» »

Kako ustvariti wlan

Kako ustvariti wlan

Mare3 ::

Zanima me kaj potrebujem da bi imel doma wlan. Imam internet pri siol-u in njihov modem , na njem sem videl da piše tudi wlan na zadnji strani kjer so luknje za priključke, zanima me kaj morem kupiti da bom lahko ustvaril svojo wlan povezavo.

WamPIRe- ::

Najbrž ima modem zraven že antenco?
Pokliči na siol pa ti bodo zrihtali na daljavo (upam da gre tudi to!). Ali se poveži na modem (http://192.168.1.1 - up. ime in geslo - user:user)

Če modem nima antence potem moraš kupiti router oz. access point in ga priklopiti na enega od portov. Z nekaj nastavitvami ustvariš wlan omrežje.

Mare3 ::

Nimam antence kje se da to kupit? Bi lahko kak link prilepil?

ToniT ::

Kakšen modem imaš?

Mare3 ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

AndrejS ::

In kje piše wlan ??? Na tej sliki se ne vidi. Da nisi ti videl WAN namestlo WLAN ??

st0jko ::

Tukaj ni WLAN-a. Potrebuješ primeren router.
keks?

matejmesar ::

Ta modem (Prospero) ima podporo za wlan, vendar moraš dokupiti USB WLAN ključek, ki ga priključiš v USB port.
Ključek dobiš v telekomovi trgovini, cene pa ne vem. Zna bit, da se bolj splača kupit router z wlanom.

LPM

st0jko ::

Potem pa ignoriraj moj zgornji post. Ne vem kaj govorim. :)
keks?

Mare3 ::

Ja ja sem zamešal ne piše wlan ampak wan. Ok bom poklical in povprašal za usb. Hvala

ToniT ::

USB Wlan ključki za te modeme niso najboljša rešitev. Sem že pri dveh srečnežih (ki imata optiko) moral dodati router z berzžičnim omrežjem, kar je veliko boljša rešitev.

Wox ::

Raje kupi router (priporočam Linksys WRT54GL, cca. 50EUR) in si prihrani živce in sive lase.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri povezavi brezžičnega usmerjevalnika s Siol modemom

Oddelek: Omrežja in internet
183242 (3110) Daniel
»

ROUTER in signal (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518025 (7536) Frenckie
»

Brezžična mrežna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
123263 (2722) Gapi
»

Router za uporabo Xtremerja z žično povezavo

Oddelek: Zvok in slika
193482 (2026) libreus
»

USB wireless ključki

Oddelek: Omrežja in internet
102599 (2303) schurda

Več podobnih tem