» »

Izšli Opera Mini in Opera Mobile

Izšli Opera Mini in Opera Mobile

CNet - Dva tedna po izidu nove verzije brskalnika Opera za osebne računalnike so Norvežani izdali še novi verziji za javanske telefone oz. blackberryje ter naprave s Symbian S60 oz. Windows Mobile. Prvim je namenjena Opera Mini 5, ki uporablja proxy strežnike, ki stisnejo slike pred prenosom na telefon, tako da porabi karseda malo pasovne širine. Opera Mobile 10 je vseobsegajoča različica brskalnika, ki ne zaostaja dosti za polno namizno verzijo. Prenos neposredno na telefon je že mogoč z uradne strani. V primerjavi z betama, ki sta že krožili po internetu, končni inačici ne prinašata nobenih novih funkcionalnosti, zgolj odnašata nekaj hroščev. Več.

33 komentarjev

c0dehunter ::

Downloading now...
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

virusZz ::

V čem se razlikuje opera mini od opera mobile?
virusZz

alessio2 ::

* In Opera Mini, the Opera Presto browser engine is located on a server. In Opera Mobile, it is installed on your phone.


When you enter a Web address in Opera Mobile, the Web page is fetched directly from the Web server to your phone. However, the Opera Mini client sends a request to the Opera Mini server, which downloads the page from the Internet. The server then transcodes the page before it is forwarded to the client in a lightweight mark-up language designed specifically for this purpose.

The advantage is that the Opera Mini client can be much smaller and work on more basic phones than the full Opera Mobile browser.

On the other hand, Opera Mini depends on a server while Opera Mobile does not. (Opera Turbo is an optional service for Opera Mobile that compresses Web pages and makes it cheaper to browse, but it is not required).

In practical terms, here is what that means for you:

* Opera Mobile will render Web pages just like a desktop browser. In Opera Mini, there may be slight differences, and very complex Web pages may not work optimally.
* Opera Mini will generally be faster. It downloads less content and requires less CPU to render pages.
* Opera Mini works on almost any phone. Opera Mobile is only available for Windows Mobile and Symbian/S60 phones.

XsenO ::

Pobral in na zelo hitro probal. Prvi občutki VELIK VELIK VELIK skok naprej v odzivnosti. I like it.
1 + 1 = 1

bluefish ::

Naložil Mini in so prvi vtisi glede hitrosti in odzivnosti dobri, vendar pa me moti ene par stvari - vnos besedila v spletne strani je bil v prejšnji verziji izveden bolje, poskus uporabe uTorrent GUI se je hitro končal,...

XsenO ::

ne vem pisanje se mi tudi zdi bolj odzivno. to je bilo napisano s tanovo opero na omnia2
1 + 1 = 1

Uporabnik ::

Kako pa kaj desni klik?

energetik ::

Naložil Opera Mobile in moram rečt, da je super. Zavihki, meni, iskanje - boljše kot pri Mini verziji.

urban99 ::

zame nekaj bistvenih izboljšav bete v mini verziji, končno lahko normalno kopiram URLje. RSS readerja še nisem čekiral... mi je pa hecen Speed Dial - a imamo vsi samo 9 oken? Resno pogrešam enega :)

jlpktnst ::

Ja opera mobile je kar ql reč. Včasih je bil za plačat, sedaj ni več?

XsenO ::

Sicer offtopik, toda kdaj pa naj bi se za mobilne telefone pojavil flash 10.1(ali če ne vsaj beta)? Malo sem prebrskal pa nisem nobene konkretne informacije dobil.
1 + 1 = 1

dejanslo ::

Wooh. Precej hitrejše (Mobile) kot beta, super :) Pogrešam edino malo večjo svobodo pri zoomiranju - 100% je precej malo, 140% je ful preveč :) Najbolj mi je všeč, da so večkje umaknili to R- tipkovnico (a se da nastavit, da se uporablja default tipkovnica povsod - Symbian v5?) in da gmail leti kot strela :)

Aja, zanimivo pa se mi je zdelo, da sem moral vklopit rom patcher, da sem sploh lahko namestil program (?)
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

CoolBits ::

Flasha po mojem še dolgo ne bomo videli na mobilnikih... že namizni spodoben računalnik se lepo ogreje med poganjanjem le tega...

Za android je pa še vedno beta?

dejanslo ::

CoolBits, nekateri desktopi se segrejejo tudi med poganjanjem HD videa, medtem ko nekateri mobilniki to delajo z lahkoto. HW po moje ni ovira :)
There`s More Than One Way To Do It

CoolBits ::

Hja no... ampak vseeno. Browse time 7,5 hours, with flash 1hour :))

Bor H ::

Nekej so bluzili da bo na symbian prišel flash 10.1 v prvi polovici tega leta

dejan: pod advanced nastavitve lahko nastaviš kje bi uporabljal operino kje pa sistemsko tipkovnico

GeroZaver ::

dejanslo je izjavil:

Pogrešam edino malo večjo svobodo pri zoomiranju - 100% je precej malo, 140% je ful preveč



napiši opera:config v naslov in nato poišči ZOOM, tam laho nastaviš na 120%
GeroZaver

dejanslo ::

Hvala obema! Čeprav ta zoom mi ne deluje.. V cfg se shranijo cifre, v settingsih pa ostane 100, prav tako ni vidne spremembe (sem restartal)..
There`s More Than One Way To Do It

xyxyxyxy ::

Super, Opero Mini 5 Beta sem uporabljal že od vsega začetka.

urban99 ::

glede mojega speed diala... stvar se ni spremenila (tud prej je bilo 9 izbir), ampak zdaj nimam več 3x3 prikaza (Nokia e71), temveč 2 vrstici z manjšimi okenci. V eni je 5, v drugi pa 4 oken... precej čudno izgleda in okrog je precej prostora, ki bi se ga dalo izkoristi :S Škoda da se ne da povečat števila izbir kot pri desktop operi.

norc ::

Fino stvar, prva beta mi ni delovala preko gprs/umts, samo preko wlana, tale pa deluje lepo gladko.

Me pa zanima če obstaja možnost tako kot je bilo v prejšnji operi da se normalno tipka naslove brez da ti odpre posebej polje?
imam v spominu da sem to lahko počel tudi v beti, sedaj pa mi tako v mobile kot mini odpre posebej vnosno polje. (n95 8gb, in ne kakšen touchscreen)
V nastavitvah pa ne najdem te opcije.

mtosev ::

Mini se vedno nima flash podpore ne?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Keyser Soze ::

Ah, pogrešam pinch pri zoomanju. Tole s klikanjem je mičkeno bedno. Pa flash seveda.
OM, F, G!

SmeskoSnezak ::

A bodo kakšne nove izdaje za starejše mobitele, ki podpirajo javo? Trenutno imam 4.2 verzijo.
@ Pusti soncu v srce... @

mHook ::

full hitrejša kot beta.

Presenečen sem, da podpira client certifikate telefona (uvoz iz .pfx datoteke) na S60 - zelo dobro.

OK.d ::

na SE P1 mi ne pusti naložiti dočim prejšnja različica mobile 9.5 normalno deluje?
LPOK.d

Matheeew ::

Naložil. V primeru, da nimam vklopljen turbo mode, se mi kar redno sesuva 8-O

Nokia N95 8GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matheeew ()

nuuush ::

urban99 je izjavil:

... mi je pa hecen Speed Dial - a imamo vsi samo 9 oken? Resno pogrešam enega :)

A se da tistih 5 speed dialov ki so že kot deafult, kako spremeniti?:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nuuush ()

nuuush ::

nuuush je izjavil:

A se da tistih 5 speed dialov ki so že kot deafult, kako spremeniti?:8)

Pravkar uspelo - never mind. :)

Pa še to. A se da kako usposobiti šumnike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nuuush ()

d0rK ::

CoolBits je izjavil:

Hja no... ampak vseeno. Browse time 7,5 hours, with flash 1hour :))

No dejmo Apple lover, sproduciraj kakšen link za tele tvoje brezvezne trditve.

Bor H ::

ne more, če tudi najbolj zahtevne igre ne spravjo avtonomije na 1 uro

nuuush: mislim da se da če v nastavitvah mu nastaviš da uporablja svojo tipkovnico le za naslove

nuuush ::

V bistvu sem ugotovila, da šumniki zatajijo samo pri majhni pisavi. :8)

monaco ::

Obstaja mobile 10 za UIQ?
www.ramsak.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opera browser

Oddelek: Omrežja in internet
172007 (1481) oo7
»

Opera.

Oddelek: Pomoč in nasveti
203301 (2332) PrihajaNodi
»

Na Android prihaja Opera Mobile

Oddelek: Novice / Android
308205 (5199) kriko1
»

Izšla Opera 11.50 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12425314 (19189) primar
»

Opera za iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6022706 (21388) sirotka

Več podobnih tem