» »

Led odločitev?

Led odločitev?

janix7 ::

Prosim za nasvet kaj kupiti?
LED TV sprejemnik Samsung UE40B7020
LED TV sprejemnik Lg 42SL9000

Hvala!!

Pyr0Beast ::

Zakaj LED ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kelly1 ::

To tudi mene zanima !?

Kja pa samsung UE40B7000 ali UE40B7090 ??

Morda pa cel oserijo 8000 !?

Cveto ::

LED je prihodnost LCD-ja. Ko sem enkrat videl to sliko, gledam samo še te...

Pyr0Beast ::

Dja dja ja.

Ko so prišli ven barvni televizorji je bilo to revolucionarno.
Nato so prišli ven še večji barvni televizorji, je bila to spet revolucija.
Nato so prišli 100Hz TV-ji in je bila to spet revolucija.
Nato so prišli ven še ugodni LCD TV-ji.
Nato so prišle ven plazme in slika je oh in sploh.
Nato so spet prišli ven LCD-ji, vendar s led in spet ena revolucija.

Štos je samo v tem, da je na 7 let starem 100Hz CRT-ju na kablu slika boljša od večine današnjih LCD-jev.

LED vs. flourescenčne žarnice niso baš revolucija. Razlike bistvene dejansko ni. Izdelava je cenejša, zato je to bolj pogodu proizvajalcem. Barve so pa že tako najbolj odvisne od same matrike.

Reklamni videi so spet svoja stvar. Do kraja naviti kontrasti in barve, da je slika kar se da mamljiva. Prištekaj navadno anteno gor in srat te prime kako je realna slika grda.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Predvsem je odvisno, kakšna je LED osvetlitev. Če je samo par ledic zamenjalo "neonke", so malo boljše lahko barve, in zaslon je tanjši, druge razlike pa ni. Če pa je namesto neonk za LCD-jem nekaj sto ledic, ki dinamično spreminjajo svetlost, pa je razlika res opazna. Ampak plazme so še vedno boljše.
Prištekaj navadno anteno gor in srat te prime kako je realna slika grda.
Prištekaj gor blu-ray (ali pa mkv) in boš videl, kaj je to dobra slika. Klasičnega televizorja več videti ne boš hotel.

O.

Pyr0Beast ::

Prištekaj gor blu-ray (ali pa mkv) in boš videl, kaj je to dobra slika. Klasičnega televizorja več videti ne boš hotel.
Hehehe. To je tudi res. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

deadbeef ::


Štos je samo v tem, da je na 7 let starem 100Hz CRT-ju na kablu slika boljša od večine današnjih LCD-jev.



Ja pa še kej... malo morgen.

ravsek ::

Ja, saj ima najbrz kar prav. Na analognem kablu mogoce slika res lepse izpade na CRT-ju. LCD-ji imajo preprosto predober zaslon, zato bo tam slaba slika obupna, ker bo videl vse piksle. Pri CRT-ju pa tega ne bos opazil (plazma je pa nekje vmes). Ampak ko pa priklopis gor kaj v FHD formatu, potem, potem je pa cisto druga pesem.

Pyr0Beast ::

LCD raztegne sliko in piksle na ogabne rasežnosti, posledično je zadeva komaj gledljiva. Poleg tega CRT brez problema prikaže globlje kontraste in bogatejše barve kot LCD.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

LCD raztegne sliko in piksle na ogabne rasežnosti, posledično je zadeva komaj gledljiva.
To je čisto odvisno od posameznega modela televizorja. Philipsov pixel plus zna recimo zelo dobro upscalat navadno televizijsko sliko. Pa tudi drugače je večinoma problem v tem, ker se primerja recimo 26" ali kvečjemu 32" CRT z 42" LCD. Če primerjaš 26" CRT z enako velikim LCD, so piksli enako veliki.

O.

djordjevic ::

LCD raztegne sliko in piksle na ogabne rasežnosti, posledično je zadeva komaj gledljiva. Poleg tega CRT brez problema prikaže globlje kontraste in bogatejše barve kot LCD.

Malo (pošteno) pretiravaš?
No grave is deep enough to keep us in chains.

kelly1 ::

In potem ja se splača kupiti ?

LED TV sprejemnik Samsung UE40B7020
LED TV sprejemnik Lg 42SL9000

Kja pa samsung UE40B7000 ali UE40B7090 ??

Morda pa cel oserijo 8000 !?

No fantje, aj je npr. bolš: sony KDL40W5500 ??


p.s. Al iima morda tudi kdo od bolj zvenečih imen že lED tehnologijo ? Janix7, kaj si kupil ??

Karen ::

Jaz bi gledal na ceno. Na jumbo plakatih imaš enega LED 42colca, mislim da je Toshiba ali Samsung, za 499EUR. Po miojem dobra cena za full hd.

Blond ::

Jaz bi gledal na ceno. Na jumbo plakatih imaš enega LED 42colca, mislim da je Toshiba ali Samsung, za 499EUR. Po miojem dobra cena za full hd.



Si lahko bolj specifičen ???
Dvomim, da si našel 42" LED za 499 EUR.

Jaz sem za 40" LED odštel 1300,00 EUR

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

djbalty ::

Js mam LED samsunga 32" pa je lepa slika, k v trgovini primerjaš sliko lcd led in plazma, vidš da je lcd najslabši, plazma pa led pa so slike sam od modela do modela različne. Pa še to največ razliko opazš pr klasičnem antenskem signalu, k dvd hd filmi so pa povsod lepi :)

alien08 ::

Tudi Samsungova serija 6 je solidna, npr. Samsung UE40B6000.

Blond ::

Doma imam Samsunga UE40B7020 in niti malo ne obžalujem nakupa.
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

BALAST ::

@Blond

To si dal 1300EUR+ !!!

Si pred nakupom pogledal tudi kakšno drugo znamko, ali pa ti je takoj šinila internetna razpoznavnost Samsunga in njihovih LED zaslonov, da si bil takoj prepričan? Recimo da se sedaj 40" 100Hz prodajajo za 450EUR, si ti 3x preplačal.

Blond ::

Jp, za to sem dal 1.300,00 EUR

In kot pravim, mi ni niti malo žal.

Še vedno pa ne vem, kje si našel 40" LED za 450,00 EUR

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

BALAST ::

40" LCD, brez LED osvetlitve pri končnih distributerjih je bilo to mišljeno.

Samo če bi pa hotel bi se dalo za ta denar naročit iz kitajske, pravtako Samsung panel. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

Valentin ::

Najnovejša pogruntavščina osvetlitve pri LCD-jih je three-color LED backlight. Slika je menda enkratna. Toda našel sem samo tegale Sony-a:

Youtube

KDL-46XBR8

KDL-46XBR8 review

Mislite, da se splača še malo počakat? Cena na Amazonu je 2000$:

Amazon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

keitai ::

rgb led je kar stara pogruntavščina (vsaj pri računalniških monitorjih), je pa logično da bo slika boljša od samih belih led-ic.

ss1234 ::

ja pa tud tko ni LED use. sem vidu monitor samsunga enga 23" LED za pa 21" eizota klasičn LCD, eizo občutno bolši in bolj prijeten očem, pa tud občutno dražji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8628004 (21332) popster
»

kateri lcd tv

Oddelek: Kaj kupiti
478163 (5237) simic12
»

Kateri LCD LED TV?? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10069402 (55534) seljo
»

Kateri DLNA software ???

Oddelek: Zvok in slika
61524 (1313) Daniel
»

LED TV sprejemniki ?

Oddelek: Zvok in slika
810286 (8811) Okapi

Več podobnih tem