» »

Menjava VGA BIOS-a?

Menjava VGA BIOS-a?

RazzorX ::

Ker moje Gainward HD4850 512MB nikakor ne morem naviti niti za 5MHz, sem pogledal malo za BIOS-i, če se da zamenjat s kakšnim bolj navijalskim. Našel sem tole:
VGA BIOS-i

Sedaj pa, katerega izbrat? Je to vseeno, bodo vsi delovali? Je možno da skuriš grafično s tem (npr. pri tistih, kjer je GPU takt 700MHz in RAM 1100MHz)?

dolenc ::

Gledat moreš da vzameš bios z isto količino rabam, isto znamko ramov in če se le da iste začetne frekvence. Potem lahko pa tudi s programčkom (mislim da se mu reče rabit al neki tazga) nastaviš frekvence če želiš da je že v biosu navitu, prav tako lahko nastavljaš voltaže(do neke meje) vendar če ne veš točno kakšne morajo bit raje pusti.

Pobrskaj še malo po netu če je kdo že kaj probaval, kater je najbolši, da se dobiti tudi kake "modane" biose, ampak ponavadi imajo samo optimizirane zakasnitve na ramih, jst sem to naredil na staremu radeonu 8500 in sem kar precej pridobil :) (seveda mi nihče ni vrjel :D, razen enega, ki je videl test pred in po)

Destroyers ::

Težko verjamem, da grafe ne moreš navit niti za 5MHz. S čim jo pa navijaš?
Glede flashanja bios-a morš vedet, da boš s tem seveda zgubu garancijo. Če pa se zgodi, da jo narobe flashaš, bo pa "tema"...

Skuril bi jo pa težko na teh frekvencah, mogoče bi edino vent bil rahlo glasnejši...

V glavnem navijaj s programi, ki so za to namenjeni (ne rabiš flashat biosa). En dober je MSI Afterburner. Če ne dosežež 700MHz core speed in če ti OC program ne dopušča spreminjanja voltaže, lahko zadevo softmodaš tako: KLIK

Ne pa stiskat voltaže višje od 1.2V, ker ni priporočljivo... Nekje 1.16V bi moglo zadostovat za 700+MHz.

Ay
...They wanna build the prison!...

RazzorX ::

Navijam trenutno v ATI CCC. Ja v CCC je stabilno tudi na 675 (na toliko je zaklenjen BIOS), ampak ko grem sprobat z npr. igrami, pa kar hitro zmrzne vse skupaj in se naredi recover driverja. Tudi če dam le za 5MHz gor je enako.

RazzorX ::

Sem sprobal tale softmod, ampak neuspešno, še zmeraj nestabilno. Sem probal 1.555V za frekvenco 660MHz, pa ni stabilno, niti za 675MHz...

Destroyers ::

Še dobro, da te grafe ne moreš softmodat čez 1.2V, čene bi zadevo že skuru...
Pusti tko kot je raje, če nisi vešč navijanja, ker pridobiš lahko minimalno, zgubiš pa dosti, če veš kej mislim...
...They wanna build the prison!...

RazzorX ::

Ne sem zdej opazil da sem narobe voltažo napisal, mišljeno je bilo 1.155. :)

Destroyers ::

Aa pol je pa drugo. Probi malo več potem, nekje pri 1.16V bi moglo "potegnt". Ne pa it čez 1.2V...
...They wanna build the prison!...

virtuality ::

enkrat sem zasledil da je z nekaterimi temi karticami problem. Nekateri jo ne morejo naviti tako kot ti, če pa jo pa ekran kamlu postane različnih barv čisto naključno. Do sedaj še nevem če je komu sploh uspelo naviti (sem bral na tujih forumih). Tudi s softmodom in z flashanjem bisov ni šlo. Tako da ti morda ne preostane drugega kot zamenjati kartico alo pa jo pustiti na stock

RazzorX ::

Bom pustil na stock, dokler je ne zamenjam, zaenkrat še nimam velike potrebe po menjavi, igram igre bolj redko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

razlike v voltaži... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764472 (3336) Pyr0Beast
»

Navijanje HD4850

Oddelek: Navijanje
362204 (1510) alexa-lol
»

navijanhe grafične

Oddelek: Navijanje
181444 (930) AapocalypseE
»

Radeon X1950PRO - oc totaly 0mhz

Oddelek: Navijanje
482749 (1708) 1950pro
»

Leadtek A6600TD OC

Oddelek: Navijanje
171305 (1038) Polkovnik Sikorsky

Več podobnih tem