» »

KT7-R + HPT370 + Adaptec2940UW = problem

KT7-R + HPT370 + Adaptec2940UW = problem

Putimir ::

A je imel ze podobno konfiguracijo? Zadeva je sledeča: kontroler s čipom aic-7880p na vsak način hoče svoj irq 15 (a se sploh da spremenit?, vsaj v biosu od karte nism najdu).
Dobr ampak to sploh ni tolk vazn, k...c je to, da čim jst vržem scsi notr mi "povozi" bios od HPT370, ki se po tem sploh ne zalamfa...Ni važn, kam dam scsi, probu sem vse zive kombinacije, metal kartice ven in not, spreminjal interrupt pin assignment-, nč, čim vržem scsi not ni več biosa za hpt370
Anyone?
Puti

JLP ::

Jest mam KT7-RAID in Adaptec AHA-2940 U2W. SCSI mi nkol ni povozu BIOSa, razn če s tem mislš da ne morš bootat s HPTja. Na kašn način ti ga povoz.
Live long and prosper!

McHregec ::

to moreš v biosu naštimat da os ne upravlja z irq ampak bios

matevzm ::

Ce sem jaz prav razumel navodila ob HotRodu, se kot bootable (prvi?) predstavi BIOS, ki je na nizjem naslovu v pomnilniku. Priporocajo zamenjavo polozaja SCSI in HotRoda. Kaj narediti, ce je HPT370 na plati pa ne vem.

Siluro ::

Putmir v kateri slot si vstavil scsi kontroler lahko da ti SCSI in HPT370 uporabljata isti interupt in ti zato scsi povozi HotRod!
Howg govoril sem!

Putimir ::

Se opravičujem, prej nism dal vseh podatkov:

- poleg obeh imam notr tud promise FastTrak66, ki ima seveda svoj bios,

- povozi pomen da se ne zalaufa bios in s tem ne assigna drive imen ze ob bootu, in tle rata tist problem, ki mi gre na kurac: če se bios od hpt zalaufa (vidis un screen od biosa) se mi diski (particije)tkole razvrstijo: 1prim,2prim,1ext,2ext, ce pa se bios ne zalaufa, pa zgleda winsi(me) sami dodelijo: 1prim,1ext, 2prim,2ext (1 disk=promise raid2+0, boot, 2 disk je single na hpt). Hocem pa met staro konfiguracijo, zarad nekih stvari. Ok v win2k ni problem, pac zalaufas diskmanagement... pr winme pa se to pomoje ne da

- adapteca rabim samo za dlt-jko

- u biosu od plate mam nastavlen pnp os inst = no

- edina stvar ki mi je uspela, je bla to, da sm spreminjov bot sequence, vendar sem s tem samo uspel to, da se mi je enkrat izklopu bios od promisa drugič pa od hptja. Kot da vsi trije bios ne morejo zivet skupaj

- scsi sem prestavljov po VSEH rezah, vedno isto sranje...



Anyone

Putimir ::

A ima mogoče kdo idejo kako na podoben način kot v win2k določit črke diskom tud v win98/Me?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vec diskov

Oddelek: Strojna oprema
8964 (824) matevzm
»

ABIT DDR - platka

Oddelek: Kaj kupiti
491519 (1061) asPeteR
»

ata 100 krmilnik?

Oddelek: Kaj kupiti
5821 (754) element
»

RAID - 4 diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
181372 (1171) Hojne
»

ATA 100

Oddelek: Strojna oprema
182369 (2050) Putimir

Več podobnih tem