» »

TP-Link TL-WR1043ND

TP-Link TL-WR1043ND

««
9 / 17
»»

Kekec ::

Pa ko si ga preklopil preko kabla, si ugasnil wifi? Takrat bi ga moral videti v routerju na seznamu.

Luffy123 ::

Mi ga je kazalo,da.

Anney ::

Mi lahko kdo sporoči če je že suporrt za V2 (Gargoyle), bi nabavil starega V1, pa jih skoraj nikjer ni, povsod čakam na klice nazaj in se mi izredno mudi.

Mogoče mi lahko tudi kdo javi, ki ima omenjeni router, če gre v tovarniškem softwaru nastavit funkcijo repeaterja.

Daniel ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Anney ::

To sem seveda videl, samo nisem našel funkcije.

Tako kot je tukaj.
 g

g



Je že ok, sem našel V1 in naročil to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Phantomeye ::

imam dve vprasanji,

1. se komu sanja zakaj je prenos na ftp server (na tem routerju) tako počasen? v povprečju 1 mb/s? in ce obstaja moznost, da se to pohitri? (Ali obstaja tud kaka moznost, da ni omejen na zgolj dve povezavi na ftp na enkrat?)

2. dva dni nazaj sem se odločil, da si gor dam Gargoyle (imam verzijo 1. od routerja). Se komu sanja, kaj sem narobe naredil, ker mi je router bricknu? Dal sem gor verzijo, kot piše v navodilih. Pisalo mi je, da je bla inštalacija firmwarea uspešna. Ampak po avtomatičnem resetu se nisem mogel več povezat na router...

Daniel ::

Si zagotovo dal pravo verzijo gor? Torej najprej Factory in potem Sysupgrade verzijo?

http://www.gargoyle-router.com/wiki/dok...

Kako utripajo lučke?

Phantomeye ::

Daniel je izjavil:

Si zagotovo dal pravo verzijo gor? Torej najprej Factory in potem Sysupgrade verzijo?

http://www.gargoyle-router.com/wiki/dok...

Kako utripajo lučke?


dal sem verzijo, ki je napisana na tej sliki:



torej

gargoyle_1.3.14-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin

najprej posvetijo vse, razen sys, nato ostaneta samo še pwr in tisti lan, v katerem je kabel.... potem pa ostane samo še power (sys na začetku samo utripne). Router se ne odziva na reset, ali QSS (da bi prišel v fail safe). Ne morm se telnetat, itd...

do vmesnika nisem prišel, da bi gor dal sysupgrade.

Daniel ::

Tole si upošteval?

If after 5 minutes 192.168.1.1 is unresponsive first reboot your PC and try again. If after 20 minutes 192.168.1.1 is unresponsive you may reboot both PC and router.

http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-...

Če ne pa odpiranje, lotanje in reševanje z USB TTL kablom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Phantomeye ::

Daniel je izjavil:

Tole si upošteval?

If after 5 minutes 192.168.1.1 is unresponsive first reboot your PC and try again. If after 20 minutes 192.168.1.1 is unresponsive you may reboot both PC and router.

http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-...

Če ne pa odpiranje, lotanje in reševanje z USB TTL kablom.


jaja, probal vse, kar se da v tej smeri. Drugace sem si pa ze narocu kabel, samo bo trajalo, da mi ga dostavijo (iskal najcenejšo varianto), ampak prej bom pa router nesel v trgovino in se naredil bedaka. Mogoče mi ga zamenjajo ali pa vsaj popravijo v sklopu garancije. Bolj me skrbi, ker ne vem, kaj sem naredil narobe. Težko je flashat router, če gre za takšno loterijo, ki jo niti ne znam obrazložit.

broken/link ::

Phantomeye je izjavil:


2. dva dni nazaj sem se odločil, da si gor dam Gargoyle (imam verzijo 1. od routerja). Se komu sanja, kaj sem narobe naredil, ker mi je router bricknu? Dal sem gor verzijo, kot piše v navodilih. Pisalo mi je, da je bla inštalacija firmwarea uspešna. Ampak po avtomatičnem resetu se nisem mogel več povezat na router...


katerga tplinka imaš? v1 (bel) ali v2 (modročrn)? ker gargoyle podpira samo v1, v2 je nepodprta. če pa si v1 dal na v2 - ni čudno, da si ga brickal :)
v2 trenutno podpira samo openwrt (link: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-... )

Phantomeye ::

broken/link je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


2. dva dni nazaj sem se odločil, da si gor dam Gargoyle (imam verzijo 1. od routerja). Se komu sanja, kaj sem narobe naredil, ker mi je router bricknu? Dal sem gor verzijo, kot piše v navodilih. Pisalo mi je, da je bla inštalacija firmwarea uspešna. Ampak po avtomatičnem resetu se nisem mogel več povezat na router...


katerga tplinka imaš? v1 (bel) ali v2 (modročrn)? ker gargoyle podpira samo v1, v2 je nepodprta. če pa si v1 dal na v2 - ni čudno, da si ga brickal :)
v2 trenutno podpira samo openwrt (link: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-... )


bel.

Daniel ::

Ping deluje?

Phantomeye ::

Daniel je izjavil:

Ping deluje?


Unreachable.

Daniel ::

No če Ethernet porti ne delujejo ti kaj drugega kot odpiranje in rešitev prek serijskega vmesnika tako ne ostane. Sem že tudi svojega tako reševal, načeloma gre brez težav.

broken/link ::

Daniel je izjavil:


If after 5 minutes 192.168.1.1 is unresponsive first reboot your PC and try again. If after 20 minutes 192.168.1.1 is unresponsive you may reboot both PC and router.

http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-...

Če ne pa odpiranje, lotanje in reševanje z USB TTL kablom.


če si vse poskusil pa 30:30:30 reboot itd, in če je na ping unresponsive, pol ti ne ostane drugega kot ti je predlagal daniel, ker je brickan. Razen če se, kot si sam omenil, narediš neumnega in poskusiš s servisom :) ampak v kolikor je nedosegljiv na ping in v kolikor tvoj računalnik ne pridobi ustreznega lokalnega IPja ... je zgoraj omejena možnost edina opcija.

btw, kje si kabel naročil? sam ga bom rabil za mojega linksysa :)

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

broken/link je izjavil:

Daniel je izjavil:


If after 5 minutes 192.168.1.1 is unresponsive first reboot your PC and try again. If after 20 minutes 192.168.1.1 is unresponsive you may reboot both PC and router.

http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-...

Če ne pa odpiranje, lotanje in reševanje z USB TTL kablom.


če si vse poskusil pa 30:30:30 reboot itd, in če je na ping unresponsive, pol ti ne ostane drugega kot ti je predlagal daniel, ker je brickan. Razen če se, kot si sam omenil, narediš neumnega in poskusiš s servisom :) ampak v kolikor je nedosegljiv na ping in v kolikor tvoj računalnik ne pridobi ustreznega lokalnega IPja ... je zgoraj omejena možnost edina opcija.

btw, kje si kabel naročil? sam ga bom rabil za mojega linksysa :)


kaj je 30:30:30 reboot?

am, narocil sem tega: link

Na amazonu je isti, samo cena je druga (precej drazje). upam, da je pravi!

broken/link ::

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Ha...
sam tbh, še nism imel primera, ko bi ta hardreset pomagal :)

Phantomeye ::

broken/link je izjavil:

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Ha...
sam tbh, še nism imel primera, ko bi ta hardreset pomagal :)


mja, potrjujem. sej je blo obvious, glede na to, da router ne odziva niti na soft reset.

blackbfm ::

hard reset je bz

Tisti usb ttl vmesnik bo ok. Priklopiš samo tx, rx in gnd. Nevem pa zakaj so te routerji tako narejeni da ne gredo avtomatsko v nek recovery...ker potem sploh ne bi blo potrebe po razdiranju in teh vmesnikih8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Daniel ::

Sicer zanimivo, da nadgradnja ni uspela. Meni ga je enkrat uspelo brickniti, ko se mi je neka posodobitev za Avast prekinila povezavo med nalaganjem firmwara. Takrat sem ga porihtal in od takrat dela ok, pa tudi več nadgradenj je že dal skozi.

Phantomeye ::

blackbfm je izjavil:

hard reset je bz

Tisti usb ttl vmesnik bo ok. Priklopiš samo tx, rx in gnd. Nevem pa zakaj so te routerji tako narejeni da ne gredo avtomatsko v nek recovery...ker potem sploh ne bi blo potrebe po razdiranju in teh vmesnikih8-O


edino skoda, ker je med mano in njim gotovo ene par 100 km. zunaj pa apokalipsa.

Daniel je izjavil:

Sicer zanimivo, da nadgradnja ni uspela. Meni ga je enkrat uspelo brickniti, ko se mi je neka posodobitev za Avast prekinila povezavo med nalaganjem firmwara. Takrat sem ga porihtal in od takrat dela ok, pa tudi več nadgradenj je že dal skozi.


zdaj sem se spomnim, da sem pred casom gor skusal nalozit alternativo gorgyoli. pa mi je isto prekinilo. ko sem ga pa resetiral je bil pa spet stock vmesnik gor. morda je pa to krivo za brick.

Po drug stran je pa resnica taka, da mi je vsak drug dan ta router prekinil povezavo z njim... tko da mozno, da je bil ze po defaultu faulty

Zgodovina sprememb…

Anney ::

192.168.1.11 s tem boš prišel gor, vsaj moral bi ;)

Phantomeye ::

Anney je izjavil:

192.168.1.11 s tem boš prišel gor, vsaj moral bi ;)


router je garancijskem servisu (fingers crossed, da bo šlo skozi :P), tko da nikoli ne bom vedel. Sicer pa dvomim, da bi prišel 'gor'. Sem racunalniku nastavil statiscni ip na 192.168.1.9, priklopil router in zagnal wireshark. Od routerja nisem dobil nobenega paketa.

blackbfm ::

Bootloader išče firmware in vsako sekundo reboota (če ga ne najde, če je corrupted...) ..če prideš do te faze, potem brez serijskega vmesnika sploh nimaš šans.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Anney ::

Phantomeye je izjavil:

Anney je izjavil:

192.168.1.11 s tem boš prišel gor, vsaj moral bi ;)


router je garancijskem servisu (fingers crossed, da bo šlo skozi :P), tko da nikoli ne bom vedel. Sicer pa dvomim, da bi prišel 'gor'. Sem racunalniku nastavil statiscni ip na 192.168.1.9, priklopil router in zagnal wireshark. Od routerja nisem dobil nobenega paketa.


Meni zgodilo, da po nameščanju dd-wrtja nisem imel dostopa do routerja, in sem že mislil da je router samo še za smeti oz switch, vendar sem kasneje po brskanju na googlu prišel do tega ipja in se je šlo normalno prijavit v router, na njem je bil dd-wrt, katerega sem povozil z originalom nazaj in namestil drugega, v drugo je šlo normalno. Res pa je da je nek čuden IP za dostop, zakaj tako pa ne vem.

Daniel ::

Če mu ne sveti lučka, da je kabel priklopljen se bo težko povezal na router.

Phantomeye ::

btw a je za ta router obicajno, da je prenos z diska (npr ftp) max 1.2 MB/s?

ce ja, kaj je potem smisel? ze huda omejitev je ta, da se loh zgolj dva uporabnika hkrati prijavita gor...

blackbfm ::

Čipset ni primarno narejen za take zadeve, zato slaba zmogljivost. Pomoje je usb port bolj mišljen kot print server.

erex ::

TL-WR1043ND V2 sem dau openwrt. Vse šlo skozi brez problemov samo da zdej nemorem se povezati z njim, razen preko telneta. Če ga dam v failsafe mode pa še to ne :P Kašna ideja kako rešiti?

hojnikb ::

si sploh dau tapravo verzijo gor ?
#brezpodpisa

erex ::

da... openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory

hojnikb ::

potem praviš, da ti web gui ne dela ?
#brezpodpisa

erex ::

Da, gui in failsafe. Ista jebe kot ima tale

Anney ::

Anney je izjavil:

192.168.1.11 s tem boš prišel gor, vsaj moral bi ;)


Poskusi na ta IP.

erex ::

Sm rešu. Treba je blo ročno preko telneta namestit GUI LUCI, ker nakateri paketi tega očitno sploh nimajo zraven? No če bo še kdo nameščal ta odprti drek na V2 tukaj so navodila za GUI:

Getting the router's packages updated/installed is very straightforward. My home LAN doesn't use 192.168.1.0/24 so I had to change the router's IP details as well as setting up DNS. Here's how I did it.
* Plugged the WR703N into my existing LAN switch and turned it on.
* Set my computer's IP address to 192.168.1.2/255.255.255.0 (no gateway)
* Connected to the WR703N via Telnet and set a password, which disabled Telnet and enabled SSH
* Reconnected via SSH and changed the IP address of the router to one suitable for my home LAN (uci set network.lan.ipaddr=X.X.X.X / uci set network.lan.netmask=X.X.X.X / uci set network.lan.gateway=X.X.X.X / uci set network.lan.dns=X.X.X.X - change X.X.X.X each time to suitable values)
* Rebooted the WR703N
* Changed my computer's IP address back to its normal one
* Reconnected to the WR703N via SSH on its new IP address
* Issued the command "opkg update" followed by "opkg install luci"
* Issued the command "/etc/init.d/uhttpd start"
* Pointed my web browser at the IP address of the WR703N

blackbfm ::

Treba je blo ročno preko telneta namestit GUI LUCI

ja no shit sherlock, openwrt je minimalističen firmware, kar rabiš si sam poinštaliraš. Sploh pa luci naštimaš v treh korakih, nevem kaj je to kompliciranje z ipji zgoraj.

atomc ::

Pozdravljeni, tudi sam sem si dal gor Gargoyle firmware, zanima me kako usposobit IPTV. Na stock firmware-ju je delalo brez kakršnih koli nastavitev.(sem na T-2-ju)
Hvala za pomoč

Ben

BlaY0 ::

atomc ::

Hvala za link. Ker nisem glih vešč v teh stvareh, kako vnesem ukaze v router.

Phantomeye ::

Router sem dobil nazaj, baje sem zaradi zmešnjave dobil novega. Sicer bo minilo kar nekaj časa, preden se bom spet igral. Sem pa dobil novejšo verzijo (črna škatla).

Drugače sem pa začel razmišljat v smeri, da je bil moj router dejansko faulty. ker sem mel probleme z občasnim ven metanjem - včasih tudi vsak dan.

teja89 ::

Pozdravljeni!
Danes sem hotela posodobiti moj router in zgleda, da bi blo bolje, če se tega ne bi lotila. Zamenjala sem ga z Gargoyle, ampak ni delovalo prav, zato sem potem poskušala naložiti prejšnjo verzijo, ki sem jo imela (Openwrt) Tudi to se ni izšlo, potem pa mi ni več hotelo odpreti te strani 192.168.1.1 Wifi ne dela in lučka na routerju (Wireless led) prav tako ne sveti. Poskušala sem tudi z resetom vendar nič. Upam, da mi lahko kako pomagate (če se sploh da). Hvala!

blackbfm ::

ja verjetno si brickala..če utripajo lučke, da se vse prižgejo in ugasnejo vsako sekundo dve, potem se da rešit ampak je treba razdret in priklopit gor TTL adapter

teja89 ::

Se pravi, da sem use pokvarla :S Ja lučke utripajo vsakih par sekund.. In to je verjetno edina rešitev? da bi mogla pol adapter kupt, kolk pa to stane pa kako zgleda?

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

teja89 ::

Aha, hvala. Kaj pa uveljavljane garancije, verjetno ne bi šlo ne?

Phantomeye ::

teja89 je izjavil:

Aha, hvala. Kaj pa uveljavljane garancije, verjetno ne bi šlo ne?



Probaj, reci, da ne veš, kaj se je zgodilo :P

Phantomeye ::

a ma kdo izkušnje z verzijo 2? sem hotu gledat t2 tv preko multicasta, pa pretok porazen. stalen lag, večine programov sploh predvajat ne morm.. prej je delovalo ok. pri prvi verziji

Zgodovina sprememb…

integral15 ::

Mene tudi zanima za V2 crne barve kak se kaj obnese ??

D3m ::

Moj WR1043ND ver. 1.11 je zdaj stabilen za dd-wrt ver. 23204
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
9 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725611 (6477) fpopla87
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498865 (2289) Han
»

TL-WR1043ND v2.1 firmware, kje staknit ?

Oddelek: Strojna oprema
141690 (1300) #000000
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020892 (15093) broken/link
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476962 (5793) krop

Več podobnih tem