» »

Stuck pixel, garancija?

Stuck pixel, garancija?

xyxyxyxy ::

Par mesecev nazaj se mi je na zaslonu pojavil rdeč stuck pixel:



Uporabil sem program UDPixel, po parih urah je izginil, vendar se je teden dni po tistem spet pojavil. Problem je, da se vsakič, ko ga odpravim, spet pojavi po določenem času, včasih celo isti dan. :'( Kako je z uveljavljanjem garancije? Sem upravičen do menjave, kljub temu, da piksel ni mrtev? Res je moteče.

Monitor je Philips 240PW9ES S-IPS.

deadbeef ::

Poglej kakšno politiko ima philips glede piksov.. ampak dvomim da si upravičen do menjave zaradi enega mrtvega piksla oz. stuck.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

blackbfm ::

V garancijskih pogojih ti sigurno piše v kater razred spada in kok defektnih pik mora bit. Sigurno pa ne spada v prvi razred. Ne bodo ti priznal garancije za en stuck pixel, jih mora bit več pa še to na neki določeni razdalji.

Vanadium ::

Kaj pa če bi probal zmasirat pixel :D. Meni je na samsungu to pomagalo, ko se mi je zeleni zaštekal in je prav navgravžno zgledal. Je pa že 3 leta mir od tega, ko sem ga zmasiral.

Postopek:

- daš na prst eno fino krpico (najbolj un za ocala pucat)
- počasi z krožnimi gibi in nežno krožiš po pikslu po potrebi z občutkom bolj prtisneš sam ne preveč.

P.S.

Tudi jaz sem se smejal, ko mi je en na servisu to reku naj ga zmasiram in sm mislu, da me ima za bedaka ampak delalo pa je in monitor b.p. še zdaj dela

Duhec ::

Frcni vanj, tolk močno da te zaboli konica nohta. Bodi natančen. :D
Tudi meni je uspelo popraviti nekaj monitorjev z neodzivnimi piksli zgolj s frcanjem ali s pritiskom (masažo) ampak ne prav nežnim, takim, da se okolica malo kao "razlije". Seveda to ni pravilo za uspeh.
Dokler je samo kak slab stik na matriki še gre, če pa crkne pa ni več pomoči.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dead or Stuck Pixel na novem monitorju

Oddelek: Loža
242175 (1500) galu
»

Mrtev pixel na ekranu prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101361 (1156) gslo
»

pri koliko mrtvih pixlih se lahko uveljavlja garancija...?

Oddelek: Zvok in slika
91278 (1052) Opkow
»

mrtvi pixli

Oddelek: Pomoč in nasveti
408158 (7118) Pyr0Beast
»

Masaža mrtvega piksla na LCD monitorjih

Oddelek: Strojna oprema
121492 (974) Caligula

Več podobnih tem