» »

Bolha

Bolha

Temo vidijo: vsi
««
12 / 19
»»

The Player ::

2dark je izjavil:

;-) je izjavil:

Jaz pa okoli prodajkota nimam kaj prevec pripomb, letos sem prodal novga ponyja na prodajkotu, isto en avto, kitaro, en telefon. Kr siba zadeva za tak malo uporabnikov.

Bolha je res velika po stevilu ljudi in bi blo fajn da bi dobro delovala, ker alternative nimamo.


Imamo. Reče se mu Marketplace na FB-ju.


FB tržnica je največja greznica polna neresnih ljudi. Toliko neresnih kupcev še nisem nikjer srečal, potem ti pa še ugovarjajo, če jim kaj rečeš.

d0rK ::

Pobrisal kar sem še imel oglasov gor in osebno ne uporabim več bolhe niti enkrat. Itak je bila že prej sranje.

Kleemen ::

Bo pa kar zakomplicirano s tem podaljševanjem oglasov očitno. Sedaj so me obvestili da je en potekel in ni kot je bilo prej ko si kar na mailu kliku aktiviraj in je avtomatsko podalšalo za en mesec. Sedaj te samo obvesti da je potekel in moram na svoj račun pod potekle oglase, ga poiskat, kliknit obnovi, it čez cel oglas in potem se komaj podaljša. Če imaš več oglasov gre kar nekaj časa za brezveze, prej je bilo bolj simple.

2dark ::

The Player je izjavil:

2dark je izjavil:

;-) je izjavil:

Jaz pa okoli prodajkota nimam kaj prevec pripomb, letos sem prodal novga ponyja na prodajkotu, isto en avto, kitaro, en telefon. Kr siba zadeva za tak malo uporabnikov.

Bolha je res velika po stevilu ljudi in bi blo fajn da bi dobro delovala, ker alternative nimamo.


Imamo. Reče se mu Marketplace na FB-ju.


FB tržnica je največja greznica polna neresnih ljudi. Toliko neresnih kupcev še nisem nikjer srečal, potem ti pa še ugovarjajo, če jim kaj rečeš.


A tako. Sam pa zadnje obdobje prodam večino zadev na marketplaceu, ker je bolj pregleden kot bolha.

Ganon ::

d0rK je izjavil:

Pobrisal kar sem še imel oglasov gor in osebno ne uporabim več bolhe niti enkrat. Itak je bila že prej sranje.


Do sedaj sem še vse prodal na Bolhi, izgled gor ali dol. Daleč od sranja.

The Player ::


A tako. Sam pa zadnje obdobje prodam večino zadev na marketplaceu, ker je bolj pregleden kot bolha.


Jaz imam žal slabe izkušnje s FB tržnico, ne dvomim pa v ostale, ki tam prodajajo, toliko bolje za vas, če vam promet laufa.

Koliko je FB tržnica bolj pregledna ne vem, meni je oboje en in isti šmorn. FB tržnica itak deluje na principu letgoja, ko se ti sproti pojavljajo zadnji oddani oglasi, čim pa iščeš kaj bolj specifičnega prek iskalnika je pa bolhin sistem boljši, ker ima več (pod)kategorij. Bomo videli kako bo sedaj, ko jo bodo prenovili.

Drugače pa nekaj cvetk iz FB tržnice:
- največkrat se mi je zgodilo, da so ljudje kontaktirali, potem pa ne duha ne sluha o njih. Večkrat se je zgodilo, da ko si jih kontaktiral nazaj so rekli, da je prišlo do "pomote" in da sploh niso povpraševali po izdelku :| Kdo potem pošilja sporočila (ki so bila v večini predloge, ki ti jih ponudi FB)?!
- Stvari, ki jih nisem pričakoval, da bodo šle v promet, so najbolje šle. Kljub temu je 99% ljudi nenormalno zbijalo ceno (kar se mi na bolhi ni toliko dogajalo). Kljub temu ni bilo stvari težko prodati, ker je bilo povpraševanja več od ponudbe izgleda.
-Ugotovil sem, da je na FB tržnici leglo preprodajalcev in "zbirateljev" kovin. Prodajal sem bakrene kovice nakar sem dobil nešteto sporočil mrhovinarjev, ker so mislili, da prodajam stvar na kile za nizek denar. Potem sem se odločil, da stvar raje obdržim za kak lasten projekt.
-Da o pismenosti ljudi na FBju ne omenjam. Napišeš lep in podroben oglas, pa kljub temu dobiš potem sto in eno vprašanje ali še huje, model stvar kupi, potem se pa pritožuje zakaj stvar ne dela kot bi morala. Če bi prebral oglas in preveril vse specifikacije, mogoče temu nebi bilo tako.

2dark ::

The Player je izjavil:


A tako. Sam pa zadnje obdobje prodam večino zadev na marketplaceu, ker je bolj pregleden kot bolha.


Jaz imam žal slabe izkušnje s FB tržnico, ne dvomim pa v ostale, ki tam prodajajo, toliko bolje za vas, če vam promet laufa.

Koliko je FB tržnica bolj pregledna ne vem, meni je oboje en in isti šmorn. FB tržnica itak deluje na principu letgoja, ko se ti sproti pojavljajo zadnji oddani oglasi, čim pa iščeš kaj bolj specifičnega prek iskalnika je pa bolhin sistem boljši, ker ima več (pod)kategorij. Bomo videli kako bo sedaj, ko jo bodo prenovili.

Drugače pa nekaj cvetk iz FB tržnice:
- največkrat se mi je zgodilo, da so ljudje kontaktirali, potem pa ne duha ne sluha o njih. Večkrat se je zgodilo, da ko si jih kontaktiral nazaj so rekli, da je prišlo do "pomote" in da sploh niso povpraševali po izdelku :| Kdo potem pošilja sporočila (ki so bila v večini predloge, ki ti jih ponudi FB)?!
- Stvari, ki jih nisem pričakoval, da bodo šle v promet, so najbolje šle. Kljub temu je 99% ljudi nenormalno zbijalo ceno (kar se mi na bolhi ni toliko dogajalo). Kljub temu ni bilo stvari težko prodati, ker je bilo povpraševanja več od ponudbe izgleda.
-Ugotovil sem, da je na FB tržnici leglo preprodajalcev in "zbirateljev" kovin. Prodajal sem bakrene kovice nakar sem dobil nešteto sporočil mrhovinarjev, ker so mislili, da prodajam stvar na kile za nizek denar. Potem sem se odločil, da stvar raje obdržim za kak lasten projekt.
-Da o pismenosti ljudi na FBju ne omenjam. Napišeš lep in podroben oglas, pa kljub temu dobiš potem sto in eno vprašanje ali še huje, model stvar kupi, potem se pa pritožuje zakaj stvar ne dela kot bi morala. Če bi prebral oglas in preveril vse specifikacije, mogoče temu nebi bilo tako.



Tudi to, kar si sedaj napisal drži. Sploh pa je kar nekaj oseb, ki te kontaktirajo, potem pa ne odpišejo.

mrTwelveTrees ::

Živčni zlom bom dobil.

Stara bolha je znala poiskati prej en tip besede več zadetkov, zdaj če napišeš pod iskanje "D-link" ni isto kot "d link" ali "dlink" prej na stari bolhi so bili skupni enaki zadetki, zdaj ne več.

opeter ::

FTad je izjavil:

opeter je izjavil:

A ima Njuskalo in Bolha istega lastnika? No, saj je vseeno.


Avstrijski Willhaben ima tudi dober vmesnik imo.


Zakaj potem niso raje dali Willhabnov sistem? Saj je vse ista firma ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

darkolord ::

2dark je izjavil:

Mislim, da je čas, da nekdo naredi eno proper slovensko verzijo za prodajanje. Ker tole je en kurac.
Problem je, da to, da je nekaj boljše, tukaj nima nobene veze.

Je bilo že nekaj boljših rešitev, ki pa so vse po vrsti propadle iz istega enostavnega razloga - vsi ljudje so na bolhi, tako da moraš v vsakem primeru - če želiš kaj prodati - oglas oddati še na bolho.

Netrunner ::

darkolord je izjavil:


Je bilo že nekaj boljših rešitev, ki pa so vse po vrsti propadle iz istega enostavnega razloga - vsi ljudje so na bolhi, tako da moraš v vsakem primeru - če želiš kaj prodati - oglas oddati še na bolho.


Problem je pridobiti kritično maso ljudi, katera je potrebna, da za zadeva zaživi.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Joze_K ::

eh pri tej prenovi jim ne klapa vse... meni je parkrat v link izpisalo "Njuskalo.hr".. oz. večkrat druge hrvatske besede.. očitno predelujejo HR verzijo bolhe

FlyingBee ::

Wtf, še komu ne dela iskanje po uporabnikih in filtriranje fizična vs pravna oseba? Na telefonu sem probal pa ne deluje kar je prej v redu.

Horas ::

meni ne dela aktivacija oglasov. u bistvu sploh ni gumba za aktivacijo. je gumb obnova samo mi vrže na moje osebne podatke. kr neki. ka majo kr naprwj za spreminjat. čist dobra bolha je bla. pa še za dekstip izgled si lahk prklopu.

2dark ::

Primer polovičarstva.

digitalcek ::

The Player je izjavil:

2dark je izjavil:

;-) je izjavil:

Jaz pa okoli prodajkota nimam kaj prevec pripomb, letos sem prodal novga ponyja na prodajkotu, isto en avto, kitaro, en telefon. Kr siba zadeva za tak malo uporabnikov.

Bolha je res velika po stevilu ljudi in bi blo fajn da bi dobro delovala, ker alternative nimamo.


Imamo. Reče se mu Marketplace na FB-ju.


FB tržnica je največja greznica polna neresnih ljudi. Toliko neresnih kupcev še nisem nikjer srečal, potem ti pa še ugovarjajo, če jim kaj rečeš.


Pravzaprav je cel splet, še posebej pa Facebook polje za debato, "komentiranje", teženje, najedanje.

Mnogi ljudje so na spletunamreč zgolj zato, da jim ni dolgčas, da se pogovarjajo, še bolj pa - ugovarjajo.

Celo če v petek napišeš, da bo jutri sobota, ali pa, da vreme jutri - bo, ti bo nekdo poskušal ugovarjati, osporavati.

Splet poneumlja dosti bolj, kot si kdo lahko mislil.

O psletu ne sodi po sebi!
Če ga ti uspešno, koristno uporabljaš, ga velika večina drugih upporablja zato, da med desetom in šestdesetim letom na spletu pokuri 5-6 let časa...

Tako neusmiljen je pač izračun in tako povedo analize. Različni viri namreč govorijo o 3,5 do 5 ur porabljenega časa dnevno...

Miptrip ::

FlyingBee je izjavil:

Wtf, še komu ne dela iskanje po uporabnikih in filtriranje fizična vs pravna oseba? Na telefonu sem probal pa ne deluje kar je prej v redu.



Kje pa sploh vidiš, da lahko filtriraš med pravnimi in fizičnimi osebami, jaz nimam tega nikjer.

FlyingBee ::

Saj to, ni več tega. Kr neki.

Miptrip ::

Jap, zdaj pa glej ko bojo trgovine nametale svojih oglasov gor bo isti drek kot salomon. 90% trgovin pa 10% fizičnih. Jim je preveč v nos šlo, da nisi hotel gledat tistega dreka pa si lahko filtriral je bilo precej pritožb od pravnih, da plačujejo pa nihče noče gledat.

kixs ::

Ce me zanimajo rabljene stvari, potem ne bom in nocem gledat novih.

Machete ::

Pri obnovi oglasov je privzeto stanje RABLJENO, če imate kaj novega, popravite. Also, obnovi ga, in potem ekstra nudi skok na vrh očitno. Ni privzeto plačljivo, kot sem pisal včeraj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Blazz ::

kje pa je filter za tip prodajalca? ala štacuna vs zasebni oglas?

Machete ::

Na Golem otoku.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Baja ::

pri ogledu vseh oglasov prodajalca ni več možno filtrirati po kategorji.

s prenovo so šli 20 let nazaj ne naprej.

Blazz ::

tole me spominja na fail k ga je naredla takrat mimovrste k je šla na drugo platformo :)

FlyingBee ::

Oglasi trgovcev ne spada pod kategorijo Mali oglasi, kar imajo v sloganu, tako da je fail od failov.

m0f0x ::

:))

 Njuskalo

Njuskalo

Netrunner ::

m0f0x je izjavil:

:))

 Njuskalo

Njuskalo


Saj je jasno da so kopirali in sedaj prilagajajo. Šparajo. To je to.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

MasterKiD ::

Katastrofalna izvedba. Samo dvomim, da bo v Sloveniji kakšna pametna alternativa.

bedarija ::

matr pa a vi zadnjih 10 let niste živel na istem planetu kot jaz? ko otroci. valda da če je isti lastnik kopirajo stran, ne bojo ground up še enkrat deve plačal. valda ma isti izgled, isto kodo, sam spremenijo napise in je toto, kot da prvič to vidte. a ko je amazon.co.uk isto zgledal ko amazon.com ste bli tud presenečeni?

MrStein ::

"zato vas v naslednjih 24 urah prosimo za kanček potrpljenja pri uporabi."

A ni 24 ur že minilo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

Mene pa motijo ignorantski prodajalci, ki ne pobrisejo oglasa, da jih po nepotrebnem klices. A jim je tolk dolgxas, da rabijo klice tujcev?

mrTwelveTrees ::

Zgodovina sprememb…

weasel ::

bedarija je izjavil:

matr pa a vi zadnjih 10 let niste živel na istem planetu kot jaz? ko otroci. valda da če je isti lastnik kopirajo stran, ne bojo ground up še enkrat deve plačal. valda ma isti izgled, isto kodo, sam spremenijo napise in je toto, kot da prvič to vidte. a ko je amazon.co.uk isto zgledal ko amazon.com ste bli tud presenečeni?


Res bi bilo logicno, da bodo uporabili podobno kodo, ampak tu ocitno ni tako. Ker, ce bi res samo spremenili imena textov iz njuskalo v bolha, bi vsaj funkcionalne stvari delale.

RedDrake ::

Neumen primer.
Analogija bi bila, da bi amazon kupil bolho in potem bi amazon.com izgledal kot bolha.
Ko "enotiš" sistem, ga na najboljše, ne na slabše.
Sorry, stara bolha je bila za original smisel - male oglase - boljša od nove.
Če pa je smisel nove strani amazon marketplace, potem pa ja, je "bolje".
Ampak amazon za rabljeno je fail. Tam je ebay kralj.
Tu je podobno.
Se mi pa zdi, da je trenutek za dobrega konkurenta zdaj - in časovno okno bo relativno majhno.
Dosti kupcev in prodajalcev bo razkurjenih in bo pogledalo po konkurenci. Jaz sem recimo pogledal prodajkota in ugotovil da je za namene nakupa rabljene robe skoraj enako neuporaben kot bolha po novem. Premalo "filtrov" po kategorijah. Če iščem (kot primer, ki sem ga poskusil), rabljena platišča, bi pričakoval vsaj kak dodaten filter, ne pa da imam na voljo 900 oglasov z 80% neuporabnimi naslovi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

nejodagreat ::

Prodajko zgleda bolj kot klon letgo kot pa alternativa za bolho.

The Player ::

nejodagreat je izjavil:

Prodajko zgleda bolj kot klon letgo kot pa alternativa za bolho.


Saj FB tržnica je tudi kopija letgo

Danes se pač dela tako kot narekujejo trendi in ker je letgo v (tujini) popularen so prevzeli ta sistem.

nejodagreat ::

To itak, odgovarjam na komentarje ki prodajko vidijo kot konkurenco ali nadomestilo bolhe. Sicer je super da imamo alternativo, ampak so bolj alternativa letgo, kateremu pa se očitno ni splačalo delovat na našem trgu.

RockyS ::

Škoda, da mešetarju ni uspelo :(

Skylord ::

The Player je izjavil:

nejodagreat je izjavil:

Prodajko zgleda bolj kot klon letgo kot pa alternativa za bolho.


Saj FB tržnica je tudi kopija letgo

Danes se pač dela tako kot narekujejo trendi in ker je letgo v (tujini) popularen so prevzeli ta sistem.

In videli smo kam je vse to pripeljalo.
Poden od podna kot letgo, kot FB.
Nikjer nisem rekel, da mi je to všeč, toda še vedno najboljše kar imamo.
Samo ne tukaj vsi samo pljuvajo in so pmetni.
Pojdite jokat na Bolho in se tam pritožujte in dajte predloge pa bo mogoče kaj boljše.

Netrunner ::

Pa kaj samo meni slike ne delajo ko jih naložim ?? Ta nova bolha je eno skropucalo
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

MrStein ::

To je že na starem delalo. Počakaš nekaj minut, potem pa se pojavijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

A je že kdo pogruntal kako iskati več stvari hkrati?
Prej sem vpisal to OR tisto, zdaj ne dela nič.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

natasha8977 ::

Pa naj še jaz napišem svoje mnenje - iskreno, na slo-tech forum sem se prijavila prav zaradi Bolhe. Tudi mene namreč motijo vse te grozne spremembe, ki so več ali manj na slabše na žalost! Če pa pogledam objektivno na to, spremembe motijo vseh nas predvsem zato, ker sprememb ne maramo in se težko navajamo na njih, tako da tole trenutno naše gledanje na tole novo Bolho pravzaprav niti ni tako zelo objektivno. Moram pa reči, da me izredno moti neka druga stvar in sicer ta, da se Bolha oziroma njihovi lastniki niti malo niso približali nam uporabnikom med vsemi temi spremembami, kar je z mojega vidika profesionalnosti podjetja povsem neprofesionalno. Kot se ne bi zavedali, da je njihovo podjetje odvisno od nas takih ali drugačnih strank! Razen tega, da so se odločili narediti vse te spremembe ne da bi nas prej sploh vprašali, kaj si mi mislimo o Bolhi, kakšne spremembe bi si sploh želeli in/oziroma kake morebitne predloge imamo, da bi bila Bolha še boljše, kot je. Ne, naredili so vse po svoje, decembra, ko je za to najmanj primeren čas... Zdaj pa sploh ne komunicirajo z nami, kot sploh ne bi obstajali. In ravno zaradi te njihove nezainteresiranosti za nas, se jim tudi bojim pisati, saj se bojim, da bi za kazen sploh ne mogla več v svoj račun. To se verjetno dogaja v glavah tudi vseh ostalih vas, ki si tule date duška, kajne? Ko se namreč šefi ne približajo niti malo svojim podrejenim, ti ljudje potem govorijo o svojem nestrinjanju z njimi drugje, ne pa njim. Ko pa so šefi prijateljski in ko vzpodbujajo svoje podrejene, da s svojimi idejami pomagajo izboljšati podjetje - se pa ve.

s1ck ::

Nevem ce se je o tem ze govorilo ampak malo sem gledal njuskalo in opazil da imajo opis predmetov v novejsem dizajnu kot je pri bolhi, bolha ima se nekako staro strukturo, medtem ko ima bolha vsaj meni z ikonami boljso prvo stran izgled kot njuskalo ...

2dark ::

Da dam eno idejo tistemu, ki želi imeti oglasnik. Kupci bi morali biti oproščeni poštnine. To bi zabilo žebelj Bolhi. Prodajalci pa bi morali plačati recimo 2€ za objavo oglasa.

bastadu ::

Ja in kako boš dosegel, da bodo "oproščeni" poštnine? Če boš ustanovil oglasnik in s prve začel računati, dvomim da boš uspel nabrati kritično maso, da bi zadeva živela, pa je lahko ful dobro zastavljena ...

_marc_ ::

A vam dela iskanje po pokrajinah?

juroz ::

natasha8977 je izjavil:

Pa naj še jaz napišem svoje mnenje - iskreno, na slo-tech forum sem se prijavila prav zaradi Bolhe. Tudi mene namreč motijo vse te grozne spremembe, ki so več ali manj na slabše na žalost! Če pa pogledam objektivno na to, spremembe motijo vseh nas predvsem zato, ker sprememb ne maramo in se težko navajamo na njih, tako da tole trenutno naše gledanje na tole novo Bolho pravzaprav niti ni tako zelo objektivno. Moram pa reči, da me izredno moti neka druga stvar in sicer ta, da se Bolha oziroma njihovi lastniki niti malo niso približali nam uporabnikom med vsemi temi spremembami, kar je z mojega vidika profesionalnosti podjetja povsem neprofesionalno. Kot se ne bi zavedali, da je njihovo podjetje odvisno od nas takih ali drugačnih strank! Razen tega, da so se odločili narediti vse te spremembe ne da bi nas prej sploh vprašali, kaj si mi mislimo o Bolhi, kakšne spremembe bi si sploh želeli in/oziroma kake morebitne predloge imamo, da bi bila Bolha še boljše, kot je. Ne, naredili so vse po svoje, decembra, ko je za to najmanj primeren čas... Zdaj pa sploh ne komunicirajo z nami, kot sploh ne bi obstajali. In ravno zaradi te njihove nezainteresiranosti za nas, se jim tudi bojim pisati, saj se bojim, da bi za kazen sploh ne mogla več v svoj račun. To se verjetno dogaja v glavah tudi vseh ostalih vas, ki si tule date duška, kajne? Ko se namreč šefi ne približajo niti malo svojim podrejenim, ti ljudje potem govorijo o svojem nestrinjanju z njimi drugje, ne pa njim. Ko pa so šefi prijateljski in ko vzpodbujajo svoje podrejene, da s svojimi idejami pomagajo izboljšati podjetje - se pa ve.


stvar je jasna, podjetje je avstrijsko, mi smo nek balkan za njih na katerega gledajo kot money maker. na to pa gledajo zato ker je bilo že več izzivalcev bolhe a nobenemu ni niti približno uspelo. hudiča saj se parkrat na leto najde kak izzivalec pa se bolhi nič ne pozna. to je moč monopola s tem da tukaj jim še politika nič ne pomaga.

podobno velja za avtonet, nepremicine...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: juroz ()

FireSnake ::

Zadnje čase opažam, da s temi oglasniki res gre vse navzol.
Razmišljal sem, da bi s pubeci stopili skupaj in naredili svoj oglasnik.

Mislite, da bi bil interes? Ker, jasno, na začetku gor ne bi bilo nič :)
Pripravljeni smo vložiti samo prosti čas, ne pa tudi denarja. Temu primeren bi, verjetno, bil tudi razplet :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
««
12 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov brezplačni mali oglasnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645392 (2843) matobeli
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935394 (12747) kamiKaZaA
»

Je Bolha poginila med operacijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8016502 (6264) FTad
»

Diler.si - uradni Bolha killer je live (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24049975 (23899) Blinder
»

Z bolha.com je konec - kam naj grem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419423 (15057) Ziga Dolhar

Več podobnih tem