» »

Začel se je Macworld brez Appla

Začel se je Macworld brez Appla

TG Daily - Te dni v San Franciscu poteka vsakoletni dogodek Macworld Conference & Expo, ki se bo iztekel v soboto. Konferenca in sejem sta namenjena predstavitvi in diskusiji o izdelkih za platformo Macintosh. Paradoksalno se je Apple letos udeležbe vzdržal, kar je napovedal že lani. Kot pravijo, na tem sejmu dosežejo premajhen del cilje publike, da bi bila udeležba upravičena.

Podpredsednik Macworlda Paul Kent je kljub tem optimističen in pravi, da konferenca predstavlja priložnost za jabolčno skupnost, da vidi, kupi in preizkusi najnovejše izdelke v branži.

Pripravili so program First Looks, kjer bodo na ogled postavljene zadnje inovacije za Mace, iPhone in iPode. V tako imenovanih središčnih predstavitvah (Feature presentations) bodo predavali pomembni ljudje iz industrije. Podelili bodo še nagrade Macworld Best of Show in pa gostili poseben iPad Special Event, kjer bodo iPad secirali z vseh vidikov. Prireditelj IDG World Expo daje suveren občutek, da bo prireditev uspela, a za zdaj čuden priokus ostaja. Macworld brez Appla je pač formula 1 brez Ferrarija.

30 komentarjev

mjk ::

"Macworld brez Appla je pač formula 1 brez Ferrarija"

no ja ... bolje bi bilo rečeno "Macworld brez Appla je pač 'F1' brez '1'."

narodno ::

btw. Office 2011 tudi za Mac.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: narodno ()

sirotka ::

narodno je izjavil:

btw. Office 2011 tudi za Mac.


Upam, da ga poštimajo. Prekleta stvar se sesuva...non stop:) Edina programa na macu, ki se mi sesuvata sta občasno uporabljen MSN in ta office.

A komu deluje črkovanje na 08?

borchi ::

jaz sem srečen, če mi uspe preskrolat dokument do konca... mac office 08 je joke.
l'jga

PARTyZAN ::

Jaz nimam problemov z stabilnostjo MSO. Je pa res, da nekatere dokumente odpira smešno počasi :P.

sirotka ::

PARTyZAN je izjavil:

Jaz nimam problemov z stabilnostjo MSO.

Fajn tebi, men je pa sesul se pri 7. strani seminarske za faks, se sesuje in mi obnovi dokument in se takoj sesuje...nakar mi obnovi sam še naslovnico, ker nisem shranil obnovljenega celotnega dokumenta....pol pa penjenje in norenje pred prenosnikom:)

edit: končno bomo dobil uporaben vmesnik za office

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

vorantz ::

Kot pravijo, na tem sejmu dosežejo premajhen del cilje publike, da bi bila udeležba upravičena.


Lahko kdo to razloži? :P
Kako na sejmu namenjenemu tvojim izdelkom dosegaš premajhen del ciljne publike?

dejanslo ::

Z lahkoto - ker sejma ne obišče dovolj ljudi.

Spet nov vmesnik? :/ Končno postane stari rutina ...
There`s More Than One Way To Do It

sirotka ::

Jaz se prejšnega nisem mogu navadit...neuporabno.

Key Quest ::

vorantz je izjavil:

Kot pravijo, na tem sejmu dosežejo premajhen del cilje publike, da bi bila udeležba upravičena.


Lahko kdo to razloži? :P
Kako na sejmu namenjenemu tvojim izdelkom dosegaš premajhen del ciljne publike?



Vecino svoje publike dosezejo preko spleta. Tovrstne racunalniske prireditve so relikvije preteklosti, oziroma zgolj se izgovor za druzenje.

Pa iskreno povedano, mi ni cisto jasno zakaj bi clovek "seminarske naloge" in podobne zadeve sploh pisal v MSO.

dejanslo ::

Ker ti mentor to izpostavi, ker prejšnje seminarske, ki jo je en drug študent poslal v odprtokodnem formatu, ni znal odpret.
There`s More Than One Way To Do It

sirotka ::

Key Quest je izjavil:


Pa iskreno povedano, mi ni cisto jasno zakaj bi clovek "seminarske naloge" in podobne zadeve sploh pisal v MSO.


Pa tud po pravici, se mi v latexu ne da drkat, pa predloge dobimo,...

opeter ::

dejanslo je izjavil:

Ker ti mentor to izpostavi, ker prejšnje seminarske, ki jo je en drug študent poslal v odprtokodnem formatu, ni znal odpret.


Mogoče pa je samo profesor nesposoben?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

vorantz ::

opeter je izjavil:

dejanslo je izjavil:

Ker ti mentor to izpostavi, ker prejšnje seminarske, ki jo je en drug študent poslal v odprtokodnem formatu, ni znal odpret.


Mogoče pa je samo profesor nesposoben?


Reči ti to človeku, ki ti ocenjuje seminarsko...

opeter ::

vorantz je izjavil:

opeter je izjavil:

dejanslo je izjavil:

Ker ti mentor to izpostavi, ker prejšnje seminarske, ki jo je en drug študent poslal v odprtokodnem formatu, ni znal odpret.


Mogoče pa je samo profesor nesposoben?


Reči ti to človeku, ki ti ocenjuje seminarsko...


Na srečo sem jaz imel še analogne profesorje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tj6000 ::

vorantz je izjavil:

opeter je izjavil:

dejanslo je izjavil:

Ker ti mentor to izpostavi, ker prejšnje seminarske, ki jo je en drug študent poslal v odprtokodnem formatu, ni znal odpret.


Mogoče pa je samo profesor nesposoben?


Reči ti to človeku, ki ti ocenjuje seminarsko...



.pdf?
www.dBastards.si

r0ker ::

macworld brez appla. svojim fanom rečejo da niso vredni. BAHAHAHA

sirotka ::

r0ker je izjavil:

macworld brez appla. svojim fanom rečejo da niso vredni. BAHAHAHA

Pogrešal sem te v zadnjih 3 novicah o Applu...si moral nardit nove zaloge BULLSHITA, ker kaj resnega tako ne znaš povedat?

FastWIND ::

sirotka je izjavil:

narodno je izjavil:

btw. Office 2011 tudi za Mac.


A komu deluje črkovanje na 08?



SLO črkovalnika ni, če si to mislil...

sirotka ::

čudi me, ker lahko nastaviš language na slo...sam nič ne nardi

opeter ::

sirotka je izjavil:

čudi me, ker lahko nastaviš language na slo...sam nič ne nardi


To je samo za datum in denarno valuto.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Key Quest ::

dejanslo je izjavil:

Ker ti mentor to izpostavi, ker prejšnje seminarske, ki jo je en drug študent poslal v odprtokodnem formatu, ni znal odpret.



Pol bi pa resno razmislil v smeri oddaje tiskane izvedbe. ALI pa naprimer shranis v recimo ... .doc? Res da ni 100% kompatibilen, ampak odebeljen naslov bo ze znal sprocesirat.

Mavrik ::

Pa iskreno povedano, mi ni cisto jasno zakaj bi clovek "seminarske naloge" in podobne zadeve sploh pisal v MSO.


V čem točno bi pa naj? V tisti usability grozi od OOo? Ali naj se učim neke glupe kode od Latexa samo zato da napišem 20 strani teksta z ustreznim oblikovanjem, ki potem itak izpade glupo grdo?

Pol bi pa resno razmislil v smeri oddaje tiskane izvedbe. ALI pa naprimer shranis v recimo ... .doc? Res da ni 100% kompatibilen, ampak odebeljen naslov bo ze znal sprocesirat.


Kaj pa (saj vem da je absurd sam vseeno) pdf? Saj je bil narejen s tem razlogom.
The truth is rarely pure and never simple.

opeter ::

Mavrik je izjavil:

Pol bi pa resno razmislil v smeri oddaje tiskane izvedbe. ALI pa naprimer shranis v recimo ... .doc? Res da ni 100% kompatibilen, ampak odebeljen naslov bo ze znal sprocesirat.


Kaj pa (saj vem da je absurd sam vseeno) pdf? Saj je bil narejen s tem razlogom.


Tčno tako. PDF. Profesor ti po oddaji seminarske nima kaj brskati (beri: popravljati) v besedilu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Key Quest ::

Mavrik je izjavil:

Pa iskreno povedano, mi ni cisto jasno zakaj bi clovek "seminarske naloge" in podobne zadeve sploh pisal v MSO.


V čem točno bi pa naj? V tisti usability grozi od OOo? Ali naj se učim neke glupe kode od Latexa samo zato da napišem 20 strani teksta z ustreznim oblikovanjem, ki potem itak izpade glupo grdo?

Pol bi pa resno razmislil v smeri oddaje tiskane izvedbe. ALI pa naprimer shranis v recimo ... .doc? Res da ni 100% kompatibilen, ampak odebeljen naslov bo ze znal sprocesirat.


Kaj pa (saj vem da je absurd sam vseeno) pdf? Saj je bil narejen s tem razlogom.



Hja, sej PDF je tako al tako samoumeven in je bil ze omenjen a ne, ne vem zakja bi moral to zdaj ponavljat se jaz, kar tako, za vsak slucaj, a ne, da bom zgledal bolj avtoritativen al kako. Open Office je ena izmed alternativ. Zaradi mene lahko zadevo tudi izdelas v Wordpadu, Kwrite, Iwork ali tudi Google Docs , povsod po rezultat precej podoben. MSO je pac ena izmed moznoti, nihce te ne sili v uporabo tega. Pa tudi Latex ni ravno nek bavbav, bolj stvar navade. Razne "groze" in "glupo grde" oznacbe pa so bolj stvar osebnega okusa ne. Ce si pac zaljubljen v Ribbon vmesnik in ga sanjas ponoci ni ravno argument v neki resni debati se ti ne zdi.

dejanslo ::

No, po prvi oddaji je seveda še odziv s popravki in komentarji. Ponekod šteje tudi forma (smo že dobili navodila in sistem točkovanja izključno forme), zato mora stvar zgledat tako kot sem jo naredil. Ampak recimo, da prideš mimo tega. Potem je pa še predstavitev seminarja .. in kaj te čaka tam? MSO :) Verjetno ni potrebno izpostavljat, da mora predstavitev bit brezhibna, kar je včasih problem že iz MSO for Mac 2008 na MSO Win 2007, kaj šele kak drug software, huh.

Ne, da bi mi bilo všeč, ampak tako je. Imam dela z ostalim dovolj, tako da pač poženem MSO, ki meni dela bp tudi na Macu. Pa imam nameščena tudi iLife in OOo..
There`s More Than One Way To Do It

Mavrik ::

Ponavljam: zakaj ne uporabljaš PDFjev?
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Mavrik je izjavil:

Ponavljam: zakaj ne uporabljaš PDFjev?

No, po prvi oddaji je seveda še odziv s popravki in komentarji.


Tega ni pri PDFjih.

Key Quest ::

dejanslo je izjavil:

No, po prvi oddaji je seveda še odziv s popravki in komentarji. Ponekod šteje tudi forma (smo že dobili navodila in sistem točkovanja izključno forme), zato mora stvar zgledat tako kot sem jo naredil. Ampak recimo, da prideš mimo tega. Potem je pa še predstavitev seminarja .. in kaj te čaka tam? MSO :) Verjetno ni potrebno izpostavljat, da mora predstavitev bit brezhibna, kar je včasih problem že iz MSO for Mac 2008 na MSO Win 2007, kaj šele kak drug software, huh.

Ne, da bi mi bilo všeč, ampak tako je. Imam dela z ostalim dovolj, tako da pač poženem MSO, ki meni dela bp tudi na Macu. Pa imam nameščena tudi iLife in OOo..



Hja, pol tle res nimas kaj. Je pa malce bedno, da tako forsirajo en placljiv izdelek, sploh v (predvidevam) javnih izobrazevalnih ustanovah.

opeter ::

techfreak :) je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Ponavljam: zakaj ne uporabljaš PDFjev?

No, po prvi oddaji je seveda še odziv s popravki in komentarji.


Tega ni pri PDFjih.


Popravki in komentarji v PDF-jih? Že od vedno so. To, da nimaš orodja v samem sistemu, hja, kdo pa je kriv za to? Dejan, saj ti uporabljaš Maca, tako da veš, da ima že primitivno orodje tipa Preview možnost komentiranja PDF-jev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPad mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110960 (8594) klinker
»

Macworld 2010 uspel tudi brez Appla

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
93701 (2865) Pat_MaGroin
»

Začel se je Macworld brez Appla

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3010215 (9230) opeter
»

CES 2009 se je končal

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
83696 (2414) Jst

Več podobnih tem