» »

Internet noče dela!

Internet noče dela!

JanaO ::

Zdravo!
Sem pred kratkim že omenla da mi internet noče delat (imam kr direktno iz modema v računalnik povezanega), zdaj ko sem že vse probala od formatiranja do ponovne nastavitve driverov in mi nič ni pomagalo sem sumila da je z kablom nekaj narobe, kabel sem priključla na PC od ateja in vse normalno dela. kaj je Mogoče kaj z mojim LAN vhodom narobe? Ali se to da preverit na kak način? Da ga nena takoj peljem na servis!


LP

gorenjc ::

POnudnik interneta je? Kater modem se uporablja?

particle ::

Poglej če zadaj pri priključku za ethernet, utripa lučka ko vklopiš kabel.

Rotaidal ::

Omrežna kartica ti dela? Kateri OS imaš?

Pod strojno opremo/upravitelj naprav poglej, če ti omrežna kartica deluje, če je kak klicaj oz vprašaj zraven....

Zgleda pa tako če imaš windows xp:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

JanaO ::

Ok najprej tak:
Moj ponudnik je triera, mam asus modem 520gc.

Ko vklopim not kabel mi pučka zasveti, ampak PC kabla ne zazna .

Ko pa grem pod Device Manager mam pod Network adapters samo: ASUS USB Network adapter 4 (torej za wirles usb)
Rumeni klicaj mam samo pri Other devices (audio device on high definition audio bus)
.. =/

particle ::

Vzemi od matične plošče CD, in probaj reinštalirati driverje.

JanaO ::

sem nastavla drivere znova in zvoa ampak šeekr negre!
Aja pa še nekaj! Ko grem pod Network Connections je seznam prazen ko imam kabel vključen... =/

huek111 ::

Kar si napisala kaže na to, da nimaš nameščenih driver-jev(vsaj pravih ne).

JanaO ::

hmmm če pa sem nastavla vse drivere =o. kaj moram novega dol potegnit mogoče? (ce kdo mogoče ki ga lahko dol potegnem=?)

huek111 ::

Moraš najprej povedat kakšno matično ploščo imaš,pa kakšen OS itd.

Jankolovski ::

Aja pa če je računalnik v garanciji ga ne smeš odpirat, čene zgubiš garancijo! Če nimaš več garancije pa prvo:
1) odpri stranico računalnika
2) na matični plošči (največja komponenta računalnika) ti piše z velikimi črkami ime in številka matične plošče (naprimer: asus k8nf-9)
3) poglej kam je prikloplen internet kabelj v računalniku na matično ploščo ali na pci port (komponenta podobna grafiki samo da je full manša pa vn se jo da vzet)
4)sporoči kaj si ugotovila
5)dobiš napotke naprej

Zgodovina sprememb…

seba75 ::

snemi program CPU-Z. Ne rabiš ga inštalirat, samo zaženi. V prvem zavihku je ime matične plošče. Seveda je pomembno, če je mrežna na PCI vodilu (glej Jankolovski)

JanaO ::



to je to.
odpirala ga pa nebi, ker je bolj novi pc, nebi rada garancije unučla.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

cinkaCR7 ::

JanaO je izjavil:



to je to.
odpirala ga pa nebi, ker je bolj novi pc, nebi rada garancije unučla.

Na tretji zavihek klikni(Mainbord), in tisto prilimaj.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

JanaO ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

huek111 ::

Kaj uporabljaš XP,Vista,Win7?

LINK
Tu je za XP-je

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

JanaO ::

nastavla, resetirala in šeevedno negre =/

crayz43 ::

Verjetno ga mac adress serje imam podoben problem vendar da pri meni še na začetku izpiše (MAC address are invalid in both CMOS and flash) Press F1 to countine in sedaj se zafrkavam z iskanjem mac adressa,... na plošči ga ni videt drugje pa tudi ne.

Moja plošča pa je AsRock P43Twins1600 verzija BIOS-a 1.3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crayz43 ()

Jankolovski ::

Kam pa maš vtaknjen internetni kabel glej sliko: zgoraj (v matično ploščo) ali spodaj (v pci režo), to je pomembna informacija?

 glej

glej



Drugače je pa najbolše poklicat če maš kkasnega prijatelja računalničarja mu ponudiš za 2 pira če ti pride pogledat kaj bi bilo narobe z internetom!

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

PC ti mora v vsakem primeru najprej zaznat priklopljen kabel, preveri kabel in še vtičnico na modemu. Poglej pod omrežne povezave, če imaš tam omejeno ali prekinjeno povezavo. Morda bo potrebno kje vpisati še podatke ki si jih dobila od ponudnika interneta (ip, prehod, dns...)

Pa še zmeraj ne vemo kako imaš povezano, v eni temi omenjaš asus WL520g, wireless povezavo, žično povezavo, malce zmedeno je vse skupaj.

Če uporabljaš Windows 7, kaj imaš pod Nadzorna plošča -> omrežje in internet -> ogled stanja in opravil omrežja -> spreminjanje nastavitev kartice ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

okvara racunalnika (zagon)

Oddelek: Pomoč in nasveti
361711 (1082) StajercSSS
»

Slab performance novega racunalnika v enem izmed programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
223167 (2666) Ryker
»

udar strele - vse uničeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939687 (7132) gregor
»

popravilo monitorja pri prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
152534 (2294) nocutius
»

CPU cooler -59 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
706037 (3979) sharp

Več podobnih tem