» »

Owerburning z Teac CDRW 40X

Owerburning z Teac CDRW 40X

Boky ::

Ce delam overburning test z CD-speedom, ki pride zraven zadnejga nerota,mi testira do 100min, pol pa pravi da naj vnesem vecjo vrednost. Pri sami peki pa isti CD spece do 85min. Teac-a sem flash-al z zadnjim (f) firmware-om.
A je to kak bug rekordera ali nerota ? Je kdo kaj podobnega opazil?
  • spremenil: Boky ()

Han ::

Če imaš Nero pravilno nastavljen (100 minut za overburn) in pravilno snemaš (Mode 1, Disc-At-Once, Finalize CD), je lahko vzrok tudi v nekvalitetni 99 minutni plošči.

Te nestandardne plošče ni priporočljivo snemati z več kot 16x hitrostjo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Boky ::

Za medij sem uporabil sony-jev 80min in Mitsui-jev 80min cd. Pri obeh je test sel do 100Min, ko pa sem zares zapekel pa se je peka ustavla pri realni dolzini CD-ja.
V glanem Overburning test se ne ustavi na koncu in ne pokaze realne kapacitete cd-ja.

Han ::

Očitno ta test ni konsistenten glede na medij...

80 minutne plošče lahko "prepečeš" za največ okrog 2 minuti. Če želiš zapeči več, moraš uporabiti nestandardno 90 ali 99 minutno ploščo.

Boky ::

Ni problem v plosci ampak v tem, da se test ne ustavi na fizicnem koncu cd-ja. Stvar je z Teacom 55s in LG-jem 12X vredu laufala. Lahko sem natancno dolocil, do kje lahko semam muziko. Teac 40X pa siba kar naprej.

Han ::

Potem pa za testiranje - koliko lahko prepečeš ploščo - uporabi Feurio!

Boky ::

Feurio 1.65(najnovejse kar sem najdu) tega rekorderja se ne podpira! Obstaja kje kak patch za podporo temu rekorderju ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Han ::

Slabo si to gledal.... Klikni na Feurio! Driver Update.

Boky ::

U pa res! Hvala!

Boky ::

Tudi z Feuri-om je test sibal cez fizicno velikost cd-ja. Sele ko sem dal hitrost simulacije na 8X, sta se oba programa ustavila pri pravi velikosti cd-ja.
A lahko se kateri, ki ima enak rekorder stestira overburning?
Thanx !

grizli123 ::

Jaz imam Teaca 40x in stvar deluje, vendar pri max. 8x hitrosti. Kar je več lahko prihaja do napak oz. v nekaterih pogonih takih CD-jev ne moreš brati, pri 8x hitrosti snemanja, pa je CD berljiv v vseh enotah...
Some people... they call me GRIZLI... :)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V kolikšnem času vam posname poln 700MB CD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644726 (3835) Lime
»

peka na 800 MB CDje

Oddelek: Pomoč in nasveti
9904 (693) Flash
»

Smartbuy 90+ min (800+MB) CDji.... ha ha

Oddelek: Kaj kupiti
171860 (1363) Ashrack
»

Kateri pekač kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
351845 (1397) Dami
»

Datoteka večja od 702Mb

Oddelek: Pomoč in nasveti
211955 (1668) Mr.B

Več podobnih tem