» »

Kateri pekač kupiti ?

Kateri pekač kupiti ?

alexv ::

Ne morem se odločiti kateri pekač kupiti. Odločam se med:

Plextorjevega PX-W2410A,
Yamahinega CRW3200E
Teacovega CD-W524E
LG-8320B IDE 32/10/40 Retail

Zanima me, kateri pekač bi ti kupil, če bi se odločal o nakupu med navedenimi pekači?

Odgovor prosim na:
8@email.si
Lep pozdrav ! Alex

akulp ::

Teac--best razmerje kvaliteta/cena

migič ::

Vzami Teaca, to je pravi stroj, al pa dej še par čukov pa kup Teaca 540E(40x)!!!:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

MadMax ::

kot je napisal akulp.
Ce pa ces najboljsega, vzemi Plextorja, ce ga bos uporabljal le kot pekac. Kot bralnik je malce pocasen (dostopni cajti), ampak za ripanje audio CDjev je pa naj-naj!

p.s. Migič: kaj si pa ti delal, da si un napis zraven dobu?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

ender ::

Teac

alexv ::

Zanima me, koliko slabše plextor ripa audio CD od Yamahe, ki je baje the best. Zanima pa me tudi, če bo mozno kaj napravit na področju MT. Reinier, katerega baje plextor ne podpira. A bo kakšna podpora za tega tudi.

Kakšne CDR in CDRW-je je najprimerneje uporabit pri Plextorju?
Lep pozdrav ! Alex

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexv ()

Han ::

Trenutno je brez dvoma najboljša izbira TEAC CD-W540E. Ni samo najhitrejši, ampak tudi zapisuje najbolje (tudi na 99 minutne plošče, kar npr. Plextor ne). Ripanje glasbe je pri vseh skoraj enako - vsi delajo brez napak.

DaNe ::

jaz sem pred nedavnim kupil teaca 40x in sem zlo zadovoljen glede na ceno (36000sit).
Če nisi prav zahteven kupi teaca pa je problem rešen.

alexv ::

Zanima me zakaj si rekel zahteven ?

Normalno, da sem zahteven zato bi rad vedel kaj ima npr. plextor ali yamaha, da sta boljša od teaca, seveda če sta pa je vprašanje?


Nimam izkušenj z temi pekači zato mi je vsaka informacija dobrodošla. Mt. Rainer me zelo zanima, kjub temu da se zelo nagibam k plextorju, ki pa omenjene podpore nima.

Zanima me, če je že kdo uspel testirati Mt. Rainer ?
:\
Lep pozdrav ! Alex

Han ::

Testirali so ga na straneh, ki se ukvarjajo izključno s CD/DVD snemalniki. Za več informacij si poglej tole debato.

Plextor in Yamaha imata VariRec oziroma AudioMaster, ki omogočata kvalitetnejši zapis glasbene plošče. Snemanje je omejeno na 4x hitrost - dolžina npr. 74 minutne plošče pa se skrči na 60 minut. Po mojem skromnem mnenju ne ravno uporabna zadeva. Poleg tega vsaka dobra pečka zapeče dovolj dober CD pri isti hitrosti...

Bolj me zanima, zakaj se nagibaš k Plextorju, ki je dražji in slabši od 40x Teaca.

migič ::

Še zmeraj vstrajam pri Teacu!:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Paramedic ::

Js tud mislim, da ti bo Teac najbolje in najdlje služil. Če pa sprašuješ, katerega se pa najbolj splača - Teaca spet 8-)

A je kdo flashal Teaca 524 na 1.0C? A je to onemogočilo ono prosto izbiranje hitrosti zapisovanja? Kot en VariRec?
End transmission.

ender ::

Paramedic: jst sem ga flashal, vendar se glede hitrosti zapisa ni nič spremenilo (omejuje jo tako kot prej)

alexv ::

Posredujem vam izkušnje z YAMAHO, ki sem jih prejel

Lep pozdrav!

Torej yamaho imam kak dober mesec, izbral pa sem jo po predstavitvah podobnih predvsem plekstorjev v reviji PC MEDIJI. Moram reči, da sem jo temeljito stestiral in res dela dobro, ni mi uničila niti enega CD.
Zanjo sem se odločil predvsem iz naslednjih razlogov:

- ena redkih je tedaj podpirala Mt. rainier za RW diske
- po testih je bila v tem razredu (24x) najhitrejša
- avtomatsko prepoznava kvaliteto medija in prilagodi hitrost snemanja
- edina je imela kar 8 MB bufferja
- Ima dober napreden način zapisa glazbenih CD, če ga hočeš uporabljati (čeprav to pri meni ni zelo pomembno)
- Ima specifičen boljši safe burn sistem
- Splošna ocena v reviji je bila ODLIČNO brez pripomb
- Sicer so že hitrejši Plextorji 32X ali kar 40X, ampak to v tem trenutku sploh ni velika prednost, saj medijev za takšne hitrosti praktično ni ali pa so(bodo) dragi, ker morajo biti za te hitrosti kvalitetni, pa tudi obstoječi mediji 24X včasih ne podpirajo te hitrosti, sploh če so ceneni
- Razlika med peko 24X do 32x je po testih cca 20 sekund (če je seveda mogoča peka ob takšni hitrosti), potem je pa res vseeno, ali pečeš 3,4 minute ali 4 minute. Pri RW pa razlike med 10X do 12X praktično sploh ni!

Testiral sem jo s starim CD bralnikom z 8X hitrostjo kopiranje disk na disk (brez image na disk) in skupno z nerotom, 8 MB bufferja in safe burnom mi je zapekla CD -je brez problemov, tako da sploh ni res, da bi morala biti hitrost bralnika kar 2x hitrejša od zapisovalnika.

Kar se pa Mt. rainier tiče, ga pa nisem imel prilike preiskusiti, ker sem jo dal na XP mašino, Xp pa še ne podpirajo tega formata, bo pa do poletja. Ampak prepričan sem, da bo OK, po testih v reviji ga zelo hvalijo in jaz sem se prav zaradi tega odločil za Yamaho!

Upam, da sem malo pomagal! LP

Radovan

alexv ::

Še nekaj izkušen glede zapisovalcev najdete na strani:

Debata o zapisovalcih
8-O

Potem pa človek naj ve za kaj se naj odloči hmmmm........

Mislim, da bom kar sam testiral vse pekače!

Prosim le za nasvet, kakšne kriterij je smiselno testirati, da bom dobil pravo oceno !
Lep pozdrav ! Alex

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexv ()

BlackHole ::

Tudi jaz sem zal Yamaho (jo bom tudi kupil), po dosedaj prebranih testih na tujih straneh, pa še cenejša je od Plextorja.

alexv ::

Kateri so faktorji, ki te nagibajo k YAMAHI ?
Lep pozdrav ! Alex

alexv ::

PROSIM NAVEDI MI VSE RAZLOGE, KI SO V PRID TEACU IN JIH PRIMERJAJ Z YAMAHO IN PLEXTORJEM!
Lep pozdrav ! Alex

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexv ()

Tr0n ::

TEAC pa nix druga :).

alexv ::

Navedi prosim razloge ?
Lep pozdrav ! Alex

Tr0n ::

Saj so ti ze povedali. Boljsega pekaca za tvoj denar trenutno ne dobis. Ce mas pa prevec gnara pa Plextorja. Ta dva sta vodilna na trziscu. Oba delujeta stable as rock, le da je Teac cenejsi.

alexv ::

Saj pa razlike skoraj da ni! 3000 sit:O
Lep pozdrav ! Alex

Dami ::

Sn kupu teaca 40x takoj k je prišu (ene 2 tedna nazaj) pa mi je blo že takoj žal. Koštal je 44k, zdej pa že 10k manj. Poleg tega je zelo zbirčen v xpjih. Le na dveh postavitvah mi je dela. Na primary slave zraven diska al pa na secondary slave zraven cd-roma in na sredini kabla. Kakorkoli drugače ne dela (ne snema, bere pa). Pa take čudne zvoke spušča (cviljenje)k peče (pa čeprav na 12x). Za tak keš bi dobu v avstriji plextorja 40x. Bi blo bolš.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Han ::

Dami, pozabil si povedat, da imaš bolj levo osnovno ploščo - Elitko, če se ne motim. Na Abitu, Asusu in drugih priznanih znamkah, ki se držijo specifikacij, Teac deluje brezhibno.

Mimogrede, tudi Plextor 40x je glasen.

BlackHole ::

Moji razlogi za Yamaho, kot sem povedal izhajajo predvsem iz prebranih člankov in ocen pogonov. Tukaj je eden, pa drugi. V bisvu nisem prebral nič slabega o Yamahi, pa še cenejša je od Plextorja, ki bi naj bil najboljši. Dovolj argumentov za mene. Zakaj ne Teac, pač ker sem na enem testu videl, da je dobil oceno 9/10, medtem ko zgoraj omenjena 10/10. Saj ne rečem, da ne bi bil zadovoljen s Teacom.

Han ::

alexv, preveč kompliciraš in na slepo sprašuješ. Preberi si teste, se vprašaj, kaj hočeš - kaj boš s pečko počel, kako hitro in kvalitetno želiš snemat ipd. ter vzemi tisto, za katero meniš, da ti bo najbolj odgovarjala... :\

govno ::

no, tukaj sploh ne bi smelo biti take debate ... plextor je car in je najboljši gledano tako ali drugače ... zato ima tudi ceno (kar visoko) ... teac misli, da je najboljši, vendar je plextorju do vratu, zato pa igra drugo politiko (ugodna cena) ... o yamahi pa ne bi govoru, ker je obema do popka ...

če maš dnar = plextor, če pa ne, pa teac ... konec debate ...
TineL Studio :: http://tinel.stjost.si
TineL Studio vici :: http://tinel-vici.stjost.si
TineL Studio wap :: http://tinel-wap.stjost.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: govno ()

gigaherz ::

Dej še mal keša pa si kupi plextorčka s 40-kratnim zapisovanjem. Vsi pravijo, da je najbolš in najbolj kvaliteten
:D
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

Han ::

No, jaz pravim, da je Plextor precenjen ter slabši od Teaca in Yamahe. :P

TheJack ::

Plextor je kot pekač odličen, kot bralnik pa nikakav. Jaz imam 8x model (ki snema sicer odlično), ki precej ropota, dostopni čas je pa tak, da ti brada zraste... Za hrup ne vem, ampak dostopnega časa še zdaj niso popravili. Plextor je po mojem precej precenjen.
Če bi pekač kupoval danes (pa ga ne bom še nekaj časa, saj mi 8x zadostuje), bi brez dvoma vzel Teaca (čeprav bi skušal kje dobiti 24x model, če bi bila njegova cena dovolj nižja od 40x modela...).
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

BlackHole ::

Govno:
o yamahi pa ne bi govoru, ker je obema do popka ...

Me pa res zanima od kod ti takšno spoznanje, ker še nisem videl testa, ki bi Yamaho kakorkoli grajal, daj mi prosim ti razloži zakaj tako misliš, mogoče imaš pa prav.

Naj dodam še STRAN o kateri sem govoril, da je Teac dobil 9/10, pa ne da bi imel kaj proti Teacu ali tistim, ki ga zagovarjajo.

Zgodovina sprememb…

alexv ::

Čuj na testiranju/reversu imam yamaho in dela brezhibno hitro in zaneslivo. Čez 14 dni vam dam popolno oceno, mislim pa da bo odlična !

Nato se bom lotil plextorja pa bomo videli, če držijo ocene HAN-a : )

Audio peče perfektno, kar ni od muh!8-O

Lep pozdrav ! Alex

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexv ()

Han ::

Ocene na CDRLabs moraš jemati malo z rezervo. Teac CD-W524E je bil pač v nekaterih testih za 2 sekundi počasnejši in je dobil 9/10. Brezveze.

Testi so dobri, ocene pa včasih malo zgrešene. To je priznal tudi avtor.

alexv ::

Zakaj imaš tako negativno mneneje o yamahi!
Kaj je tisto, ki ti je pri teacu in plextorju bolj všeč oz. prednosti pred yamaho?

Pa bodi prosim realen in ne pod vplivom teaca !

Lep pozdrav ! Alex

TheJack ::

Morda bom čist v temo brcnil sedajle, ampak saj ne bo prvič, zadnjič pa tudi verjetno ne...
Yamaha za zapisovanje uporablja način P-CAV, kar pomeni, da se plošča vrti s stalno hitrostjo, snemanje pa zavoljo tega seveda narašča, dokler ne doseže deklarirane hitrosti (za razliko od ostalih pekačev, ki snemajo po conah in je hitrost snemanja v posamezni coni stalna). Ker hitrost snemanja narašča linearno, mora Yamaha stalno prilagajati moč laserja snemalni hitrosti, kar lahko vodi k nezanesljivosti.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Dami ::

Han: ja sej, še en razlog več zakaj mora elitka idi proč:D. Čakam na kt400.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515147 (4460) wilecoyot
»

Teac 48x12x48 ?

Oddelek: Kaj kupiti
191606 (1237) TheJack
»

Kateri 24x Snemalnik ?

Oddelek: Kaj kupiti
271479 (1160) lukslo
»

Kateri CD-RW mi priporocate in zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
121101 (825) tedybear
»

CD rekorder - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
181357 (1075) Boky

Več podobnih tem