» »

Shranjevanje na USB za Xbox potrjeno

Shranjevanje na USB za Xbox potrjeno

Prenovljen vmesnik za upravljanje s podatki

vir: engadget
engadget - Shranjevanje podatkov (popravki in razširitve za igre, shranjeni poteki iger, slika, filmi, itd.) na USB pomnilniške ključe, o katerem smo že pisali, je zdaj tudi uradno potrjeno. Microsoft bo popravek za Xbox 360, ki bo omogočil to funkcionalnost, izdal že 6. aprila, razkrili pa so tudi nekaj dodatnih podrobnosti.

Govorili smo že, da bo velikost medija omejena na 16 GB, tudi če bo sam medij večji. Torej uporaba običajnih trdih diskov, priključenih na USB, bo mogoča, a bodo ti diski vseeno omogočali shranjevanje le 16 GB podatkov. Hkrati bosta lahko priključena dva medija, ki ju bo treba pri prvi priključitvi na novo formatirati in konfigurirati za uporabo z Xboxom. Uporabiti bo mogoče prav vsak USB pomnilniški medij, a naj bi Microsoft v sodelovanju s SanDiskom maja ponudil posebne medije, že vnaprej konfigurirane za uporabo z Xbox 360.

Skupaj s posodobitvijo programske opreme konzole bodo uporabniki deležni tudi prenovljenega vmesnika za delo s shranjenimi podatki. Prenovljen vmesnik bo tako olajšal prenašanje podatkov z enega na drug medij.

16 komentarjev

Screamboy ::

Super :)
-> Slovenska skupnost uporabnikov Ubuntuja <--
-----------------> www.ubuntu.si <------------------

Tr0n ::

Medtem na PS3 strani.

Next PS3 Firmware To Disable Linux Installs

Meni je sicer vseeno, ampak WTH Sony?

pirlo ::

Bo možno gor tudi inštalirat igre?

hojnikb ::

Tr0n je izjavil:

Medtem na PS3 strani.

Next PS3 Firmware To Disable Linux Installs

Meni je sicer vseeno, ampak WTH Sony?

Naj bi izklopl zarad "varnosti".Škoda, čeprav je sam za Fat konzole.Je ps3 lahko ker poceni Cell kišta.
#brezpodpisa

darksamurai ::

Tr0n je izjavil:

Medtem na PS3 strani.

Next PS3 Firmware To Disable Linux Installs

Meni je sicer vseeno, ampak WTH Sony?


Sicer offtopic ampak vseeno. Ker nisem pravnik, mogoče ravno zaradi tega postavljam neumno vprašanje; kako lahko "legalno" v firmware enostavno onemogočijo to, ker praktično gledano to ni več konzola, ki so ti jo pred nakupom oglaševali. Takrat so ti prodali konzolo, za katero so zagotavljali, da lahko z njo delaš "x" stvari. Nikjer pa ni pisalo, da bo to samo do leta 2010, ali pač?

Hardstyle ::

V drobnem tisku piše, "pridržujemo si pravico...."

PrimozR ::

darksamurai a so kje oglaševali, da bo na njej deloval Linux?

Bor H ::

Prov oglaševal verjetno niso, so se pa hvalili v raznih intervjujih.

Berserker ::

A ni primarna naloga konzole play & fun ? Za kakršno koli delo je zato pc.

ahac ::

Berserker je izjavil:

A ni primarna naloga konzole play & fun ? Za kakršno koli delo je zato pc.


Ampak Linux je bolj fun kot 99% PS3 iger! :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Relanium ::

Hardstyle je izjavil:

V drobnem tisku piše, "pridržujemo si pravico...."

Neki bi blo treba glede tega drobnega tiska ukrenit, ker je že marsikomu zagrenil življenje.
Mislim v teh naspidiranih časih, ko je vse na steroidih ni šans da greš skoz vsako stvar posebej

WhiteAngel ::

Kaj pa je fora s 16 GB omejtvijo? Pa s formatiranjem medijev? Spet ene bolne fore od M$ja :|

PrimozR ::

Ja da ne bojo izgubil trga aftermarket diskov ane.

simnov ::

ka pa če bi ustvaril prticije po 16gb

r0ker ::

kaj je pa blo za pričakovat? prodali bodo (Sony) neko mejo konzol z oh in ah widgeti in featuri potem pa bo treba lepo počasi izklapljat.. najprej je tu instalacija drugih OSev, potem so tu custom diski pol pa še pride plačljiv multiplayer.
kristalna krogla je pa zgovorna danes :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

simnov ::

Jaz sem priključil običajni disk in ga sploh ne zazna.Seveda sem posodobil konzolo z tem novim firmwarom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988199957 (77130) radovednik
»

Wii U bo uporabljal le en krmilnik z zaslonom

Oddelek: Novice / Konzole
104920 (4133) opeter
»

Tanki Xbox je Xbox 360

Oddelek: Novice / Konzole
289893 (8702) c3p0
»

Microsoft bo poenostavil shranjevnaje podatkov na Xboxu

Oddelek: Novice / Konzole
63385 (3103) mtosev
»

Xbox 360 in Wii naprej, PS3 nazaj

Oddelek: Novice / Konzole
336610 (2858) fabrskd

Več podobnih tem