» »

TP-Link TL-WR1043ND

TP-Link TL-WR1043ND

««
11 / 17
»»

D3m ::

Probaj za foro ponovno 25179. Oz, če ne bo šlo samo preimenuj .bin file v nekaj naprimer "wr1043nd.bin" pa probaj še enkrat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

Evo danes izdaja novega firmware-a 25251.

ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/2014
|HP EliteBook|R5 6650U|

clancy ::

Super. Ampak meni nič ne pomaga, ker ne gre upgradat. Kar ostane na stari verziji 24461.
Ali je router brickan?

D3m ::

Bom malo raziskal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Poskušaj s tem "tplink_tl-wr1043nd-v2".

ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/2014/10-23-2014-r25143-testing/tplink_tl-wr1043nd-v2/

Pa poročaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

clancy ::

Nič od nič. Nadgradnja poteka normalno, ampak na koncu ostane na stari verziji.

Edit:
Sedaj pa je!
Sem sedaj komaj videl da naj probam s "tplink_tl-wr1043nd-v2" in je očitno prijelo.
Sem na verziji 25413

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

D3m ::

Uffffff dobro. Povej kako je? Če je slabše greš na najnovejšo 25251 ampak spet drugo pozicijo in NE "factory to dd-wrt"
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

clancy ::

Najprej hvala, da si se potrudil in mi pomagal:).

Po prvem občutku je že to bolje, da se z prenosnikom bolj odziva na klikanje med zavihki vmesnika preko wifi. Če bo prekinjalo povezavo, pa bom videl čez čas.

A ne bi ta druga pozicija morala biti povrnitev na tovarniški fw? Kako pa ga sploh naj sedaj povrnem nazaj na tovarniški vmesnik, če bo potreba seveda?

Lp

D3m ::

Zaenkrat tega sploh ne rabiš. Če dela ta verzija potlej ostaneš na njej. Če bo kar koli narobe recimo, da pade signal ali pa povezava teoretično čez par dni, greš na novejšo verzijo.
Sploh, ker vse izdaje do sedaj so BETA.

Trenutno sem na "up time 11 days" na mojem 1043ND ver.1 HW 1.12 upam, da tako tudi ostane. Vmes imam pa še range extender od Tp-link WA850RE factory FW.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

clancy ::

Sporočam, da router še vedno ne dela kot je treba. Konstantno se prekinja brezžična povezava. Včasih se router pobere sam in nazaj vzpostavi povezavo, včasih pa ga je potrebno izklopiti. Sem ga že tudi posodobil na 25251, vendar nič ne pomaga.
Najraje bi ga flashal nazaj na tovarniški fw.

hojnikb ::

kaj pa če ga zamenjaš, če je še pod garancijo ?
Mogoče je hardware defekt.
#brezpodpisa

D3m ::

Hardware defect ni. Je bolj software.
Prijavi se na dd-wrt in vprašaj kako nastaviti nazaj na stock, ali pa poiskati bolj stabilno različico. Btw naredi še 30-30-30, ko si šel na novejšo različico.
Malo povej kako imaš nastavljene nastavitve?
|HP EliteBook|R5 6650U|

clancy ::

Prej bi ga moral revertat na originalni Tp-Link fw, ampak do sedaj še nisem našel načina kako. Po klasični metodi ne gre.

Han ::

'webrevert' firmware ne deluje?

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic....

D3m ::

Trenutno nisem na PC-ju. Ko pridem do njega bom malo pobrskal. Dej kakšne imaš nastavitve?
|HP EliteBook|R5 6650U|

clancy ::

Hja, nastavitve so osnovne, nič nisem spreminjal. Le "Connection Type" sem nastavil na PPPoE in vpisal geslo in up. ime od ponudnika. Wireless sem zaščitil z WPA Personal, AES ter nastavil kanal 11. Drugo je nedotaknjeno.

D3m ::

Jaz sem pri mojem moral spreminjati svaštoa boga in pol.

P.s. Še zmeraj nisem na PC-ju.
|HP EliteBook|R5 6650U|

pobcc ::

Po izkušnjah vseh, ki uporabljate ta ruter ali bo ta ruter zadovolil moje potrebe, ki so
- 4 računalniki žično povezani na switch, ki je potem povezan v ruter
- IPTV ( na dveh računalnikih se kar redno spremlja )
- obstojen wireless signal ( občasno povezovanje 2 tablic oziroma 3 telefonov )
- utorrent je kar redno prižgan

Trenutno sem imel Linksys WRT54GL z ddwrt, ki je stalno zgubljal signal, ko je laufal IPTV vse ostalo pa je bilo super, sedaj pa je odslužil in ni več uporaben...
Z novim ruterjem bi predvsem rad to, da ga ni potrebno reštartati, ker z linksysm sem prišel brez problema do 2 mesca uptime, pa je še vedno delal kot prvi dan.

D3m ::

Nova verzija dd-wrt

r25279

ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2014/
|HP EliteBook|R5 6650U|

krop ::

Pa ne za nas. Zadnja sprememba 7.11.2014

D3m ::

Kako to misliš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

clancy ::

D3m je izjavil:

Nova verzija dd-wrt

r25279

ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2014/


Probal in nič. Rekel bi celo, da je še slabše. Ob gledanju YT čez čas izgubi wi-fi povezavo. Tudi čez noč se sesuva, čeprav ni nobenega prometa. 30-30-30 naredil že ničkolikokrat in tudi ne pomaga.
Bi ga nesel nazaj v trgovino, ampak še vedno ne gre naložiti original fw.

D3m ::

A veš kaj probaj še. Tako nastavitev imam sicer za ver.1. Ampak probati ni greh.

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/At...

ročna nastavi preko 192.168.1.1.

moj predlog:
- pri "Wireless Channel" uporabi Channel 1 in 20Mhz.
- pri "TX & RX Antenna Chains" uporabi TX 1+3 in RX 1+2+3
|HP EliteBook|R5 6650U|

krop ::

Sory sm zaj.

clancy ::

D3m je izjavil:

A veš kaj probaj še. Tako nastavitev imam sicer za ver.1. Ampak probati ni greh.

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/At...

ročna nastavi preko 192.168.1.1.

moj predlog:
- pri "Wireless Channel" uporabi Channel 1 in 20Mhz.
- pri "TX & RX Antenna Chains" uporabi TX 1+3 in RX 1+2+3


Evo, sem nastavil kot si napisal in glej ga zlomka, v teh treh dneh se router še ni sesul ali prekinil wireless povezavo:). Tako, da router sedaj dela stabilno.
Moram pa povedati, da je moj prejšnji router 941nd, (ki je šel po gobe), imel močnejši signal in večji domet kot ga ima tale. Zato sem na tega tudi naložil dd-wrt misleč, da bo imel kaj večji domet, ampak med dd-wrt in stock Tp-link fw-jem v dometu ni nobene razlike. Razen, če je potrebno še kaj dodatno nastaviti.

D3m ::

Ma, da dela. :)

Kakšne večje razlike med 941 ali 1043 ni.

Ena hecna fora pri 1043 je ta, da ima 3 antene, ki pa dejansko delujeta samo 2. Zato tudi konfiguracija 1+3 namesto 1+2+3.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

jellychelsea ::

Pozdravljeni!

Danes sem dobil TP-Link router wr1043. Predtem sem imel Linksys wrt54gl in je sam signal bil vredu. Z tem novim routerjem pa je signal slabši, kljub 3 antenam. Tudi samo nalaganje spletnih strani je veliko počasnejše. Me pa sedaj zanima, če se da nastaviti kakšna nastavitev ali je potrebna dokupiti močnejše antene?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

A si dobil črnega ali belega? Kateri firmware je na njemu zgleda nekako takole?

Firmware Version:
3.14.8 Build 140310 Rel.54716n

odebeljene so pomembne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

BTW

nov dd-wrt 25309

ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2014/11-11-2014-r25309/

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

clancy ::

Posodobljeno, pa da vidimo kaj bo:)
Kakšna pa naj bi bila razlika, če je namesto države Slovenija nastavljeno na Bolivija?

TX Power je nastavljeno na 30dBm, Antenna Gain pa je na 0dBi. Ali je tako v redu nastavljeno za čimboljši domet?

jellychelsea ::

D3m je izjavil:

A si dobil črnega ali belega? Kateri firmware je na njemu zgleda nekako takole?

Firmware Version:
3.14.8 Build 140310 Rel.54716n

odebeljene so pomembne.


Imam črnega, firmware version pa je 140613.

hojnikb ::

clancy je izjavil:

Posodobljeno, pa da vidimo kaj bo:)
Kakšna pa naj bi bila razlika, če je namesto države Slovenija nastavljeno na Bolivija?

TX Power je nastavljeno na 30dBm, Antenna Gain pa je na 0dBi. Ali je tako v redu nastavljeno za čimboljši domet?

je sploh efektiven tak tx power ?
#brezpodpisa

marsovcek ::

Tudi jaz bom vskočil s problemi z omenjenim ruterjem. Dolgo časa sem imel na njem Gargoyle, nakar so naenkrat začele padati povezave, nekateri deli web interfacea niso več reagirali,... in sem dal gor OpenWRT.

Sedaj mi v naključnih obdobjih pade wan povezava (na Telemachov modem, a mislim da je sral že z Amisom). Ob tem v statusu za wan še vedno piše "connected", le do ničesar ne morem dostopati, niti pingati modema. Lan in wifi delujeta brez problemov. V logih ni nič nenavadnega. Če kliknem na reconnect, povezave ne more vzpostaviti, v log spet ne zabeleži ničesar. Pomaga edino izklop/ponovni vklop, ponavadi je potrebno več poskusov.

Modem deluje normalno, vsi vmesni kabli so brez problemov. Ima kdo kako idejo, kaj narediti?

D3m ::

hojnikb je izjavil:

clancy je izjavil:

Posodobljeno, pa da vidimo kaj bo:)
Kakšna pa naj bi bila razlika, če je namesto države Slovenija nastavljeno na Bolivija?

TX Power je nastavljeno na 30dBm, Antenna Gain pa je na 0dBi. Ali je tako v redu nastavljeno za čimboljši domet?

je sploh efektiven tak tx power ?


Ne. Raje imej na Slovenia. Ker, če je več, kot 20dBm se čip preveč greje.

jellychelsea je izjavil:

D3m je izjavil:

A si dobil črnega ali belega? Kateri firmware je na njemu zgleda nekako takole?

Firmware Version:
3.14.8 Build 140310 Rel.54716n

odebeljene so pomembne.


Imam črnega, firmware version pa je 140613.


Firmware je zadnji. Če bi rad tvegal lahko probaš z DD-WRT.

ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2014/11-11-2014-r25309/tplink_tl-wr1043nd-v2/

uporabiti moraš "factory-to-ddwrt.bin"

marsovcek je izjavil:

Tudi jaz bom vskočil s problemi z omenjenim ruterjem. Dolgo časa sem imel na njem Gargoyle, nakar so naenkrat začele padati povezave, nekateri deli web interfacea niso več reagirali,... in sem dal gor OpenWRT.

Sedaj mi v naključnih obdobjih pade wan povezava (na Telemachov modem, a mislim da je sral že z Amisom). Ob tem v statusu za wan še vedno piše "connected", le do ničesar ne morem dostopati, niti pingati modema. Lan in wifi delujeta brez problemov. V logih ni nič nenavadnega. Če kliknem na reconnect, povezave ne more vzpostaviti, v log spet ne zabeleži ničesar. Pomaga edino izklop/ponovni vklop, ponavadi je potrebno več poskusov.

Modem deluje normalno, vsi vmesni kabli so brez problemov. Ima kdo kako idejo, kaj narediti?


Nimam izkušenj z OpenWRT igram se samo z DD-WRT.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

clancy ::

Je že komu uspelo na WR1043nd v2, dd-wrt revertat nazaj na tovarniški fw?

blackbfm ::

za take zadeve so najboljši openwrt vodiči -> http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-...

revert ni problem, ampak ne smeš direktno flashat original firmwara čez, je treba odrezat določen del ven.. zgoraj na linku imaš že pripravljene fajle

D3m ::

clancy je izjavil:

Je že komu uspelo na WR1043nd v2, dd-wrt revertat nazaj na tovarniški fw?


A spet jebe?
|HP EliteBook|R5 6650U|

clancy ::

D3m ne, router enostavno ne izpolnjuje mojih pričakovanj. Domet po hiši ima slabši kot stari 941nd v3.5 z tovarniškim fw-jem, samo je šel po moji krivdi po gobe, ker sem po pomoti nanj priklopil močnejši napajalinik od ene druge naprave.

@blackbfm, hvala bom ga popoldan probal revertat po teh navodilih.

D3m ::

aha ok. Jaz sem dodatno kupil extender range, da lahko pokrivam še nov prizidek.
|HP EliteBook|R5 6650U|

clancy ::

Saj jaz bom verjetno tudi moral nekaj takega nabaviti, predvsem za zunaj. Ampak najprej moram vzpostaviti takšno stanje kot je bilo prej, ko sem imel 941nd in je bil ok signal praktično po celi hiši. Sedaj pa je z tem novim routerjem signal tako šibak, da ko zaprem laptop se povezava že disconecta, pa vem da sem prej z zaprtim laptopom celo noč bp uploadal torrente. Tudi v dnevni na kavču več ne gre z telefonom browsati po internetu, čeprav je prej šlo bp tudi v bolj oddaljeni spalnici...

Zato bi pa ga rad dal nazaj na stock fw, da vidim, kako se bo potem obnašal. Če ne bo ok, ga lahko nesem na servis, če ga ne vzamejo, pa ga vržem v kontejner in kupim Asusa.

In sedaj sem ga ponovno probal revertat po navodilih, ki jih je prilepil blackbfm, in enostavno ne prime fajla, čeprav sem odrezal "boot" iz naslova. Potem sem si dol potegnil še revert file z te strani in tudi nič.
http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic....

Ne vem več, če kaj delam narobe, ali je router zabrikan ali kaj.

D3m ::

Hmmmmmm vrni ali pa kupi drugega tega imej pa za test. Recimo tako sem jaz naredil z mojim 1043ND za stabilen net sem pa uporabljal Cisco.
Ko je Cisco šel k rakom žvižgat sem našel za mojega zelo stabilno verzijo dd-wrt in sem samo še dokupil antene in extender, ker imamo zelo debele stene.

Trenutno sem na 55 dni up time.
|HP EliteBook|R5 6650U|

blackbfm ::

In sedaj sem ga ponovno probal revertat po navodilih, ki jih je prilepil blackbfm, in enostavno ne prime fajla, čeprav sem odrezal "boot" iz naslova


si probal preko konzole ali web vmesnika?

clancy ::

Preko web vmesnika.

blackbfm ::

z web vmesnikom težko skačeš med različnimi firmweri..preko konzole z mtd ukazom bo sigurno šlo, seveda vse 2x preveri preden zaženeš komando

clancy ::

Veš, da nimam pojma kako naj to naredim.

Kam naj skopiram revert file?
Ali v konzolo moram vpisati "mtd -r write tplink.bin firmware"?

clancy ::

blackbfm je izjavil:

z web vmesnikom težko skačeš med različnimi firmweri..preko konzole z mtd ukazom bo sigurno šlo, seveda vse 2x preveri preden zaženeš komando


Z WinSCP mi je uspelo revert file prekopirati v tmp mapo routerja. File sem preimenoval v tplink.bin. Sedaj v PuTTY-u vpišem ukaz "mtd -r write /tmp/tplink.bin linux", vendar mi napiše "[e]Erasing mtd failed: Linux".
Kaj delam narobe?
Kako se pa preko telneta skonektam na router?

clancy ::

Pa mi je le uspelo.... brickati ga namreč:)).
Sem naredil reboot in voila! Router se več ne prebudi:P.
Sedaj pa spet stric Google in "How to unbrick tralala.....".
Madona, pa saj ni bil moj namen, kupiti ga zato, da se cele dneve ubadam z njim. Bi moral že v štartu dati 100€ za asusa in bi bil mir.

Pesimist ::

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4...

to vse vredu za unbrick poskus? Moj ze leto dni+ brickan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

blackbfm ::

Pa mi je le uspelo.... brickati ga namreč:)).
Sem naredil reboot in voila! Router se več ne prebudi:P.
Sedaj pa spet stric Google in "How to unbrick tralala.....".


uh, slaba :/ če ti lučke utripajo je verjetno v bootloopu, kar se da rešit ampak je treba razdret router, priklopit ttl adapter in še enkrat poflešat

to vse vredu za unbrick poskus? Moj ze leto dni+ brickan.


je

clancy ::

Ne, lučke ne utripajo. Svetita prvi dve in predzadnja.
Ruter bo sedaj romal na podstrešje. Nimam se več časa s tem ukvarjati.
««
11 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725456 (6322) fpopla87
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498851 (2275) Han
»

TL-WR1043ND v2.1 firmware, kje staknit ?

Oddelek: Strojna oprema
141681 (1291) #000000
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020843 (15044) broken/link
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476953 (5784) krop

Več podobnih tem