» »

Pri zagonu tema niti ni piskanja

Pri zagonu tema niti ni piskanja

mat11 ::

Asus A8n sli deluxe, duo 4200 procesor, 6600 gt grafična, vodno hlajenje.
čistil sem vodno menjal cevke,. Ko sem sestavil sem opazil da mi iz hladilnika procesorja kaplja voda na grafo. Takoj izklopil, počistil osušil. Ko hočem prižgati računalnikov, opazim da se mi zaženejo venti, zelena lučka od mb gori. Slike na monitorju ni niti mi pc speaker nič ne javlja. Vse že razstavil, pa še vedno nič. kako ugotoviti kaj je hin?
mat

Poldi112 ::

zamenjaš grafično in poskusiš ponovno?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mat11 ::

Je nimam, ne bi pa rad nove kupoval, če ni ta narobe. Moti me da mi ne piska, tudi če poberem vse rame ven.Ali je lahko krivec power suply? Ravnokar sem ga dal ven da bi ga spucal, ko sem ga priklopil pa mi kar naprej meče(prej ni) varovalko ven?
mat

crayz43 ::

katero varovalko? v el omarici?

mat11 ::

Prvo tisto, ko sem ga še imel ozemljenega na računalnik, ko sem ga odklopil iz računalnika pa steklena varovalka v napajalniku.
mat

hudychk ::

Uh, dobr si to združu računalnik in vodo. Mislim, da ti drugega ne preostane kot da si nekje sposodiš grafično za začetek, marsikej je lahko problem, če ti je voda kapljala na grafo, lahko da je še kaj vode prišlo na plato in je tudi s plato zdaj kaj narobe, če ti meče ven varovalko v napajalniku. Ajej kriza...
The Devil himself!

mat11 ::

Napajalnik zamenjal, proc tudi, pa še vedno nič. Glede na to da se zvočnika še vedno ne sliši, je verjetno hin motherboard. Se sploh splača popravljati?
mat

Pyr0Beast ::

Če ti odbije varovalko v samem napajalniku je nekaj drugega hudo narobe - z napajalnikom samim in ne komponentami.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mat11 ::

Sam to se mi je začelo dogajati šele potem ko sem razstavil comp. Prej niso pregorevale varovalke, nekje v napajalniku je en stik, sem ga
že gledal pa ne najdem ničesar. Zato sem priključil drug napajlnik, pa isto, zamenjal proc isto, tema brez piskanja.
mat

Pyr0Beast ::

Preizkušaj komponente eno po eno. (Upam da nisi dal notri zopet kakšen star napajalnik)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mat11 ::

Napajalnik je nov, odklopljeno je vse,menjal procesor, moti me to da se zvočnik sploh ne oglasi, v kakršni koli konfiguraciji.

Aja, proc imam sedaj gor(drugi) pa postane sčasoma samo mlačen, je brez hladilnika.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

Pyr0Beast ::

Potem je možno da je prejšnji napajalnik kaj skuril.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mat11 ::

Ma, sam še v kanto ga vržem....
mat

IvoJan ::

nc v kanto dej ga men xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termistor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91072 (724) mirator
»

PC se ne požene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1077568 (6131) Šolar
»

Skurjen napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
142350 (1883) Janac
»

Kako vzgat pc brez power gumba ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
223105 (2348) ronaldo
»

Dva dni star comp in nato .... strela!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141626 (1118) ERGY

Več podobnih tem