» »

Zunanji trdi disk

Zunanji trdi disk

1
2
»

javr ::

v PC je vgrajen disk 80GB, na katerem je še 6GB prostora. Varnostno kopiranje sedaj izvajam tako:

- imam še en disk 80GB v prenosnem (rack) ohišju
- vstavim v izklopljen PC
- vklopim PC z zagonsko disketo od Windows Me
- zaženem Norton Ghost
- po dobrih dveh urah je kopija narejena
- izklopim PC, izvlečem disk, ... itd.

Prednost: to je čista kopija kopije - če na originalnem disku (bognedaj) kaj odpove, samo zamenjam disk in gremo dalje. (predvidevam.)
Slabost: rezervni disk je iste kapacitete, kopiranje traja dobri dve uri, izklopi PC /vstavi disk /vklopi PC /kopiraj /izklopi PC /izvleči disk/ ,.....

Ali bi z diskom na sliki bilo kaj drugače ? Ne gre se mi za kakšno shranjevanje filmov, ampak za isto kot imam sedaj - popolno kopijo original diska.
Pogledal sem na Enaa in Mimovrste - glede cene je ok, na druge stvari pa se ne spoznam.
Na kuponu piše "vključno s programom za varnostno kopiranje" - torej je to to, kar jaz iščem ?
Kakšne osebne, predvsem negativne, izkušnje ?
Pravkar gledam en disk na Mimovrste:"Disk odlikuje samodejno varnostno kopiranje. " - a nimajo to vsi ?

Hofer Medion

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

fosil ::

Pravkar gledam en disk na Mimovrste:"Disk odlikuje samodejno varnostno kopiranje. " - a nimajo to vsi ?

V resnici tega nima nobeden.

Nekateri diski imajo zraven še program za backup. Ampak takih programov je na netu kot listja, tudi brezplačnih.
V vsakem primeru pa je treba zadevo ročno naštimat, ni nič samodejno.
Tako je!

javr ::

nabavil tega Mediona 1TB. Sedaj ga želim uporabljati za backup podatkov iz namiznega in prenosnega računalnika. To sem si zamislil tako, da bom na Medionu naredil dve particiji.
Problem: HDD v namiznem je formatiran v FAT32, HDD v prenosnem pa v NTFS. Kako formatirati Mediona, da bo pobiral podatke iz obeh ?

format namiznega in Mediona


format prenosnega

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Ashrack ::

javr je izjavil:

nabavil tega Mediona 1TB. Sedaj ga želim uporabljati za backup podatkov iz namiznega in prenosnega računalnika. To sem si zamislil tako, da bom na Medionu naredil dve particiji.
Problem: HDD v namiznem je formatiran v FAT32, HDD v prenosnem pa v NTFS. Kako formatirati Mediona, da bo pobiral podatke iz obeh ?

format namiznega in Mediona


format prenosnega


Na MEDIONU ustvari 1 particijo NTFS. Nato pa z Acronis True Image samo backup image delas.
....

javr ::

hvala za predlog. Do sedaj sem poznal samo Norton Ghost, a me pri tem malo matrajo nastavitve. Če sem prav seznanjen, moram za najboljši image nastaviti na bit-identical image . Norton Ghost ima možnosti "Image All, Image Boot, Image Disk", vse nekako podobne, ne vem kaj je prav. Bom posksuil dobiti nekje še ta Acronis da vidim, če je tam kaj bolj jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: javr ()

javr ::

ok, preizkusil probno verzijo Acronisa. Jutri bom preizkusil še Norton Ghost. Potem pa format c: in da vidimo, kateri bo naložil nazaj popolno kopijo diska.
Samo pri Acronisu mi nekaj ni jasno - kako naložiš boot verzijo, torej Acronis na popolnoma praznem PCju ?

naslovna slika


izberem Disk and partiton backup


preklopim v Disk mode


takole, da bo skopiralo cel disk


nastavim Sector by sector, unallocated space za stoprocentno kopijo


končano


rezultat: zgleda, da je namesto ene velike datoteke naredil šest takih za na DVD. Ni problema, če jih bo potem znal tudi sestaviti


______________________

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Ashrack ::

pri Tools and Utilities imas create bootable iso al neki podobnega.
Ce ti se ne bo slo mi pa povej ti bom pa poslikal
....

javr ::

preizkusil bi kako deluje Norton Ghost - torej, formatirati c: in naložiti image iz Mediona. Problem: ne znam formatirati c-ja :D
Poskusil sem v vseh treh načinih, ki jih poznam: navadnem, DOS in varnem. Vedno javi eno in isto: ne more formatirati C-ja, ker neki programi dostopajo do njega, itd. Pa tam je še neko polje, ki sprašuje po 4096 bajtih, ....
Torej - kako formatirati HDD ??

navadni način


DOS način


varni način

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

musicfreak ::

http://www.mimovrste.com/artikel/206006...

Se splača kupit ta disk za arhiv glasbe in filmov?

jurre ::

@Airwave
se, imam ravno tak disk, samo se starejse oblike ze nekje 1 leto pa dela vse OK. :)

mingo ::

Pozdravljeni!

Nameravam kupiti zunanji trdi disk za arhiv filmov. Predvsem me skrbi življenjska doba. Prosim za kakšen predlog.

Heisenberg ::

mogoče tudi kako mnenje o Samsungu G2 http://www.mimovrste.com/artikel/206009... ????

Rabil bi ga predvsem za varnostno kopijo vsega pomembnega - se pravi bi bil v uporabi samo nekajkrat letno.....zato mi je najbolj vazno da je "trpezen" ...

kmetek ::

vzemite si počasi USB 3.0 diske, pa boste imeli pripravljeni za nekaj let naprej.

mingo ::

Mogoče kakšen predlog zanesljivega diska?

Heisenberg ::

ravnokar sem zasledil da ima samsung ze v ponudbi zunanji disk z USB3.0 in 7200rpm! Samsung S2 model!
dobi se ga pa za slabih 100EUR z 640gb, oz. 125EUR z 1GB -Amazon.de ! samo treba ga je počakat da pride v Slo.

Dromar ::

Da ne odpiram nove teme. Sem pravkar izvedel, da tv preko USB vhoda predvaja tudi 1080p filme, torej grem v nabavo prenosnega diska.
Kaj se danes price/performance najbolj splača? Načeloma mi niti ni preveč važno, koliko ima prostora...Raje kupim 500gb kvalitetnega diska kot 1TB pa da bo šit. Bi pa res rad nekaj malo cenejšega. Ker ga ne mislim nosit s seboj, je lahko poljubno velik in lahko zahteva tudi dodatn štrom, mi je vseeno :D
Hvala za pomoč :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5013051 (11121) Dr_M
»

eSATA zunanji disk

Oddelek: Strojna oprema
134663 (3522) kmetek
»

Priklop zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
493734 (2987) Stoyc
»

Kateri zunanji trdi disk ?

Oddelek: Kaj kupiti
275035 (4324) -ziga-
»

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8619927 (14127) MISKO_GR

Več podobnih tem