» »

hp probook 4710s - bios ali mbr problem?

hp probook 4710s - bios ali mbr problem?

smallaxe ::

Lp
poizkušal sem namestit snow leopard hackintosh na ta laptop ampak je nekaj šlo po zlu...računalnik zmrzne takoj, ob znaku hp, še pred biosom.Katerkoli Fx tipka ne pomaga. Nazadnje sem delal v inštalaciji leoparda nove particije v DiskUtility. sedaj pa več ne pride v bios. je problem bios ali mbr? Hvala za odgovor
  • spremenil: smallaxe ()

el magico ::

Zdravo
imam podoben problem, danes mi je omenjen prenosnik zamrznil, ustavi se enako ob znaku hp in se ne premakne dalje. Zgodilo se je, ko sem želel formatirati disk in sem ga slučajno ponovno zagnal in od tedaj več ne deluje. Osebno mislim, da se je skuril nek čip ali podobno, saj je bil občutno topel, ko se je to zgodilo. Sedaj mi je žal, da sem kupil hp, saj je veliko govora, da se kvarijo. Sreča v nesreči je, da še imam garancijo.

toxius ::

Problem je v MBRju, imam isti prenosnik (hvalabogu sem si naredu image) in ko spreminjaš particioniranje se mbr svetovno usuje, to pa zato koer je HP namestil 2 recovery particije gor, ki se čudno obnašajo, če ne ponuja več da lahko pritisneš F11 za recovery potem je vse šlo... Sistem na novo, žal...

Men je uspelo ga 6x usut v 3 dneh...

Nextor ::

Točno tako, problem je v tem, da so bile pobrisane recovery particije in po tem, ko daš F11 za vstop v recovery konzolo se bios obesi že pred postom in to tudi po ponovnem zagonu... rešitev za vaše težave je, da razstavite prenosnik in vzame vun baterijo za par minut, da resetirate CMOS oz. naprej poglejte v manual, če ima prenosnik mogoče, kje bližje kaki cmos reset jumper...

el magico ::

Mislim, da v mojem primeru ni druge rešitve, kot ga nest v garancijo, saj že pred biosom zamrzne in se ne odziva na nobene komande. Najprej začne lučka na caps lock tipki žmigati kakšno minuto, nato pa lučka za indikator trdega diska začne žmirati (katera je prej samo svetila) s konstantno frekvenco. Tudi ventilator se vrti z najvišjo frekvenco, kar se ni prej nikoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Medion Akoya E4214 - vredno nadgradnje z SSD in dodatnim ramom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
455778 (3899) anddrej
»

reinstall kupljenih windows 7 HP z piratskim cdjem/imageom ter original cdkeyem...

Oddelek: Operacijski sistemi
212238 (1746) Duhec
»

Kako spet zbootat recovery particijo na Dellu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231806 (1569) nodrim
»

Blue Screen - HP prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
172467 (2092) StarMafijec
»

Dell vs Hp

Oddelek: Kaj kupiti
313307 (2411) solatko

Več podobnih tem