» »

Vdor v facebook in gmail

Vdor v facebook in gmail

MP10 ::

Torej...danes grem na facebook se hočem prijavit in napiše da geslo ni pravilno. Ok grem na stran za ponastavitev gesla in zahtevam novo geslo. Odprem outlook da dobim geslo od facebooka. Ob odprtju mi napiše, naj vpišem geslo za mail, kao da ni pravilen. GRRRRR.....

Kot kaže mi je nekdo vdrl in zamenjal geslo na facebooku in na gmailu! Prijatelju se je isto zgodilo pred 4. dnem. So mu vdrli v facebook in v MSN mail, tako da ne more bit niti na MSN-ju.


Se je še komu zgodilo isto? Se da to kako zaščitit? Jaz sem sicer dobil geslo od maila nazaj, prijatelj pa je moral odpreti nov profil na facebooku.

Se da odkriti tistega ki to dela??


Hvala za pomoč...

borealisx ::

nope. lahko da je kdo uganil tvoje geslo, kksn frend al pa brat te je videl vtipkat in ti spremenil. lahko pa da imas keyloggerja na masini

MP10 ::

skoraj da ni možno...pa da bi bilo pri prijatelju isto??

PS. geslo na facebooku in gmailu ni bilo enako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MP10 ()

Okapi ::

Dovolj je, da je vedel geslo za gmail. Na Facebooku je pa potem rekel, da je pozabil geslo in dobil novo na gmail.

O.

MP10 ::

čudn se mi zdi,kr mam kompa čist za sebe in ni mogu nuben vidit gesla. obstaja kak način, da na fb-ju vidiš kateri IPji so se vpisali z mojimi podatki??

borealisx ::

poskeniri pc se mas kak virus oziroma keylogger gor al pa kej takega. tud ce mas ip si nebos mogel pomagat

Vice ::

Lahko, da si se kje prijavil na gmail in v tisti travmi avtomatično pritisnil enter, ko te je spraševal, če brskalnik shrani geslo, brez da bi pogledal kaj ti piše... Ne boš verjel koliko ljudi v tistem svojem avtomatičnem kucanju po tipkovnici nevede shranijo kaj kar nebi smeli...

drugače pa scan PCja!!

Okapi ::

Ja, ko se vsedeš za kakšen javni pc (recimo v kakšen kiberkafiču, press centru, šoli ...), v prijavno vrstico Gmaila vpišeš eno ali dve črki in ti velikokrat samodejno dokonča z uporabniškim imenom in geslom nekoga, ki je ta računalnik prej uporabljal. Z malo preizkušanja lahko dobiš cel kup uporabniških imen in gesel;)

O.

boogie_xlr ::

V firefoxu se zelo enostavno da pogledat up-imena in gesla, razen če imaš naštiman master password.

PacificBlue ::

Ja, ko se vsedeš za kakšen javni pc (recimo v kakšen kiberkafiču, press centru, šoli ...), v prijavno vrstico Gmaila vpišeš eno ali dve črki in ti velikokrat samodejno dokonča z uporabniškim imenom in geslom nekoga, ki je ta računalnik prej uporabljal. Z malo preizkušanja lahko dobiš cel kup uporabniških imen in gesel


Ma ja to je hudič..ko enkrat spoznaš to na lastni koži...Ni prijetno imeti tržnega inšpektorja za vratom, oz bolje rečeno na vratih, in tebi nič jasno...;((

mare_ ::

MP10 je izjavil:

čudn se mi zdi,kr mam kompa čist za sebe in ni mogu nuben vidit gesla. obstaja kak način, da na fb-ju vidiš kateri IPji so se vpisali z mojimi podatki??

Ne, lahko pa na gmailu, spodaj piše tvoj ip, zraven klikneš na details pa ti jih zadnjih par pokaže.

Tear_DR0P ::

prijavi na FB in google da so ti spizdili gesla - če imaš kakšen način, kako bi dokazal da gre za tvoja računa, ti jih bodo vrnili
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

bobby ::

Moje izkušnje: uporabnik problem,.. zakaj?
kaj imaš pa nastavljeno kot varnostno geslo? let me guess: tvoja najljubša hrana,.. ime tvoje mamice,... tvoja osnovna šola,.. ime mačke, psa,...

če si prasec potem greš lahko mal pogledat ta varnostna vprašanja pri tvojih prijateljih,.. bil bi presenečen na koliko accauntov bi z lahkoto prišel!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

MP10 ::

mare_ je izjavil:

MP10 je izjavil:

čudn se mi zdi,kr mam kompa čist za sebe in ni mogu nuben vidit gesla. obstaja kak način, da na fb-ju vidiš kateri IPji so se vpisali z mojimi podatki??

Ne, lahko pa na gmailu, spodaj piše tvoj ip, zraven klikneš na details pa ti jih zadnjih par pokaže.


Sem biu prepozn kr se je zgleda že zbrisal.

Drgač sm pa dubu use nazaj, kr sm meu u gmailu nastaulen da če zgubim geslo mi pošlejo neko aktivacijsko kodo na telefon. Tko da sem to dobil, ponastavil geslo in zdej spet dela :)

Hvala vsem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pomoc punca 21 let izrabljena na facebooku nadvet

Oddelek: Loža
489914 (6732) kuglvinkl
»

Kako jim uspe vdreti na Facebook?

Oddelek: Informacijska varnost
3934360 (32339) Grizzly
»

Facebook

Oddelek: Pomoč in nasveti
161891 (1207) connel
»

Facebook - zloraba

Oddelek: Informacijska varnost
237233 (6032) St235
»

gmail up.ime

Oddelek: Pomoč in nasveti
81745 (1444) ann

Več podobnih tem