» »

koliko vas stane zivljenje v lj?

koliko vas stane zivljenje v lj?

repo ::

brez zuranja?
fajn bi bilo se, ce razdelite stroske na najem sobe (s cimri itak) ter ostalo (hrana ipd).
ce imate bone, povejte.

PrimozR ::

Če imate bone? Bone majo itak vsi s statusom...

repo ::

jaz nimam statusa. obeta se mi nek siht tam v eni dobri firmi, samo me bodo na zacetku malo nategovali s kaksnih 800-900e neto place.

root987 ::

Če si popoln začetnik (pa morda tudi sicer) in upoštevajoč, da je povprečna plača v LJ (po spominu) okrog 1000e neto, te niti ne bodo nategovali.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

repo ::

povprecna zacetna placa?
can we stick to teh tread now?

soba je recimo 200-250e (s cimri of course), futr = ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: repo ()

šernk ::

če se deliš stroške najema z večimi pride večinoma tam okoli 200EUR s stroški vred, če imaš srečo pa lahko naletiš tudi na okoli 120EUR in imaš lastno sobo.

glede hrane pa ne vem, sam imam bone, drugače pa bi se najbrž držal bolj menz, kjer dobiš povečini solidno kosilo za 5EUR...torej nekje 100EUR za kosila + kakšnih 80-100EUR za v trgovini nabavljene potrebščine, da preživiš skozi zajtrk in večerjo
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Dri3r ::

S cimrom imava dvo sobno stanovanje, veliko nekje 60 kvadratov. Najemnina na glavo je 225EUR in okoli 80EUR stanovanjskih stroškov. Ker kosilo jem v službi, dam za hrano (zajtrk in večerja) okoli 80EUR/mesec. Mobi, dodatno zdr. zavarovanje, bencin, občasna kava/pir s kolegi znašajo 100EUR/mesec. Torej slabih 500EUR golih stroškov.:8)

LP
dri3r

Isotropic ::

je povprecna zacetna placa (inzenir) res 1k?
+registracija za avto povprecno 40-60e mesecno

Zgodovina sprememb…

root987 ::

repo je izjavil:

povprecna zacetna placa?
can we stick to teh tread now?

soba je recimo 200-250e (s cimri of course), futr = ??

Povprečna začetna je verjetno še precej nižja.

Osebno za sobo plačujem 100e+stroški (okrog 50e) na mesec, za bone nekje med 60 in 70e, za hrano in ostale gluposti, ki jih včasih kupi en, včasih drug, pa bi težko dal oceno - verjetno pa nekje med 50 in 100e?

Je pa res, da si včasih kakšen golaž in podobne gluposti prinesem od doma.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Tr0n ::

500 EUR na mesec je verjetno minimum.

Steinkauz ::

Študenc 40eur+150eur hrana

nicksonn ::

Čisto odvisno kje živiš in kako si zahteven.
Študenc se začne od 60e naprej, če živiš v najetem je nekako 150e minimum.
Potem če ješ na bone, večinoma menza, te košta to 50e, pa še recimo 70e za zajtrk+večerja+kak pir na mesec - če nisi preveč izbirčen.

Torej pride mninimalno nekje 180/mesec, pač hrana in stanovanje...potem pa odvisno kaj vse še šteješ zraven. Telefon, žurke, prevoz in ostale stvari seveda koštajo.

Sam pridem skozi mesec nekako z 200 evri. Zgorjna varianta, pa 15e telefona, kakšna fešta tu in tam, pa občasno karta za vlak.

ps. študenca se ne dobi več za 40eur. Pred petimi leti je bil res ene 42, zdaj se je pa malo dvignila postavka, na cirka 50, potem pa še internet cca 4e, dežurtvo 5e, pa škoda kak euro ali dva.
x n!

hamax ::

Stroski za stanovanje cca 150EUR, mercator 150EUR, boni ene 20EUR(vecinoma si sam kuham) in mesecna 20EUR.
Torej neizogibnih stroskov recimo 350EUR na mesec.

Steinkauz ::

nicksonn je izjavil:


ps. študenca se ne dobi več za 40eur. Pred petimi leti je bil res ene 42, zdaj se je pa malo dvignila postavka, na cirka 50, potem pa še internet cca 4e, dežurtvo 5e, pa škoda kak euro ali dva.


Ka da ne gerbičeva 59 je 40+3eur internet+2 ostali stroški

Sam povečini so pa dražji ja.

nicksonn ::

Steinkauz je izjavil:

Ka da ne gerbičeva 59 je 40+3eur internet+2 ostali stroški

Sam povečini so pa dražji ja.

Pa res, ja.
Nisem vedel da je še kje tako poceni, sem mislil da so v Rožni najcenejši.
Vseeno, bivanje v študencu je by far najcenejše bivanje v lj.
x n!

Monster ::

js mam stroške cca 600e - 250 samska soba(pozimi, poleti je ene 200 - gretje pac), drugac so se 3je kolegi, potem ene 50e na teden za malico in vecerjo, plus 100e lufta za mal okol :)

torej: 250 + 4*50 +100 = 550 e
Ka zaboga...

jcb ::

1000 evrov minimalna plača za inženerja na začetku me prav zanima kdo jo ima, edin, če si tako pameten, sposoben, da ti delo leži na plečih in, da je delodajalec že prvi teden s teboj max.zadovoljen.

Isotropic ::

je potem 800 bolj verjetno? v lj seveda.

kixs ::

Place so kar jebi veter... noben ti ne bo dal dobre na lepe oci, razen javna uprava. Najprej dobis neki za silo, potem pa lahko z dobrim delom dobis tudi nadpovprecno. Seveda pa to ni nujno. Vendar se vedno je veljalo, da se dobrega delavca, dobro placa. Saj so dobri precej redki. Seveda, pa moras potem, ko vidis, da delas dobro - nadpovprecno, malo zatezit sefu glede place. Samo v dobrih firmah, ti dajo stimulacije in nagrade kar sami od sebe.

Glede stroskov je bilo do nedavnega pri meni takole:

Stanovanje (eno posteljna soba + deljenje ostalih prostorov v hisi): 150EUR
Hrana: 120-150EUR (s tem, da jem kosilo zunaj na cash)
Avto: gorivo cca 100EUR (dodati moras se redne/izredne servise, ragistracija, gume, vinjeto... deljeno 12 mesecev)

Tole je "bare" minimum. Potem pa rabis se kaj za zabavo, obleko, dopust, hobije... in potem znese skupno nekje med 700 in 800EUR na mesec.

Seveda je vse odvisno samo od tebe in tvojih potreb. Kolega dobi ene 1.500EUR, vcasih tudi vec. Ostane mu pa morda 100EUR - najveckrat celo nic. Od kar dela, je nasparal za cca 2.000EUR (recimo, da bo imel delovne dobe pocasi 10let). Pac uziva ;)

lp

toxius ::

s punco živiva skupaj, oba študirava, ona še dela prek študenta, jaz pa sem redno zaposlen in študiram ob delu (plačujem izredni študij). Živiva v najetem stanovanju (1,5 sobno)...

Da plačava najemnino, hrano, stroške (GSM, internet, elektrika, plin, smeti, topla in hladna voda, varčevanje v skladih,zdravstveno zavarovanje,...), faks, bencin, boni... skupaj nanese 1200€ na mesec za oba. se pravi da je vse plačano in da imava natankan avto in poln hladilnik...

kixs ::

toxius:
varcevanje v skladih sicer ne bi stel kot stroske.

toxius ::

kixs je izjavil:

toxius:
varcevanje v skladih sicer ne bi stel kot stroske.

no pol pa odštej celih 90€... in je to 1110€

kixs ::

toxius je izjavil:

kixs je izjavil:

toxius:
varcevanje v skladih sicer ne bi stel kot stroske.

no pol pa odštej celih 90€... in je to 1110€


Je pa seveda odvisno v kaksne sklade vlagas. Ce imajo zgubo, potem to vsekakor je minus :|

lp

Goldee ::

Moje mnenje:
Če živiš v študentu (povprečna stanarina = 70EUR) je stroškov na mesec 270EUR (s hrano vred).
Če živiš privat (povprečna stanarina = 150EUR) imaš na mesec stroškov cca 350EUR.
S tem budgetom v Ljubljani preživiš. Mi pa ni treba poudarjati besed preživeti, ne?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222981 (18835) zobnik

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44691105 (78698) FTad

Več podobnih tem