» »

eSATA zunanji disk

eSATA zunanji disk

dunker ::

Lep pozdrav vsem skupaj!

Mika me nakup zunanjega diska, vendar ima moj laptop le USB 2.0 in FireWire priključka. Najprej sem tako razmišljal o nakupu poceni diska s podporo za USB, potem pa sem prišel do sledečih zaključkov ... ne vem pa, če so povsem pravilni. :D

Najprej sem si ogledoval tale 1 TB USB zunanji disk. Disk ima le USB 2.0 priklop. Potem pa sem začel razmišljati o nečem drugem - kaj, če bi raje kupil tale 1 TB USB + FW + eSATA zunanji disk in ga začasno priključil na laptop preko USBja? Je pa res, da bi v tem primeru za enako kapaciteto odštel 50% več. :|

Ko pa bi se odločil za menjavo laptopa (npr. čez eno leto), bi si kupil laptop z vgrajenim SSD diskom (na katerem bi imel operacijski sistem in ostale aplikacije, da bi zadeve blazno hitro delovale) ter zunanjim eSATA priključkom (tako da bi takrat tale obstoječi 1TB disk priključil na laptop preko eSATA).

Zdaj pa me zanima sledeče: Se to sliši kot dobra strategija? Ali je velika težava poiskat laptop z zunanjim eSATA priključkom? Ali zunanji disk preko eSATA deluje dejansko enako hitro, kot če bi bil vgrajen v laptop? Tale rešitev (manjši hiter notranji SSD za aplikacije in ogromen zunanji eSATA HDD za podatke) se mi zdi blazno privlačna na prvi pogled, vendar rabim še vaša mnenja. ;)

Torej, hvala za vse pripombe, opozorila in predloge že vnaprej. :D

Anže

Okapi ::

V računalništvu ni nikoli dobra strategija kupovati stvari, ki ti bodo prišle prav šele čez eno leto. Sedaj kupi disk z USB2 (čeprav, če malo pogledaš naokoli, dobiš za praktično enak denar tudi takšne z eSATA - pri Hoferju je bil recimo 1,5 TB z eSATA za 120 € in verjetno bo še), za denar, ki ga boš prihranil, pa boš lahko čez eno leto kupil še disk z eSATA, če ga boš potreboval.

O.

DominusSLO ::

Ali zunanji disk preko eSATA deluje dejansko enako hitro, kot če bi bil vgrajen v laptop?


V veliki večini primerov deluje dosti hitreje, ker se gre za disk s 7200 obrati. V laptopih so ponavadi 5400.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

dunker ::

Zdaj sem opazil, da bo Hofer v akciji spet imel Merion (WD) 1 TB disk z USB in eSATA priključkom za cirka 80 eur, ampak to velja samo ob odprtju 50. poslovalnice (in se mi ne da tam drenjat) pa še v spominu imam, da je nekdo zapisal, da gre za 5400 RPM disk. Je to res?

Mogoče kdo od vas ve za kakšen 1 TB USB + eSATA 7200 RPM zunanji disk, ki ga lahko preko spleta naročim (ali pač fizično nekje kupim) za cirka 100-120 eur? Res mi ne paše dat na Mimovrste 150+ eur za enak disk, kot se prodaja za 95 eur, samo s priključkom več.

Hvala vsem že vnaprej! ;)

Okapi ::

Kupi posebej ohišje in posebej disk.

O.

Desty ::

Saj lahko kupiš na Mimovrste tistega z eSATA in ga priklopiš na FireWire port na laptopu. Deluje dosti hitreje kot USB, a ne tako kot eSATA.

bond007 ::

@dunker: če te zanima, jst prodajam 1.5TB zunanji disk, ima esata in usb priključek, kupljen v hoferju danes ;) , 3 leta garancije...

dunker ::

Bond007, še vedno prodajaš? :D Ima disk 5400 ali 7200 RPM?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunker ()

bond007 ::

5400 rpm žal, drgač pa še prodajam .. sam zdej ni več nov, pa svoj stuff mam že gor:P Če ti je 5400 rpm dost pejt pogledat v hoferja pa na blagajni vpraši za ta disk, mogoč ga še majo kje...

terryww ::

@dunker
ja če te zanima, prodajam 750GB zunanjega z esata. Disk leti z 7200rpm. račun, garancija. če te zanima, se oglasi
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Doc123 ::

Kako to da so eSATA diski še vedno tako dragi v primerjavi s USB2 enakih velikosti? A se jih sploh splača kupiti? Kolikšna je razlika v praksi pri prenosu podatkov?

zee ::

Diski z eSATA priklopom se verjetno dražji zato, ker vsebujejo še elektroniko za priklop preko USB, kar pa stane.

Razlika v prenosu podatkov je precejšnja. Disk, ki ga priključiš preko eSATA priključka, se obnaša enako kot trdi disk, ki je priključen na matično ploščo, kar pomeni, da ga lahko uporabljaš za zagon sistema, ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dwinxp ::

kmetek ::

ptt je pa?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eSATA

Oddelek: Strojna oprema
458570 (7686) wolf123
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514273 (11504) Dromar
»

Priklop zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
493733 (2986) Stoyc
»

Zunanji disk WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
314127 (3067) Revenant
»

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8619919 (14119) MISKO_GR

Več podobnih tem