» »

Tina Maze 2.

Tina Maze 2.

1
2
3 4

Map ::

Nekoč sem na radiu slišal, da bi bila zlata olimpijska medalja, če bi jo prodal zlatarju, vredna okrog borih 5€. Meni se zdi to sramotno. Za ves ta trud in napor dobiš zlato medaljo, njej pa je samo 6 gramov zlata in skoraj stokrat več srebra.

driver_x ::

Ampak na OI ne greš zaradi tega, da boš potem prodajal medalije zlatarju.

Map ::

Seveda ne, hočem povedat, kako malo je pravzaprav zlata v "zlati" medalji.

Invictus ::

Če imaš olimpijsko medaljo, sploh zlato, si recimo v ZDA preskrbljen do konca življenja.

Tam spoštujejo olimpijske zmagovalce.

Seveda to ne pomeni da sediš doma in lenariš, moraš pač delati. Si povabljen sicer na vsako pasjo procesijo, ampak ti to plačajo.

Sicer pa tudi v Evropi ni nikomur hudega. Večinoma si ljudje spletejo prijateljske kontakte, s katerimi se da kaj narediti po koncu kariere.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blazz ::

jao, a pa je blo težko odpret novo temo? ker topic je čist OFFTOPIC....

Map je izjavil:

Nekoč sem na radiu slišal, da bi bila zlata olimpijska medalja, če bi jo prodal zlatarju, vredna okrog borih 5€. Meni se zdi to sramotno. Za ves ta trud in napor dobiš zlato medaljo, njej pa je samo 6 gramov zlata in skoraj stokrat več srebra.


http://msn.foxsports.com/olympics/story...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Map ::

No ja, mogoče je šlo za bronasto, vem pa, da je za zlatarja skoraj nič vredna.

Double_J ::

Počakajte zdej še na hokej... končno bodo ljudje znali ločiti Slovenijo od Slovaške. Glede na to, da sta še ZDA in Rusija v skupini, bo kar prepoznavno.>:D

Drugače kar se naslova tiče... sem pa najprej pomislil, da je 2. zato, ker si deli prvo mesto. No ja... filozofsko vprašanje.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Matako ::

Double_J je izjavil:


Drugače kar se naslova tiče... sem pa najprej pomislil, da je 2. zato, ker si deli prvo mesto. No ja... filozofsko vprašanje.


Hja to je bila logična zagonetka dneva!

Namreč, srebrna medalja ni bila podeljena, ker... za bronasto morata biti točno dva pred teboj (kar sta bile) za srebrno pa le eden (kar ni bilo nobene).

Ogromno debate se je vrtelo okrog tega... mene spominja na znan športni IQ test:

Trener: Recimo da furaš, dobro ti gre, prehitiš _drugega_, kateri si zdaj?
Kadet: PRVI!!!

:))
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Double_J ::

Vsi tekmovalci so lahko zlati, srebrni vsi -1, bronasti vsi - 2.
Dve šivanki...

Vajenc ::

Double_J je izjavil:

Bronasta je tudi samo pobronana, notr pa srebrna ;)


Ne to ni res, piše da je mešanica bakra ter cinka.:(

Se mi je zdelo, da je napovedovalec otvoritve rekel, da so vse iz srebra :(

Tukaj so celo predvidevali, da bodo medalje vsebovale delčke iz lanskoletnega čeljabinskega meteorita.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

UNIVERZUM ::

Saj tudi bodo (vsebovale košček meteorita), vse zlate, ki bodo podeljene 15.02.2014.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Vajenc ::

Ja, ampak ne te iz olimpijskega programa.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Cifix63 ::

1. Dobro je je njen talijan sinoči napičil, da je tako letela. Čestitke.
V bistvu tako njej - in celi ekipi, kajti brez naporov celotne ekipe ne bi bilo te zlate medalje.




2. In ja, res je.

Smo planetarni fenomen!

Tako na področju doseženih medalj (medalj per mio people) - kot na področju korupcije ter bančne luknje (mrd $/EUR per mio people) oz kar lukenj saj so le te konstantno na vsakih par let!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

Double_J ::

Baje merijo na desettisočinke, tko da vejo kera je bila prva. Ne vem zakaj upoštevajo samo stotinke.
Dve šivanki...

jernejl ::

Double_J je izjavil:

Baje merijo na desettisočinke, tko da vejo kera je bila prva. Ne vem zakaj upoštevajo samo stotinke.

Vsak merilni instrument ima tudi mersko napako.
Četudi neka naprava prikaže izmerjeno vrednost na desettisočinko natančno, to še ne pomeni, da je prikazana vrednost točna.

M.B. ::

Zakaj so podelili 2 medalji.

Tako kot je @jernejl rekel, da se merit do 1/1,000,000th, ampak imaš še mersko napako in kako ravna je ciljna črta:
At Alpine skiing downhill speeds 1/100th of a second is about 10 inches or 25 cm, and 1/1000th would be about 1 inch or 2.5 cm. How accurate is the finish line? If Maze finished on the left side of the finish, and Gisin on the right side, is that accurate enough to measure to 1/1000th, especially when the start line is 3,000 metres away. So if you measure to 1/1000th would you be penalizing one skiier for finishing on one side of the course and not the other, without them really knowing which side is shorter? You could be.


Nekje sem prebral da trije ljudje od FISa vedo kdo je bil prej po tisočinkah. In vsi so švicarji :)
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

trnvpeti ::

S katerimi sotekmovalkami je Tina prijateljica oz se razume?

Double_J ::

Vsak merilni instrument ima tudi mersko napako.
Četudi neka naprava prikaže izmerjeno vrednost na desettisočinko natančno, to še ne pomeni, da je prikazana vrednost točna.


V formuli majo na tisočinke, tako da očitno ni problem v napravah.;)
Dve šivanki...

M.B. ::

@Double_J z Janico pa Anjo paerson se mi zdi nekje sem prečital pa ne najdem zdaj. Nekje je tudi pisalo da je Janica trenirala z bratom Ivico pa Tino v črni pa so v šoli spali. In ker je Janica bla eno leto starejša je vedno Tino zmagala. Pol pa je Tina enkrat Janico pa je njen oče zato nehal kadit al nekaj takega.

Mislim pa da ko bo Tina nehala je nobena nebo tak pogrešala ko so Petro Majdič. Je čisto drug karakter.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Double_J ::

No ja... argument, da ciljna črta ni ravna, je bolj tako. Ker celotna proga ni enaka in je lahko bolj uničena. Pol bi morali, kar na sekundo zaokrožiti.;)
Dve šivanki...

trnvpeti ::

M.B. je izjavil:

@Double_J z Janico pa Anjo paerson se mi zdi nekje sem prečital pa ne najdem zdaj. Nekje je tudi pisalo da je Janica trenirala z bratom Ivico pa Tino v črni pa so v šoli spali. In ker je Janica bla eno leto starejša je vedno Tino zmagala. Pol pa je Tina enkrat Janico pa je njen oče zato nehal kadit al nekaj takega.

Mislim pa da ko bo Tina nehala je nobena nebo tak pogrešala ko so Petro Majdič. Je čisto drug karakter.

Rekla je, Gisin in se dvem trenutnim sotekmovalkam privoscim.

k4vz0024 ::

Na podelitvi medalj so podelili 2 zlati, srebrno, bronasto pa nikomur? Kakšna je filozofija, a ni tudi nekdo tretji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Invictus ::

M.B. je izjavil:


Mislim pa da ko bo Tina nehala je nobena nebo tak pogrešala ko so Petro Majdič. Je čisto drug karakter.

Kdo pa pogreša Petro Majdič?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Hayabusa ::

Double_J je izjavil:

Vsak merilni instrument ima tudi mersko napako.
Četudi neka naprava prikaže izmerjeno vrednost na desettisočinko natančno, to še ne pomeni, da je prikazana vrednost točna.


V formuli majo na tisočinke, tako da očitno ni problem v napravah.;)

Tudi tam so že izmerili čas na kvalifikacijah na tisočinko enak obema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

dzinks63 ::

Pri podelitvi medalj za zmago Tine so podelili dve zlati in eno bronasto, srebrne ne, tudi dve himni so zaigrali.

k4vz0024 ::

dzinks63 je izjavil:

Pri podelitvi medalj za zmago Tine so podelili dve zlati in eno bronasto, srebrne ne, tudi dve himni so zaigrali.



Ampak zakaj ne srebrne?

Double_J ::

Ampak zakaj ne srebrne?


Ker ni bil nihče drugi.
Dve šivanki...

k4vz0024 ::

Kako ni bil nihče drugi? V bistvu je bila bronasta druga?

Invictus ::

Pravzaprav tretja ...

Drugo mesto je bilo upgradano v prvo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

k4vz0024 ::

Ne razumem, meni se to upira...

Ja kakšna logika stoji za tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

skyline ::

Da si lahko drugi, te mora prehitet samo en. Če si dva delita prvo mesto, je naslednji tretji, ker sta dva pred njim.

dice7 ::

Ja nekaj so mogli naredit, da je bil na koncu volk sit in koza cela. Če bi se šli ultra pedantnost, bi pri obeh vožnjah mogli poleg časov še upoštevat progo v kakšnem stanju je bila, veter, itd in bi dajali pribitke oz odbitke, podobno kot v smučarskih skokih

GrimReaper ::

@k4vz0024:
Prečitaj si 8. post od zgoraj od Matako-ja, mislim da je zelo lepo napisan, in kdor tega ne zastopi mu pa res ne more noben več pomagat.

Drugače se gredo lahko tut naprimer da sta dve zlati, dve srebrni in dve bronasti, če so enaki časi, nimam pa pojma kdaj in v katerih športih se je šlo tako.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Map je izjavil:

Nekoč sem na radiu slišal, da bi bila zlata olimpijska medalja, če bi jo prodal zlatarju, vredna okrog borih 5€. Meni se zdi to sramotno. Za ves ta trud in napor dobiš zlato medaljo, njej pa je samo 6 gramov zlata in skoraj stokrat več srebra.

mislim da so zmagovalci tega veseli in da so organizatorji to zanalašč naredili, da ne bi bilo kraj teh medalj in vdiranj v stanovnja teh tekmovalcev kjer hranijo te medalje. čisto logično.

rokp ::

GrimReaper je izjavil:

@k4vz0024:
Drugače se gredo lahko tut naprimer da sta dve zlati, dve srebrni in dve bronasti, če so enaki časi, nimam pa pojma kdaj in v katerih športih se je šlo tako.


Dvojec brez krmarja. ;)

marvin42 ::

GrimReaper je izjavil:

@k4vz0024:
Drugače se gredo lahko tut naprimer da sta dve zlati, dve srebrni in dve bronasti, če so enaki časi, nimam pa pojma kdaj in v katerih športih se je šlo tako.


Nikjer ni tako.
Mostly Harmless

trnvpeti ::

evo odgovora

Zlato kolajno ste osvojili skupaj z Dominique Gisin. Švicarka je vaša dobra prijateljica. Če bi se zgodilo nekaj podobnega, kot se je pred leti v Söldnu, ko ste si prvo mesto delili še z dvema tekmicama, katero bi si še želeli poleg?

Julio Mancuso in Elisabeth Görgl. Z Dominique sva si po značaju sicer zelo podobni.

Matako ::

Se mi zdi, da je Tinka vseeno malo preveč notri padla. Zdaj menda celo spi s kolajno...

:8)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Mipe ::

Jah, kaj češ, bila je pod pritiskom.

dzinks63 ::

Dobiti zlato olimpijsko medaljo so sanje vsakega vrhunskega športnika, kateri se gre resno ambiciozno kariero, to je največ kar lahko doseže, kar se ceni, biti olimpiski zmagovalec ne more biti vsakdo, to je elitni klub, v katerega se je tudi Tina vpisala. Veliko se jih je po tem uspehu upokojilo, sploh če so to dosegli proti koncu svoje športne kariere, nekateri so vstrajali naprej in se potrjevali znova in znova. Vprašanje kako se bo odločila Tina, še računa na naslednjo zimsko olimpijado?

Invictus ::

Matako je izjavil:

Se mi zdi, da je Tinka vseeno malo preveč notri padla. Zdaj menda celo spi s kolajno...

:8)

Jaz bi tudi če bi jo dobil.

Sam Slovenceljni morajo takoj popljuvati dobre rezultate in uspešne ljudi ...

Brez slabih in privoščljivih komentarjev pač ne gre.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dzinks63 ::

Podajanje nizkotnih mnenj o soforumaših ne sodi na Slo-Tech, offtopic pobrisan.

oo7 ::

Tinka 2 zlata olimpijska medalija8-)
Hokejisti rabili Osterajherje8-)(pa tako so bili veseli, da so dobili nas:))
Zdaj bo pa še Jakov Fak;)

trnvpeti ::

Tina CARICA
najboljsa sportnica Slo vseh casov!

Hayabusa ::

Kratek.spomin.press
Mateja Svet @ Wikipedia

ontopic: kruha in iger :P

Glede na to, koliko se vlaga v Slo športe je pravi čudež že to, če se sploh uvrstijo na OI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

connel ::

Le zakaj kratek spomin, je bila dobra Mateja, ampak Tina je razred zase.

Invictus ::

Hayabusa je izjavil:

Kratek.spomin.press
Mateja Svet @ Wikipedia

ontopic: kruha in iger :P

Glede na to, koliko se vlaga v Slo športe je pravi čudež že to, če se sploh uvrstijo na OI.

Glede na to koliko denarja se zmeče v šport pri nas, je rezultat precej slab ...

To je samo kliše da slovenske reprezentance dobijo malo denarja.

Ampak pričakovan komentar zakompleksanih Slovencev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BALAST ::

Invictus hehe, ja ker narod pa ni zakompleksan?

Bravo Tina!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

WarpedGone ::

Glede na to koliko denarja se zmeče v šport pri nas, je rezultat precej slab ...

V tino se zmeče cca 0 EUR (ja, neki bakšiša primaknejo slinarji na zvezi, večino financira privat kapital)
V hokejiste se zmeče cca 0 EUR (ja, neki bakšiša primaknejo slinarji na zvezi, večino financira privat kapital)

"Precej slab" si zgleda pobral iz enga čudnega slovarja.
Zbogom in hvala za vse ribe

Invictus ::

Nemci in Švicarji se mi ne zdijo nič zakompleksani ... Avstralci tudi ne. Fince malo daje tema pozimi, ampak so kul.

BTW. Mateja Svet bi bila dobra, če bi dobila enega pravega dedca, ki bi verjel vanjo, kot ga je Tina.

Razlog za kaj je Svetova nehala naenkrat tekmovat, je še danes neznan. Govorice so pa da so se spičili nekaj na smučarski zvezi. Ne bi razpredal dalje.

Če kdo misli da je SZS nek pravi organ, lahko povem samo da je odlagališče faliranih (tudi ne čisto faliranih) športnikov, ki zdaj živijo od rent.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smučarski skoki (strani: 1 2 3 441 42 43 44 )

Oddelek: Šport
2179312371 (501) boolsheat
»

Olimpiada 2016 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11516010 (10937) Sssaga
»

najbolj uspešen slovenski smučar

Oddelek: Loža
467760 (6512) bajsibajsi
»

Bo gospa petra majdič zavrnila državno odlikovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10324682 (21467) Utk
»

Medalje

Oddelek: Loža
252802 (2335) McMallar

Več podobnih tem