» »

Izgubljeni podatki

Izgubljeni podatki

Anaplus ::

Pozdravljeni,

Po večurni neuporabi računalnika se je word avtomatsko zaprl. S tem sem izgubila vse na novo narejeno delo... Je mogoče to delo dobiti nazaj? Funcija samodejne shranitve ni bila vklopljena, vsaj jaz je nisem vklopila nikoli prej..

V naprej hvala za nasvete, pomoč...

Lp
  • polepsal: bluefish ()

Han ::

Preglej mesta, kamor sistem shranjuje začasne datoteke. Tudi s programom za obnovitev izbrisanih datotek. Sicer je verjetnost, da boš dobila izgubljeno delo nazaj, praktično nična. Pač šola za drugič... VEDNO shranjuj sproti. Če je v igri pomemben dokument, še na dve drugi lokaciji, od tega eno prenosno (disk, USB ključ, CD).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Anaplus ::

Hvala za odgovor.. Word 2003 ima privzeto vključeno funkcijo samoshranjevanja podatkov.. sem pregledala zadeve s programom za obnovitev izbrisanih datotek, samo ne vem kakšno končnico lahko ima, oziroma, kako bi naj zgledala obnovitvena datoteka, ki jo iščem.. pod Wordovi dokumenti ni nič včeraj ali danes zbrisanega, ni tudi nič poimenovano podobno, kot moja datoteka.. je mogoče vseeno med zbrisanimi, samo da je v množici ne najdem?? včerajšnji datum ima tudi en kup izbrisanih datotek, ki jih ne morem odpreti...
lp

seba75 ::

končnica je ads ali wbk. predvidevam, da nisi nič nastavljala v wordu; torej je datoteka shranjena v temp mapi. Več o tem najdeš tukaj.

Ko si odprla word, ti bi moral ponudit obnavljanje začasno shranjenih datotek.
Preveri, če imaš v temp mapi kake datoteke z wbk končnico. Če ja, probaj končnico zamenjat z ads. Pri tem imej Word zaprt.

lp, seba

Anaplus ::

Hvala, da si hotu pomagat, Seba,
ni nikjer, ne med izbrisanimi, ne med obstoječimi.
Lahko še kaj naredim???
Lp,
Ana

Karen ::

Jaz bi probal dati iskat po celem disku vse datoteke, ki vsebujejo besedilo "XXXX" - pod XXXX vstaviš eno ali dve besedi oz. besedno zvezo, ki si jo zagotovo uporabila v besedilu (ne predolgo). Če boš tam kaj našla. Potem pa najprej naredi kopijo te datoteke nekam, potem jo probaj odpreti z wordom. Če ne gre, potem odpri v malo boljšem notepadu in skušaj dobiti ven vsaj dele besedila, brez oblikovanja slogov.
Za drugič pa:
1. najprej ko odpreš dokument ga shrani.
2. nastavi autosave (tudi to ni garancija)
3. jaz shranjujem tako, da pred ime datoteke dam številko, torej najprej 1navodilo.doc, čez eno uro shranim 2navodilo.doc itd. Tako imaš tudi če se ti zadnja datoteka sesuje vsaj eno prej rešeno.
4. če pišeš kako diplomo ali podobno si zvečer na googla preden greš spat pošlji zadnjo številko dokumenta - tako imaš remote kopijo (če ti npr. nekdo ukrade računalnik, se ti pokvari disk ali podobno) - bolje kot kopija na usb ključu, četudi tudi to ne škodi.
Ali pa si nastavi kak Cobian Backup ali pa Freefilesync, če imaš več računalnikov, da dobiš kopijo še drugam (čeprav ima to lahko slabosti - če boš na eni mašini sesula datoteko ti bo tudi kopiral in povozil starejšo kopijo na drugem z istim garbage-om).

Anaplus ::

Hvala Karen za zgornje informacije.. koristni nasveti so
Nisem najdla in tudi ne bom zgleda, bom pa za drugič absolutno bolj pazila.
Lp,
Ana


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Word mi izpiše tekst v kodah

Oddelek: Pomoč in nasveti
131383 (879) konspirator
»

programi za reševanje podatkov so totalno neučinkoviti

Oddelek: Pomoč in nasveti
314602 (3795) AC_DC
»

Backup podatkov in ne sistema

Oddelek: Programska oprema
273617 (2712) axee
»

Lahko obnovim neshranjen word dokument??

Oddelek: Pomoč in nasveti
66223 (6090) SkyEye90
»

Neshranjen dokument [Office]

Oddelek: Pomoč in nasveti
92954 (2807) DeeCoy

Več podobnih tem