» »

radeon 8500 64ddr problemi z dvem monitorjem

radeon 8500 64ddr problemi z dvem monitorjem

Roman ::

Po celem netu ze iscem resitev za moj problem. Imam omenjenega radeon 8500 in abit KG7 raid plato, XP+ 1900, 1000 DDR rama in windows xp. Ko priklopim monitorja na graficno, je na obeh ista slika (nekaksen clone). V windowsih je vse nastavljeno uredu. V bistvu dela v ozadju (z misko grem lahko vec kot en monitor v desno), samo na monitorju je se vedno clone slika. Ali moram nastaviti kaj v biosu? Posebni driverji? Ali mam mogoce samo en ramdac?

A ma kdo podobne izkusnje?

Senitel ::

Ča imaš ob bootu mašine sliko na obeh monitorjih potem imaš samo en RAMDAC...

kuglvinkl ::

Katero cerzijo karte imaš? LE ali brez in ali je BBA ali PBA?
Your focus determines your reallity

Roman ::

Sigurno ni LE, vem da je bla okrog 50-60kSIT. Za tiste nastavitve pa ne vem kera je. V windowsih mi prepozna kao dva razlicna monitorja in dve razlicni resoluciji.

Ka pa jaz vem...

kuglvinkl ::

Kaj pa Hydravision? Si tu kaj nastavljal?

Ker če praviš, da karta ima 2 RAMDACa, pol jebejo ATijevi driverji, XPji načeloma ne.

Zabriši dol driverje, spucaj za njimi in naloži zadnje.
Your focus determines your reallity

Roman ::

Driverje sem ze tisockrat spucal in nanovnalozil. Problem je v tem, da nisem preprican da ima 2 ramdaca. V biosu je ze takoj clone slika, kar precej smrti po tem, da je sam suport za dvi, pac na drugmu izhodu...

Senitel ::

Kot sem rekel, če kartica ob bootu prikaže sliko na obeh monitorjih potem imaš samo en RAMDAC...

Vulcano_7+ ::

Kot sem rekel, če kartica ob bootu prikaže sliko na obeh monitorjih potem imaš samo en RAMDAC...

To nevem če je res, jst mam Radeona 8500 ret. in mi je pokazalo enako sliko na dveh monitorjih!Pa je delal uredu, pol sm pa fil zalaufau se je vidu pa sam na enem monitorju! Pol pa nism več probvov, ker ni biu moj monitor!
<<>>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako razširiti namizje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7907 (845) timek
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318271 (11787) Ursus
»

Izbral bom med temi karticami, toda katero?

Oddelek: Kaj kupiti
311317 (966) Dr_M
»

Ramdac - eden ali dva?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9927 (794) kuglvinkl
»

Hercules 8500, DVI to VGA nemogoce?

Oddelek: Strojna oprema
321534 (1170) jRk0

Več podobnih tem