» »

Sagem IAD 81 HD Siol -> Amis

Sagem IAD 81 HD Siol -> Amis

BOCo. ::

Pozdravljeni!

Imam rabljen Sagem IAD 81 HD s Siolovim firmware-om v33L, ko želim namestiti Amisov firmware v20A, se mi nadgradnja zažene, a le do začetnega pozdravnega okna Siol, nato pa se ne zgodi več nič. Problem v glavnem nastane, ko pade linija ali pa zmanjka elektrike, nato je potrebno čakat 15 minut dokler se komunikator ponovno sinhronizira s Amisom.

Sedaj me pa zanima, ali je možno kako nadgraditi na Amisov firmware, da bi se popolnoma odstanil Siolov, ki "teče" v ozadju.

LP in hvala

ddeben ::

To tudi mene zanima. Poleg tega me tudi zanima, če nimam sklenjene naročnine za dodatni vmesnik/komunikator, pa ga vseeno dobim, bi le ta delal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

BOCo. ::

Dodaten vmesnik dela brez težav..

stleoric ::

ddeben je izjavil:

To tudi mene zanima. Poleg tega me tudi zanima, če nimam sklenjene naročnine za dodatni vmesnik/komunikator, pa ga vseeno dobim, bi le ta delal?


Odvisno od hitrosti, ki jo imaš nastavljeno, oz. sinhronizacije modema. Če se ti poveže z >6 Mbit/s, ti bi moralo delat, čeprav nimaš naročenih 2 IPTV-jev.

ddeben ::

Lahko to oni ugotovijo da imam js dva komunikatorja ali ne? In kje/kako zmerim s kolko se mi poveže modem?

Matheeew ::

Navadno je ta podatek na modemu. Poveži se na modem in malo poklikaj.

BOCo. ::

Ti imaš lahko do 4 vmesnike brez težav. Tako je zapisano v pogodbi. Vse pa je odvisno od povezave, ki jo imaš.

No sedaj pa bo treba kot kaže pošteno "razbiti" zaščito vmesnika, saj brez nadgradnje na Amisov software, le ta ne deluje več.

rebro ::

BOCo:

Vidim, da znaš nadgrajevat tele STB, ali lahko na kratko opišeš, kako? in pa kje si dobil SIOLov firmware, kajti jaz bi si naložil ono starejšo verzijo, ko je ta STB deloval tako kot Aminotov (še ni imel Siol TV plus vmesnika), kjer si imel programe razvrščene po zvrsteh in je vse delovalo bolj logično, tu pa moraš vedet številke na pamet, ko pa pritisneš gumb za kakršnekoli informacije, pa čakaš...in čakaš.... Jaz namreč ne potrebujem njihovih VOD možnosti, snemanja, ozadij, iger in podobnih traparij, ki sem ne spadajo.

LP

butrca ::

A je že komu ratalo razbit zaščito ali nadgradit na Amisov FW?

mitfif ::

rebro je izjavil:

BOCo:

Vidim, da znaš nadgrajevat tele STB, ali lahko na kratko opišeš, kako? in pa kje si dobil SIOLov firmware, kajti jaz bi si naložil ono starejšo verzijo, ko je ta STB deloval tako kot Aminotov (še ni imel Siol TV plus vmesnika), kjer si imel programe razvrščene po zvrsteh in je vse delovalo bolj logično, tu pa moraš vedet številke na pamet, ko pa pritisneš gumb za kakršnekoli informacije, pa čakaš...in čakaš.... Jaz namreč ne potrebujem njihovih VOD možnosti, snemanja, ozadij, iger in podobnih traparij, ki sem ne spadajo.

LP


Sagem simplicity:

- http://code.google.com/p/iptv-stb-gui/
- forum: http://sites.google.com/site/multicastt...

rebro ::

@mitfif: Ja, sem že takrat junija probaval ta Simplicity vmesnik za sagema, pa mi nekot ni točno delovalo. Takrat vem, da sem poslikal sliko, ki mi jo je pokazalo, samo trenutno ne najdem fotografije....mislim, da mi je na začetku pokazalo nek meni, kjer sem se lahko pomikal med možnostmi, pa nisem mogel nič izbrati. Bom jutri poiskal foto, pa jo prilepim.

andrejkor ::

A mi lahko eden od vas prosim pove kako se nadgradi FW, kajti tudi jaz bi na svoj tv komunikator naložil tale sagem simplicity!

Kajti komunikator se mi resetira vsakih 5 min, in potem ko ga znova nažgem je en cajt kr črna slika itd... za popiz*** uglavnem! Zato me zanima če lahko naredim kaj glede tega??

prosim za pomoč!

Zgodovina sprememb…

bigshocker ::

Z wiresharkom sem uspel zajeti celoten proces nadgradnje komunikatorja Sagem IAD 81 .. dobite ga tule:
http://www.2shared.com/file/c4G-K44i/up...

Zanima me če bi mi lahko kdo povedal če obstaja kakšna možnost da bi dostopal do tega FWja in ga nekako uredil po svoje. Vem da je FW podpisan in da je možnosti za to malo .. pa vseeno se vedno najde kakšen način da se to zaobide.

roli ::

Pa smo spet tam nekje kjer smo bili prej. Doma smo iz siola šli na amisovo optiko (no dejansko je tritelova sam to je že druga zgodba :) ) in mi je seveda ostal tale dobri stari Sagem. Lepo bi bilo, če bi se ga dalo prisiliti, da se sparčka z Amisovim TVjem ampak verjetno tole ne bo ravno najlažje. Če ga vtaknem v port na modemu se verjetno nebo kar sam pripravil za delo na Amisovem omrežju - ali pač? Definitvno bi bilo lepo. Če bi se dalo kako samo popraviti channel list pa tudi nebi bilo slabo. Sicer obstajajo zgoraj omenjene rešitve samo nažalost zahtevajo vmesni server kar pa ni ravno nabolj priročna zadeva. Glede na to, da amis uporablja te iste sageme (vsaj včasih jih je) bi bilo krasno, če bi se dalo dobiti kje njihov firmware in ga flashati čez. Any ideas? Lahko bi ga sicer prodal in dobil 50EUR samo to nebi bilo tako zabavno>:D.
http://www.r00li.com

GaMa87 ::

Mene pa zanima a se da kako izklopit posodobitev tega komunikatorja?
Lep pozdrav, GaMa87

Ted ::

roli je izjavil:

Pa smo spet tam nekje kjer smo bili prej. Doma smo iz siola šli na amisovo optiko (no dejansko je tritelova sam to je že druga zgodba :) ) in mi je seveda ostal tale dobri stari Sagem. Lepo bi bilo, če bi se ga dalo prisiliti, da se sparčka z Amisovim TVjem ampak verjetno tole ne bo ravno najlažje. Če ga vtaknem v port na modemu se verjetno nebo kar sam pripravil za delo na Amisovem omrežju - ali pač? Definitvno bi bilo lepo. Če bi se dalo kako samo popraviti channel list pa tudi nebi bilo slabo. Sicer obstajajo zgoraj omenjene rešitve samo nažalost zahtevajo vmesni server kar pa ni ravno nabolj priročna zadeva. Glede na to, da amis uporablja te iste sageme (vsaj včasih jih je) bi bilo krasno, če bi se dalo dobiti kje njihov firmware in ga flashati čez. Any ideas? Lahko bi ga sicer prodal in dobil 50EUR samo to nebi bilo tako zabavno>:D.


Si ga že poskusil priklopiti? Na ADSL-u je meni Siolov Sagem deloval BP. Je pa res, da je zaradi vmesnika in starega HW reč hudo počasna...
Mah...

roli ::

Zadeva se prižge in potem me pričaka AMisovo sporočilo, da se bo nadgradil in da naj ga ne ugašam. Potem se zadeva resetira in pokaže se Siolov pozdravljeni na Siol TV nakar se zadeva spet prižge s amisovim sporočilom o nadgradnji. In to se seveda ponavlja v nedogled. V ozadju pa sicer slišim kako se predvaja TV program.
http://www.r00li.com

Ted ::

Verjetno je tole posledica zadnje nadgradnje Sagem vmesnika... Glede na slabo izkušnjo pri uporabi Sagem STB-ja mislim da se vseeno splača dati tiste 3 evre za dodaten (non Sagem) vmesnik.
Mah...

roli ::

Jaz televizije tako ali tako zelo malo gledam razen discovery in national geographic pa skoraj vsak vikend (med tednom itak v ljubljani študiram) - čeprav veliko njihovih oddaj tudi storrentam samo tole ni ravno dobra izbira, ker ogromno njihovih dokumentarcev ni za nati na spletu (oziroma je to zelo težko).

Če bi mi tega sagema ratalo usposobit, da bi delal bi bilo super. Jaz imam v sobi itak HTPC ampak na HTPCju pa ne delajo amisove "časovne storitve" katere so pa zelo zelo uporabne. Tako, da bi mi bilo zelo všeč, če bi lahko zadevo usposobil za delo in bi si jo lahko namestil v sobo, da nebi rabil čakati, da starša odideta spat.
http://www.r00li.com

sidney ::

Da ne zacenjam nove teme ... Zadeva je sicer malce zastarela, ampak nekaj ne morem resiti ... na Sagem IAD81 da mi dela : Sagem simplicity ... Na code.google sem potegnu dol komplet postopek, skin in zraven se listo programov ... zadeva mi sicer dela, ampak tezava je, ker je gor stara lista programov ... In tukaj nastane tezava ... Z MctvPlaylistEditor sem sestavil novo listo, presnel staro a naj naredima karkoli mi zmeraj kaze samo staro ... resetiral sem, nalozil nov mongoose, spet zagnal siol vmesnik .... vedno isto ... pa se podnapisi mi ne delajo ??? :|Ideje ??? kako posodobit listo in uklopit podnapise ???
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

skopitar ::

Imam problem in sicer imam Sagem IAD81 in gor simplicity, sedaj pa SiOL prestavlja programe na rtp porte, ki pa jih simplicity ne podpira, je komu uspelo to rešiti?

matejko87 ::

Se pridružujem pa vrjetno nihče ne bo hotel povedati :(

Daniel ::

Ali pa nihče ne ve. Meni niti vmesnika ne uspe usposobiti.

Daniel ::

Se še kdo spomni, kako si z univerzalnim daljincem lahko nekako prišel v preboot način na Sagemu in mu določil naslov od kje naj naloži Simplicity vmesnik? Enega bi poskusil predelati na Unicast stream in custom playlisto, čeprav je realno možnost uspeha skoraj 0.

mitfif ::

Z originalnim daljincem ne moreš. Obstajal je mislim da daljinec Jolly line universal 8 s katerim se je dalo..

Daniel ::

Orginal vem, da ne gre. Lahko razodaneš še kateri gumb je bilo potrebno pritisniti? Drugače bojo pa pač kockali. Se da mogoče strežnik za tole postaviti na RPI?

mitfif ::

Mislim, da je bila tipka PLAY ( sem ti poslal zasebno sporočilo ). Se da - potreben je web strežnik za Simplicity:

https://uross-digital-tools.appspot.com...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis televizija (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7617216 (8393) Bakunin
»

Uporaba SiOLovega Sagem IAD81 HD brez SiOLa

Oddelek: Zvok in slika
2410720 (4045) Mrakw
»

TV Komunikator Sagem IAD81

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
136335 (3930) xerian
»

Sagem STB - siol tv

Oddelek: Omrežja in internet
66138 (1774) GaMa87
»

Siol TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
164384 (3895) AaBoy

Več podobnih tem