» »

ebay dražba

ebay dražba

yyyeb ::

če ste že kdaj gledali na ebayu dražbo so včasih ponujene smešne cene. npr 13EUR za fotoaparat. a je prodajalec pol dolžen za smešno nizko ceno prodati stvar ali lahko proba srečo drugič?
pa še vprašanje za paypal. si lahko nakažem denar iz paypala na mastercard?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

Aston_11 ::

Sploh veš, kaj pomeni dražba?

+ pojem rezervirane cene?

Sicer pa ja, če je ponudba 13 EUR, sprejmeš ponudbo za 13 EUR, je pogodba teoretično sklenjena.

Vprašanje pa je realizacija - chon chen iz USA ti ne pošlje stvari, ti pa njemu plačaš 13 EUR.

Steinkauz ::

Dobi ban na paypal in je screwed.
Drugač pa na ebay je precej bolj strogo kot kaka bolha, ki je smeh kar se dražb tiče.

yyyeb ::

da se bolje izrazim licitacija na ebayu me zanima. npr. pred mano je 5 ljudi dalo smešne zneske za fotoaparat in dvigovalo za 1 euro.stvar je časovno omejena in jaz dam zadnjo ponudbo za 15 eurov. a je prodajalec dolžan stvar prodati za smešno ceno ali ne?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

5er--> ::

Saj so ti odgovorili, da načeloma ja, ampak...

amigo_no1 ::

+ pojem rezervirane cene?
anyone reading ??

Zgodovina sprememb…

c00L3r ::

Če je cena rezervirana, prodajalec ni dolžan prodati pod to ceno. Kupci ne vidijo višine te cene, vidijo pa če je že bila ali če še ni bila dosežena.
Let me Google that for you

Sicer pa je večina dražb brez te cene. Če se prodajalec ne drži ebay pravil, mu sledijo sankcije s strani ebay-a. Zato pa imaš ocene prodajalcev in podatke o št. prodanih artiklov.

Načeloma je ebay zelo varen nakup.

yyyeb ::

kaj pa paypal. ko kupuješ preko paypala si moraš najprej na pypal naložit denar in nato na ebay ali se na paypal ne nalaga denar ampak enostavno paypal sam potegne znesek iz kreditne kartice ter avtomatsko na ebay?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

c00L3r ::

ebay račun povežeš z paypal računom. PayPal račun povežeš s kreditno kartico.
1.) Kupiš izdelek prek ebay. Paziš da prodajalec sprejema paypal. Večina jih sprejema paypal.
2.) Ker je paypal povezan z ebay, se avtomatsko na paypal pošlje račun.
3.) Na paypal-u potdriš nakup z gumbom "Pay".
4.) Paypal vzame ustrezno vsoto denarja s kreditne kartice. Prav tako sam pretvori med valutami. Npr. dolar -> euro ali funt v -> euro.

overlord_tm ::

Moras racunat da na ebay drazbah se relana cena doseze sele v zadnji minuti. 3 min pred koncem se marsikateri telefon, vreden 500e prodaja se za 50e

yyyeb ::

c00L3r je izjavil:

ebay račun povežeš z paypal računom. PayPal račun povežeš s kreditno kartico.
1.) Kupiš izdelek prek ebay. Paziš da prodajalec sprejema paypal. Večina jih sprejema paypal.
2.) Ker je paypal povezan z ebay, se avtomatsko na paypal pošlje račun.
3.) Na paypal-u potdriš nakup z gumbom "Pay".
4.) Paypal vzame ustrezno vsoto denarja s kreditne kartice. Prav tako sam pretvori med valutami. Npr. dolar -> euro ali funt v -> euro.


zelo dobro napisano.
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

JJM ::

a je prodajalec pol dolžen za smešno nizko ceno prodati stvar ali lahko proba srečo drugič?
Načeloma ti je dolžan prodati po tej ceni, ampak to ne pomeni, da boš plačal le 13€.
Še vedno ti lahko potem računa poštnino 50€ in pakiranje 100€ (se dogaja dokaj pogosto), v kolikor se nisi predhodno vse zmenil.

si lahko nakažem denar iz paypala na mastercard?
Pred nekaj meseci je bilo dvigovanje možno samo z VISA kartico. Kako je pa sedaj pa nisem prepričan.

Moja pravila in nasveti glede eBaya:

1.) Točno si preberi vse kar piše v ponudbi, da vidiš kaj sploh kupuješ. "Prevare" v stilu prodajam pakiranje od predmeta / sliko od predmeta / CD o predmetu ... so dokaj pogoste.
2.) Če še vedno nisi prepričan kaj se dejansko prodaja kontaktiraj prodajalca, ki ga boš verjetno tako moral v vsakem primeru, da dobiš podatke koliko stane poštnina. Zahtevaj, da ti našteje kaj točno boš dobil, stanje predmeta in če so kakšni defekti!
3.) Če ni podatkov o ceni poštnine IN pakiranja OBVEZNO vprašaj predhodno, da potem ne bo presenečenja ko bo poštnina 200€.
4.) Prodajalec, ki ima majhno število oz. je brez "točk" in nenadoma prodaja Rolex brez možnosti osebnega prevzema je 99.99% prevarant.
5.) Na eBayu se prodaja zelo veliko ponaredkov tako, da še enkrat pazi kaj kupuješ in za koliko.
6.) Sprejemljivi načina so: "Nakazilo na račun" in "PayPal".
7.) "Shill bidding" je dokaj pogost (Google it). Tako, da si postavi mejo do kod si pripravljen ponujat in ostani pri njej.
8.) Cena običajno poskoči v zadnjih minutah dražbe. V nekaterih primerih tudi za do 100x. Najboljše, da si pogledaš zaključene dražbe.
9.) Odloči se ali boš kar normalno ponudil ali poskušal "snipat" (čakaš do zadnje minute dražbe (običajno zadnjih 20 sekund), da daš svojo ponudbo).
10.) UPORABI SVOJO PAMET! Če je zadeva sumljiva, nimaš dobrega občutka ali nekaj ni vredu NE kupuj!

yyyeb ::

kakšne izkušnje pa imate z prodajalci iz hong konga, ki jih je ogromno in imajo nizke cene?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

techfreak :) ::

yyyeb je izjavil:

kakšne izkušnje pa imate z prodajalci iz hong konga, ki jih je ogromno in imajo nizke cene?

Saj je vsak ocenjen in glede na to oceno se odločiš, ali mu je za zaupati ali ne.

ne_kdo ::

jaz mam same pozitivne izkušnje s prodajalci iz hong konga. predvsem kupujem zaradi tega ker so izjemno nizke cene v primerjavi z istimi izdelki v sloveniji.

lp

dolenc ::

Tudi jaz imam same dobre, vse kar sem kupil sem dobil lepo zapakirano in po naravnost smešni ceni glede na ceno pri nas :).
Pa še notri dobiš kdaj listek, dear friend... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

urosh ::

Ebay ti tudi jamči pri nakupu preko paypala. Se pravi ti nekaj kupiš in plačaš preko paypala in če zadeve ne dobiš ali kakorkoli, ti ebay povrne to cifro, oni pa potem to izterjajo od prodajalca. Jaz vedno kupujem samo, če je možnost paypal. Če tega ni, ne kupim ali kontaktriam prodajalca, če je možen tudi paypal. Resni prodajalci ga nudijo. Neresni pa me tako ali tako ne zanimajo :)
Je pa še ena možnost "natega". In sicer, ko je dražba končana, včasih kaki čudni podajalci ponudijo v nakup taisti artikel za isto ceno, kot je bil tvoj maximum v dražbi - v smislu kupec se ne odziva itd. Meni se je to zgodilo pri poskusu nakupa htc hd2, da bi ga lahko kupil za 250EUR (novi in vse), kar sem tudi storil (s tem, da sem vedel, da gre za napizdancijo). Potem me je kontaktiral prodajalec (sicer "kao" nemec), da je trenutno v hongkonku, tam je tudi telefon in da mi ga pošlje od tam (carina, davekks eveda na moj strošek) in da je prišlo do težave pri njegovem paypal računu, da mu naj denar kar nakažem na trr. Tega seveda nisem storil, sem pa vso komunikacijo predal ebayu in prijavil prodajalca. V nekaj urah so ga skenslali. Upam samo, da se ni kdo drugi "nategnil". Tega prodajalca ni več gor, kljub temu je imel nekaj 100 ocen, povprečje pa skoraj 100%. Nekdo mu je očitno haknil account...
Povzetek: kupovanje je varno, dokler se držiš ebayovih navodil (paypal). Sam sem kupil že kar precej stvari. Ful se je splačalo, ko je funt bil zelo nizek. Drugače pa če je le možno kupuj od prodajalcev, ki si v eu, ne nekje v tujini (razen mogoče kake malenkosti) in to je to.

BlaY0 ::

yyyeb: ebay ima eno dobro foro in sicer, če je izklicna cena 1 EUR in si prvi ki višaš, lahko višaš z realno vrednostjo recimo 150 EUR vendar bodo ostali dražilci videli novo izklicno ceno 2 EUR in ne 150 EUR. To je v bistvu fail-safe, ki omogoča, da potencialni kupec že takoj nastavi znesek katerega je v končni fazi pripravljen plačati nihče od ostalih dražilcev pe ne bo vedel tega zneska dolker ne bo dejansko dosežen z višanjem. Torej šele ko bo nekdo postavil izklicni znesek višji od 150 EUR (recimo 200 EUR), se bo izklicna cena povišala na 151 EUR in spet bodo špekulanti lahko višali po en EUR.

Obstaja tudi varianta, ko ti postaviš izklicno ceno precej višje kot je vrednost artikla... recimo da je vrednost artikla 100 EUR ti pa zvišaš s 5 EUR na 1000 EUR. Winner pred tabo je višal na 90 EUR kar pomeni da je prikazana izklicna cena sedaj 91 EUR. Zdaj ti lahko samo upaš da folk ne bo preveč višal ali da te kdo ne bo zajebal in zvišal na 500 EUR, ker potem boš ti dejansko moral plačati 500 EUR.

Zanimivo je recimo to, da v tistem afektu višanja izklicne cene folk ponavadi doseže zneske, ki so višji od cene istega artikla z oznako "Buy Now", ampak tega se dražitelji sploh ne zavedajo ;)

Gregor P ::

Drži, vse se zgodi v zadnji minuti; takrat šele vidiš, koliko ljudi se pravzaprav zanima za ta produkt in koliko so pripravljeni plačati.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PINki ::

Čez 2 uri poteče ena dražba pa me hitro nekaj zanima.

Poteka avkcija... in v oglasu piše zraven RRP ?320. Kaj zdaj to pomeni?


What is UK Recommended Retail Price (UK RRP)?
UK RRP refers to prices the manufacturer recommends goods are sold at in the UK market, or prices that retailers within the UK market are currently offering the same product.

Torej je to to? xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

KoMar- ::

Saj piše. To je običajna cena izdelka v trgovini.

PINki ::

ja vem sem naknadno dodal pa mi je skupaj zleplo v 1 post. Zdaj vem.

Lp

krefi ::

pozdravljeni

trenutno sem na ebayu na drazbi ponudil doloceno vsoto za neko stvari sedaj me pa zanima kako je s tem ce zmagam v drazbi lahko prodajalec umake ponudbo? ter kaj ce prodajalec poslje svar a ta ni taka kot je v opisu kaj potem?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

_Denny_ ::

V čisto vseh primerih odpreš case.

Pred leti sem zmagal s 100€ na dražbi nekega Avstrijca za Wii s ~100 kom dodatne opreme in iger, a prodajalec ni poslal in ignoriral vsa moja sporočila, ker je verjetno pričakoval več. Čez 1 teden sem odprl case, ker ni bilo reakcije malo pozneje dal escalate, dobil vrnjen denar in dal prodajalcu negativen feedback.

Je pa to bil prodajalec s pod 50 feedbacka...vprašanje, če sploh obstaja kdo, ki je tako pošten, da bi rekel "a deal is a deal" in ti na koncu prodal npr. iphone x za 1€.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

kixs ::

krefi je izjavil:

pozdravljeni

trenutno sem na ebayu na drazbi ponudil doloceno vsoto za neko stvari sedaj me pa zanima kako je s tem ce zmagam v drazbi lahko prodajalec umake ponudbo? ter kaj ce prodajalec poslje svar a ta ni taka kot je v opisu kaj potem?


Lahko se naredi francoza... ampak navadno se se vsaka stvar proda za pravo ceno. Pricakuj bolj realne ponudbe v zadnjih minutah avkcije.

Pa placaj preko PayPal-a, da bos krit v primeru, da kaj ne bi stimalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

tikitoki ::

BlaY0 je izjavil:

yyyeb: ebay ima eno dobro foro in sicer, če je izklicna cena 1 EUR in si prvi ki višaš, lahko višaš z realno vrednostjo recimo 150 EUR vendar bodo ostali dražilci videli novo izklicno ceno 2 EUR in ne 150 EUR. To je v bistvu fail-safe, ki omogoča, da potencialni kupec že takoj nastavi znesek katerega je v končni fazi pripravljen plačati nihče od ostalih dražilcev pe ne bo vedel tega zneska dolker ne bo dejansko dosežen z višanjem. Torej šele ko bo nekdo postavil izklicni znesek višji od 150 EUR (recimo 200 EUR), se bo izklicna cena povišala na 151 EUR in spet bodo špekulanti lahko višali po en EUR.

Obstaja tudi varianta, ko ti postaviš izklicno ceno precej višje kot je vrednost artikla... recimo da je vrednost artikla 100 EUR ti pa zvišaš s 5 EUR na 1000 EUR. Winner pred tabo je višal na 90 EUR kar pomeni da je prikazana izklicna cena sedaj 91 EUR. Zdaj ti lahko samo upaš da folk ne bo preveč višal ali da te kdo ne bo zajebal in zvišal na 500 EUR, ker potem boš ti dejansko moral plačati 500 EUR.

Zanimivo je recimo to, da v tistem afektu višanja izklicne cene folk ponavadi doseže zneske, ki so višji od cene istega artikla z oznako "Buy Now", ampak tega se dražitelji sploh ne zavedajo ;)


Kaksnen butast nasvet je to? Naredi, zavezujoco ponudbo, da bos placal 10x vec, kot je vredna stvar, ce bo kdo tolk bidal in nato upaj, da se to ne bo zgodilo? A ti to resno*?

BlaY0 ::

kixs je izjavil:

Pricakuj bolj realne ponudbe v zadnjih minutah avkcije.

Errm, če gre za atraktiven artikel se vse zgodi v zadnji sekundi. Folk uporablja razne distribuerane frameworke za avtomatsko draženje.

tikitoki je izjavil:


Kaksnen butast nasvet je to? Naredi, zavezujoco ponudbo, da bos placal 10x vec, kot je vredna stvar, ce bo kdo tolk bidal in nato upaj, da se to ne bo zgodilo? A ti to resno*?

Daj poglej letnico prispevka...
Plačaš vedno en evro več od zadnjega približevanja tvoji ponudbi. Izklicna cena je recimo 10 EUR. Ti ponudiš 1000 EUR, nova izklicna cena se ponastavi na 11 EUR. Naslednji ponudi 500 EUR, licitacija se zaključi in ti dobiš zadevo za 501 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kixs ::

Errm, če gre za atraktiven artikel se vse zgodi v zadnji sekundi. Folk uporablja razne distribuerane frameworke za avtomatsko draženje.


Vemo. Snipanje. Ga tudi redno uporabljam.

Sicer pa sem ze zmagal za 1€ in bil prvi in edini drazitelj. Postnina je bila 10€. Skupaj 11€. Prodajalec ni kompliciral, ceprav je na lokalni strani za isti izdelek (rabljen) imel fiksno ceno 10€.

Plačaš vedno en evro več od zadnjega približevanja tvoji ponudbi. Izklicna cena je 10 EUR. Ti ponudiš 1000 EUR. Naslednji ponudi 500 EUR, licitacija se zaključi in ti dobiš zadevo za 501 EUR.


To drzi pri nizjih zneskih. Visje kot gre cena, vecji je minimalni korak. Kaksen je ta korak, je odvisno na katerem ebayu bidas:

https://www.ebay.co.uk/pages/help/buy/b...
https://www.ebay.de/help/buying/bidding...
https://www.ebay.com/gds/Take-Advantage...

lp

BlaY0 ::

kixs je izjavil:



Plačaš vedno en evro več od zadnjega približevanja tvoji ponudbi. Izklicna cena je 10 EUR. Ti ponudiš 1000 EUR. Naslednji ponudi 500 EUR, licitacija se zaključi in ti dobiš zadevo za 501 EUR.


To drzi pri nizjih zneskih. Visje kot gre cena, vecji je minimalni korak. Kaksen je ta korak, je odvisno na katerem ebayu bidas...

Res je. Jaz sem dal primer z 1 EUR da bo model lažje razumel, ker mu očitno ni jasen princip ebay draženja ;)

krefi ::

kixs je izjavil:

Errm, če gre za atraktiven artikel se vse zgodi v zadnji sekundi. Folk uporablja razne distribuerane frameworke za avtomatsko draženje.


Vemo. Snipanje. Ga tudi redno uporabljam.

Sicer pa sem ze zmagal za 1€ in bil prvi in edini drazitelj. Postnina je bila 10€. Skupaj 11€. Prodajalec ni kompliciral, ceprav je na lokalni strani za isti izdelek (rabljen) imel fiksno ceno 10€.

Plačaš vedno en evro več od zadnjega približevanja tvoji ponudbi. Izklicna cena je 10 EUR. Ti ponudiš 1000 EUR. Naslednji ponudi 500 EUR, licitacija se zaključi in ti dobiš zadevo za 501 EUR.


To drzi pri nizjih zneskih. Visje kot gre cena, vecji je minimalni korak. Kaksen je ta korak, je odvisno na katerem ebayu bidas:

https://www.ebay.co.uk/pages/help/buy/b...
https://www.ebay.de/help/buying/bidding...
https://www.ebay.com/gds/Take-Advantage...

lp



kateri sniper uporabljas?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

gendale2018 ::

Daj poglej letnico prispevka...
Plačaš vedno en evro več od zadnjega približevanja tvoji ponudbi. Izklicna cena je recimo 10 EUR. Ti ponudiš 1000 EUR, nova izklicna cena se ponastavi na 11 EUR. Naslednji ponudi 500 EUR, licitacija se zaključi in ti dobiš zadevo za 501 EUR.

pri prodaji dražjih reči se zato splača uporabljati več accountov, z enim prodajaš, z drugim pa nabiješ cene na max
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

kixs ::

krefi je izjavil:

kixs je izjavil:

Errm, če gre za atraktiven artikel se vse zgodi v zadnji sekundi. Folk uporablja razne distribuerane frameworke za avtomatsko draženje.


Vemo. Snipanje. Ga tudi redno uporabljam.

Sicer pa sem ze zmagal za 1€ in bil prvi in edini drazitelj. Postnina je bila 10€. Skupaj 11€. Prodajalec ni kompliciral, ceprav je na lokalni strani za isti izdelek (rabljen) imel fiksno ceno 10€.

Plačaš vedno en evro več od zadnjega približevanja tvoji ponudbi. Izklicna cena je 10 EUR. Ti ponudiš 1000 EUR. Naslednji ponudi 500 EUR, licitacija se zaključi in ti dobiš zadevo za 501 EUR.


To drzi pri nizjih zneskih. Visje kot gre cena, vecji je minimalni korak. Kaksen je ta korak, je odvisno na katerem ebayu bidas:

https://www.ebay.co.uk/pages/help/buy/b...
https://www.ebay.de/help/buying/bidding...
https://www.ebay.com/gds/Take-Advantage...

lp



kateri sniper uporabljas?



https://www.myibidder.com

tikitoki ::

BlaY0 je izjavil:

kixs je izjavil:

Pricakuj bolj realne ponudbe v zadnjih minutah avkcije.

Errm, če gre za atraktiven artikel se vse zgodi v zadnji sekundi. Folk uporablja razne distribuerane frameworke za avtomatsko draženje.

tikitoki je izjavil:


Kaksnen butast nasvet je to? Naredi, zavezujoco ponudbo, da bos placal 10x vec, kot je vredna stvar, ce bo kdo tolk bidal in nato upaj, da se to ne bo zgodilo? A ti to resno*?

Daj poglej letnico prispevka...
Plačaš vedno en evro več od zadnjega približevanja tvoji ponudbi. Izklicna cena je recimo 10 EUR. Ti ponudiš 1000 EUR, nova izklicna cena se ponastavi na 11 EUR. Naslednji ponudi 500 EUR, licitacija se zaključi in ti dobiš zadevo za 501 EUR.


Se vedno je butast napisan.

Machete ::

gendale2018 je izjavil:

Daj poglej letnico prispevka...
Plačaš vedno en evro več od zadnjega približevanja tvoji ponudbi. Izklicna cena je recimo 10 EUR. Ti ponudiš 1000 EUR, nova izklicna cena se ponastavi na 11 EUR. Naslednji ponudi 500 EUR, licitacija se zaključi in ti dobiš zadevo za 501 EUR.

pri prodaji dražjih reči se zato splača uporabljati več accountov, z enim prodajaš, z drugim pa nabiješ cene na max


Itak. Na koncu prodaš sam sebi, pa še ebay ti ukine račun.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Riff ::

lahko daš ponudbo 1e sm če ni dosežena končna cena na licitaciji potem ti prodajalec ni dolžan šenkat neko stvar po neki smešno nizko ceni, eno je trenutna cena drugo pa končna cena

Machete ::

Tretje pa je rezervirana cena, ki si jo pozabil in je ključna za tvoj post.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Riff ::

Machete je izjavil:

Tretje pa je rezervirana cena, ki si jo pozabil in je ključna za tvoj post.


ja res je to sm pozabil dodat :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravdno pravo

Oddelek: Loža
214054 (3072) Vikking
»

Plačilo licitacije Ebay

Oddelek: Pomoč in nasveti
211629 (869) Remu
»

ebay prodaja- plačam za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
3412743 (8070) Pentium
»

eBay - "zmaga" na avkciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9912001 (6679) Okapi
»

Licitacija bolha.com možna ˝goljufija˝

Oddelek: Loža
254843 (4128) Furbo

Več podobnih tem