» »

TP-Link TL-WR1043ND

TP-Link TL-WR1043ND

««
10 / 17
»»

integral15 ::

To imas potem onega belega ? Morda se kdo s tem rutarjem ????

D3m ::

Yes, beli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

KraitPay ::

Imam 4 bele...2x osnovni router + 2x repeater...BP

mzakelj ::

Beli je v1 modri je v2, za katerega pa tudi obstaja gargolye. Sem ga nadgradil par minut nazaj. V2 ma malo več spomina.

Tomas 33 ::

Je moj WRT 1043 v zadnjih vzdihljajih?

V zadnjih nekaj tednih se mi pogosto obesi (po nekaj dneh delovanja). Temperatura ohišja je tudi precej visoka (cca. 45 - 50°C).
Kondenzatorji nimajo nekih znakov napihnjenosti.

Prej je delal BP, uporaba pa se tudi ni bistveno spremenila; star je pa tudi že skoraj 4 leta.

hojnikb ::

factory reset si naredu ?
#brezpodpisa

Daniel ::

Daj gor DDWRT ali OpenWRT če veš delati z njim pa se ne bo obešal. Tudi sam ga imam približno tako dolgo a sem ga že novega prestavil na DDWRT in praktično pozabil, da je tam. Dela kot raketa, brez obešanja.

blackbfm ::

no ja, kar se samega wifija tiče (hitrost/stabilnost) deluje ŽAL najbolje na stock firmware-u:)

Tomas 33 ::

DD WRT je že zelo dolgo gor.

Bom naredil firmware reset, pa osnovno konfiguracijo, pa da vidimo.

Daniel ::

Lahko tudi posodobiš firmware ob tem.

mzakelj ::

Če to še ne dela, poskusi z drugim napajalnikom, napajalniki crkujejo prej kot routerji

ameba ::

Živjo,


imam 2 omejena routerja ( stari in novi model ).
Na starem imam inštaliran DD-WRT, na novem pa original software.
Vsake toliko časa mi pade wireles dol na routerju kjer je DD-WRT.
Kako bi lahko rešil problem ?
Naj še omenim da linija ni obremenjena ( ni torrentov ).

Bi postopek ponovne namestitve DD-WRT pomagal ?
Ali probam naložiti original software ? Če DA, kako to izvedem.

mzakelj ::

Poskusi z gargolye softwerjem. Meni deluje odlično že zelo dolgo časa in to brez prekinitev. Druga je možen napajalnik.

D3m ::

katero verzijo starega imaš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

ameba ::

Firmware: DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std

D3m ::

SVN je 14896. To razumem

H/W ver. routerja me zanima.

Sam imam H/W ver 1.12 na katerem dobro dela DD-WRT 18/04/2014 - r23919
|HP EliteBook|R5 6650U|

ameba ::

v 1.8

D3m ::

nadgradi dd-wrt. Za 1.8 bi bil dobra verzija r23204.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Auba ::

Hej mogoče kdo ve kako nastaviti na N only wireless mode. Imam novega TP Linka 1043nd v2.1 in starega 1043nd v.1. No pri starem se je dalo naštimat samo na n only, pri novem je pa samo b/g/n mixed. No ker mi b/g povzročata interferenco z mojo wireless logitech miško moram to zadevo nekako rešiti. Kak predlog? Imam pa najnovejši firmware...
Živjo :)

Daniel ::

Menjaj kanal ma katerem oddaja.

Auba ::

Misliš naj menjam kanal na routerju? A ni le frekvenca problem (pač 2,4ghz band) ?!
Živjo :)

Daniel ::

Je, vendar je več različnih kanalov, poskusi menjati. Sicer zanimivo, imam kar nekaj Logitech opreme pa nimam nobenih težav.

Ganon ::

Zakaj ne morem preprosto izklapljati in vklapljati brezžično omrežje s tipko na routerju. :(

Daniel ::

Ker si kupil tak router.Alternativni firmware ne podpira izklopa na gumb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

hojnikb ::

Seveda podpira. Še dd-wrt ima to funkcijo za izklop
#brezpodpisa

Daniel ::

Preverjat res nisem šel, sicer imam vso opremo na OpenWrt in tudi še nikoli nisem rabil tega gumba. Načeloma se Wireless uporablja, če že kupiš router z njim.

luuxiii ::

Ravno danes sem dobil v2, dal gor Barrier Breaker zadevca špila :D

zdj sm pa naletu na težave...nism glih stručko glede omrežji pa vseen
rad bi, da mi siolov modem oddaja wifi signal, tale tplink, pa bi ga sprejel...če imam prav se temu reče BRIDGE....
naj mi eden malo pojasni, če imam prav ali ne...
imam pa težavo tole skup spraut prek web interace-a..:\

luuxiii ::

ahha sem našel...izklopit sem moral obstoječe wifi omrežje, potem je pa šel skozi scan :)

D3m ::

Pri meni je trenutno stabilna verzija za WR1043ND ver. 1.12 dd-wr verija r24160. Trenutno up time je 12 dni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

luuxiii ::

a je že slučajno komu uspelo spravit sioltv preko wifija....torej iz siolovega modema (wifi) bridge na openwrt...pa tam na STB...
ali me lahko kdo usmeri na pravo povezavo...čez cel dan iščem...pa ne najdem užitne zadeve :\

Daniel ::

Ne vem kako točno imaš zadevo povezano, jaz imam Modem - Router - Switch in potem v switch priklopljene še ostale routerje in računalnike. Tv gre iz modema direktno v switch, internet pa iz modema najprej na router in potem v switch. IPTV dela na prenosniku brez težav, obenem pa imam v switch priklopljen še en router TpLink 842ND ki skrbi za WDS povezavo na oddaljeno lokacijo (3,5 km), kjer je TpLink 741ND, za njim pa še Sagem TV komunikator. Na oddaljeni lokaciji dela internet in tv brez težav (Sagem dobi IP od ponudnika).

Je pa nekaj opomb:

WDS ne deluje zmeraj dobro med različnimi routerji (tudi različne verzije so lahko problem)

Na vseh Routerjih je nameščen OpenWRT

Multicast promet (IPTV) drastično ubije WIFI omrežje oziroma če se ne motim je Multicast na WIFI pri OpenWRT že kar privzeto blokiran. Za omilitev te težave je potrebno v /etc/config/network na routerju pod interface "lan" dodati vnos " option igmp_snooping '1' " Sam sem dodal ta vnos kar na vseh routerjih v omrežju in očitno pomaga.


Če prav razumem tvojo vezavo bi potem ti moral vezati internet normalno iz Modema v WAN na routerju, TV pa iz Modema v LAN port na routerju. V vsakem primeru boš za to rabil 2 kabla med modemom in routerjem ali pa še en dodaten router, ki bi ga priklopil pri STB, tega obstoječega pa postaviš k modemu in med njima potegneš kabel (LAN - LAN). Drugi router se v tem primeru obnaša kot dostopna točka in ga je potrebno tako konfigurirati.

Poročaj če ti uspe kaj spraviti skupaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

luuxiii ::

Daniel je izjavil:

Ne vem kako točno imaš zadevo povezano, jaz imam Modem - Router - Switch in potem v switch priklopljene še ostale routerje in računalnike. Tv gre iz modema direktno v switch, internet pa iz modema najprej na router in potem v switch. IPTV dela na prenosniku brez težav, obenem pa imam v switch priklopljen še en router TpLink 842ND ki skrbi za WDS povezavo na oddaljeno lokacijo (3,5 km), kjer je TpLink 741ND, za njim pa še Sagem TV komunikator. Na oddaljeni lokaciji dela internet in tv brez težav (Sagem dobi IP od ponudnika).

Je pa nekaj opomb:

WDS ne deluje zmeraj dobro med različnimi routerji (tudi različne verzije so lahko problem)

Na vseh Routerjih je nameščen OpenWRT

Multicast promet (IPTV) drastično ubije WIFI omrežje oziroma če se ne motim je Multicast na WIFI pri OpenWRT že kar privzeto blokiran. Za omilitev te težave je potrebno v /etc/config/network na routerju pod interface "lan" dodati vnos " option igmp_snooping '1' " Sam sem dodal ta vnos kar na vseh routerjih v omrežju in očitno pomaga.


Če prav razumem tvojo vezavo bi potem ti moral vezati internet normalno iz Modema v WAN na routerju, TV pa iz Modema v LAN port na routerju. V vsakem primeru boš za to rabil 2 kabla med modemom in routerjem ali pa še en dodaten router, ki bi ga priklopil pri STB, tega obstoječega pa postaviš k modemu in med njima potegneš kabel (LAN - LAN). Drugi router se v tem primeru obnaša kot dostopna točka in ga je potrebno tako konfigurirati.

Poročaj če ti uspe kaj spraviti skupaj :)



hvala za info...
tole sem iskal kar nekaj časa
" option igmp_snooping '1' "


drugače je pa tole moja želja
 konfiguracija

konfiguracija



drugače pa še vedno delam na tem :D

Daniel ::

Torej želiš IPTV promet v povsem ločenem omrežju kot je LAN promet? Rabiš to zaradi kakšnih specifičnih zadev, da ne daš vsega skupaj?

Lahko sicer poskusiš na modemu eno WIFI omrežje nameniti IPTV in potem na to omrežje priklopiti 1043ND vendar močno dvomim, da bo to delovalo, ker zelo verjetno router ne bo dobil IP-ja na WIFI vmesniku priklopljenem na modem, še manj pa Sagem za njim. Idealno bi bilo, če bi lahko omogočil WDS na modemu, vendar do teh nastavitev ne boš prišel.

Naslednja varianta pa je, da nabaviš še en router, ki ga koristiš zgolj za WDS povezavo z routerjem, ki mora imeti samo TV. Sam imam sicer zelo dobre izkušnje z TpLink 741ND, ki je praktično že pod 20 EUR, vendar je v tem primeru najbolje uporabiti 2x 741ND ali 741ND in 842ND (preverjeno deluje). Za 1043ND pa še nisem povsem prepričan, saj mi WDS med 1043ND in 741ND nekaj nagaja. Na 741ND v novejših verzijah OpenWRT tudi ne moreš več namestiti LUCI vmesnika zaradi premalo prostora ampak predvidevam, da ti to ne bi smelo delati težav.

vrossi46 ::

A bi mi lahko kdo prosim razložil,kako naj naredim,da priklopim zunanji disk na ta router in pobiram torente z ugasnjenim PC-jem?

D3m ::

Tole verjetno.



V službi nimam slušalk tako, da ne slišim kaj govori.

P.S.

V kratkem bom vzel ojačevalec TP-LINK TL-WA850RE zaradi končanega prizidka sem se odločil, da poizkusim podaljšati signal v nove prostore. Poročam kako ojačevalec opravlja svoje delo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

clancy ::

Živijo

Katero verzijo Gargoyle fw naj dam gor na Tp-Link WR1043ND, verzija 2.1? Na njihovi strani ne najdem fw za AtherosQCA9558@720MHz 64MB arhitekturo. Ali še sploh ni na razpolago?

Trenutno sem na dd-wrt in wireless povezava konstatno pada ob malo večji obremenitvi (gledanje YT ali dl torrentov).

D3m ::

Katero verzijo dd-wrt imaš?

Drugače pa je 1.6.2 verzija gargpyle za tvoj 1043ND ver.2.1.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

clancy ::

Hvala:)
Ali je to ziher, da ga slučajno ne zaflešam:D? Ker na tej strani ni na razpolgo za AtherosQCA9558:
http://www.gargoyle-router.com/download...

Trenutno imam gor dd-wrt BrainSlayer-V24-preSP2 > 2014 > 06-23-2014-r24461

D3m ::

Hmmmmm. Zdele imajo malo probleme z novejšimi izdajami od 24461. Še najbolje naj bi deloval 25179.

Drugače ti pa ne bo noben garantiral, da se ne bo zaflašalo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

clancy ::

Ne morem ga flešat na 25179, ne na stock Tp-Link fw.
Po rebootu kar naprej ostane na 24461.

hojnikb ::

Zaenkrat laufam r24461, so far so good. Čeprav bi lahko bil wifi boljši (včasih rad nagaja). Ma še kdo podobne probleme
#brezpodpisa

D3m ::

hojnikb je izjavil:

Zaenkrat laufam r24461, so far so good. Čeprav bi lahko bil wifi boljši (včasih rad nagaja). Ma še kdo podobne probleme


Jaz bom ostal, kar na 24160, ker je za moj HW 1.12 še najboljši.

clancy je izjavil:

Ne morem ga flešat na 25179, ne na stock Tp-Link fw.
Po rebootu kar naprej ostane na 24461.


Probaj 25203.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

clancy ::

Hm, ne vem, če bi si ga ravno upal:

Warning!

Bricked my TP-Link TL-WR1043ND v2 with this firmware release (r25203).

Came from r25179 - which worked fine btw - and made the update via LAN-Cable using the web interface. The usual success message never appeared and the router became inaccessible via TELNET and SSH. Had to reboot manually. And there it was: infinite reboot, just blinking lights, no access possible.

IT'S DEAD!

:|

Samo kolikor vidim, so to same nepreverjene zadeve.
Še vedno pa ga ne morem revertat nazaj na original Fw.

Daniel ::

Najbrž se ga da porihtat z USB to TTL vmesnikom ampak ga je treba odpret in se priklopiti na serijski vmesnik v tem primeru. Vsaj prvo serijo se je dalo brez težav.

D3m ::

clancy je izjavil:

Hm, ne vem, če bi si ga ravno upal:

Warning!

Bricked my TP-Link TL-WR1043ND v2 with this firmware release (r25203).

Came from r25179 - which worked fine btw - and made the update via LAN-Cable using the web interface. The usual success message never appeared and the router became inaccessible via TELNET and SSH. Had to reboot manually. And there it was: infinite reboot, just blinking lights, no access possible.

IT'S DEAD!

:|

Samo kolikor vidim, so to same nepreverjene zadeve.
Še vedno pa ga ne morem revertat nazaj na original Fw.


Enmu dela drugim ne. Loterija.

1043nd v1.11 & 2.1
842ndv8
Archer c7 v2
TL-WDR4300
Tplink 703nv1
Wrt54gl v1.1 (broadcom)

All on newest firmware and working fine Smile

Thank you devs for the hard work in this wonderful project.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

A še komu ne dela nastavljanej timezonov na build 24461 ?
#brezpodpisa

clancy ::

Kaj druge možnosti ni za revert na orig. Tp-Link fw, razen s tem USB to TTL vmesnikom?

D3m ::

hojnikb je izjavil:

A še komu ne dela nastavljanej timezonov na build 24461 ?


Nope. Je pa potrjeno, da ga build 24461 zjebe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

A ti 1043ND v.2 še nagaja wifi?

Si probal 30-30-30?
|HP EliteBook|R5 6650U|

clancy ::

Ja, še vedno.

30-30-30 sem tudi probal.
««
10 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725569 (6435) fpopla87
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498859 (2283) Han
»

TL-WR1043ND v2.1 firmware, kje staknit ?

Oddelek: Strojna oprema
141688 (1298) #000000
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020881 (15082) broken/link
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476959 (5790) krop

Več podobnih tem