» »

Skurjen napajalnik

Skurjen napajalnik

d4vid ::

Pozdravljeni!

Spet jaz z mojimi problemi. Pre pol ure sem odklopil plato in ostalo iz PCja, ker bo to kupil sošolec. Imel sem pripravljeno začasno plato - AMD Athlon 64, 786 MB rama - in priklopim, nakar ventilator v napajalniku samo trzne in konec. Pravtako vse cvili. Preizkušam, odklopim WiFi karto, PCI na USB pretvornik, disk (k sreči), nič. Po nekajkratnem preizkušanju se je iz napajalnika zabliskalo, da sem se moral usest, pogledat v ogledalo, če nisem počesan kot Einstein. Ko sem se umiril, sem napajalnik odprl in si ga malo ogledal. Vezje ni skurjeno, pravtako nič drugega. Šla je le varovalka, drugega nisem opazil. Kaj naj sedaj s tem naredim? menjam varovalko in ponovno poskusim, ali vržem stran in kupim novega?

Napajalnik je LC Power 420W
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

69charger ::

Ne poslušaj Mesarja,spet govori traparije.

Najprej bi pregledal plato če ni še kje kar skurilo itd. ali pa kakšen kratek stik. Drugače pa s tem napajalnikom vsekakor ne poskušaj več ker je zanič.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

69charger ::

Bravo Mesar,dokazal si da si res samo za v mesnico,bognedaj blizu štroma. V napajalniku ni nobene baterije, rekel je da je šla varovalka. Če je šla varovalka to pomeni da je bil tok veliko premočan za komponente. Če bo zvezal mimo in mu pribije v plato nekaj preveč amperov gre po gobe komplet računalnik pa še odlično te lahko strese. Prosim en aplavz za Mesarja. Sploh pa da bi tak šrot od napajalnika popravljal je brezveze. 30€ za nov napajalec LC 550w pa imaš mir.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Kratek stik v akciji, ne se igrat 220V je resna stvar. Če je kaj zažgano vrzi proč ali zamenjaj vse skupaj.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

69charger ::

Takega napajalnika se ne popravlja ker gre lahko še kaj drugega po gobe. Sploh pa uporabljajo same šrot komponente v teh cenejših LCjih in zato je škoda denarja za njih. LC mora biti vsaj 6650GP3 model da je vredu. Na servisu so cenejši za cca. 40€ kar po vrsti leteli v kanto.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Mesar ::

In potem stranki zaračunajo 40EUR za nov napajalnik, namesto 2 EUR za en drekec, ki bi ga blo treba menjat v napajalniku? Vsi vemo zakaj tako..
Your turn to burn!

69charger ::

Jaz vem zakaj,ker nimaš pojma.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Ziga Dolhar ::

Zadnje opozorilo Mesarju in Janacu.

Resno razmislita o povratku na glasujzame.com.


(Nekaterih nanju navezujočih se prispevkov nisem brisal, saj so primerjalno izjemno dobro argumentirani in bi jih bila škoda.)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Šla je le varovalka, drugega nisem opazil. Kaj naj sedaj s tem naredim? menjam varovalko in ponovno poskusim, ali vržem stran in kupim novega?

Prvo ugotovi, zakaj je šla varovalka...
Če se ne spoznaš na el. komponente raje nesi do nekoga, ki se spozna (rtv servis, kaj podobnega) ali kupi novega.

Wrop ::

Kupi novega.
Pa drži se najpomembnejšega pravila pri nakupu napajalnika: Izogibaj se LC-ja za vsako ceno!

Riff ::

Wrop je izjavil:

Kupi novega.
Pa drži se najpomembnejšega pravila pri nakupu napajalnika: Izogibaj se LC-ja za vsako ceno!


ja in povej zakaj naj se izogiba LC ? ne sam neki nabijat v tri krasne :D

men LC pozlačen 420W žene 4 diske in geforce 8800GTS in dovejderni procesor zato še enkrat povem zakaj je men LC zakon za malo dnarja služi napovprečno dolgo če je pa skurjen se ga popravi ali nabav novega :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

69charger ::

Riff: Jaz ti pa lahko povem da sem v roku 1 meseca na servisu vrgel stran vsaj 3 črne LC Powerje z zlato mrežico. Jaz rajši investiram enkrat v boljši PSU in imam mir,Corsair CX500 mi bo služil še vrsto let.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Riff ::

verjam da se tudi to lahko zgodi samo dokler je v garanciji če crkne ni panike, corsair ali ciftech ali pa trust ti napajalniki so pa razred zase :)

singular ::

LC in podobnih čipšit firm se je res dobro izogibat, pred kratkim je prijatelju LC ZAGOREL in je gorel toliko časa dokler nismo odklopil varovalke. Zdej si pa predstavljaj če imaš tako kot kolega PC prižgan 24/7 in da te ravno takrat nebi bilo doma..

Janac ::

jaz imam prizgan pc 24 ur na dan in ze pol leta nobenega problema


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se ne požene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1077251 (5814) Šolar
»

Dva dni star comp in nato .... strela!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141570 (1062) ERGY
»

Je matična šla...?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111278 (1037) KontraCepec
»

POK !!! v napajalcu

Oddelek: Pomoč in nasveti
421963 (1388) Brane2
»

Skurjeno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161352 (1151) Elemen_T

Več podobnih tem