» »

Program Samba na Linuxu

Program Samba na Linuxu

winlins ::

Lep pozdrav!

Zanima me če se da nastavit samba na os debian. Sedaj imam v skupni rabi zunanji disk in je problem v tem če kopiram nekaj z diska in je disk priklopljen preko kabla na računalnik je potek podatkov hitrejši če pa kopiram iz mreže je pa prenos podatkov počasnejši. Se da to kako nastavit Max in Min prenos podatkov. Problem je pa še v tem da nemorem nič naložti na disk ko je v skupni rabi nekaj zajebava z pravicami in mislim da to z sambo. Se da nastavit pravice za Write?

Lp: Gregor

Ales ::

Glede hitrosti - zveni kot da je v tvojem primeru težava sama hitrost omrežja. Nič nisi napisal o konfiguraciji tvojega omrežja.

Dajo se nastaviti pravice za write. Si gledal dokumentacijo za sambo?

Več odgovorov boš dobil, če boš malo več napisal o tem kaj si poskusil nastaviti in kje točno je problem...

winlins ::

Sem porihtal je pa problem v tem da imam disk formatiran ntfs pa nemorem nastavit particij saj mi debian ne podpira ntfs. Glede mreže pa imam povezavo preko ruterja. D-Link mislim pa da je omejitev prenosa na 1 MB (standard).

Ales ::

Debian podpira ntfs. Lokalno omrežje imaš omejeno na 1 MB? Hm, dvomim. Sodeč po tvojih dogovorih te čaka še kar nekaj učenja oz. prebiranja dokumentacije...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen prenos podatkov preko Asus RT-AC56U

Oddelek: Omrežja in internet
81418 (1188) pisco
»

Mreža med win 98in win7

Oddelek: Omrežja in internet
303306 (2551) Duhec
»

Domač server!

Oddelek: Pomoč in nasveti
221849 (1295) s1m0n
»

Win server 2003 in Win XP - file sharing oz. skupna raba

Oddelek: Omrežja in internet
222293 (2164) Mitja.GTI
»

mrežna povezava!

Oddelek: Omrežja in internet
133072 (2729) ToniT

Več podobnih tem