» »

Povezava dveh računalnikov - eden z windows XP in drugi z Windows 7 - kako?

Povezava dveh računalnikov - eden z windows XP in drugi z Windows 7 - kako?

Redkvica ::

V hiši sta dva računalnika, eden je malo starejši prenosnik z Windows XP pro, drugi je nov prenosnik z Windows 7. V internet oba hodita po brezžičnem omrežju preko (istega) routerja. Zdaj pa bi jaz rada, da bi se tudi medsebojno videla. Da bi si lahko delila datoteke in pa kar je najvažnejše, da bi drugi lahko tiskal na tiskalnik, ki je vezan na prvega. Prosim za kakšen nasvet. Oba peracijska sistema sta kupljena in zato bi ju rada obdržala tam, kjer sta. Ne bi rada na star prensonik nameščala Windows 7.

Doslej mi je uspelo na Win XP nastaviti ime domačega omrežja. Potem sem pričakovala, da bom to isto ime vpisala še nekam v drugi rač v Windows 7, a ne najdem, kje bi se to lahko naredilo. Našla sem sicer opcijo za nastavitve domačega omrežja - dal mi je neko geslo, da si ga naj zapišem, da ga potem vpišem v druge računalnike, a piše, da morajo ti drugi računalniki imeti Windows 7.

Ali res ni možno povezati enega rač z Win XP in enega z Win 7 v lokalno omrežje preko routerja???

Hvala za odgovore, če jih bo kaj.

atomc ::

Ciao, nastavitev imena domačega omrežja W7:Start>Control panel>System and Security>System>Change Settings

st0jko ::

Ali res ni možno povezati enega rač z Win XP in enega z Win 7 v lokalno omrežje preko routerja???


Seveda je možno. Kot je omenil atomc, najprej oba daj v skupno delovno skupino in na Win7 omogoči odkrivanje omrežij. Nato na obeh postavi nekaj v skupno rabo in viola.
keks?

gorenjc ::

Tukaj so navodila na to temo.

asedmak ::

Zdravo,

imam enak problem, le da imam jaz en računalnik ki je XP vezan preko kabla v router drugi je pa win7 pa je povezan brezžično. In po tistih navodilih mi ne uspe konfigurirat da dela.

Prosim za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista - Wlan, LAN ter problem s tiskalnikom v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
8708 (617) Rokic
»

Internet problem win 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
131538 (1377) xine
»

Težava s prijavljanjem na slo.tech

Oddelek: Omrežja in internet
201553 (1089) Barbarpapa2
»

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
233474 (3122) glinik
»

network disovery na ipv6 / ipv4 omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
91833 (1676) Lonsarg

Več podobnih tem