» »

TP-Link TL-WR1043ND

TP-Link TL-WR1043ND

««
12 / 17
»»

D3m ::

Ok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Daniel ::

Ravno danes sem svojega že drugič reševal preko serijskega priklopa. Nekako ni najbolj flashanju prijazen, 741ND se brez težav preflasha na nov firmware, 1043ND pa mi pri vsakem flashanju pade in se ne pobere več.

Treba je odpreti in nalotati 4 jumper pine na serijski vmesnik (rabiš sicer tri) in potem z USB to TTL adapterjem izbrisati star firmware in zapisati novega. Vzame kakšno urico časa vse skupaj. Pri nekaterih verzijah je treba narediti še povezavo med GND in še enim kontaktom na plošči.

Več info pa tukaj:

http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-...

D3m ::

Katero verzijo HW pa imaš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Daniel ::

1.8

blackbfm ::

Ne, lučke ne utripajo. Svetita prvi dve in predzadnja.
Ruter bo sedaj romal na podstrešje. Nimam se več časa s tem ukvarjati.


škoda..če si kje na relaciji ljubljana kamnik se lahko zmeniva pa ti ga probam zrihtat

D3m ::

Daniel je izjavil:

1.8


Kateri firmware pa uporabljaš. DD-wrt, Gargoyle, open-WRT?

Jaz imam HW 1.12 in je fucking občutljiv katero verzijo dd-wrt si moral dati je imel broken WAN in čim si dal nižjo verzijo dd-wrt si ga brickal in je bilo potrebno popravljati WAN z fixi.

Trenutno sem na dd-wrt rev. 24160 rock solid že par mesecev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mzakelj ::

gargolye dela super na teh routerjih, lahko trdim da bolje kot dd-wrt.

D3m ::

Pri dd-wr moraš paziti na HW verzijo modela.
|HP EliteBook|R5 6650U|

trnvpeti ::

mzakelj je izjavil:

gargolye dela super na teh routerjih, lahko trdim da bolje kot dd-wrt.

glede cega to trdis?

D3m ::

Verjetno je mislil glede stabilnosti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

trnvpeti ::

vecina jih je stabilnih, ce takoj ne upgrades vse kar najdes pod prsti
tudi gargoyle je lahko nestabilen

Daniel ::

Uporabljam OpenWRT na njem. Svojčas sem uporabljal DDWRT ampak sem potem menjal za OpenWRT, ker je bolj prilagodljiv za moje potrebe.

Gargoyle sicer ni nič drugega kot vmesnik za OpenWRT, ravno tako kot Luci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Pesimist ::

jaz sem naročo kabl 1.7€ 20+dni delivery, pol ga na bolho za 20€ fukneš 1-2day delivery. lol

clancy ::

Če moj brickani router pošljem na servis, ali bodo ugotovili, da je brickan in naložen dd-wrt? Probal bi namreč uveljaviti garancijo.

D3m ::

Uveljavi pa bo. Za zgubiti nimaš nič.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

evo, dans sn se spravo updejtat dd-wrt (ker je wifi spet zejbavo..). No na svojo (ne)srečo ugotovim, da ima ravno ta zbuggan build gor, ki ne pusti flešat. No, po nekaj neuspelih poiskusih preko web interfejsa se spravim in flešam stvar preko mtdja... No, tam so se zažel problemi. Itk takoj brick.Yey. Še sreča da mam serial doma. No..
Potem najdem na openwrt tuturial kako naredit recovery (uboot je sicer delal na srečo).
Spet po nekaj zejbavanja poflešam zadevo preko seriala z kermitom..
In zdaj imam openwrt 8-O

Zdaj pa vprašanje za vas.. kako poflešat dd-wrt preko openwrt (build r43898) ?
A grem preko sysupgrade (in zdej kater bin uporabit; factory al webflash) al preko mtd ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

evo, zdej mi je celo ratal... Sn lepo preko sysupgrade poflešu factory bin in zdej dela !! :)
#brezpodpisa

D3m ::

Čestitke. A maš 1043ND ver.1?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

yup, v1.9
Sn pa prej mel gor r24461 build, ki je očitno en velik zmazek.
#brezpodpisa

D3m ::

Ajj šit in lih tega si moral imeti, sam, da si rešil. Jaz sem trenutno na r24160 edini, ki je stable za mojega 1.12
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

lepo to.
No upam, da bo ta tazadnji januarski kej bolš. Ker mi grejo res na jetra (pa ne sam men) ti problemi z wifijem. Ker če ne bo to delal, bo enkrat letel čez okno, pa kupim neki od tplinka z AC-wfijem :D
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Jaz sem trenutno zadovoljen z 1043ND v navezi z extenderjem Tp-Link WA850RE rock solid so far.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

V vednost lastnikov 1043ND Ver. 1.X

Verzija r25309 je zadnja stabilna verzija. In tudi zadnja za ath9k chipset.

Bodoče izdaje bodo nestabilne, ker ne bojo podpirali več ath9k ampak novejši
Ath10k, ki je v 1043ND Ver. 2.X
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

well, that sux...
no, zaenkrat mam r25648 in dela ok..
#brezpodpisa

D3m ::

hojnikb je izjavil:

well, that sux...
no, zaenkrat mam r25648 in dela ok..


Če uporabljaš samo, kot AP w/ PPPoE je ok. Stvar se zakomplicira pri advanced nastavitvah, ki jih nekateri uporabniki želijo uporabljati.

Pa linux kernel za ath9k ostane pri 3.10. med tem je pri ver. 2.x že na 3.15.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

mah, dokler dela qos, wifi in 3g se niti ne sekiram preveč.
#brezpodpisa

D3m ::

3G??

To je dodatek za 1043ND?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

usb 3g modem.. sj veš, tist usb portek uzad :)
#brezpodpisa

D3m ::

Celo dovolj amperov ima, da ti ga poganja? Kateri modem je?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

huawei E173.. Poganja brez panike. Mam kot backup, ko telesmeh ne dela :)
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

A to dela samo na ddwrt ali tudi na default firmware-u?
Imam WDR3600 in default fw in sem že razmišljal da bi nabavil nekaj takšnega za backup internet linijo.

D3m ::

hojnikb je izjavil:

huawei E173.. Poganja brez panike. Mam kot backup, ko telesmeh ne dela :)


Daj mi malo razloži kako stvar deluje?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Vtakneš usb modem v usb port odzadaj.. Vklopiš usb podporo.. Greš v Setup->Connection type-> Mobile broadband.. Vstaviš operaterjeve podatke in stisneš apply :)
#brezpodpisa

D3m ::

Aha. Torej pri meni ne bi prišlo v poštev, ker imam hišo v luknji in operaterja slabo vleče.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krop ::

Meni tudi. Imam pa Vodafone k4605 preflešan v huawei E372 odklenjen na vsa omrežja. Ker ga ne potrebujem več ti ga lahk prodam

hojnikb ::

včasih pomaga externa antena..
#brezpodpisa

D3m ::

Gledam za GSM repetitorje. V Iskro Tela bom poslal povpraševanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

N4m31355 ::

@d3m prosim porocaj :)

D3m ::

Iskra nima več repetitorjev preusmerili so me na Digitklik Trzin.
|HP EliteBook|R5 6650U|

misek ::

A mi lahko nekdo iz prve roke pove ali omenjeni router v2 podpira več VLAN-ov na WAN portu pri uporabi OpenWrt BarrierBreaker 14.07? Za uporabo pri IPTV s trunk portom. Torej internet netagan in VLAN tagan.

misek ::

Da si odgovorim kar sam: z BarrierBreaker 14.07 (02 Oct 2014) ne deluje, saj so težave pri konfiguraciji internega switch-a. S trunk verzijo Chaos Calmer r44053 (20 Jan 2015) pa vse deluje kot je predvideno.
Projekt končan, torej lahko router pošljem na lokacijo ;)

luuxiii ::

misek je izjavil:

Da si odgovorim kar sam: z BarrierBreaker 14.07 (02 Oct 2014) ne deluje, saj so težave pri konfiguraciji internega switch-a. S trunk verzijo Chaos Calmer r44053 (20 Jan 2015) pa vse deluje kot je predvideno.
Projekt končan, torej lahko router pošljem na lokacijo ;)



A ti si IPTV preko ruterja spravu na TV....če bi lahka bi prosu za kakšna navodila (lahko tudi na zs)...je bil tole moj projekt pred parimi meseci, vendar mi ni uspel :\

echoman ::

@misek: Sicer dvomim, da boš imel te informacije ampak vseeno... kako je s stabilnostjo OpenWRT na v2 - si mogoče zasledil, da se wifi komu obeša ali karkoli podobnega? Se tudi sam priporočam za postopek (ne nujno podroben) glede IPTV, predvidevam pa, da si zadevo uredil preko udpxy?

Corleone ::

Pozdravljeni

Imam dva routerja 1043 in sicer prvi osnovi je V 1.11, drugi ki deluje kot repeater pa V 2.1. Na obeh je naložen DD-WRT v24-sp2 (11/11/14) std - build 25309.

Trenutno sta testno postavljena v isti sobi in na drugega je preko kabla povezan računalnik. Maksimalna hitrost ki jo dosežem na speedtestu je okoli 60Mbps (hitrost linije je 200Mpbps).
Kakšne bi morale biti nastavitve, da bi dosegel večjo hitrost, če je to sploh realno možno?

Nastavitve so trenutno take:

I'll give you an offer you can't refuse!

Daniel ::

Realno brezžično z 300 Mbps opremo ne boš videl kaj dosti večjih hitrosti. Za 200 Mbps internet bi bilo dobro gledati za kakšno opremo z ac standardom.

misek ::

luuxiii, echoman: Jaz sem uporabil ta router kot nadomestek računalnika za eno specifično situacijo. Na WAN portu imam dva različna vlana (prvi internet, drugi iptv). Na routerju teče udpxy program, ki pretvarja iptv multicast v http unicast. Torej zadeva deluje kot neki pretvornik. LAN porti sploh niso uporabljeni oz. samo za lokalni dostop do web vmesnika in SSH za administracijo. Vse nepotrebne servise sem ugasnil. Tudi wifi.

Sicer pa ravno ne razumem zakaj bi nekdo rad imel openwrt na routerju. Vidim samo eno prednost in to je nameščanje dodatnih aplikacij. Če primerjamo web vmesnik z ostalimi routerji lahko na openwrt nastavljamo zelo omejen nabor funkcij.

Mah ::

Zdravo!

Imam Router TP LINK - WR1043ND V.2 in sem si naložil Gargyole firmware, ker je tukaj kar pohvaljen. Dal sem si verzijo 1.7 verzijo za 1043ND v2, ampak od takrat naprej je padel router dol. Tista lučka za Wi-fi sploh ne utripa, ne morem več na tisto stran za nastavitve... v glavnem, ne dela več. Z unim stock firmwarem se je pa itak vedno disconnectal in sem moral resetirat znova in znova, zato sem probal z Gatgyolom. Kaj storiti?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mah ()

Mah ::

Gargoyle sem pa probal, ker se mi he itak s tistim stock firmwarom vedno prekinjala povezava.

Daniel ::

Pa si vzel Factory verzijo?

Mah ::

Daniel je izjavil:

Pa si vzel Factory verzijo?


Factory verzijo ja. In sem jo naložil, se je restartal in puf... ne dela več.
««
12 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725204 (6070) fpopla87
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498822 (2246) Han
»

TL-WR1043ND v2.1 firmware, kje staknit ?

Oddelek: Strojna oprema
141672 (1282) #000000
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020706 (14907) broken/link
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476928 (5759) krop

Več podobnih tem