» »

Izdelava spletne strani - Poceni

Izdelava spletne strani - Poceni

1
2
3

HardFu ::

Ales, kot prvo, sigurno ni nobene fovsije tle. Kot drugo pa se strinjam z nekaterimi, da je boljse ce ne promoviras svojega (ne)znanja, ampak se nauci tako kot je treba potem pa komu izmed znancev ponudi svojo pomoc. Tako bos dlje prisel.

Dualis, kar se tice standardov potem to kar je 5er napisal. Drugace pa samo cas pokaze ali je dobil kar je placal, tukaj ni nekih mehanizmov za merjenje. Pac vidis s casom ali prihaja do konverzije (obiskovalcev v stranke/kupce) ali ne, saj je to primarni namen vecine spletnih strani.
http://codeable.io

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HardFu ()

MusiqMan ::

5er--> je izjavil:

Za začetek: http://validator.w3.org/

Je kakšna spletna stran, ki ti oceni koliko je vredna?
Svet stoji na mladih!

zelodko ::


Je kakšna spletna stran, ki ti oceni koliko je vredna?


Ta spletna stran deluje tako, da vneseš URL in ti pove, katere napake maš v kodi.

Da bi bila pa kakšna, ki bi ti ocenila vrednost, to pa dvomim..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zelodko ()

MusiqMan ::

Kaj pa za ceno? Potrebujem koliko je vredna?
Svet stoji na mladih!

5er--> ::

Pa ti resno misliš, da boš našel takšno stran?
No, v bistvu je to zanimiva tržna niša... lahko jo narediš. Po mojem bi bila zelo obiskana.

Nuke_H2 ::

5er--> je izjavil:

Pa ti resno misliš, da boš našel takšno stran?
No, v bistvu je to zanimiva tržna niša... lahko jo narediš. Po mojem bi bila zelo obiskana.


Hehe ;), sam malo težko bi bilo določiti kriterije za ocenjevanje vrednosti ane?

Lp Nuke_H2

MusiqMan ::

hehe :) Ne hvala za enkrat ostajam na tem da drugim delam :)
Svet stoji na mladih!

zelodko ::

@Aleš: Malo poglej po drugih ponudnikih izdelave, kaj nudijo in za kakšno ceno. Potem si izpiši elemente in poglej koliko stane kateri izmed njih, nato pa primerjaj s tem, kar imaš na strani ti. In boš dobil približno ceno strani, precej optimistično ceno sicer. S časom bo rasla kvaliteta strani in z njo cena.
Najprej pa seveda poskrbi, da bo stran pravilno delovala v vseh brskalnikih, tvoja osebna stran je v IE 8 čudna.

bluefish ::

MusiqMan je izjavil:

@blueFish
A mi daš en link do tvoje spletne stran?
Trenutno nimam, ker si pišem lastnim potrebam prilagojen CMS.
Sploh pa, kaj ima to veze?
Podobne nasvete, ki sem ti jih dal, je sem objavil vsakdo. Če pa nisi pripravljen sprejeti dobronamerne kritike in nasvetov, potem pa res ne vem kaj.

JayKay ::

Vice ::

Dualis
Tukaj se sploh ne gre za to kje in kako preveriš kako stran izgleda. To vidiš ko odpreš brsklanik. Iz primera, ki ga ima Aleš IE7 sploh nekam v 3 krasne vrže meni bod celotno vsebino - to pomeni da je stranka izgubila 50-60% obiska v štartu, potem v Safariju v prejšnji verziji OMG raje ne omenjam...itd itd... in prideš do zaključka, da stran omogoča "normalen" ogled strani samo parim % strankam, tisti ki pa te slučajno najdejo pa že zaradi oblike, postavitve mine da bi koga kontaktirali.

Zdaj ali je način ki si ga je zastavil Aleš pravilen ali ne da vsakemu pametnemu človeku vedeti da ne in če ga na to opozori in se potem nad tem še zmrduje OK, če tebi nekdo reče kaj pa si pričakoval za ta denar... Ljudi ki drek mešajo je preveč in takšnih stvari ne delajo za 50EUR temveč zastonj.

Glede foušije pa, človek s katerim sodelujem sam ima ravno zaradi takih šalabajzerjev nenormalno ogromno dela in so mu pripravljeni plačati veliko več kot bi sam računal samo zato, da se rešijo te sramote. Namreč spletna stran je tudi ogledalo podjetja in povabiti stranko v hlev ve vsak, da nima smisla.

schtr4jh ::

MusiqMan je izjavil:

Kaj pa za ceno? Potrebujem koliko je vredna?

Spletna stran je vredna toliko, kolikor je kupec/naročnik pripravljen dat zanjo in obenem je odvisno od prodajalca. Enako stran boš lahko nekomu, ki ga boš lahko "nategnu" prodal za 1000 €, drugemu pa za 200 €.

Skratka ... Za začetek se nauči pisat validen CSS in (x)HTML (ne tabel, ampak dive), nato spoznaj PHP (oziroma drug jezik) ter MySql (ali drugo podatkovno bazo), nato pa začni uporabljat razne knjižnice (jQuery, MooTools ...). Na internetu je ogromno vodičev, s pomočjo katerih se lahko naučiš dovolj, da boš znal izdelat kvalitetno spletno stran.

Spomnim se, da je moja prva spletna stran bila izdelana v MS Wordu (nekje 5 let nazaj), potem sem začel delat v Adobe Dreamweaver (takrat še Macromedia) s templati v design načinu in kar naenkrat sem ugovovil, da ni vse "drag'n'drop", ampak obstaja tudi code način. Dalj časa sem spoznaval HTML kodo, nekajkrat izgubil živce, nato začel spoznavat CSS. Prvo stran, za katero sem dobil plačilo, sem dobil na začetku prvega letnika (3 leta in pol nazaj - kar pomeni cca. leto in pol po izdelani prvi strain), naročnik pa je bil znanec, ki se je ukvarjal s popravilom diesel motorjev. Potem pa je prišlo obdobje, ko je vsak mulc v Sloveniji hotel postaviti svoj tracker (in tudi jaz sem bil med njimi =)). "Delo" je enostavno "zahtevalo", da sem se spoznal s PHP in MySql in takrat sem ugotovil, da je to to. In takrat se je šele vse skupaj začelo. Podrobno spoznavanje spletnih programskih jezikov, načina pisanje kode, načrtovanje projekta, reševanje takšnih in drugačnih problemov.

Kje sem zdaj? Znam HTML (How To Meet Ladies :P) in CSS, prikazi v različnih brskalnikih mi v večini primerov ne delajo problemov, znam PHP in MySql, poznam določene JS knjižnice ... Vendar še vedno ne obvladam vsega (who does? =)). Skoraj pri vsakem projektu se najde kak problem, do katerega v preteklosti še nisem prišel. Človek znanje izpolnjuje iz dneva v dan, iz problemov se učimo.

Kar hočem povedat je to, da se oblikovanja in izdelovanja spletnih strani ne moreš naučit čez noč. Uči se lepo postopoma, ko prideš do kakšnega problema ne obupaj. Dostikrat prideš do te točke, ko ne veš ali bi odnehal ali nadaljeval - takrat ne obupaj, ampak nadaljuj, postavi vprašanje na forumih, googlaj ... Nihče ne zna vsega, svoje znanje izpopolnjujemo 24/7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: schtr4jh ()

SynTax64 ::

MusiqMan je izjavil:

Kaj pa za ceno? Potrebujem koliko je vredna?


KLIK

MusiqMan ::

Ma tle gor moje sploh ne najde, ker to je za portale.
Svet stoji na mladih!

Vice ::

Na spetu ni sistema ki bi ti ocenil stran. Je pa par strani ki ti ocenijo približno vrednost glede na tvoj obisk. Kolikor imam v glavi je 1 unikaten obiskovalec ocenjen z cca. par centov - max 10 centov. Koliko ima tvoja stran obiska glede unikatnih obiskovalcev verjetno veš in to pomnoži z cca 0,05EUR. Tako boš dobil neko realno oceno koliko je tvoja stran vredna.

MusiqMan ::

Kako bi pa ocenil, da dam jst svoji stranki spletno.
Kako oceniti koliko je zares vredna?
Svet stoji na mladih!

bluefish ::

Izkušnje.

Gost ::

S postavljanjem cen imajo še nekateri stari mački probleme, ja.

Obvezno si postaviš nek okviren cenik s katerim še ustrezno furaš svoje podjetje in ne dosegaš dela za negativno ceno. V ceno upoštevaš vse stroške, ki nastanejo pri projektu, plače zaposlenih, najemnine prostorov itd. Potem pa dopuščaš še neka minimalna odstopanja od projekta do projekta.

Zelo slabo je pa sledeče:
- postavljati na začetku nizke cene, ker se te obdrži ta renome naprej in potem imaš ob zvišanju same težave (naročnik se bo spraševal, zakaj si upravičen čez noč dvigniti ceno za 500%)
- postavljati izjemno visoke cene za ugledne naročnike in določene projekte

Oglej si še gzs cenik, ki lahko velja za neko referenco:
http://www.gzs.si/slo/panoge/zdruzenje_...
(vsem je pa jasno, da 100EUR/h dosega podjetje z nekaj deset zaposlenimi, ki potem tudi res naredi neko večjo aplikacijo v nekaj 10 urah).

HardFu ::

Hmm ce pomislim, spletna stran, ki stane manj kot 1000EUR je nateg v vsakem primeru. Ce na hitro sestavim kaj spletna stran potrebuje da sploh pride do kaksne konverzije, torej upravici svoj namen in obstoj;

- en simpl dizajn recimo prve strani in ene vsebinske strani - 300EUR (to govorim najnizjo mozno vrednost po mojih izkusnjah in obcutku)
- razrez tega dizajna v valid html+css ter cross browser test - 300EUR
- Postavitev nekega simpl CMSja, implementacija templatea, vnos teksta in slik, selitev na streznik - 500EUR

Tukaj sem prakticno povsem ignoriral statistiko, a/b testiranje, usability testiranje, kakrsnokoli programiranje, optimizacijo za iskalnike, optimizacijo za socialna omrezja,...
http://codeable.io

MusiqMan ::

@HardPhuck
Meni se gre za reference.. :)
Svet stoji na mladih!

Gost ::

Ja, vidimo. Torej se potrudi in naredi kot se šika.

bluefish ::

Saj razumemo. Samo na podlagi teh referenc ti ne bo nihče zaupal izdelave malo bolj napredne oz. vredne strani.

MusiqMan ::

Od Negevozil je stran vredu narejena. Tist kar je on hotel. Ter tudi vprašal sem ga koliko bi dal denarja zato in je reku tok kot mi je dau.. Ker ne kompliciram pri plačilu pa temu..
Svet stoji na mladih!

zelodko ::

Ko govoriš o referencah: ne gre se za KVANTITETO, ampak za KVALITETO. Z drugimi besedami, bolje ena zadovoljna stranka in dobra stran kot pet povprečnih.
Strani pa najprej preglej v vseh brskalnikih, posebej IE, katerega kljub vsemu uporablja še kar precej ljudi. Jay Kay ti je povedal kako preveriš združljivost z brskalniki. Poigraj se malo še z novicami na strani.
Glede tvoje osebne strani pa takole:
- uporabi povsod iste fonte, ker zgleda čudno, če je na vsaki strani druga pisava;
- popravi pravopisne napake v tekstu;
- resne stranke ne marajo smejkotov v ceniku;
- če se želiš uveljaviti na spletu, zakupi svojo domeno (je zelo poceni)
To bilo to, pa bo stran veliko boljša! Veliko uspeha želim!

MusiqMan ::

zelodko je izjavil:

Ko govoriš o referencah: ne gre se za KVANTITETO, ampak za KVALITETO. Z drugimi besedami, bolje ena zadovoljna stranka in dobra stran kot pet povprečnih.
Strani pa najprej preglej v vseh brskalnikih, posebej IE, katerega kljub vsemu uporablja še kar precej ljudi. Jay Kay ti je povedal kako preveriš združljivost z brskalniki. Poigraj se malo še z novicami na strani.
Glede tvoje osebne strani pa takole:
- uporabi povsod iste fonte, ker zgleda čudno, če je na vsaki strani druga pisava;
- popravi pravopisne napake v tekstu;
- resne stranke ne marajo smejkotov v ceniku;
- če se želiš uveljaviti na spletu, zakupi svojo domeno (je zelo poceni)
To bilo to, pa bo stran veliko boljša! Veliko uspeha želim!

:)
Glede novic je tko.. ta nega vozil je rekel, da zaenkrat nima nič zatorej nimam nič za pisat.. Takoj ko bo nekaj bo to use lepše.. :)
Svet stoji na mladih!

Gost ::

V takem primeru se novice odstranijo. :)

zelodko ::

Gost ima prav; če ni novic, pa vseeno imaš razdelek za novice, lahko stran zgleda zastarela. Sploh pa ga ne lomit z novicami "Stran postavljena" in takimi, ker to strank v bistvu ne zanima. Njih zanima nega vozil in z njo povezane novice. Zato pa je dobro imeti CMS, da lahko modul z novicami po potrebi skriješ in novice ustrezno posodabljaš. Domnevam, da bo potrebno na tej strani vsako novico dodati z Dreamweaverjem ali podobnim programom in uploadati prenovljeno stran na server?

HardFu ::

Ne verjetno ne bo treba. Ce sklepam po kvaliteti in dejstvu da je narocnik s tem zadovoljen, nima nobenega interesa da bi se strani se kaj dotikal v bliznji prihodnosti.
http://codeable.io

MusiqMan ::

HardFu je izjavil:

Ne verjetno ne bo treba. Ce sklepam po kvaliteti in dejstvu da je narocnik s tem zadovoljen, nima nobenega interesa da bi se strani se kaj dotikal v bliznji prihodnosti.

Res je. Glede novic bom še nekaj dodelav ter potem se stran nebo spreminjala kajti stran je samo infromativna če razumeš. Ni nekaj kar bi se skoz nekaj spreminjal..
Svet stoji na mladih!

bluefish ::

Mimogrede, na tvoji strani - nebo ima presledek, ne bo.

cyber_killer ::

Sorry Aleš Jazbec sam tole ni vredno 50EUR. Vrh glave za jabolčni sok. Pa kaj ti misliš, s tem zbijanjem cen, da boš dosegel nevem kaj. Zate je referenca stran, ki jo poklikaš v navadnem wordu?

MusiqMan ::

...Ne ni vredna, neom se več s tem niti ukvarju..
Svet stoji na mladih!

zelodko ::

neom se več s tem niti ukvarju..

Ne odnehaj, marveč nadaljuj z učenjem. Nihče na forumu ti noče nič slabega. Iz napak se učimo. Če ti povemo, kaj je narobe, potem boš to lahko popravil in se iz tega nekaj naučil. Vendar, najprej se nauči, nauči se zase, potem pa znanje ponudi drugim.

MusiqMan ::

Na napačnemu forumu sem iskal .. oprostite.. res mi je žal, da ste tle vsi taki PROji.. okej jakakre ti maš še dobre komentarje .. poglej ostale komentarje..

Kot da spletna stran, ki sem naredil Negi vozil ni nič kajti spletna je spisana v CSSju omg.. Ka nej PHP Uporabim za navadno stran? .. ojoj..
Svet stoji na mladih!

bluefish ::

Ka nej PHP Uporabim za navadno stran? .. ojoj..
Da, za navigacijo vsekakor. Kontaktna skripta tudi ni odveč, če je podjetje ravno prisotno na spletu.

In res, če nisi pripravljen sprejeti objektivne kritike, potem si res na neprimernem mestu. Ta oddelek foruma je namreč namenjen ravno temu, da se izpostavi spletne strani in pridobi mnenja, naj si bodo to pohvale ali graje oz. nasveti za izboljšanje.
Če to ni bilo v tvojem namenu, potem se tema lahko smatra kot prikrito oglaševanje in se jo v skladu s pravili foruma zaklene ali briše.

Ne vem, si pričakoval, da se ti bomo vsi po vrsti klanjali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

MusiqMan ::

http://negavozil.com/Kontaktt.html

Tole je kontakt zakaj bi meu kej več?
Svet stoji na mladih!

bluefish ::

Tole je kontakt zakaj bi meu kej več?
Ni nujno, vendar je ponavadi namesto mail naslova dobro imeti skripto, saj tako mail ni direktno viden in dostopen raznoraznim botom, ki zbirajo naslove za SPAM liste.

Phoebus ::

Aleš, sploh ne poslušaš, kaj ti govorijo. Ti bom potočkal- in zajemo sapo in premisli, preden napadeš da "kaj pa mislimo"...ne bom čel v dinamično stran, ampak v osnove:

- logo kaže na "#" namesto na "/"
- že pri "novicah" na levi imaš dva različna fonta
- fonti s serifi?
- Brez meta deskriptorjev?
- črna barva na sivem ozadju za naslov?
- čžš ne dela ok?
- čemu podstran "cenik"?
- zakaj si za zemljevid dal kar cel najdi v frame?
- kaka vejica nebi bila odveč
- css not valid
- html not valid

in če gremo "res" v "detajle", samo za začetek:

- kaj ima lev z nego vozil? Lepo pričesko?

Kot rečeno že prej, ni mišljeno da odnehaj- je pa mišljeno, da stvari poštudiraj, preden se jih lotiš.

MusiqMan ::

Lohk to temo prosim nekdo pobriše saj mi že res gre tu gor.. kajti jst sm odpru temo da pač to izdelujem pol pa spodi neki spami nastajajo omg.. res je Phoebus .. žal mi je da ste res takšni PROji..
Svet stoji na mladih!

black ice ::

Napisani posti so samo dobronamerni in ne vem zakaj bi zavračal kritike (tako dobre kot slabe). Iz tega bi lahko kaj "potegnil". Če se že misliš reklamirati odpri temo v malih oglasih.

JayKay ::

saj bi blo vse ok će bi to stran vsaj sam izdelal....lepo si pobral templejt pa še tega nisi vredu prilagodil.

vorantz ::

Kar bi mene na tvojem mestu bolj skrbelo...na strani si napisal da uporabljaš Dreamweaver za izdelavo teh strani...
Glede na to da si v osnovni šoli ZELO dvomim da si to dejansko kupil :D
Se pravi služiš denar z uporabo nelegalne programske opreme, pa še na črno :>

Ne bi se js preveč reklamiral po forumih na tvojem mestu

MusiqMan ::

vorantz je izjavil:

Kar bi mene na tvojem mestu bolj skrbelo...na strani si napisal da uporabljaš Dreamweaver za izdelavo teh strani...
Glede na to da si v osnovni šoli ZELO dvomim da si to dejansko kupil :D
Se pravi služiš denar z uporabo nelegalne programske opreme, pa še na črno :>

Ne bi se js preveč reklamiral po forumih na tvojem mestu

Dvomi.. toda moj frend ima original pa mi je CD posodu O_o čudno a?

Please DELETE theme.
Svet stoji na mladih!

martincek1 ::

Eh Aleš, čez par let preberi tale thread, pa boš videl, da sta mogoče dva uporabnika v temi, ki dajeta tvoje delo v nič in se iz njega norčujeta. Ostali ti želijo le svetovati, ampak ti si še tako "mlečen" in to vse razumeš kot obtoževanje in hudo kritiko. Iz tega pogovora se lahko zelo veliko naučiš ;)

Glede zadnjega posta pa tako ali tako vsi vemo da je laž. Je pač standardni stavek za opravičevanje mladine :) Pa tudi s tem ne želim nič slabega, da ne boš spet kaj pisal nazaj ;)

Zgodovina sprememb…

zelodko ::

Glej, popravi tisto, kar ti je Phoebus napisal, pa boš dobil čist dobro stran za Nego vozil. V bistvu ti je naredil uslugo, dal ti je točna navodila kaj naredit. PHP se pa res začni učit, če želiš narediti še kakšno stran.
Apache - PHP - MySQL; na tem sodobni splet stoji. Pa osnove niso tako težke in potem boš imel splet v svojih rokah.

Wolfy17 ::

Stran je odlična... ko bo recesija končana, bi se lahko zmenili da bi še kakšno stran zame naredil, saj menim da je za to ceno stran odlična!

PHP in MySQL pa naj se učijo drugi ;)... profesionalci tako ali tako uporabljamo boljša orodja...

Zgodovina sprememb…

MusiqMan ::

No bom upošteval vaših mnenj in se bom lotil jOOMle.. oz sem se že..
Seveda pride problem pri inštalaciji vse lepo naložim pridem na 127.0.0.1 ter izberem jezik itd...

Ne morem se povezati z bazo podatkov. Pri povezavi je bilo vrnjeno število:
Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

Kaj naj naredim?
V prejšnem okencu izberem MySql
Spodaj napišem localhost
Up. ime : root
Geslo: moje geslo pač
Ime baze podatkov: joomla

Uporabljam preko XAMPP.. ter notri je vse na running..

Možno kakšen port blokira MySql baze in kje bi to lahko bilo kajti Apache prvo ni hotel zagnati, ker je skype uporabljal port 80 tako kot Apache sem tam spremnil v skypu in zdej piše vsepovsod Running.
Svet stoji na mladih!

bluefish ::

Heh, se HTML-ja ne obvladas pa bos kar na Joomlo sel? To bo sele veselo. Si sploh kreiral bazo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

MusiqMan ::

bluefish je izjavil:

Heh, se HTML-ja ne obvladas pa bos kar na Joomlo sel? To bo sele veselo.

A bi lohk na vprašanje odgovoril kajti enkrat sem že v joomli delu in ni to tko težko..
Ne ti men o HTMLju.. a nis reku da je to 8let zastarel?
Svet stoji na mladih!

Wolfy17 ::

Aleš Jazbec :: danes, 00:14:08


Ni ura da greš spat?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014476 (8292) Netrunner
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6513511 (9365) betmen
»

Kako oz. z čim izdelujete spletišča? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5713160 (11576) Goran's Blog

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10138730 (26693) Primoz
»

Konkretna cena izdelave strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
888502 (5823) _Beast

Več podobnih tem