» »

Prednaročila za Fermi, uradna predstavitev 26. marca?

Prednaročila za Fermi, uradna predstavitev 26. marca?

GeForce GTX 400

vir: X-Bit Labs
X-Bit Labs - Včeraj so pri nVidii potrdili, da bodo javnosti tudi uradno predstavili svoje grafične kartice, ki bodo podpirale DirectX 11, 26. marca letos, približno pol leta za AMD-jem. Kljub zamudi so pri nVidii samozavestni, da jo bodo uspeli nadomestiti z višjo zmogljivostjo svoje nove arhitekture, najverjetneje v primerjavi z AMD-jevimi Radeoni serije 5000.

Kartice GeForce GTX 400 bodo predstavljene na festivalu PAX (Penny Arcade eXpo) East v ameriškem Bostonu. Festival je zbirališče igralcev namiznih, splošnih videoiger (npr. Pac-Mana in ostalih arkadnih iger) in računalniških iger ter bo potekal med 26. in 28. marcem v konvencijskem centru John B. Hynes Veterans Memorial Convention Centre.

S predstavitvijo na PAX East nVidia obljublja, da ne bo prišlo do papirnate izdaje, kjer se zgolj pokaže proizvodne primerke in najavi točne specifikacije čipa, temveč bo neposredno po predstavitvi nove kartice mogoče tudi kupiti. Na konvenciji bosta predstavljena GeForce GTX 480 in GTX 470, kjer se vsaj za prvega ve, da bo imel 512 stream procesorjev ter 384-bitno pomnilniško vodilo. Ostale podrobnosti pa že čez dobre 4 tedne.

34 komentarjev

LuiIII ::

Kot vse kaže so tele ta nove kartice od NVidie bolj slaba šala. Baje jih bo na voljo samo okoli 10000 kom. GTX 480 naj bi bila samo okoli 5% hitrejša od 5870, kar je glede na velikost GPU in porabo, ki jo ima čisto premalo. Vsaka kartica zna pa zaradi izjemno nizkega izkoristka pri izdelavi pocesorja pridelati tudi izgubo NVidiji. Vsaj tako pravijo. Če je pol od tega res je to potem paper launch par excelence. NVidia zna biti še nekaj časa v težavah. Upam, da čim prej poflikajo tole serijo in izdajo boljši, manjši in lažje proizveden GPU, ker če ni konkurence potem tudi AMD ne bo izdajal tako agilno novih serij in kartice se tudi ne bodo cenile.

Mitja358 ::

Imaš kak dokaz za ta baje 10000 kom itd?

xyxyxyxy ::

Apologies for the confusion around our most recent GF100 update. To clarify, launch date for GeForce GTX 480 and GTX 470 is March 26, 2010

FireSnake ::

Bi se strinjal, da bo tole ena neslana sala.

Drugace so se vedno hvalili, kako bodo pometli s konkurenco, tokrat pa nic.

Primer: ce bi kartica pozrla manj stroma, bi se sigurno sirokoustili, tako pa spet nic.

Ce mi zdi, da bodo tele crne napovedi za zelen tabor kar tocne.

Med tem pa se je ATi odlocim, da izda nove gonilnike vsak mesec. Cez par mesecev pa imajo pripravljen refresh njihovih kartic.

Zelenci, zavihajte rokave, da cene padejo. Kot zgleda to rundo se ne bo nic.

Malo se mi zdi pa nizko to, da govorijo, da bo zadeva na voljo ... ce malo pogledamo (preracunamo) nazaj jim ne more uspet to, da bi bilo na voljo na deset tisoce kartic. Zato se mi zdi bedasto, da slepijo sami sebe.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

nocutius ::

Samo so malo smešni/smotani. Najprej nam oblubijo 'veliko' novico za ponedeljek in potem se izkaže, da takrat samo napovedo kdaj nam bodo povedali več.
En velik meh.

xyxyxyxy ::

nocutius je izjavil:

Samo so malo smešni/smotani. Najprej nam oblubijo 'veliko' novico za ponedeljek in potem se izkaže, da takrat samo napovedo kdaj nam bodo povedali več.
En velik meh.


Preberi moj post, so danes pojasnili, da je to datum izida.

nocutius ::

poudarek na: 'danes so pojasnili'

ARE YOU READY? Check back here on Monday morning at 9:00 a.m. PST for a major announcement


To kar smo dobili je zelo zelo oddaljeno od kakršnega koli 'major announcement'.

xyxyxyxy ::

Se strinjam, da bi lahko povedali kaj več, specifikacije, cene ipd., ampak ok, imamo sedaj vsaj uradno potrjen datum izida, vsaj to. :D

Senitel ::

Mitja358 je izjavil:

Imaš kak dokaz za ta baje 10000 kom itd?

Govorice so bile, da je NV narocila in ze placala za 5k-8k waferjev.
In ker je GF100 so f****** huge in yield tolk v bedu od tod jasno sledi celih 10000 komadov graficnih! >:D

Zheegec ::

Ja, nimam dobrega občutka za GT100. Govoric, da je stvar dobra ni, je veliko govoric o težavah, velikost in yieldi so približno znani, če bi bila to dobra stvar bi že videli kakšne "neuradne" teste, namige, demonstracije...

Očitno bo 2010 leto ATI.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Isotropic ::

hmm, ce bodo failali na gamer marketu, se bodo pac preusmerili na HPC. tam lahko prodajajo zadevo z vecjo marzo in bodo tko vsaj delno pokrili izgubo. je pa skoda, ker kartica sama po sebi je zelo napredna (vsaj, kar se gpgpu tice).
unless i am missing something here...

Mitch ::

Fermi je DEAD MEAT... To se ve že dalj časa... Preberite si kakšen članek na Semi Accurate...

tsatthoggua ::

Sem prebral tisti clanek na SemiAccurate in se mi zdi zelo realen. Ce bi imela Nvidia kaj postenega v rokavu, bi to ze zdavnaj zbobnali. Tako pa samo nekaj napovedujejo, na koncu bo pa verjetno par % boljsi performance od AMD (ce sploh). Za najhujse Nvidia fane bo tudi to vredu.

Sam sem se po pravici povedano navelical cakat in kupil HD5850 (zamenjal sem 8800gt ki je res super kartica, ni kaj). Zaenkrat AMD naravnost fantasticno opravlja svoje delo. Nvidia ima tako pri meni spet cez kaki 2 leti sanse, da mi ponudi kar pac lahko. Spet se bom odlocil seveda po price/performance.

FireSnake ::

tsatthoggua: tale 5850 ti zna sluziti rahlo dlje kot 2 leti ;)
No, spet odvisno, kako zahteven si....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Machiavelli ::

Enojederna Gf naj bi žrla več kot 200w++,hitrejša pa cca 15-19Fpsja od konkurence...cena pa ++++.....
Nigaaazz

Icematxyz ::

Hm. Prvi komentar tistega teksta:

Anton Shilov, you completely misunderstood NVIDIA. They're not going to start selling these cards on March 26th, maybe in 2011 but not in 2010. Read before your write.


Torej kaj točno je nVidia izjavila? Ima kdo link do izjave nVidije?

Zdaj arhitektura Fermi kot naslednica CUDA je zadeva katere se zelo veselim. CUDA če se ne motim je trenutno (v praksi) bolj uspešna od konkurenčnega ATI Stream? Tako da neke "naglice" in ponudbe polizdelka od nVidije ne pričakujem.

In pa to omenjanje FPS. To je z vidika tistih ki igrajo igrice res pomemben podatek. Nedvomno. Ampak čas bo da spoznate da grafična kartica ni več namenjena izključno tistim ki radi igrajo igrice. In da ni več dovolj grafične kartice vrednotiti z FPS v neki igri. Da bi podali končno oceno. Ampak je to le še del celotne ocene.

Machiavelli ::

Majstore pač kokr do rabi,jst rabim za igre in zelooo retko daj za kak dvd pretvort,važna je moč,cena,poraba štroma,uporabnost.... Če pa si izjemno za video obdelavo pa boš ja kupil kako grafo izključno za to v rangu 800eur+++
Nigaaazz

Icematxyz ::

Tudi grafične kartice nižjega cenovnega razreda menim da bodo dokaj dobro izrabljale GPGPU?

Glede na trenutno stanje na tem področju kjer Fermi arhitektura prinaša še več zmogljivosti in novih funkcionalnosti. Če malo špekuliramo. A se nVidiji res tako zelo mudi?

PrimozR ::

Icematxyz je izjavil:

Hm. Prvi komentar tistega teksta:

Anton Shilov, you completely misunderstood NVIDIA. They're not going to start selling these cards on March 26th, maybe in 2011 but not in 2010. Read before your write.


Torej kaj točno je nVidia izjavila? Ima kdo link do izjave nVidije?

Zdaj arhitektura Fermi kot naslednica CUDA je zadeva katere se zelo veselim. CUDA če se ne motim je trenutno (v praksi) bolj uspešna od konkurenčnega ATI Stream? Tako da neke "naglice" in ponudbe polizdelka od nVidije ne pričakujem.

In pa to omenjanje FPS. To je z vidika tistih ki igrajo igrice res pomemben podatek. Nedvomno. Ampak čas bo da spoznate da grafična kartica ni več namenjena izključno tistim ki radi igrajo igrice. In da ni več dovolj grafične kartice vrednotiti z FPS v neki igri. Da bi podali končno oceno. Ampak je to le še del celotne ocene.

It's called sarcasm. Če nVIdia da Fermi v trgovine čez eno leto (2011), lahko kar takoj zdaj zaprejo fabrko.

Icematxyz je izjavil:

Tudi grafične kartice nižjega cenovnega razreda menim da bodo dokaj dobro izrabljale GPGPU?

Glede na trenutno stanje na tem področju kjer Fermi arhitektura prinaša še več zmogljivosti in novih funkcionalnosti. Če malo špekuliramo. A se nVidiji res tako zelo mudi?

Meniš da bodo? Popravek, ga že! Poglej si malo koncept platforme ION ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Zheegec ::

It's called sarcasm. Če nVIdia da Fermi v trgovine čez eno leto (2011), lahko kar takoj zdaj zaprejo fabrko.

Saj nimajo fabrike :):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

subby ::

definitivno si bom omislil fermi kartico, ki bo za dx11, kar je gtx295 za dx10

Zheegec ::

subby je izjavil:

definitivno si bom omislil fermi kartico, ki bo za dx11, kar je gtx295 za dx10

Hehe, všeč so mi takšni komentarji. Vse, kar zaenkrat vemo je, da kartica ni ravno to, kar je nVidia hotela - težave pri proizvodnji, porabi, ceni. Hitrost je zaenkrat dokaj neznana. Zakaj bi potem "definitivno" to nabavil?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Icematxyz ::

It's called sarcasm. Če nVIdia da Fermi v trgovine čez eno leto (2011), lahko kar takoj zdaj zaprejo fabrko.


Zakaj? Na GPGPU področju so uspešnejši že sedaj z arhitekturo CUDA. Predvsem zaradi tega ker ogromno naporov vlagajo v software in implementacijo arhitekture CUDA v praksi? AMD z ATI Stream tukaj po moji oceni zaostaja?

Na področju iger pa je AMD navil z Cypress zmogljivost in izdal DX11 kartico prvi. To je res. In tudi to smatram za nekaj pozitivnega z vidika potrošnika. Ampak a bo potem AMD tudi odpisan ko nVidia izda Fermi. In če to stori konec Marca. Potem je do odgovora z strani AMD imenovanega "Northern Islands" še tudi kar lepo obdobje?

Mislim da na tak način razmišljati ni najbolj pravilno. Vprašanje za moje pojme (ki si upam trditi da je bolj pomembno od tega kako zmogljiva bo arhitektura Fermi v igrah) je ali bo uspel preboj na področju GPGPU. Ampak vsaj na papirju tudi v igrah bi Fermi naj prinesla več zmogljivosti kot Cypress?

Fermi moram priznati da si je letvico nastavil zelo visoko. In tudi sam se sprašujem če jim bo uspelo. Tudi praksa ki jo je ubral AMD ko se je znašel v težavah. In je dajal prazne obljube in zavajal. Bi lahko rekli da se je začela pojavljati z strani nVidije. Ampak ne vem. Če bodo izdali Fermi v relativno kratkem času. In bo vsaj približno ta arhitektura izpolnila pričakovanja. Menim da bo še zanimivo.

particle ::

Sicer sem ATi fanboy, vendar mi je žal da nvidia ne dviguje letvice višje, kar bi posledično pomenilo hitrejši dvig performanca kartic na tržišču. Tako pa ATi lahko trenutno samo počiva na lovorikah, in si vzame svoj čas pred izdajo novega monstruma.

Icematxyz ::

Meniš da bodo? Popravek, ga že! Poglej si malo koncept platforme ION ;)


Vem da ga že. Ampak vprašanje (oziroma odgovor) na moje razmišljanje je bil da boš moral odšteti z naslednjo generacijo nVidia grafičnih kartic slabega tisočaka da boš lahko GPU grafične kartice uporabljal še za kaj drugega kot igre. Menim da boš to dobil tudi pri fermi arhitekturi za manj denarja.

vendar mi je žal da nvidia ne dviguje letvice višje


Počakajmo na Fermi. Letvica je nastavljena višje kot pri Cypress?

FireSnake ::

particle je izjavil:

Sicer sem ATi fanboy, vendar mi je žal da nvidia ne dviguje letvice višje, kar bi posledično pomenilo hitrejši dvig performanca kartic na tržišču. Tako pa ATi lahko trenutno samo počiva na lovorikah, in si vzame svoj čas pred izdajo novega monstruma.


Po drufgi strani pa so rdeci doooolgo delali le izgubo in zdaj malo lazje dihajo. Tudi zaradi tega je zdravo, da so en cas na vrhu. Cetudi so na vrhu zdaj kako leto morda 2 se nic ne skodi, potem se pa nujno mora zopet menjat.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

jlpktnst ::

Serija 4x je bila dobra, 5x je precej boljša na področjih, kjer je imel 4x težave in mogoče niso tako vidna na prvi pogled. FERMI meni osebno ne prinaša nič konkretnega. PRoblem je tudi, da če poganjaš z grafično igre, potem potrebuješ itak še eno za kalkulacije. 1000+EUR? da prosim...

murmur ::

particle je izjavil:

Sicer sem ATi fanboy, vendar mi je žal da nvidia ne dviguje letvice višje, kar bi posledično pomenilo hitrejši dvig performanca kartic na tržišču. Tako pa ATi lahko trenutno samo počiva na lovorikah, in si vzame svoj čas pred izdajo novega monstruma.


Mislim, da bi Nvidia brez velikega problema prezivela tudi brez PC graficnih kartic. Sicer pa ima na tem podrocju se toliko prednosti v market share-u, da ni nikakrsne panike.

bluefish ::

Preživela bi že, samo za kako ceno. Nobenemu podjetju pač ni v interesu, da le preživi in ima minimalni zaslužek. Da ne govorimo o vplivu na delnice in posledično vrednost podjetja.

FireSnake ::

Vredu je, da so kratko rocno na slabsem. Rdeci so bili vseskozi v minusu, treba pa je imet denar tudi za raziskave in razvoj. Tale preobrat (cetudi traja se 2 leti) je vredu, da si rdeci malo opomorejo.

Zeleni imajo se vedno velik trzni delez in dobicke kujejo se od drugod, zato ni panike, da bi kar cez noc crknili. Imajo dobre inzenirje in dober marketing - bodo preziveli ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

m0LN4r ::

Še en dan nas loči od te novice...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Icematxyz ::

Še nič nikjer ni ušlo? Čudno.

Izi ::

Sem ravno danes gledal kje so kakšni bolj "uradni" benchmarki in podatki o porabi, pa še vedno samo ugibanja.
Najnovejši benchmarki, ki ta teden krožijo po netu so tile:
GTX 480 vs. HD 5870
480 naj bi bil okoli 20% hitrejši od 5870. Potekajo žolčne razprave ali so resnični ali ne.

Pšenični ::

"Sem ravno danes gledal kje so kakšni bolj "uradni" benchmarki in podatki o porabi, pa še vedno samo ugibanja.
Najnovejši benchmarki, ki ta teden krožijo po netu so tile:
GTX 480 vs. HD 5870
480 naj bi bil okoli 20% hitrejši od 5870. Potekajo žolčne razprave ali so resnični ali ne."

http://www.fudzilla.com/content/view/18...

Amd je izdal zadnje gonilnike, ki zadevo kar pospeši, tud do 20%. Poleg tega ima večji manevrski prostor za navijanje. Glavno da pride že enkrat nekaj ven...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nVidia odgovarja AMD-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5416159 (11474) Furbo
»

nVidia predstavlja opozarjanje o novih verzijah gonilnikov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
104872 (4077) MrStein
»

Prispel GeForce GTX 560 Ti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5626390 (23872) SavoKovac
»

Hitrejši Radeoni bodo zamudili, potrjena imena

Oddelek: Novice / Grafične kartice
62879 (2381) FireSnake
»

Prihaja najhitrejši Fermi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8324642 (22250) MrDelight

Več podobnih tem