» »

Modem Tomson

Modem Tomson

spaceair ::

Že približno en teden mi cabelski modem prekinja povezavo in se rekonekta ponovno.
Včasih cel dan dela ok, potem pa zvečer začne nagajat. Zdrži povezan na 1 ali 2 minuti pa se ponovno
povezuje tako celo uro ,nakar me mine in vseskupaj ugasnem.
Modem je THOMSON THG 540 + router linksiys BEFSR41 na dva računalnika.

st0jko ::

kliči ponudnika.
keks?

spaceair ::

sem že,čakam na odgovor

urejeno v roku pol ure.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spaceair ()

Kleemen ::

Kaj je bilo narobe, ker me zanima ker imam isti modem pri amisu...?

Drugače pa da ne odpiram nove teme en offtopic če lahko.
Ker imam laptop in sem brezžično povezan, kaj je boljše imet samo povezano na tale omenjen moden Thomson TG782i ali boljše da povežem iz tega modema, ki je seveda brezžičen še na moj rutar Linksys WRT54GL, ker študiram da bi omenjen rutar prodal, ker ga pač ne rabim ker je itak modem brezžičen in ista hitrost/moč, kot na rutarju, vsaj kar piše. Kaj pa v praksi? Kar sem sprobal dela čisto isto hitro, kar sem meu na speedtest.
Torej boljše da mam povezan brezžičen modem na rutar, ali ne?

Spc ::

Si mogoče na telemachu ?
Če si je potem problem to, ker ljubljančani vse premikajo iz DOCSIS 2.0 na 3.0, tudi modeme, ki so 2.0.
Thompsoni imajo velike probleme z tem ker sem tudi sam imel probleme, ko si TCM420 ni hotel vzeti ipja preko DHCPja na 3.0 medtem ko je na 2.0 lepo pobral ip preko DHCPja.
Najboljše bi bilo, da greš na DOCSIS 3.0 z cisco-tovim modemom, ki je delan za DOCSIS 3.0
 

Kleemen ::

Ne, na amisu sem na novo par dni...
To je čudno. Do danes sem mel povezano brezžično preko Linksysa, prej sem odklopil, se povezal samo preko Tompsona in normalno delalo, potem pa čez nekaj časa nič VEČ! Vse normalno dela brezžično, normalno lepo poveže, grem na net, msn karkoli dela isto kot da ne bi bilo povezave, pa tudi če vse kaže normalno da je povezano, kot mora bit, dela pa ne. To mi je čudno in nimam pojma kaj je tudi če se mučim že cel popoldan...
Potem sem probal povezat isto na Tompsona preko kabla in na laptop pa dela normalno (zdaj naprimer), ko pa kabel odklopim in povežem brezžično se normalno poveže, vse kaže da je povezano kot mora bit, samo nič ne dela, kot da ne bi bilo povezano.

Mogoče kdo že mel tak problem? Mogoče kaj na amisu, ker tukaj pri meni kaže vse normalno...?
Če ne dobim odgovora kličem na amis, samo sem rekel da prej tukaj prašam. tnx

V-i-p ::

Spc: Arris je 2.0 modem in ne 3.0
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Spc ::

Kdo omenja arris ?
Avtor omenja thomson jaz pa cisco systems.
 

Kleemen ::

Noben ne ve, kaj bi lahko bil problem?
Na amis sem pa že pisal in čakam odgovor...

Spc ::

Pomojem slab signal.
Probaj pogledat signal na http://192.168.100.1
 

Kleemen ::

Ne dela...samo tole napiše:

Povezava je bila obnovljena
Povezava s strežnikom je bila prekinjena med nalaganjem.

* Stran je morda začasno nedosegljiva ali preobremenjena. Poskusite znova nekoliko pozneje.
* Če ne uspete naložiti nobene strani, preverite povezavo svojega računalnika do interneta.
* Če uporabljate posrednik ali požarni zid, se prepričajte, da ima Firefox dovoljenja za dostop do spleta.

Isto napiše, kadar sem brezžično povezan in net ne dela, napiše enako...

Kleemen ::

Baje da moram vpisat DNS naslove, če hočem met brezžično, kot so mi poslali z amisa. Kje to vpišem? =)
tnx

stleoric ::

http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/in...

Za DNS strežnike ustrezno spremeni na 212.18.32.10 in 212.18.32.12.

Kleemen ::

Supeeer hvala ti res ;)
Samo šel po navodilih pod wirelless lastnosti, vtipkal ta dva naslova in normalno dela vse brezžično.
tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180092602904 (2859) yoco
»

internet - padec hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544473 (3922) hojnikb
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721933 (15704) Tydek
»

Nastavitev routerja Linksys wrt54gl

Oddelek: Omrežja in internet
910735 (8853) Vsenafarbos
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116767 (16012) Tilen

Več podobnih tem