» »

Disk IDE 120GB Problem

Disk IDE 120GB Problem

MPodlesnik ::

Pozdravljeni!
Že celi dan se zajebavam z naslednjim problemom.

Kupil sem en rabljen disk 120gb, pred tem je bil v uporabi in je delal normalno.

Tažava :

1. Ne gre naložit na njega windowsov. ( v biosu ga prepozna vse normalno, rabi pa kr dlje časa kot ponavadi da plata sploh boota ko imam priklopljen ta disk gor. )

2. Sprobal sem ga v 3 računalnikih, v 3 dela enako!
3. Slave, Master ne igrata vloge, če je disk master ne gre naložit windowsov, če je pa slave, pa zašteka sredi nalaganja windowsov. Samo enkrat mi je ratalo ga zagnat v Winxp, da sem ga lahko formatiral, v win7 ne gre nikak. Zašteka vedno pri nalaganju!

4. Kako rešit problem? Je disk hin? al gre za kaj druga?

5. Mislim da tisto prvo :) ker sem že ubupal :)

Hvala!

pingo76 ::

Najdi diagnostiko za tvoj disk in preveri da ni res fuč.

MPodlesnik ::

Gre za Hitachi Deskstar HDS722512VLAT80 ATA/IDE :)

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Windows Vista in W7 pred instalacijo pregledata strojno opremo in, če je v zadnjih vzdihljajih, instalacijo prekine. Največkrat tudi napiše, kje je problem.
Po navadi je sesut 5-ti sektor. Preglej disk z orodjem proizvajalca.

MPodlesnik ::

Ja, ampak če samo vista in W7 pregledata potem ne vem kaj zajebava win xp :) Bom poiskal pa sporočim!

solatko ::

Poglej molek priključek na disk, morda ima slab stik - raztegnjeni kontakti v molek-u. Vzemi čim tanjši izvijač in jih malo stisni, pa ne preveč, ker jih ne boš mogel nataknit. Morajo it vsi štirje precej na trdo.

jRk0 ::

DEATHstar pravis =)
You fuck up once, you loose two teeth.

MPodlesnik ::

No, zdaj sem ga dal na XP. Kot slave, da je prisel v Windowse, pa sem ga samo priklopil zraven je rablo ziher 5min.

Pa le ni še popolnoma mrtev. Zdaj sem ga dal pregledat, pa da vidimo če bo našlo popravlo kaj.

Potem ga bomo pa probali še enkrat priklučit.

Kot rečeno, pa sistem rabi da se prižge dosti dlje kot pa ponavadi. To dela samo v Win XP, v Win7 do tega ne pride :)

Še kakšen namig ?

MPodlesnik ::

Noben še ni mel te težave? Da drugi trdi disk upočasni boot v windows? Kateri program priporočate za pregled diska?

HD Tune?, chkdsc v win ?

MPodlesnik ::

Evo, ni potrebe po pomoči dodatni. Včerajšne ure so šle v nič, danes pregledal disk in ugotovil da manka en pin na IDE konektorju :S SPloh mi ni jasno kako je lahko to še sploh delalo. Katastrofa.

Danes ga nesem nazaj.

jest10 ::

Hja, kateri pin pa? Ker 1 pin vedno manjka;)

Duhec ::

Seveda da manjka, tam na sredini. Zato, da pomotoma ne obrneš ide kabla, ki ima eno luknjico zaprto.
Vzemi 80 žilni IDE kabel, disk nastavi na master (prvi in zadnji jumper)in ga priklopi na konec ide kabla na črn konektor, moder pa na osn.ploščo.

MPodlesnik ::

Hehe, ne delam prvič, pin je odlomljen. Tisti ki pa manjka ga pa itaq da ni :)

detroit ::

sj niso vsi uporabljeni, jst sm mel leta 2000 kr ene par polomljenih pa je vseen delal np
Skero

MPodlesnik ::

Saj disk čudežno dela, ampak pri bootanju pa boot traja zelo dolgo.

detroit ::

hmm mal pinout shemo pa poglej ker manjka če je kej pomembn (v kar dvomim sicer še delal ne bi po vsej verjetnosti:)
Skero

MPodlesnik ::

DMARQ
This signal is used for DMA data transfers between the host and drive. It shall be asserted by the drive when it
is ready to transfer data to or from the host. The direction of data transfer is controlled by DIOR- and DIOWsignals.
This signal is used in a handshake mode with DMACK-. This signal is a 3-state line with 24 mA sink
capability and internally pulled down to GND through a 10 k? resistor

tale pinček fali :)

jest10 ::

Hm in če disk naštimaš, da deluje v PIO modu? Je kaj bolje?

MPodlesnik ::

Tole še nisem probal. V osnovi je na DMA-2 če se ne motim. S.M.A.R.T je tud vklopljen in da OK.

S kabli sem probal že vse in svašta. Prvo posebej samo ta disk na IDE1, kot master, ni delalo, na enak kabel oz. kot slave lahko na drugem kablu ali na istem, pa dela samo v Win XP, kjer je boot dosti počasnejši kot pa ponavadi. Na win7 pa podoben primer, vendar pride do loading okna za windowse pa ne gre dalje...

Boljše da ga dam nazaj, pa vzamem drugega :) Bom danes še probal malo nastavitve v biosu!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595432 (4706) T-Mac
»

Kaj je narobe z diskom?

Oddelek: Strojna oprema
403402 (2680) Mesar
»

Računalnik ne boota CDja, po BIOSih utripa le črtica

Oddelek: Operacijski sistemi
7971 (870) Invictus
»

nadgradnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
221403 (895) piko1001
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383436 (2663) Voluharr

Več podobnih tem