» »

Katero grafično za obdelavo videa, QUADRO FX3800 ali GTX 480 ?

Katero grafično za obdelavo videa, QUADRO FX3800 ali GTX 480 ?

Tomyboy123 ::

Pozdravljeni

Ob izidu novega Adobe CS5 naslednji mesec, nameravam sestaviti novo mašino in sem v dilemi glede grafične kartice.
Prvenstveno uporabljam After Effect in Premier Pro. CS5 Premier Pro bo imel novi Mercury playback engine, ki bo sedaj vezno z procesorjem izkoriščal tudi moč grafične kartice in z tem prepolovil čase H.264 encodiranje HD videa.
Tekoče naj bi bilo realtime editiranje HD video materjala 1080p, z večimi track-i, ki mu sedaj ni kos niti I7 ali Xeon.
Ob izidu bo podprta samo CUDA tehnologija in nabor kartic je zelo majhen, poleg Quadre, je tu od družine Geforce, zaenkrat testiran samo GTX285.
Grafična z novim GF100 čipom bi morala biti ob izidu podprta. Sem v dilemi ali bo konkretno Quadra FX3800 toliko hitrejša, če sploh od nove GTX480 ?
Ker če bo to 20-30%, raje vložim razliko v rame.
Kaj pa recimo After effect, ki bo še naprej podpiral OpenGL, zna biti Quadra tam bistveno hitrejša in bo delo dosti bolj tekoče, pri bolj kompleksnih prejektih z veliko efekti ?


Hvala

LP

opeter ::

Za naprej je nekaj brez zveze načrtovati. Dokler Adobe CS5 programov ni na trgu in tudi nVidia ne izda svojih Fermi kartic nima smisla o biločem filozofirat.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Senitel ::

FX3800 ne bo imel ravno dosti šans proti GTX480 na compute področju. Quadroti tudi niso kar avtomatsko hitrejši v OpenGL-u. Hitri so za specifičen po set funkcionalnosti, ki se uporablja v CAD okoljih (kar After Effect ni).

Tomyboy123 ::

Hvala. Zato sem tudi bil v dilemi, ker quadro res pomoje tudi ne bo kaj prida hitrejša oziroma, lahko celo počasnejša v teh Adobe aplikacijah.
Tako, da bom počakal kar na GTX480, samo da ne ruknejo ceno na raven te quadre.... :)

bosmla ::

Tudi 3x GTX275 je izjemno dobra zadeva za racunanje (sigurno bo tudi podprta v CS5).

Tomyboy123 ::

Zaenkrat gospod, ki ima blog za Mercury engine na ADOBE strani, pravi, da podpore za SLI žal ne bo.

LuiIII ::

GTX480 lahko pozabiš ker je ne boš videl nadaljne pol do 3/4 leta v vsaj približno dostopnih količinah. Ima preveliko jedro in prevelik izmet pri izdelavi. Kvečjemu GTX470. Po nekaterih govoricah bo 4x0 serija v marcu zgolj paper launch. Dejansko pa naj bi bile zadeve dobavljive dosti kasneje. Če se ne bo ponovila zgodba z 2xx serijo. Upam da temu seveda ne bo tako saj mi rabimo konkurenco, ki bi ATI-ju znižala ceno.

Tomay ::

Nekaj časa nazaj sem gledal to. Vem, da je bil tudi plačljiv program, ki je omogočal uporabo cude ampak samo na quadro karticah. Dvomim, da bo to tako kmalu podprto sploh v Premiere.
Voodoo 4Ever

Tomyboy123 ::

Ja hvala bogu da bo, ker je bil že čas.
Resno obdelovanje novih video 1080p formatov iz recimo RED kamer in Canon 5D Mark II je v Premier Pro praktično nemogoče, oziroma lahko gledaš diapozitive.
To bo sedaj rešeno v CS5. :)
Dejansko bo veliko pripomoral 64bit sistem, ki bo obvezen. Tako bo izdatna pohitritev delovanja tudi, če si ne lastiš omenjenih podprtih kartic.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adobe Premiere Pro - nekaj vprašanj

Oddelek: Programska oprema
172093 (1234) misisipi
»

Katero Grafično kartico ATI ali Nvidia? (2011/2012) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
839762 (8124) Janac
»

Namizni računalnik za odbelavo video-audio (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10014188 (12668) fuzia
»

Računalnik za full HD obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
283810 (2861) opeter
»

Nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595861 (4788) IvoJan

Več podobnih tem