» »

Dohodnina

Dohodnina

Yohan del Sud ::

Kolko so vas kaj zarublili letos? Sprašujem tudi če ste že dobili vsi odločbe, ker jo sam še nisem. Država mi je dolžna 116000 sit, jaz pa brez denarja. Šmr. Obenem me davkarija rubi za desetkrat manjši znesek in so mi blokirali račun.... ;((

Ziga Dolhar ::

Država ti je dolžna -- ti pa brez denarja?

perci ::

Pri DURS-u je vedno tako, da najprej pošljejo ven odločbe, kjer morajo denar še pokasirati, na koncu pa pridejo na vrsto tisti (žal tudi ti med njimi), ki jim je treba denar vrniti. Žal, tako je.

LoneWolf ::

Perci: Cisto posplosevat le ne gre, jaz vsako leto doplacam pri dohodnini (in ne prav majhne zneske), pa vedno dobim odlocbo cisto proti koncu zakonskega roka. Tudi letos jo se cakam.

perci ::

Lonewolf: ne rečem, da je v vseh primerih tako, ampak tako praviloma DURS deluje - po informacijah osebe, ki jo poznam in dela na Glavnem uradu DURS - svetovalec vlade

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Yohan del Sud ::

A ni to bullying. Morda sem sam kriv, ker na računu imam denarja dovolj, ampak ob predposlednjem plačilu sem zadevo (po pomoti) krepko preplačal. Človek bi mislil, da vodijo kaki račun o tebi. Poslal sem jim dva prijazna dopisa z dokazili o plačilu (slednjega ob zadnjem polletnem izkazu davka ddv), ampak, edino kar so poslali je obvestilo o rubežu... Bullying...

Help. :( Država mi je dolžna dvesto jurjev in več, rubijo me, blokirajo mi račun, ne moram delat, in v stečaj bom šel (prodal avto in računalnik na katerega tipkam)... Na koga se lahko obrnem... Hanžka...

Thomas ::

Bojim se da na nikogar. Hanžek pa je majhno upanje. Mogoče.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SkIDiver ::

Moja mama je že dobila 134 jurju nazaj od države>:D

Tuttle ::

DURS je res podn. Na hitro lahko pomaga edino direktna komunikacija z osebo, ki je "zrihtala" rubež in blokado (verjetno napisana na odločbi o rubežu). Sicer pa pritožba na odločbo in potem vsa dokazila, da si prav ravnal in da so v bistvu oni neto dolžnik. Ampak slednje vedno traja. (lahko potem v pritožbenem postopku dokazuješ stroške, ki so ti jih s tem povzročili, ampak je spet od njih odvisno, kaj od tega ti bodo priznali)

Yohan del Sud ::

Ja, kolikirat moram pritožbo z 3200 SIT. Žal jih nimam (ne morem dvignit).

perci ::

Yohan: si iz Ljubljane? Če res nimaš, ti jaz rade volje posodim.

boss-tech ::

mene zanima neki: mam okol 80 jurjev vzetga davka od študentskega dela- pa me zanima če bom dobu vse nazaj kolkr so mi vzel?

Dami ::

Je odrpta že ena nova tema in ne bi blo treba odpirat 4 leta stare...:\
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20534363 (27918) 49106
»

Rubez premicnin zaradi neplacanih obveznosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508227 (5220) St235
»

eizvršbe - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7525029 (18410) MajorM
»

Plačilo kazni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110544 (8431) Airskull

Več podobnih tem