» »

Test : XIGMATEK Thor's Hammer HDT-S126384 Procesorski hladilnik

Test : XIGMATEK Thor's Hammer HDT-S126384 Procesorski hladilnik

01001 ::

Testirali smo omenjeni hladilnik. Test najdete na sledeči povezavi - KLIK.

Lp
http://hardwarefacts.wordpress.com/

Nwanko ::

Pograšam Noctua NH-D14...

axee ::

Super test, mi je všeč da stestirate hladilnik tudi pri majhnih obratih. Tako da pohvale!

samo ene par stvari:

1) S katerimi ventilatorji so bili testirani ostali hladilniki? Z priloženimi? Za pravo primerjavo z obrati bi morali izbrati nek vaš referenčen ventilator, dober za statičen pritisk. Nevem kakšno mnenje imajo drugi o tem ampak meni se zdi pomembno, lahko ima hladilnik priložen super ventilator, lahko pa neka jajca, neprimerna za montažo na hladilnik, čeprav je hladilnik lahko super (in obratno).

2) "Tudi ventilator XLF-F1253 lahko pohvalimo, saj spada resnično med neslišne ventilatorje tudi pri najvišjih obratih. " tukaj se mi je malo zataknilo, ampak ker ne testirate glasnosti produktov razumem...:D

3) Montaža ventilatorja: precej boljše rezultate se (ponavadi) dobi, če ventilator piha V hladilnik, ker srka zrak iz vseh strani (torej efektivno cel ventilator ne deluje ker veliko zraka pride iz strani), ko pa piha V hladilnik pa je zrak bolj naravnost usmerjen skozi cel hladilnik. Po slikah sodeč izgleda, da je v konfiguraciji z enim ventlatorjem le ta zadaj, nisem pa ziher.

Toliko o tem, drugače pa super test in super slike, kar tako naprej!

Edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Dejan99 ::

Dober hladilnik, vendar vseeno predrag pa še brez ventilatorja, se pravi še dodatnih nekaj EUR zraven. Mugen je vseeno boljši hladilnik glede na ceno in "performance". Drugače pa imam ta hladilnik že dobre pol leta (in niti nevem zakaj sem ga izbral), pa vredu hladi, sprva sem imel isti xigmatek ventilator kot na testu in je še kr tih na max obratih (~1500), potem sem ga pa zamenjal za scythe pwm fan ker sem hotel regulacijo + extra tišino.

01001 ::

axee je izjavil:

Super test, mi je všeč da stestirate hladilnik tudi pri majhnih obratih. Tako da pohvale!

samo ene par stvari:

1) S katerimi ventilatorji so bili testirani ostali hladilniki? Z priloženimi? Za pravo primerjavo z obrati bi morali izbrati nek vaš referenčen ventilator, dober za statičen pritisk. Nevem kakšno mnenje imajo drugi o tem ampak meni se zdi pomembno, lahko ima hladilnik priložen super ventilator, lahko pa neka jajca, neprimerna za montažo na hladilnik, čeprav je hladilnik lahko super (in obratno).

2) "Tudi ventilator XLF-F1253 lahko pohvalimo, saj spada resnično med neslišne ventilatorje tudi pri najvišjih obratih. " tukaj se mi je malo zataknilo, ampak ker ne testirate glasnosti produktov razumem...:D

3) Montaža ventilatorja: precej boljše rezultate se (ponavadi) dobi, če ventilator piha V hladilnik, ker srka zrak iz vseh strani (torej efektivno cel ventilator ne deluje ker veliko zraka pride iz strani), ko pa piha V hladilnik pa je zrak bolj naravnost usmerjen skozi cel hladilnik. Po slikah sodeč izgleda, da je v konfiguraciji z enim ventlatorjem le ta zadaj, nisem pa ziher.

Toliko o tem, drugače pa super test in super slike, kar tako naprej!

Edit:typo


Hvala za pohvale. :)

Dilema pa je z ventilatorji ja. Zdej če dam jz na MUgena nek xx vent bralec nebo vedel kaj dobi ko kupi hladilnik, saj bo rezultat veljal za Mugna + nek drug vent ki je spet dodaten strošek. Mislim, da je zadevo treba stestirat takšno kot jo na koncu prodajajo, je pa res, da pri Thor'u ni venta in je treba izbirat.

Ventilator je vedno pihal skozi hladilnik, kar lahko vidiš na videu. Na sliki je bil pa žal postavljen in samo slikan v PULL načinu.

Dejstvo pa je da bo treba zadeve nadgraditi še z merilcem glasnosti. Zato samo omemba da je med neslišnimi, ker dejansko res je pa čeprav se ga goni na ful.

Hvala tebi za opombe. Brez tega ni napredovanja. ;)
http://hardwarefacts.wordpress.com/

axee ::

Hm, mogoče bi si pač izbrali nek prov vaš referenčni ventilator, ki mu zaupate, in pač stestirali poleg priloženega (če sploh je).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po dolgem času nov test ventilatorjev na Silent PC Review (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
6012352 (8496) BladE_
»

Super tih hladilnik za procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506060 (4915) TOP
»

Kako utišati tole konfiguracijo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362988 (2051) Steinkauz
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417967 (15090) Wofk

Več podobnih tem