» »

Zakaj vidim samo pol RAM-a?

Zakaj vidim samo pol RAM-a?

Jose ::

Sestavil sem računalnik (še AT) iz starih komponent. Vstavil sem SDRAM PC133 64MB+32MB, ki je deloval pred 5 minutami v drugem računalniku. Zakaj mi BIOS in W98 pokažejo samo polovico (48MB), na slabši plati (s slabšim procesorjem) pa vseh 96MB?

Zanimivo je, da RAM prešteje ob zagonu 3 krat. Verjetno nima veze, da je CMOS baterija crknila.

Povok ::

Mogoče ti plata ne prepozna pravilno PC133 RAM-a (prestara plata), to se je meni ze znalo zgoditi (ceprav dvomim, da je to tezava, ampak ideja pa je).

Probaj najprej dati v plato ene RAM-e, potem pa se druge in poglej, kateri ti povzrocajo tezave.

Gunny ::

Lahko da plata ne podpira teh ramov kateri so verjetno neke leve firme. Mel sm enkrat isti problem z nekimi rami kupljenimi v Essedi-ju. Hotel sm dat 128 sdrama pc133 na plato qdi advance9 in mi je štelo sam polovico.
Zadevo sm rešu tko da sm menjal rame(firmo). Pravijo da z bios update-om bi moralo tudi delovat.
To da ti šteje trikrat rame je normalno, to je odvisno od plate.

LP

Kekec ::

Ne mogoče, ampak sigurno ti ga ne podpira, poglej če obstaja kak update za bios ampak dvomim, verjetno boš moral zamnejat ram!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne prepozna nekaj rama

Oddelek: Strojna oprema
131378 (1213) Senzacionale
»

Plata zazna samo pol RAMa

Oddelek: Strojna oprema
81213 (1078) Jakka
»

Matična zazna samo "polovico" rama

Oddelek: Strojna oprema
101058 (927) Tic
»

epox p2-112a & Celeron 300a RAM in OVERCLOCK

Oddelek: Navijanje
7920 (830) ru7
»

So mi prodali 2x64MB namesto 2x128 MB SDRAM?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141700 (1266) vili

Več podobnih tem