» »

Android in exchange mail

Android in exchange mail

Temo vidijo: vsi

SmeskoSnezak ::

Za firmo bi rad namestil nek osnoven email odjemalec.
In imamo tezave. Na android telefon je prvo bil namescen Microsoft outlook aplikacija. Vse super fino, dokler clovek ne isce starih emailov ali pa brska odznotraj posameznih map, ki jih je ustvaril na racunalniku/strezniku. Nalaganje starih emailov traja in traja in vcasih ne doda ama nic.

Zatem se je poskusil navadn email, ki je dodan v osnovi androidu. Tam pa se ze v zacetku ne dobi niti novih emailov, kaj sele starejsih.

V cem je tezava? Exchange server? Prek spletnega naslova webmail.domena. , ce gres prek brskalnika, se vidi vse, se nastavi vse. Sam na malem ekranu je to mal tezavno...

A je kaksna aplikacija, ki bi iz streznika vzela vse emaile, ne glede na starost? In po moznosti, da lahko nastavis Out of office znotraj aplikacije. Ljudje nocejo nosit laptopa vsepovsod naokoli, najraje se ga pusca v firmi.
@ Pusti soncu v srce... @

jype ::

Bo treba jit na kakšno manj obsceno rešitev kot je Exchange, ali pa se sprijazniti s tem da ste priklenjeni na Microsoft in kupiti še Microsoftove telefone.

Goody ::

ma ne trolaj jype... Na androidu uporabi Gmail, dela brez problemov z Exchange (vse mape, nastaviš koliko stare ti synca (lahko vse), lahko nastaviš Vacation responder...)

SmeskoSnezak ::

gmail in google resitve so zarad varnostnih polic disajblane. bi blo lustno it na ms telefon, sam trenutno ni financ.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Tac20 ::

A na telefonu je nastavljen Email sync range na "all", sicer pa exchange lahko dodaš na več načinno, preko internega appa za mail, gmail, potem imaš outlook app na play storu itd, malo probaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

Goody ::

SmeskoSnezak je izjavil:

gmail in google resitve so zarad varnostnih polic disajblane. bi blo lustno it na ms telefon, sam trenutno ni financ.


? Lol, kaj ti je varnostno outlook ali native email app boljši od Gmail za android?

Mavrik ::

SmeskoSnezak je izjavil:

gmail in google resitve so zarad varnostnih polic disajblane. bi blo lustno it na ms telefon, sam trenutno ni financ.


Em, ne vem če si prav razumel - GMail aplikacija dela kot Exchange odjemalec. Ne vem o kakšnih Google rešitvah govoriš - uporabiš aplikacijo in jo usmeriš na tvoj Exchange strežnik.

Seveda najprej preveri v Outlook aplikaciji, ker gotovo podpira nastavitev da vedno prenese VSO pošto. Če ti pa administratorji tega ne pustijo pa pač nadiraj njih.
The truth is rarely pure and never simple.

SmeskoSnezak ::

Smo ze brskali, nic nasli. Sedaj se sprasuje exchange admine za info. Kot receno, obstajajo kaksne "boljse" aplikacije na google storeu ? Gmail app, nope. Email app, ne dela. Outlook app, ne dela. Dajte mal bolsi brat, noo...
@ Pusti soncu v srce... @

Mavrik ::

Odgovore si dobil. Edini drugi dober Exchange app na storeu je GMail. To je to. Povejte adminom naj vam ga whitelistnejo.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

jukoz ::

Goody je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

gmail in google resitve so zarad varnostnih polic disajblane. bi blo lustno it na ms telefon, sam trenutno ni financ.


? Lol, kaj ti je varnostno outlook ali native email app boljši od Gmail za android?


GMail se teoretično in po vsej verjetnosti tudi praktično sync-a z Googlom. Kar se pa v določenih pogojih ne sme, odvisno kaj delajo v podjetju in kakšne podatke prekladajo.

harmony ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Smo ze brskali, nic nasli. Sedaj se sprasuje exchange admine za info. Kot receno, obstajajo kaksne "boljse" aplikacije na google storeu ? Gmail app, nope. Email app, ne dela. Outlook app, ne dela. Dajte mal bolsi brat, noo...

Ali ti ali pa tvoji admini neznate nastaviti pravilno native aplikacije za mail. V sluzbi imamo exchange, android in ajfone in povsod dela sync brez tezav z default programi.

Amm pa ce bi se sli vi resnicno neke varnosti bi imeli kaksnen taprav MDM in tapravi MDM ima tudi svoje odjemalce. Npr. Sophos Mobile Control je eden od taksnih...

Mavrik ::

jukoz je izjavil:



GMail se teoretično in po vsej verjetnosti tudi praktično sync-a z Googlom. Kar se pa v določenih pogojih ne sme, odvisno kaj delajo v podjetju in kakšne podatke prekladajo.


Brez dodanega Google računa se ne synca ne "teoretično", ne "praktično". Je kar lepo enterprise compliant kot se za tak software spodobi.
The truth is rarely pure and never simple.

dunda ::

Avtorju teme lahko tudi sam potrdim, da osnovni klient na Androidu deluje s strežnikom Exchange.
Vem, da sodelavec uporablja Outlook za Androida, ker mu je pač bolj všeč. Meni je Googlov klient nekako bližji.
https://www.kacnje.eu

klemenSLO ::

Jst uporabljam samsungovega klienta . Prikaz /sinhronizacijo mam naštimamo za 1 mesec. Ko iščeš starejše prvo ne najde nič, napiše pa 'No results found. Swype up for older results. ' Ko klikneš, ti razširi iskanje na 6 mesecev, ko klikneš še enkrat ti razširi na 12 mesecev in če klikneš še enkrat ti razširi na starejše kot 12 mesecev in to tudi napiše.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

GRT ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Smo ze brskali, nic nasli. Sedaj se sprasuje exchange admine za info. Kot receno, obstajajo kaksne "boljse" aplikacije na google storeu ? Gmail app, nope. Email app, ne dela. Outlook app, ne dela. Dajte mal bolsi brat, noo...

Ne poslušaj preveč zgoraj strokovnjakov, ki sploh ne vedo kaj pišejo.
Naloži si AquaMail, prenese vse.
https://play.google.com/store/apps/deta...
Če pa "dobiš" 8-)kje še unlocker key za pro pa še toliko boljše

crniangeo ::

jukoz, v 4. členu se gre za dovoljenje, da se upravlja s tvojim accountom preko tenantov in nič drugega. kot drugo s tem podpisom potrdiš, da ti TS kot prodajnik lažje priskrbi pomoč pri kakšni težavi kot so reset admin gesel in podobno.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Še en predlog: K-9 Mail, čisto spodoben odprtokodni e-mail odjemalec za Android.

Mavrik ::

GRT je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Smo ze brskali, nic nasli. Sedaj se sprasuje exchange admine za info. Kot receno, obstajajo kaksne "boljse" aplikacije na google storeu ? Gmail app, nope. Email app, ne dela. Outlook app, ne dela. Dajte mal bolsi brat, noo...

Ne poslušaj preveč zgoraj strokovnjakov, ki sploh ne vedo kaj pišejo.
Naloži si AquaMail, prenese vse.
https://play.google.com/store/apps/deta...
Če pa "dobiš" 8-)kje še unlocker key za pro pa še toliko boljše


Nameščanje piratskih aplikacij na služben telefon? A ti to resno?
The truth is rarely pure and never simple.

knesz ::

Mavrik je izjavil:

GRT je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Smo ze brskali, nic nasli. Sedaj se sprasuje exchange admine za info. Kot receno, obstajajo kaksne "boljse" aplikacije na google storeu ? Gmail app, nope. Email app, ne dela. Outlook app, ne dela. Dajte mal bolsi brat, noo...

Ne poslušaj preveč zgoraj strokovnjakov, ki sploh ne vedo kaj pišejo.
Naloži si AquaMail, prenese vse.
https://play.google.com/store/apps/deta...
Če pa "dobiš" 8-)kje še unlocker key za pro pa še toliko boljše


Nameščanje piratskih aplikacij na služben telefon? A ti to resno?

Aquamail je brezplačen, mislim da za 1 ali 2 accounta in bi ga tudi jaz priporočal. Če ta ne bo delal, je nekaj narobe na serverski strani.

GRT ::

Mavrik je izjavil:

GRT je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Smo ze brskali, nic nasli. Sedaj se sprasuje exchange admine za info. Kot receno, obstajajo kaksne "boljse" aplikacije na google storeu ? Gmail app, nope. Email app, ne dela. Outlook app, ne dela. Dajte mal bolsi brat, noo...

Ne poslušaj preveč zgoraj strokovnjakov, ki sploh ne vedo kaj pišejo.
Naloži si AquaMail, prenese vse.
https://play.google.com/store/apps/deta...
Če pa "dobiš" 8-)kje še unlocker key za pro pa še toliko boljše


Nameščanje piratskih aplikacij na služben telefon? A ti to resno?

Ajd ne seri, kakšna piratska aplikacija. Se vid, da nimaš pojma.
Če že, je piratska ravno toliko kot gmail. Nameščeno imam že par let v eni izmed večjih firm, čisto javno pa me še niso zaprli ali kdorkoli rekel da je kaj narobe.

knesz je izjavil:

Mavrik je izjavil:

GRT je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Smo ze brskali, nic nasli. Sedaj se sprasuje exchange admine za info. Kot receno, obstajajo kaksne "boljse" aplikacije na google storeu ? Gmail app, nope. Email app, ne dela. Outlook app, ne dela. Dajte mal bolsi brat, noo...

Ne poslušaj preveč zgoraj strokovnjakov, ki sploh ne vedo kaj pišejo.
Naloži si AquaMail, prenese vse.
https://play.google.com/store/apps/deta...
Če pa "dobiš" 8-)kje še unlocker key za pro pa še toliko boljše


Nameščanje piratskih aplikacij na služben telefon? A ti to resno?

Aquamail je brezplačen, mislim da za 1 ali 2 accounta in bi ga tudi jaz priporočal. Če ta ne bo delal, je nekaj narobe na serverski strani.

Ja, je brezplačen, imaš pa tudi pro oziroma unlocker key za pro verzijo, ki ti odklene še ene par dodatnih možnosti, ni reklam in po vsej verjetnosti malo bolj odprt za razne pirate Mavrick, Iceman, TopGun. Ha ha ha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GRT ()

knesz ::

GRT je izjavil:

Mavrik je izjavil:

GRT je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Smo ze brskali, nic nasli. Sedaj se sprasuje exchange admine za info. Kot receno, obstajajo kaksne "boljse" aplikacije na google storeu ? Gmail app, nope. Email app, ne dela. Outlook app, ne dela. Dajte mal bolsi brat, noo...

Ne poslušaj preveč zgoraj strokovnjakov, ki sploh ne vedo kaj pišejo.
Naloži si AquaMail, prenese vse.
https://play.google.com/store/apps/deta...
Če pa "dobiš" 8-)kje še unlocker key za pro pa še toliko boljše


Nameščanje piratskih aplikacij na služben telefon? A ti to resno?

Ajd ne seri, kakšna piratska aplikacija. Se vid, da nimaš pojma.
Če že, je piratska ravno toliko kot gmail. Nameščeno imam že par let v eni izmed večjih firm, čisto javno pa me še niso zaprli ali kdorkoli rekel da je kaj narobe.

knesz je izjavil:

Mavrik je izjavil:

GRT je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Smo ze brskali, nic nasli. Sedaj se sprasuje exchange admine za info. Kot receno, obstajajo kaksne "boljse" aplikacije na google storeu ? Gmail app, nope. Email app, ne dela. Outlook app, ne dela. Dajte mal bolsi brat, noo...

Ne poslušaj preveč zgoraj strokovnjakov, ki sploh ne vedo kaj pišejo.
Naloži si AquaMail, prenese vse.
https://play.google.com/store/apps/deta...
Če pa "dobiš" 8-)kje še unlocker key za pro pa še toliko boljše


Nameščanje piratskih aplikacij na služben telefon? A ti to resno?

Aquamail je brezplačen, mislim da za 1 ali 2 accounta in bi ga tudi jaz priporočal. Če ta ne bo delal, je nekaj narobe na serverski strani.

Ja, je brezplačen, imaš pa tudi pro oziroma unlocker key za pro verzijo, ki ti odklene še ene par dodatnih možnosti, ni reklam in po vsej verjetnosti malo bolj odprt za razne pirate Mavrick, Iceman, TopGun. Ha ha ha.

Imam kupljen Pro, ko sem še uporabljal to aplikacijo. Sicer ne vem, kaj misliš s temi pirati in reklamami, ampak ko sem jaz uporabljal free verzijo, tega ni bilo. Možno, da sedaj so kakšne reklame, ampak bi me to presenetilo glede na filozofijo razvijalca.

sandmat ::

na androidu uporabljam Outlook app, ki deluje odlično. Na iosu je pa za moje pojme outlook top aplikacija. Nastavitve so relativno enostavne - vpišeš ime strežnika, ostali podatki se avtomatsko prenesejo in izpolnijo (autodiscover). Potrebuješ le ime in svoj uporabniški račun.

darkolord ::

Outlook za Android (verjetno isto za ios) je sicer zelo uporabniku prijazen, je pa problematičen, ker se ne povezuje direkt na tvoj Exchange, ampak preko Microsoftovih strežnikov. Kar pomeni, da gredo vsi tvoji maili, kontakti ipd. preko njihovih strežnikov.

Abzng ::

Jaz že nekaj časa uporabljam na vseh mojih Android strojčkih aplikacijo "Nine - Email & Calendar" podjetja 9Folders. https://play.google.com/store/apps/deta... . Moram reči, da se mi vedno v trenutku vklopi na naš Exchange server, kjer vodim tudi svoj koledar in predvsem tekočo bazo vseh kontaktov, ki jih potem repliciram naokoli. Enrat je treba nekaj malega plačati in potem se znebiš raznih oglasov in zadeva je ekstremno čista in pregledna tudi za manjše telefončke okoli 5 col.

dunda ::

Mislim, da tudi moj sodelavec uporablja (in hvali) tale Nine.
Sam sem kar na Googlovem klientu, ki za silo pokriva moje zahteve. Še največji minus zame je, ker ne podpira digitalnih podpisov.
https://www.kacnje.eu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017692 (14080) MrStein
»

Gmail na Androidu podpira tudi Exchange

Oddelek: Novice / Android
166516 (4828) Qushaak
»

gmail in push notification

Oddelek: Pomoč in nasveti
121903 (1622) Apple
»

Naslednik Hotmaila je Outlook.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5119881 (16638) darkolord

Več podobnih tem