» »

WD Caviar Black/Blue/Green...pomoč

WD Caviar Black/Blue/Green...pomoč

lukamarti ::

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup diska in sem malo prebiral forum in me še nekaj zanima glede teh treh vrst diskov oz se nekako ne moram odločiti.

Blue...so verjetno "najslabši" v tej seriji?
Samo kaj pa black in green?
Green ima prednosti pri tišini in majhni energiji, black pa je pač toliko bolj zmogljiv, da je malo glasnejši in ima večjo porabo...in za kaj so potem specifikacije (skoraj) enake? npr nekje pri green še boljše ampak je pa cenejši? Kateri je bolj trpežen? (z manj okvarami itd...)

Koliko se pa pozna rezlika med 5400rpm in 7200rpm?

Zakaj pa je ponekod napisano pri green diskih 5400rpm-7200rpm (IntelliPower, pri black pa samo 7200rpm)?

Je boljše vzeti disk caviar black z 1TB, 7200rpm, 64mb cache za 95€, ali caviar green 1.5TB, 5400rpm-7200rpm in pa 64mb cache za 88€? Verjetno imaš več od kapacitete kot pa hitrosti...v primerjavi s ceno?

Saj vem da sem mogoče že sam podal nekatere odgovore, samo prosim še kakšen nasvet zakaj katerega da in katerege rajši ne...

Lp in hvala

jan01 ::

Kar pogooglaj za statistiko, green serija nadpovprečno kvarljiva. BLack je veliko boljša. Poglej si še zelo hitre samsung F3

TOP ::

Če kupuješ 1 TB potle je odgovor enostaven Samsung F3

Kekec ::

@jan01 kje pa lahko vidiš to statistiko?

Naabo ::

jan01 je izjavil:

Kar pogooglaj za statistiko, green serija nadpovprečno kvarljiva. Black je veliko boljša. Poglej si še zelo hitre samsung F3


Zanimivo, prejšnji teden nam je v službi crknil 1 mesec star WD green 500gb, med tem ko 1tb WB black deluje brez težav...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

lukamarti ::

Torej, green serije ne? Kaj pa je razlika med samsungi F3 in Western digital black? Malo sem pogledal in vidim da imajo tudi pri samsungih eno ecogreen serijo... Ali samsunga ni mogoče dobiti s 64mb cache? Po specifikacijah so si pa enaki...drugače pa cenejši...

IvoJan ::

Kekec je izjavil:

@jan01 kje pa lahko vidiš to statistiko?


kere črke pr besedi pogooglaj ne razumes???
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

lukamarti ::

http://www.tomshardware.com/charts/2009...

če pogledamo tole je verjetno boljši samsung? Kaj pa to, kar sem nekje prebral ko se je nekdo pritožil, da naj bi mu ta disk oddajal nek čuden zvok...je to napaka zgolj na tem disku ali je to pri vseh (samsungih)

urbee ::

Malo stara tema pa vseeno:

green WDjevi diski so crap, 5400 RPM in ne 7200 (zato tako skrivajo brzino), uporabni samo za shranjevanje kakšnih filmov/mp3/backupov. Definitivno pa ne za sistemski disk. Blue so že malo boljši, serija black pa izmed teh treh najboljša in primerna tudi za strežnike.

Sam sem testiral vse tri in sem zadovoljen z blue & black, greena pa nikoli vec :)

Xserces ::

urbee... ti beseda green nc ne pove?? ksn ECO pa te fore??? green serija ima obcutno manjso porabo kot black... vsak ki se vsaj malo spozna bi moral vedt da green ni delan za hitrost ampak za šparanje z energijo in pa velikost...

ze cene ti vse povejo green 2TB je 10EUR drazi kot 1TB black
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

jest10 ::

jan01 je izjavil:

Kar pogooglaj za statistiko, green serija nadpovprečno kvarljiva. BLack je veliko boljša. Poglej si še zelo hitre samsung F3



Malo zbujam staro temo...:P

A za WDje green še velja, da so kvarljivi, ali je stanje kaj boljše? Najbolj me zanima model WD15EARS, ki ima trenutno zelo lepo ceno

nUUb ::

jest10 je izjavil:

jan01 je izjavil:

Kar pogooglaj za statistiko, green serija nadpovprečno kvarljiva. BLack je veliko boljša. Poglej si še zelo hitre samsung F3



Malo zbujam staro temo...:P

A za WDje green še velja, da so kvarljivi, ali je stanje kaj boljše? Najbolj me zanima model WD15EARS, ki ima trenutno zelo lepo ceno

Imam omenjeni disk že kar lep cajt, ko je bil še nad 100eur, trenutno pa za 100eur dobiš že 2TB. Opazno je samo manjši performans. Tih, hladen - pri mojih diskih je najhladnejši z 27 stopinj.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

EvilDare ::

Sam uporabljam 2X WD green 1.5 TB nekje od aprila letos v NAS-u in za enkrat delujeta brezhibno. Disk 1 bolj miruje, ker je poln zbirke filmov in serij. Disk 2 je pa pod stalno obremenitvijo saj na njem deluje torrent klient. 1x na mesec testiram s SMART testom in za enkrat ni nobenih težav.

P.S. oba imata oznako WD15EARS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

Aston_11 ::

Dva meseca uporabljam 1TB Green - po besedah prodajalca je dvojno upet, kar naj bi bilo dobro. Zaenkrat bp, torrenti itd. laufajo na njem, sistem je tudi gor. Morda je res malo počasen, vendar nič kritičnega. lp

jest10 ::

Ker vsaj kakor berem naokoli tile diski konkretno prekomerno parkirajo bralne glave in lahko že po parih mesecih delovanja nabijejo čez 300000 ciklov, kolikor jih garantira proizvajalec.
Nikjer pa ne zasledim, če so novejše verzije kaj popravile to zadevo

ABX ::

Study: A Look At Hard Drive Reliability In Russia
http://www.tomshardware.com/reviews/hdd...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

filip007 ::

WD Green 500GB je samo 40 čukov, doma je eden in da vse teste žez pod HDtune, tako bolje ne gre za to ceno, ne preveč verjeti Black seriji, ker ne bo delala dolgo.

WD Green samo počasneje zapisujejo, so pa zato bolj trpežni.

Samsung ne testirat pod HDtune, ker eni ne zdržijo in bodo začei nabijati ECC.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

ABX ::

filip007 je izjavil:

ne preveč verjeti Black seriji, ker ne bo delala dolgo.


Link?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

ABX ::

filip007 je izjavil:

Caviar Black umira


Pa ti nisi resen, za vsako zadevo imaš en primer ko nekaj ne dela.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bluefish ::

Na podlagi enega diska sklepati, da celotna serija umira, je malce glupo.

g. Oden ::

Z WDjem nisem imel nikdar težav. Sta mi pa oba Seagate diska (eden 160GB in eden 320GB) poginila natanko po letu in pol. Seagata se zdaj več ne dotaknem.

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

bluefish ::

To še vedno ni nek splošen znak za paniko. Tudi sam sem pred nakupom brskal po forumih in so nekateri imeli težave z 1,5TB F3 Samsungom, enako pri drugih firmah.

filip007 ::

Kakor sem opazil vsi diski nekaj štrajkajo, nisem za paniko samo, če nekdo kupi disk ki bo šel rakom žvižgat na dolg rok kaj imaš potem od tega, ali samo izsiljujejo za SSD ne hvala.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

jest10 ::

filip007 je izjavil:

WD Black...
http://community.wdc.com/t5/forums/sear...

Za green pa ne boš dal?:P

filip007 ::

Če bi imel kaj keša višek bi si kupil Hitachi 500GB...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213006 (11500) SanAndreas
»

server HDD

Oddelek: Strojna oprema
222873 (2302) Vanadium
»

1 TB disk SATA (Samsung ?)

Oddelek: Kaj kupiti
334964 (3245) bodom
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533776 (13926) xyxyxyxy
»

HDD 1 - 1,5 TB

Oddelek: Kaj kupiti
213253 (3040) kixs

Več podobnih tem