» »

Masaža mrtvega piksla na LCD monitorjih

Masaža mrtvega piksla na LCD monitorjih

Mercier ::

Priporočate ali odsvetujete?

Marjan ::

Kakor sem slišal in videl pri drugih:
- priporočam rahlo masažo
- zelo odsvetujem grobo masažo

(razen, če si prepričan v garancijo - potem izvedi tudi drugo)

PARTyZAN ::

Kako se pa "masira" mrtev pixel? 8-O

Mercier ::

PARTyZAN:
Kako se pa "masira" mrtev pixel?
S prstom in brez exotičnih olj. :D Z namenom, da začne spet delat, seveda. Kakšna konkretna navodila bi pa tudi mene zanimala.

No, upam da nisem bil preskop v prvem postu. Zanimajo me vaše izkušnje, sploh pa kakšno expertno mnenje lokalnih hardware gurujev in avtoritet glede tovrstne "masaže".

Diema je jasna. LCD-ji so dragi, sploh če se držijo prenosnika, mrtvi piksli so pa zoprni.

Kaj je grobo in kaj rahlo? Rahlo pritisneš, ko zaškrta začneš masirat? :D Monitor je na off/on? Je vseeno kakšne barve je piksel? So bolj ali manj "mrtvi"?

Jaz konkretno imam na notesniku eno belo piko, ki sem jo (pre?)rahlo probal zmasirat. Še vedno je bela pika. :'(

Caligula ::

Jz sem mel na Samsugu enkrat enega pa sm ga zmasiral pa ga ni bilo nikoli vec. To je bilo pred po leta.
Pac ocitno kdaj kak zasbi. Crnogorec :D Treba mal podrezat in vstane.

Mercier ::

Hvala obema, ampak tale moj očitno ni Črnogorc, ampak mrtu. Sem se malo ojunačil, pa pritisnil malo močneje. Pa nič. Ma, samo da mi je notesnik živ i zdrav, vse ostalo se prenese...

Caligula ::

Ne odnehaj. Sam prtisnt ni nc. Lepo si vzam 5 min casa pa nezno in pocasi majcekno manj nezno masiraj. Ce pa pol ne bo pa nic.

pirpy ::

Na mojem samsungu se je tudi pojavila moteca pika potem pa sem enkrat nehote s prstom udaril v tisto piko pa je za trenutek zginala in potem sem malo "zmasiral" in pike ni vec.Kako dolgo bo mir?
LP

Caligula ::

Lahko si optimist. Bo kr drzalo.

||_^_|| ::

pr men je tut en pixl mrtu, ampak je ze od rojstva tak. Sepravi s prstom ga zmasiram? a se zajebavate al resno?:)

Caligula ::

Resno. Lepo ga z prstom-itak da ne nohtom, mal krozno nezno masiri. Lahk pocas mal stopnjujes pritisk.
Skratka probaj. Lahko, da samo spi.

||_^_|| ::

ok bom probu. A mi loh kdo priporoca kaksn dobr cistilo za LCD (ker po tem posegu ga bom nedvomno rabu:).

Caligula ::

Jah ne tok zlo, ce si roke tud prej umijes 8-)
Drugac mam pa jz take vlazne brisace CIF k se pakunga pol spet zapre tko, da je vlazn skos.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrtev pixel na ekranu prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101316 (1111) gslo
»

pri koliko mrtvih pixlih se lahko uveljavlja garancija...?

Oddelek: Zvok in slika
91218 (992) Opkow
»

mrtvi pixli

Oddelek: Pomoč in nasveti
408073 (7033) Pyr0Beast
»

Rdeča pika sredi zaslona

Oddelek: Strojna oprema
6967 (863) element
»

Rdeča pika na zaslonu novega Gericom prenosnika?

Oddelek: Operacijski sistemi
232575 (2161) Lime

Več podobnih tem