» »

Apple uporabnikom pohekanih iPhonov odrekel App Store?

Apple uporabnikom pohekanih iPhonov odrekel App Store?

ZDNet - Kot so ugotovili na Redmond Pie, je Apple preprečil dostop do svoje storitve iTunes App Store vsem uporabnikom iPhonov, ki so svoje telefone odklenili z uporabo jailbreaka. Uradnih izjav sicer še ni, tako da imamo za zdaj le sporadična poročila nekaterih hekerjev, da jim iTunes ne deluje več. Sherif Hashim, ki je pred kratkim odklenil iPhone 3.1.3, je pri poskusu dostopa do iTunes dobil obvestilo, da mu je le-ta preprečen zaradi varnostnih razlogov. Nek drugi heker z vzdevkom iH8sn0w, ki je razvil Sn0wbreeze, je prav tako potrdil, da mu je Apple zablokiral račun. Examiner se sprašuje, ali se nam obeta dosledna praksa blokiranja uporabnikov s predelanimi telefoni. Takšna poteza bi bila v tem času nespametna, saj Applu za ovratnik dihajo konkurentje, še zlasti Googlov Nexus One. Kaj točno se je primerilo in ali gre za izolirana primera, vas še obvestimo.

51 komentarjev

«
1
2

sirotka ::

Ne, še vedno dela!;)
Edit:
Your Apple ID was banned for security reasons", that’s what i get when i try to go to the app store... and guess what my apple ID was, "sherif_hashim@yahoo.com", what a fool was me not to notice :) ))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Apple ::

IMHO: Iphone nima prave konkurence...
LP, Apple

sirotka ::

Dejansko so odklopl 2, znana vsem. Sicer pa sta tud sama mau kriva....kaj pa mata take IDje, da je vsem jasno, da sta to ona. Sej ni krize, pač nardiš novega.

Matrin ::

Tk ko je IPhone zasnova, bi takšen ukrep bil resnično potreben, če ne ta poslovni model kaj hitro padel v vodo. Varnost v IPhone-u je večinoma security through obscurity.

Jux ::

Dr. Palm:
LOOOL, ker konkurenca = hype ki ga nardiš okol telefona?
PS: Nokia ma med smartfone-i večji tržni delež kot RIM in APPLE skupaj ;) To je konkurenca, ne pa hype okoli App stora in ENEGA telefona, ki je svinjsko drag. Predlagam vsakodnevno branje Tomi Ahonena, da spucaš svoj iFanaticizem :)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

sirotka ::

To je konkurenca, uporabnost je pa tle tle:) Symbian je v takšni obliki out...glede cene, je pa čis konkurenčna recmo kaki n97 in podobnim.

Apple ::

Jux: ne vem, zakaj sem moral Nokie menjat na pol leta - verjetno zato, ker sem se vsakega novegega modela hitro zasitil al je bil pa šrot od telefona (E90, N95 8GB, N97, etc...). Vsakič sem dobil zraven knjižico, v kateri je pisalo, da mi čestitajo za nakup vrhunskega aparata...

Odkar imam Iphone, nimam več potrebe po menjavi, ker mi nobena tipka ne škriplje, nobena stvar nima lufta in zadeva ne zmrzuje... Vse našteto je bilo prisotno pri "vrhunskih" aparatih Nokia...

Zato sem napisal, da IMHO Iphone nima prave konkurence, zgolj posnemovalce... In Windows Mobile in Symbian sta OUT.
LP, Apple

BALAST ::

Upam da ti zaklenejo iFone, Nokia-fane pa nikar ne žali, ker smo 99% zadovoljni s svojimi telefoni. ;(

Apple ::

Neumnost... Napišite svoje izkušnje tisti, ki ste imeli obe znamki telefona... in ne tisti, ki ste ga samo videli pri kolegu...

Balast: nimajo razloga za zaklent Iphone, ker ga nism jailbreakal... in ga ne niti ne rabim imet... Ne vem, kje si videl, da vas žalim - Nokia fane... In od kod ti predstavljaš 99%?
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

BALAST ::

Imel sem možnost se poigrati z iFonom 2G kar za cel vikend, pa me ni presenetil. Ni ravno šrot, kot ti opisuješ Nokije, ampak 500EUR za tako igračko, kjer moraš še vsaj 100EUR nameniti da imaš uporabne aplikacije je pa čisto pretiravanje.

Moraš vedeti, da se je Ajpl zasidral prvo v ameriškem šolstvu, potem preskočil na globalen trg, kjer ga tako na nizkoten način tržijo, kot si ti prejle naredil nad Nokio !!! Sram vas bodi, da tako povzdigujete iFone, kjer daš za enako zmogljivost 3x več denarja kot pri konkurenci.

Lonsarg ::

Veš kaj ne Nokia E90 je bil najbolši mini laptop, ki sem ga imel, 2 let je delal brez probolemov pa sem ga dobesedno metal po telh, potem so mi pa na Telerayu zastonj zamenjal ohišje in sem ga še dobro prodal:)

Mam zdej WMTouchflo3D je meni lepš kot iPhone vmesnik. Aja iPhone nima vmesnika, samo luncher za aplikacije :P namesto da bi vmesnik poskrbel za osnovne stvari, kot pri ostalih telefonih je iphone samo zbirka aplikacij, ki nimajo nikakrpne medsebonje komunikacije.

Apple ::

Azgard: moja Nokia E90: škripal porkovček, 1 nogica ni bila v isti ravnini kot ostale 3 in je bilo nemogoče tipkati, na unmu "joysticku" mi desna tipka ni delala... pa še tipke so škripale... po 1 mesecu uporabe sem ga zamenjal za HTCja, ker je bil tudi ta šrot, sem ga zamenjal za N95 8GB, ta je bil polnu lufta med zaslonom in tipkovnico, itd... zamenjal sem ga za N97... Nič od vrhunskega, kar mi je pisalo ni bilo... In zdej mam Iphone... Še enkrat, IMHO - najbiljši telefon...
LP, Apple

Lonsarg ::

Aja torej pokvarili so se ti, to nima nič z tem koliko dober telefon je. Telefoni se pač v določenem % pokvarijo. Glede na celotno statistiko si ti pač imel zelo nesrečo, ali si pa pač tak Fanboy da lažeš, nima sploh veze katero. Realnega pogleda na stvar nimaš.

pa da raje govorimo glede novice, kolikšen % uporabnikov pa dejansko jailbreaka telefon? najbrž ne tako veliko, saj ni dosti zahtevnih uproabnikov na iphonu.

r0ker ::

iPhone ni nič boljši od WM 6.5 ali Symbian. ampak tudi jaz če bi dal 700 eur za nekaj bi moral imet globoko v prazni glavi zapečeno da taka naprava pač enostavno je boljša od drugih, čeprav dejstva pravijo drugače (prodajne številke tukaj ne dokazujejo kvalitete)

zee ::

Imel sem tako Nokie kot vse tri generacije iPhonov. Zaenkrat sem še vedno izredno zadovoljen z iPhone 3GS-om (bil jailbreakan, zdaj ni več).

Poudarjam, da sem "zaenkrat" izredno zadovoljen. Če sem zaradi tega fanatik, so be it.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Apple ::

Azgard in r0ker: a sta imela tud Iphone v lasti al samo Nokie?
LP, Apple

sirotka ::

BALAST je izjavil:

Imel sem možnost se poigrati z iFonom 2G kar za cel vikend, pa me ni presenetil. Ni ravno šrot, kot ti opisuješ Nokije, ampak 500EUR za tako igračko, kjer moraš še vsaj 100EUR nameniti da imaš uporabne aplikacije je pa čisto pretiravanje.

Moraš vedeti, da se je Ajpl zasidral prvo v ameriškem šolstvu, potem preskočil na globalen trg, kjer ga tako na nizkoten način tržijo, kot si ti prejle naredil nad Nokio !!! Sram vas bodi, da tako povzdigujete iFone, kjer daš za enako zmogljivost 3x več denarja kot pri konkurenci.



2G ni primerljiv z 3gs, dokler ne boš probal vsa 3g, prosim, da se ne oglašaš. Pač prvi telefon in ja, je imel nekaj orenk pomankljivosti.In ne, ne preplačaš nič...take so cene high end telefonov.

Lonsarg je izjavil:


Mam zdej WMTouchflo3D je meni lepš kot iPhone vmesnik. Aja iPhone nima vmesnika, samo luncher za aplikacije :P namesto da bi vmesnik poskrbel za osnovne stvari, kot pri ostalih telefonih je iphone samo zbirka aplikacij, ki nimajo nikakrpne medsebonje komunikacije.

Fajn, da ti je...samo naš "launcher" vsaj ne šteka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Keyser Soze ::

sirotka je izjavil:


2G ni primerljiv z 3gs, dokler ne boš probal vsa 3g, prosim, da se ne oglašaš. Pač prvi telefon in ja, je imel nekaj orenk pomankljivosti.In ne, ne preplačaš nič...take so cene high end telefonov.

To ni high-end telefon. Je "smartphone for masses". Kar je pa izredno velika razlika. Oprosti, ampak če se Hello Kitty prodaja kot nora, to ne pomeni, da je zadeva vrhunec umetnosti.

High-end telefon je recimo HD2, Nexus, ipd. iPhone pa je prehitel čas, da bi lahko bil high end.
OM, F, G!

sirotka ::

Apple je izjavil:

Azgard in r0ker: a sta imela tud Iphone v lasti al samo Nokie?


oh ne, roker je vsevedi uporabnik winmo, in njegov telefon je v vseh pogledih boljši od Iphona...kako to, da tega ne veš? Ojoj:D

Keyser Soze je izjavil:

sirotka je izjavil:


2G ni primerljiv z 3gs, dokler ne boš probal vsa 3g, prosim, da se ne oglašaš. Pač prvi telefon in ja, je imel nekaj orenk pomankljivosti.In ne, ne preplačaš nič...take so cene high end telefonov.

To ni high-end telefon. Je "smartphone for masses". Kar je pa izredno velika razlika. Oprosti, ampak če se Hello Kitty prodaja kot nora, to ne pomeni, da je zadeva vrhunec umetnosti.

High-end telefon je recimo HD2, Nexus, ipd. iPhone pa je prehitel čas, da bi lahko bil high end.


in zakaj ga je prehitel čas? HD2 ni nič hitrejši, čeprav je novejši? Al kaj ga naredi, da ni več high end? To, da ne prenašaš Appla(do česar imaš vso pravico, vsaj ne nabijaš...kot recimo roker), al to, da ima omejitve? Katere pač nekatere ne motijo? Pa še to, Apple ima še dost lufta pri procu, FW navitje pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Keyser Soze ::

@Sirotka
Aja, a da ni hitrejši? A res ne? Pa da nima slučajno še enkrat večje resolucije zaslona? Da nima slučajno multitaskinga, ki dela kot se zašika? Da slučajno gor ne moreš laufat polnokrvne katerekoli navigacije, pogledat običen divx BP in brez pretvorbe, povezave tud najbrž ne delajo kot se zašika, ipd.? A bo držalo ane?

Pa še zatika se skoz ane?
OM, F, G!

xCore ::

Menjal Nokio N95 za iPhone 3gs kar je bila poteza življenja.

1x iPhone vedno iPhone :)
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

sirotka ::

Keyser Soze je izjavil:

@Sirotka
Aja, a da ni hitrejši? A res ne? Pa da nima slučajno še enkrat večje resolucije zaslona? Da nima slučajno multitaskinga, ki dela kot se zašika? Da slučajno gor ne moreš laufat polnokrvne katerekoli navigacije, pogledat običen divx BP in brez pretvorbe, povezave tud najbrž ne delajo kot se zašika, ipd.? A bo držalo ane?

Pa še zatika se skoz ane?

NE, hitreši ni, totalno primerljiva. Pusti proc, ker sta OSa različna. Resolucijo ima, mt - zame ni pomankljivost, sicer ga imam pa tud na mojem, če bi si ga želel, a si ga ne. A pri iphonu se to ne da? Od "znanih" fali samo Garmin, kateri pa men osebno ne potegne. Navigon in Igo sta ga prehitela po celi črti, povezave...kaj ti pa pri povezavah fali?
divx se da:
But the .avi (xvid compressed w/ LAME MP3) worked like a lucky charm. The player is really nice, you got dedicated onscreen buttons for shuffle play and for replay a movie over and over again.

When i tapped on the screen to go into full screen mode, it didnt play that nice tho. Had a little bit of lag, a little bit sluggish, but for like 1 second, and than everything was running smooth.


zatika?!? ok, od zdaj ti pa ne verjamem, da si kdaj mel iphona. Kakšno zatikanje? Hitrejšega telefona jaz še mel nisem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Keyser Soze ::

sirotka je izjavil:

NE, hitreši ni, totalno primerljiva. Pusti proc, ker sta OSa različna....

Prvo, človek, razčisti si pojem "high-end". Verjamem, da bi rad svojega Megana uvrstil v "high-end" segment, ampak ti bi znala kakšna višja klasa Audijev, MBjev, BMWjev, ipd. oporekat. Samo, če se človek v nekaj prepriča to potem ni problem. Ane?

Je pa vseen lepo videt takšenle post, ko ljudje govorijo notr, to zame ni pomembno če nima, tega tak ne rabim, to ni ovira če ni, mal laga, ampak pol je blo OK... Veliko samo po sebi pove o "superiornosti" izdelka. Mene bi bilo sram delat takšno promocijo "high-endu". Ampak eni preprosto nimajo kriterijev.

Ti pa verjamem, da boljšega telefona še nisi imel. Hkrati pa imam na sumu, da jih kaj veliko tudi nisi imel. Sploh "high-end" segmenta. Iz tega stališča potemtakem niti ne zamerim slepega verovanja v ultimativnost izdelka.

P.S.: Pa se rajši distanciram od teme, ker nimam fanatičnega gona v sebi in me dokaj hitro mine volja do komentiranja. Ko boste "on-topic" bomo šli pa naprej.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

Keyser Soze je izjavil:

sirotka je izjavil:

NE, hitreši ni, totalno primerljiva. Pusti proc, ker sta OSa različna....

Prvo, človek, razčisti si pojem "high-end". Verjamem, da bi rad svojega Megana uvrstil v "high-end" segment, ampak ti bi znala kakšna višja klasa Audijev, MBjev, BMWjev, ipd. oporekat. Samo, če se človek v nekaj prepriča to potem ni problem. Ane?

Je pa vseen lepo videt takšenle post, ko ljudje govorijo notr, to zame ni pomembno če nima, tega tak ne rabim, to ni ovira če ni, mal laga, ampak pol je blo OK... Veliko samo po sebi pove o "superiornosti" izdelka. Mene bi bilo sram delat takšno promocijo "high-endu". Ampak eni preprosto nimajo kriterijev.

Ti pa verjamem, da boljšega telefona še nisi imel. Hkrati pa imam na sumu, da jih kaj veliko tudi nisi imel. Sploh "high-end" segmenta. Iz tega stališča potemtakem niti ne zamerim slepega verovanja v ultimativnost izdelka.

P.S.: Pa se rajši distanciram od teme, ker nimam fanatičnega gona v sebi in me dokaj hitro mine volja do komentiranja. Ko boste "on-topic" bomo šli pa naprej.

Oprosti, ampak za Megana ni noben še reku, da je high end. Tle ti kvečjem "primerjaš" bmw 7, merčko S in audija 8. Kter je bolš? hjah...kukr komu. 1s laga pa ni panike, res ni...še na pcju prejšnjem mi je kdaj mal počakou k sm ga dau v FS. Ne, res ga ne rabim. Zakaj bi lagal? NE rabim, dela mi vse tko k mora. Navigacija dela skup z musko, evo...to rabim. Druzga ne. in ja, je high end, edino, če si ti svetovni kriterij za high end telefone....ampak zaenkrat dvomim, da si! Še enkrat, kar je teb pomembno, ne rab bit tud drugim...torej ne nabijajte skos enga in istega. Še na recenzijah vsi rečejo, da sta primerljiva hd2 in 3gs...zdaj pa kr naenkrat nista več, ker je to kajzarca rekla?

hehe, fajn, da dvomiš, vendar sem dal čez precej winmo in symbian, ki so ob svojem času veljali za high end.
Spet si se zlagal, fanatično gonjo maš v sebi, dokazal že nekajkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Keyser Soze ::

@sirotka
Hja, pri sedmici, s-klasi in A8 je precej pomemben letnik. Kar pa tebe sploh ne moti. Kompleksno razmišljanje je hudič.;)
OM, F, G!

Mr.B ::

sirotka, dej umiri se, boj jaz fanboy HD2 rekel, da se iPhone ne more primerjati. Če že po tem, da je vsaj zadnji model kakšno leto starejši. hitrost in odzivnost, pa da si ravno je to WM6.5, je bistveno boljša od iPhona, vključno s tem, ko se drkaš po vmesniku, ko zadeve šibajo.
Že dejstvo, da ko primeš HD2, veš da držiš nekaj konkretnega, ne zaradi teže, ampak zaradi ohišja, ki ni nekaj poceni plastika in pleh iz kitajske.

No primerljiva pa sta si po porabi, celodnevno drkanje po telefonu, enako sprazni baterije kot iPhone, edino če pozabiš da je ekran večji, močnejši procesor, itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sirotka ::

Keyser Soze je izjavil:

@sirotka
Hja, pri sedmici, s-klasi in A8 je precej pomemben letnik. Kar pa tebe sploh ne moti. Kompleksno razmišljanje je hudič.;)

Hjah, sej ves, da moba nima MTja.

Mr.B je izjavil:

sirotka, dej umiri se, boj jaz fanboy HD2 rekel, da se iPhone ne more primerjati. Če že po tem, da je vsaj zadnji model kakšno leto starejši. hitrost in odzivnost, pa da si ravno je to WM6.5, je bistveno boljša od iPhona, vključno s tem, ko se drkaš po vmesniku, ko zadeve šibajo.
Že dejstvo, da ko primeš HD2, veš da držiš nekaj konkretnega, ne zaradi teže, ampak zaradi ohišja, ki ni nekaj poceni plastika in pleh iz kitajske.

No primerljiva pa sta si po porabi, celodnevno drkanje po telefonu, enako sprazni baterije kot iPhone, edino če pozabiš da je ekran večji, močnejši procesor, itd...


No, jaz ti bom pa še enkrak rekel, da se lahko. Kje je odzivnost iphona slabša? Sej vse odpre takoj. Ravno zato, ker ni mt...to se zavedam. Ne vem, kje si ti dobil ceneno plastiko iz kitajske tle, men nič ne škrtlja, kar se za marsikatere htcje ne more rečt.

Razlike je pa 5mesecev v starosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Lonsarg ::

Hm eni gledate posnetke po netu od WM 6.0. Moja Xperia je čisto enako odzivna kot iPhone, ko sem oboje HKRATI imel v roki. Za razliko, da sem na Xperii lahko preklapla med 5 aplikacijami po recimo 3 aplikacije na sekundo, pač kolikor hitro sem lahko pritiskal bližnico do Taskmanagerja. iPhone pa ni bil jailbrekan, torej so se aplikacije sproti zapirale in je stvar bila počasnejša. Toliko o MITU o počasnosti WM 6.5.

Ni čudno da potem na youtubu berem komentar pri Touch Pro 2, da so jih ljudje videli upravlati ztelefonom, pa so mislili da ima iPhone in ne windows telefon v roki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mr.B ::

sirotka , iphone je gadget za cuzanje, malo tisti i fon na grobo površino daj, ali pa en dan dej zraven v žep še ključe. Boš videl, kako lepa je zadnja DESIGNERSKA stran. Iphon je poceni kitajska roba, zapakirana v fensy obliki in izjemno draga stvar.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mavrik ::

Meni je še vedno zanimivo kako hudo ne-lastnike iPhonov moti, če ga kdo drug ma. V Sloveniji se mi na vsake par dni nariše en kreten ko mi hoče dopovedovat kako zanič telefon mam. Isto opažam tule.
The truth is rarely pure and never simple.

Keyser Soze ::

Mavrik je izjavil:

Meni je še vedno zanimivo kako hudo ne-lastnike iPhonov moti, če ga kdo drug ma. V Sloveniji se mi na vsake par dni nariše en kreten ko mi hoče dopovedovat kako zanič telefon mam. Isto opažam tule.

Morda je pa problem v tem, da privlečeš ven telefon in začneš kako fino je. Čista revolucija. über telefon, ki se mu noben drug tudi približa ne?

Nekako opažam tendenco, da začnejo ljudje tvoj telefon avtomatsko primerjat z iPhoneom, sploh če ga imajo. Odrasti, razširi svoja obzorja, pol se bomo pa naprej pogovarjal. Pravim jaz takim.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Netman ::

:) Sem se moral spet prav nasmejati komentarjem :) Vedno ista zgodba: MS vs. Linux-i, Apple vs. ostala roba... Mah: zmeraj vsak hvali svojega konja... Se mi pa zdi Slotech site na sploh dokaj "naklonjen" jabolku.. Skoraj ni dneva brez članka o tej korporaciji oz. njihovih izdelkih...

In moj konj: Nokia 6110 Navigator - imam že 3 leta - aparat dal skozi vraga in pol... Padel na beton iz 10m - za 10€ na bolhi kupim nov display - wala in spet dela b.p... Nov me je stal cca. 380€... Ima pa vse kar rabim (ali tudi ne): GSM, G3, GPS, BT, dober fotoaparat itd. itd... Težko me bo kdo prepričal za ta neverjetni Iphone... Prvič, ker je predrag, drugič ker je preveč "zaprt" (neprestano jamranje o legalnosti in takšnih in drugačnih omejitvah) in tretjič ker ga vse preveč uporabnikov uporablja za "pederišenje" in bi avtomatično padel v njihovo kastno skupino :)
Ride where??? Anywhere!

Mavrik ::

Morda je pa problem v tem, da privlečeš ven telefon in začneš kako fino je. Čista revolucija. über telefon, ki se mu noben drug tudi približa ne?


A zdaj več ne smem telefon ven z žepa vzet, da ne bi slučajno užalil Apple haterjev?
The truth is rarely pure and never simple.

Keyser Soze ::

Netman je izjavil:

In moj konj: Nokia 6110 Navigator - imam že 3 leta - aparat dal skozi vraga in pol... Padel na beton iz 10m - za 10€ na bolhi kupim nov display - wala in spet dela b.p... Nov me je stal cca. 380€...

Ha, ne morem da ne bi. Ampak moji 6110 se je zgodilo isto. Prvo se je peljala po strehi, potem pa padla 7 metrov globoko. Na makadam, ne na beton. Telefon je še vedno služil svojemu namenu. Strumno in pogumno, brez upiranja. High-end all the way.8-)
OM, F, G!

zlobcek ::

Blah hi end ali ne hi end, je pač precej denarja... Sej ni edin.

Men zaenkrat apple store laufa BP na jailbraku, tud foncek kot tak je zakon (ga mam ene par mesecev).

Valda ma pa slabe lastnosti - recimo lih tale nepovezljivost programov med sabo na iphone je faking pain in the ass. Predvsem mejli z urejevalniki besedil s fotkam in takim sodrom, pol recimo koledar s kaksnimi outside task managerji, notesi in podobno nujno saro. Vsaj zame. Hvala bogu mejl vsaj odpre in pokaže večino stvari. True multitasking mam zdej rešen in je res prva stvar, ki bi mogla bit implementirana u 4g.
Pol jajc od fotke, baterija (ki je itak zdej povsod presvoh).

+ je pa itak uporabniški vmesnik, vse se zdi pri roki, tud recimo osnovno, kot so sms spročila - nekako je vse bolj domače in logično. Če se izprsiš za outside managerja s koledarjem in vsem, si rešen - priporočam Informant - povezava na outlook, synhro z google calendar. Obvezen multitasking hack, da dela gps kot je treba. In je to to. Več poslovni svet ne potrebuje.

Jest priporočam. Oz. priporočam, da se počaka na 4g konc leta al kdaj...

drejc ::

User experience so zadel ane, to je to. Dev community so tut spimpal z easy razvojem in pokazal kaj so smartphonei...to niso 5mp dablxenonflash,654gb mjuzik predvajala...smartphonei so platforma za SaaS in bistvo iphone-a je Appstore (Installous:) ) oz 150000 (ne)komercialnih aplikacij v njem.

EDIT: je pa res da iphone brez jailbreaka je pol telefona
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

Keyser Soze ::

Mavrik je izjavil:

A zdaj več ne smem telefon ven z žepa vzet, da ne bi slučajno užalil Apple haterjev?

A, lahko ga vzameš ven. Lahko mi celo kaj pokažeš na njemu (SMS, email, sliko). Ampak ne mi pričat pravljice. Samo tega ne mara. Dezinformiranja javnosti. Tega mi pa ne moreš zamerit? Ali pač?

P.S.: Saj niso vsi uporabniki iPhoneov "pritegnjeni". Jih je pa zelo veliko med njimi ja. Ampak zgolj in samo zaradi ignorance oz. neizobraženosti imam občutek. Z bratrancom, ki si lasti iPhonea niti enkrat nisva zapela na to temo. Ker je model normalen in ne začne z "utrujenimi pravljicami".
OM, F, G!

Relanium ::

heker z vzdevkom iH8sn0w, ki je razvil Sn0wbreeze
:)):))

LordPero ::

Hm, spet primerjanje dolžine OSov in mobilnikov.
Oz. če gremo prvo na hardware, meni iTulič odpade že zaradi resolucije (pač, realestate pikslov mi pomeni dosti), pa tudi kar nekaj drugih reči se dobi (daleč najbolj dobra zadeva mi je grafična).
Če bi npr. fotr se odločil met nov, mal boljši telefon v tem cenovnem razredu, bi resno razmislil tudi o Jabolku.
In ja, iz tega/zaradi tega je iPhone tako briljanten, ker gre enostavna uporaba res easy -zato po njemu drsajo vsi, od neveščih starešin iz pradavnine do osnovnošolcev, vsi pa imajo praktično identično izkušnjo (kot McD recimo :)).

Pa tudi, v splošnem/povprečju je malce tudi efekta ločevanja v skupine iPhonašov in ne, tega se ne da ravno zanikat -tudi Apple (oz. vsako podjetje, ki je na trgu, ki to omogoča, moč znamke pač) se kar zanaša na to (kar spet ne pomeni, da so vsi jabolčniki enaki!). Stereotipi so pač tudi narejeni na nekih osnovah in verjamem, da so tudi taki, ki Jabolčne produkte zavračajo iz tega naslova -da nočejo biti asocirani s 'tisto' skupino (drugi imamo pa močno drugačne preference).
LordPero

keworkian ::

Apple, it just works (badly). No saj, smeh bo takrat ko bo vecina z jailbrejkom presegla 50%, se bojo hitro grizljal v jezicke.
Obscenities in B-Flat

Lonsarg ::

Evo Google pravi da je okoli 10% jih jaibrekanih. To zna bit več kot število uporabnikov Windows Mobile, ki si custom ROMe gor dajo, no glavni razlog najbrž da je jailbreakat dosti lažje:)

Destroyers ::

iPhone ima res dober zaslonček in zelo dobro spisan OS, kar mu daje odzivnost. O tem ni debate, pomete s konkurenco. To je pa tudi vse, no, mogoče še pimp look in če si ga lastiš dobiš nek "status iPhone userja - wow"... Če ti je pomembna super odzivnost vzameš iPhone, če pa uporabljaš telefon za kej več kot igračkanje, je pa sranje...
...They wanna build the prison!...

Yaqwsx ::

iphone = ipod s katerim lako telefoniras.

we_are_borg ::

ker so vsi ostali telefoni za kaj več kot je igračkanje.
death is irrelevant

sirotka ::

Yaqwsx je izjavil:

iphone = ipod s katerim lako telefoniras.

Je ipod touch ja:)

Witboy ::

Mavrik je izjavil:

Meni je še vedno zanimivo kako hudo ne-lastnike iPhonov moti, če ga kdo drug ma. V Sloveniji se mi na vsake par dni nariše en kreten ko mi hoče dopovedovat kako zanič telefon mam. Isto opažam tule.


Lepa :)


Drugace pa imam Hera in pa seveda 3GSa. Naceloma sta mi bila tm tm... to, da sem ostal na iphoneu je bilo da je vecji ekrancek. Drugo mi je pa bilo vse isti qr**. Trenutno imam navigona gor, ki dela veliko bolje kot pa kupljeni garmin, pa se redno ima 2x na leto free popravke. Baterija mi kak dan dlje zdrzi, to je pa tut to :) Vse ostalo je stvar navade. To da se folk drka kdo ma vec megapixlov pa moznost multitaskinga je po moje dalsanje cesa. Mail dobim, kar mi je pomembno... Srfam lahko, smsje mam, mmsje tut, fotkic je za to kar 4/5 folka rabi vec kot dovolj, odzivnost po moje boljsa. To da pa ni gor unix al android mi dol visi. Aplikacije so pa pr obeh ta boljse za placat (ce gledas iz legalne strani).
Drugace mi pa res ni jasn kaj je folk tako obremenjen s temi telefoni... tko kot je bilo pred leti SE in pa nokia, zdej pa to :) Men osebno je nekdo, ki pljuva po izdelku, ki ga nima zaradi takih in drugacnih razlogov vecji cepc, kot pa tisti, ki ga hvali. Ce si res tako napreden, se cloveku nasmej mu pritrdi njegovo ugotovitev in si pac svoje misli (ce si res tako hightech ;))

34054 ::

Mavrik je izjavil:

Meni je še vedno zanimivo kako hudo ne-lastnike iPhonov moti, če ga kdo drug ma. V Sloveniji se mi na vsake par dni nariše en kreten ko mi hoče dopovedovat kako zanič telefon mam. Isto opažam tule.


Potem si že tečen z njim, kot se to sila pogosto dogaja. Verjamem da te ljudje na ulici ne ustavljajo in sprašujejo zakaj imaš iPhone. Še nisem slišal da bi se to komu dogajalo. ;)

CoolBits ::

Če kjerkoli vzameš ven iphone in z njim kličeš, je tečno predvsem tem, ki ga nimajo... če vzameš kak drug telefon ven za klicat je pa ok in te nihče niti ne opazi... :D

Mr.B ::

Veš sej Verso 2.2 TDI Premium stane najmanj toliko, kot povprečni A4. KAj misliš, pri katerem te je bolj strah, da ti ga ukradejo, in po katerem se ozirajo. Če hočeš biti v pozornosti, kupi iPhone, če pa hočeš biti pro, pa kupiš HTC HD2. Stane več kot iPhone :-), ampak raja za šišanje tega ne ve, si pač revež, ki si iPhone ne moreš privoščiti ;).
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iTunes zacetniske tegobe, ali bi jailbreak

Oddelek: Mobilne tehnologije
465812 (4492) next3steps
»

Filmi na Apple iTunes tudi v Sloveniji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6016897 (13794) Mavrik
»

Nekaj vprašanj pred nakupom iPhone

Oddelek: Mobilne tehnologije
186415 (5286) r0ker
»

iphone pomoč prosim

Oddelek: Mobilne tehnologije
142004 (1599) PINki
»

Steve Jobs CEO desetletja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
707075 (5599) FireSnake

Več podobnih tem