadbeef ::

Grafična za gamerja čim boljša GTX 480 ali HD5870.

bluefish ::

deadbeef je izjavil:

Grafična za gamerja čim boljša GTX 480 ali HD5870.
Ja, če si rit brišeš z denarjem + omenjeni sta povsem neracionalen nakup, saj recimo 5850 ponuja veliko boljše razmerje med ceno in zmogljivostjo.

Lonsarg ::

@zupanman nič ni narobe z 512MB verzijo pri "normalnih" resolucijah, prav nobene razlike. In kaj misliš z tem kater DX, pač najnovejši, se vse avtomatsko namešča, oziroma je avtomatsko že nameščeno, razen če uporabljaš OS iz praveka, beri Xp :)

zupanman ::

:D evo. jutr ze dobim in v petek montiram :P imam se vprasanje glede win7. katero verzijo vzeti in ali se da delujoco iz neta dobit? slisal sem pa tudi da 7 povzroca dosti tezav.. je to res?

=666= ::

Itak , da 5970 :O

bluefish ::

katero verzijo vzeti in ali se da delujoco iz neta dobit?
Za večino uporabnikov je Home Premium povsem zadosti. Razlike si lahko ogledaš tukaj: http://www.microsoft.com/windows/window...
Delujočo verzijo se seveda da dobiti, če si v programu MSDN(AA) ali TechNet,...

slisal sem pa tudi da 7 povzroca dosti tezav.. je to res?
Ne. Seveda pa je odvisno od specifičnih programov in strojne opreme/gonilnikov.

frodo12 ::

=666= ::

Vapor-X maš zdej tud Rev. 2 , sam je mal dražja. Drgač bi jest vzel Toxic Radeon HD 5850.

Meizu ::

Jp, Toxic serija ga seka ja :)

Sicer pa odvisno kak gamer si. Če si nek hardcore g33k in rabiš v vsaki igri 300FPSjev, potem manj kot quad CF HD5870 niti ne razmišljaj. Drugače pa lahko že s HD5770 preverjeno marsikateri špil gladko goniš na high, izjemoma moraš kakšen ditejl spustit, pa še ta ni tako pomemben, da bi bla pa slika opazno manj kvalitetna. Razlik praktično skoraj ni. Recimo STALKER call of pripyat DX11 1680x1050, ditejli na high dela povprečno s 60FPS na HD5770.

Tako da s HD5770 nimaš kaj falit. Kar je nad, je že luksuz, ki si ga lahko privoščiš, če hočeš, ne boš pa opazil neke izjemne pridobitve. Imam obe, HD5850 in HD5770 in v 90% špilov zaenkrat ni razlike v performansu. Ok, je razlika v FPSjih ampak obe grafi lahko gonita večino špilov na max in to je to. Kupovat grafe za prihodnost je pa itak fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

zupanman ::

Lonsarg je izjavil:

Ja z 5750 boš sigurno vse do konca špilal, medtem ko z 9600 GT bi marsikiro stvar zelo za silo.

Glede menjava pa ja, preden zamenjaš odstraniti pod Device Manager grafično kartico, če ne gre, oziroma boš pred menjavo pozabil, potem bo treba v varni zagon in tam to narediti(pritiskaš F8 med prižiganjem).
Pa upam da ima napajalnik 6-pin priključek, da se še dodatno v grafično vklopi, sicer v primeru 5750 je to samo recomanded ne ravno pogoj.

Potem ko boš notri pa lepo najnovejši driver z neta sneti in inštalirati kot vsak drug program, če imaš Visto/Win7, lahko celo prek Windows Updajta fašeš.


Živjo! Ravno prejle sem montirav ATI Saphire HD 5750 in za enkrat dela vse kot more. Nisem še preizkusiv v špilih. Me pa zanima tole...
Zraven sem dobil CD za driverje, vrjetno niso najnovejši? Kje na netu se da dobiti najnovejše in delujoče driverje. Pa še tole, pod Divace Manager mi piše "ATI Redeon HD 5700 series". Ali je to normalo saj mi ne piše ATI Redeon HD 5750 tako kot mi je točno po imenu kazalo za Nvidea Gf 8500gt?

alibabar ::

zupanman je izjavil:

pod Divace Manager mi piše "ATI Redeon HD 5700 series". Ali je to normalo saj mi ne piše ATI Redeon HD 5750 tako kot mi je točno po imenu kazalo za Nvidea Gf 8500gt?


Vse je v redu, brezskrbi. Če hočeš lahko tam piše tudi "ATI Redeon HD 5750 - Zupanman Edition"

zupanman ::

Hehe hudo sliš se zanimiv :D Ne sej ne joke =)
Kaj pa za najnovejše driverje...?
http://game.amd.com/us-en/drivers_catal...
Je morda to to? In tam "optional downloads"?

alibabar ::

A ni lažje kar tukaj

jan01 ::

Katero 5770 si vzel 512 ali 1024MB? Kolikšna cena? A nisi vezl 1024 za 119EUR? http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...

// hd5750 in hd5770 eno veliko razočaranje napram prejšnje generacije

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

zupanman ::

alibabar je izjavil:

A ni lažje kar tukaj


Ja sam kokr vidim ni HD 5700 series

particle ::

Pa vzam 5xxx series :P

zupanman ::

:D Ok sm ugotovu da sm iz une strani k sm preh dav link taprave downlovdu.
SAMO!... ko vedno prižgem računačnik mi nazačetku vrže vn "WARNING! please update your video drivers!" Kaj je pa poj to fora?? Če mam že gor najnovejše

particle ::

alibabar je izjavil:

A ni lažje kar tukaj


5xxx series...

zupanman ::

Mislim da sem pogruntal kaj je fora z tistim "update your drivers"... Kajti tisto mi prikaže Expert Vision ki sem ga zraven naložil z Driverji za Nvideo Gf 8500gt. Sedaj preprosto tega nerabim več.

TOP ::

Razlika med 5770 in 5850 je in to lepo vidna.Recimo sam sem mel 4870 ki je po performancah ista kot 5770,celo rahlo bolja,ampak nima veze.In ko sem špilal COD6 Singel player mi je v zadnjem levelu trokiralo pod najvišjimi nastavitvami.Z 5850 tega ni gre lepo gladko čez.Tako da v igrah je razlika,še posebej ko uklopiš glajenje robov.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9811020 (9399) Xserces
»

Katero grafično kartico kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
432187 (1520) Shumbi
»

ATI Radeon HD 5850 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34523027 (10740) Xserces
»

hd5770 vs gtx260

Oddelek: Kaj kupiti
161927 (1705) Kreddy
»

Očitno me zanima kaj kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
9854 (730) BALAST

Več podobnih tem