» »

Ramdac - eden ali dva?

Ramdac - eden ali dva?

zvitorepec ::

Kako ves ali sta na graficni dva ramdaca ali en sam - konkretno me zanima za (Sapphire - ni nujno) Radeon 8500le (fizicno, ce imas kartico v rokah, kaj gledati), ker nocem, da bi me kaksen prodajalec nategnil :(.
Ce se da, bi prosil se za sliko - se pravi z dvema in z enim ramdacom.
Hvala!
HOWGH!

danielka84 ::

men se zdi da tega ne moreš videt, ker je že integrirano v samem grafičnem čipu...
ni-da-ni

_Mortal_ ::

En v čip drug na kartici
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

zvitorepec ::

Se pravi, da je en ramdac ze v graficnem procesorju, ce pa ima kartica 2 ramdaca pa je na kartici se en cip.
Kako pa je videti drugi cip - kaj pise na njem oz. kaksne oblike, velikosti,... je
HOWGH!

kuglvinkl ::

Nekaj sem slišal, da bi imele LE karte dva RAMDACa, ampak... Kako zgleda pa ne vem. Poišči kakšen test 8500 brez LE in bo morda kje to označeno na sliki. In da, R200 ima samo en RAMDAC, če ima karta dva, je drugi na PCBju (NV 17 in NV 25 imata oba v jedru).
Your focus determines your reallity

tha_man ::

8500LE ima gor samo en ramdac, vsaj oni od Atija. Sem pa nekje vidu slikco ramdaca, ampak sem čist pozabu kje...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

zvitorepec ::

Ok, zdaj sem nasel sliko sapphirove kartice . A ima ta 2 ramdaca in ce jih ima kateri cip je "the one"?
HOWGH!

kuglvinkl ::

No takole naredi. Najdi dve približno enaki sliki tvojega LE in R8500 brez LE. Potem bomo po slikcah modrovali kaj je kaj. Vendar se ti ne splača. LE skoraj zagotovo nimajo dveh RAMDACov.

Sicer pa, če nimaš dveh monitorjev, jih tako in tako ne rabiš. Za monitor in TV-OUT jih ne rabiš. O tem je bilo na tem forumu že ogormno napisanega. Search...
Your focus determines your reallity

zvitorepec ::

Hm, saj imas verjetno prav - tega verjetno ne bom nikoli rabil. En pameten clovek je nekoc rekel da "people like features", ceprav jih niti ne rabijo...
Sicer pa sem ze prej poiskal in prebral bolj ali manj vse teme o radeonih na tem forumu (pac nisem eden tistih, ki ne naredijo domace naloge).
Vseeno hvala za pomoc
HOWGH!

kuglvinkl ::

Ah škoda! Dva monitorja sta resnično jako uporabna. To smo razdelali v eni temi (če jo hočeš najti, poglej pod moje teme, naslov je Dva monitorja na eni kišti).

Ker kajti namreč, 14" monitor dobiš že za 5k SIT, in je popolnoma dovolj, da imaš na njem Outlook, ICQ, Help, vir, kodo, ...
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

išče se 9100 ali 8500 z dvema ramdacoma

Oddelek: Kaj kupiti
181057 (730) ||_^_||
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327131 (5122) ferjan
»

INNO RADEON 8500LE

Oddelek: Strojna oprema
81009 (697) msmiha
»

Radeon 8500

Oddelek: Kaj kupiti
121356 (1167) reXor
»

Poden od podna: Hecules in R8500 LE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1427366 (4591) rap3r

Več podobnih tem