» »

Staticni IP

Staticni IP

Trdi ::

Najprej da povem, da sem pol ure iskal, kje je odgovor na moje vprašanje in ga nisem našel. Sem pa našel en zaklenjen topic s pojasnilom, da je bilo že dosti napisanega o tem. Če bo topic zaklenjen, bi prosil prav za naslov topica, kjer je to odgovorjeno.
Vprašanje je: kaj je to statični IP oz. predvsem, kaj so prednosti le-tega. Rad bi postavil svojo stran pri ponudniku gostovanj. Predvsem, kaj to pomeni v praksi.

V zvezi s tem bi tudi vprašal, ali je velika razilak, ce izbereš slo ali tujega ponudnika? Predvsem glede hitrosti.

Hvala za odgovor.
Trdota d.o.o.

msmiha ::

Statični ip je konstantni (pomeni da se ne spreminja). V praksi pomeni da si lahko na net povezan 24/7....
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

R0K ::

Bolj se ti splača zakupit plac za net pri kakih znanih tujih firmah. So zanesljivi. Linki si boljši. Cene manjše ali enake kot pri nas.

Jest bi šol takoj na to. Pa se mi to ustavi pri plačilu :O ;(

Trdi ::

Ce nimam tega, potem bo moja stran nekaj casa nedosegljiva, da se generira nov IP. A je to to? Ce je to to. :) , a je to edina razlika, ki bi jo moja stran imela?
Trdota d.o.o.

Trdi ::

ROK, kaj pa misliš tole glede hitrosti? Da ni razlike?
Ampak daj mi potem povej, kje se generirajo ogromne razlike v ponudbi med našimi in tujimi ponudniki?

Npr. tole
http://www.ipowerweb.com/products/index...

in pa neko ugodno slovensko, npr.

http://www.modronebo.net/gostovanje.html
ali
http://www.afekt.net/paketi.shtml

V tujini maš povsod 15 GB prenosa, damn, tule pa škrtarijo z 1-2 GB! Kako to?

Da sploh ne omenjam prostora. Za 25 jurjev na mesec lahko dobiš 750 MB!

Trdota d.o.o.

aleksander10 ::

Če boš kdaj slučajno vzpostavljal VPN povezavo (Virtual Private Network) ti pride prav, ali če imaš slučajno zakupljeno .com, .si, .net domen, ti pride prav statični IP. root DNS, ki držijo te domene se obnavljajo recimo 2 - 3x na teden. Seveda so alternative - uporaba DynamicDNS in ene .org domene (več jih je na voljo).

:))
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

Hux ::

Ma daj da ste vsi obsedeni z temi staticnimi IPji. To nima blanke veze ce ti hoces web page hostat kaj vem na yahooyu ali geocities al podobno. Jaz nevidim dobenih prednosti v staticnem IP ampak ravno kontra lol. Ker te se moras obnasat hihi.

aleksander10 ::

HUX2: No nič tako kot ti praviš. Nekdo bi rad naredil L2TP/IPSEC povezavo na svoje omrežje. Res da se da z DynamicDNS nekaj rešiti, samo z statičnim IP-jem imaš manj problemov.

Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

Ziga Dolhar ::

Hmmmm. Postavil bom lahko dedicated web-server. MySQL server. MX server. Tega si prej niti pod razno ne bi upal naredit. Pa izpad povezave ni zgolj 2 sekundi, kolikor traja povezovanje, ampak je po avtomatskemu updejtu raznih dyndns servisov potrebno počakat par minut (ali pa sekund), da stvar prične delovat.

Ampak za igranje iger, gledanje emailov in ircanje pa statičnega IPja RES ne potrebuješ :)

Trdi ::

Kaj pa recimo downloadanje? V neki reklami sem prebral, da ce imaš na strani file za downloadat, da že kar nujno rabiš staticni IP, ker lahko uporabniku prekine download. Sam mi pol ne gre v glavo, ce ima uporabnik dinamicni IP, pa itak lahko tud njemu prekine...
No, sej ne verjamem kar vsem reklamam, ne?
Trdota d.o.o.

Ziga Dolhar ::

Prekine se po 24 urah. Če imaš statični IP, se ne prekine.

Če uporabnik uporablja download manager ala getright, ni panike. Če ponudnik uporablja katerikol dyndns servis, ni panike, ker uporabniku sploh ni poteebno vedet IP naslova.

Trdi ::

Se mi je kar zdelo. Ampak kot zacetniku mi je precej težko spoznati marketinške poteze... Bi pogledal kdo tisto ipower ponudbo in mi povedal, ce je kakšen "hakeljc" v njej. Ker meni se zdi zelo zelo v redu...
Trdota d.o.o.

Gandalfar ::

Trdi: ce imas tako velike datoteke/tako kolicino/tako veliko obremenjenost streznika, da se ti je tega bat, da bo velika verjetnost, da bo uporabniku prekinilo download - potem zacni resno razmisljat o prof. hostingu in ne domacem (garaznem)

Trdi ::

Ne, sej lih to pravim. Ne rabim. Sam tipi ne povejo "static ip je cool, ce maš veliko stvari ponuditi za downloadanje" ampak samo "ce bi rad dal kaj za downloadat, MORAŠ met static IP". Ko Top Shop, damn!
Trdota d.o.o.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Scripta ki na vsake toliko časa odpre spletno strano

Oddelek: Programiranje
243359 (2291) blackbfm
»

statični IP

Oddelek: Omrežja in internet
356080 (5222) Bakunin
»

ADSL - Staticni IP

Oddelek: Omrežja in internet
51127 (975) Gandalfar
»

Obvestilo za vse ki želite komfortni paket (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
574258 (3103) iration
»

ADSLjaši hočemo statičen IP!

Oddelek: Omrežja in internet
161730 (1294) chucki

Več podobnih tem